Šta je novo?

CCleaner djubre

amdpower

...on thin ice...
Učlanjen(a)
27.09.2010
Poruke
3,823
Poena
325
Jel ovo ccleaner postao neopisivo djubre??
Nova verzija iako se iskljuci nadzor i dalje aktivan.
Po restartu isto.
Bravo za piriform,i njegovom novom djubretarskom drustvu u svetu softvera.
 
Da, isto sam primijetio, nema više exit... Pao uninstall odmah.

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Исто, обрисао и у аутостарт, па опет се врати, искључио у програму опет се укључи.
Верујем да ће брзо исправка, али горак, горак укус у последње време у вези дотичног програма.
Још једна оваква глупост и ја га бришем такође.
Надам се да ће их повратне информације(изливи бесова ,-) ) корисника опаметити на време.
 
Treba isključiti u monitoring i enable active monitoring ( i opet je moguće da će vratiti to podešenje). Kada sam ga udajtovao na novu verziju naježio sam se kada sam čitao nihovu privacy policy a nisi u mogućnosti ništa od tih podataka koje skupljaju da blokiraš, jedino da ga blokiram u fajervolu. Kada su ga kupili ovi iz Avasta krenuli su i problemi sa CCleanerom, a pokušavaju da proture i neki njihov čistač sistema.Kao alternativu koristim i Wise disc cleaner. Premišljam se da ga deinstaliram.
 
Ja sam isključio sledeće:
- Settings: Show CCleaner in Windows notification area
- Monittoring: obe dostupne opcije
i sad više nema CCleanera u tray, niti u Task manageru.
 
Kada program postane đubre, najbolji lek je uninstal, kao I kod μTorrent A. Preći na adekvatne zamene.
 
Ali, CCleaner nije postao đubre, svoj posao i dalje radi odlično.
 
ja sam skoro tek nasao ovaj besplatan programcic koji mi sluzi umesto revo uninstallera. u sebi ima i opcije za ciscenje sistema http://hibitsoft.ir/Uninstaller.html
Ovaj program deluje solidno. Ne nalazim mnogo informacija o njemu na Netu, to mi je čudno. Valjda je suviše nov, a i činjenica da je iz Irana ne pomaže previše ;)

Imaš li ideju koliko je pouzdan kao "čistač"?
 
Poslednja izmena:
ma to su bubice windows 10ke. ona sve to vidi kao malware. koristim ovaj program mesecima bez ikakvih problema a sve antiviruse i ostale gluposti odavno ne koristim.
 
A zasto jednostavno ne instalirate neku stariju verziju (recimo, 5.28) koja je dobro radila i onemogucite je da se update-uje?
 
Проблем са хибит је што не пише ништа на сајту о компанији или појединцу који га прави, из ирана је итд. Јесте да има опис на неким познатим сајтовима и да ништа не кажу лоше, али опет...
Што се тиче упозорења у вези програма нису бубице него све већи број произвиђача антивирус/антималвер софтвера опомиње за сваки програм који
се бави чишћењем регистрија, деинсталацијом, нуђењем непотпуног програма као фри а не трајал верзије итд итд, скоро сам читао колико је аутор УВК програма имао проблема и и даље има у вези овога.

После две глупости мјуторента сам брзином светлости прешао на кјубитторент.

@censored да се не бих смарао лакше мије да сачекам следећу верзију која ће или ово поправити или ћу ја програм обрисати.

Компјутер који користим за посао интернет не виђа ,-)
 
Snake oil.
 
CCleaner Portable nema ništa od nevedenih problema...
 
ko ima novije asus ploce, pored onog njihovog silnog bloatwarea postoji i pc pleaner kog sam koristio jedno vreme dok su ga pisali za win 7. ne koristim cleanere cesto i ne uzdam se puno u njih ali znam da u windowsu ostaje razno smece pa eto nekad kao pocistim...
 
ko ima novije asus ploce, pored onog njihovog silnog bloatwarea postoji i pc pleaner kog sam koristio jedno vreme dok su ga pisali za win 7. ne koristim cleanere cesto i ne uzdam se puno u njih ali znam da u windowsu ostaje razno smece pa eto nekad kao pocistim...
Samo Revo Uninstaller na Advanced Scan i ne ostaje nikakvo smeće. Još jedan dobar program UnCleaner https://www.majorgeeks.com/files/details/uncleaner.html
"Registry Cleaners i Defragmenters" ne upotrebljavati nikako na W7 i dalje. Ništa ne pomaže a može da napravi probleme.
 
revo sam koristio dugo ali sam trazio besplatne alternative pa mi je ok ovaj hibit. ne ostaje nista ni posle njega.
registry ne diram nikad osim nekad rucno kad znam sta radim jer windows pobrljavi kad imam dual/triple boot pa pokazuje pogresno vreme. takodje sam tu gasio defender i ono silent instaliranje candy sage i ostalog crapwarea iz 10ke dok sam je isprobavao.
defragment takodje nikad na ssd-ovima.
videcu i taj unclear kakav je.
 
Па ово је сјајно, кад сам завршио неку игру дочекала ме порука да се ЦЦ деинсталирао зато што није дозвољен у мојој земљи ))))
Win 10 pro original, земља Србија, језик English US.
 
Poslednja izmena:
Ја за деинсталацију сам користио geek uninstaller, нађе репове и није правио проблеме.
Има и у UVK али треба платити регистрацију неку и иако је програм одличан ову опцију нисам пробао па не знам каква је у односу на geek.
Revo ме је разочаро нешто пре више година не сећам се шта па сам га напустио слично као и мјуторент.
Истина је да је регистри дефрагментер непотребан то добро сад ради и сам win10.
Е сад за рег. клинер... Једноставно остаје гомила глупости и иако то не утиче на рад у 99% случајева, ипак нервира.
То ја као поцепани папир који стоји на столу и мада не смета кад се нагомила... Битно је да онај ко брише зна шта ради.
Иначе мајкрософт никад није требало да дозволи тако програмима да шарају како хоће, то је по мени главна мана од 95ице на овамо,
кад су већ правили велики заокрет у win10 могли су и то...
 
Што се тиче овог uncleanera што помињете, колико видим задња верзија 2012,
званично подржава до win8 и оригиналан сајт оног ко га је направио више не постоји...
 
Poslednja izmena:
Radi svuda isto dobro, ne brini. Čiščenje se uglavnom svodi na temp fajlove i cache od kucanja itd.

Ах где да почнем. Не може да се повећа прозор, не могу да одаберем ако нешто нећу да се обрише, ако win10 је додао или ће додати још нешто што желим да се брише програм који није обновљен он 2012 то сигурно неће додати. Нема могућности да сам додајеш ако још нешто желиш обрисано и још једно 100 примедби да не губим време.
 
Ma samo klikni na Clean, ne brini ništa mi još nije pokvario nekoliko godina. Imaš i file report posle.
 
Nazad
Vrh Dno