Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li se neko bakćao sa Novosadskom carinom i kako?
Moj paket pristigao 29.12 i ništa se ne dešava.

29.12.2019 12:15:52 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
 
radovan:

poslednjih par slučajeva za koje sam ja čuo (bg carina) telefone obavezno ful carine i idu sve dadžbine šta god kinez napisao,i ta se akcija nikako ne isplati.
 
Da li se neko bakćao sa Novosadskom carinom i kako?
Moj paket pristigao 29.12 i ništa se ne dešava.

29.12.2019 12:15:52 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu

13.01.2020 06:27:23 62200 ЦАРИНА ГПЦ НОВИ САД Отпремa
19.12.2019 12:54:04 11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА Зa цaрину

Šta je tu tako strašno i pogubno? Čemu drama?
 
13.01.2020 06:27:23 62200 ЦАРИНА ГПЦ НОВИ САД Отпремa
19.12.2019 12:54:04 11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА Зa цaрину

Šta je tu tako strašno i pogubno? Čemu drama?

Ovo je toliko tužno da je prosto smešno. :D
 
U istom smo "paketu" :D
Pogledajte prilog 279870
čekamo, 7-10 dana, što reče vodka.
P.S. obrati pažnju kad je ova pošiljka poslata :d



Možeš da tražiš samo je pitanje koliko će kinez hteti da se cima + ta faktura mora da se slaže sa onim što je napisao na paketu (ako se seća šta je naveo). Probaj *mjau**mjau**mjau*.
Ja to obično sredim pre kupovine jer kinez onda ima motiva da uradi sve što mu tražim da bi dobio pare [emoji14] i onda napomenem da pošalje meni invoice i da obavezno isti taj odštampa i stavi u/na paket. Ali kod mene to bude jednom ili dva puta godišnje takva situacija da naručim nešto skuplje, retko kada poručujem preko 50$ pa ni ne tražim fakturu a ako završi na carini onda šaljem njima mail.
Bg...
6e2468b59796bb61a6aa130844a5ad6e.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
I meni je zvučnik stigao 29.12 i ima isti status.Na carini još uvek.
 
Stigla posiljka, posle tacno 95 dana. 92 dana mi je vracen novac

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Pre par godina apsolutno svaki paket sa aliexpresa mi je stizao za 14 dana. Znaci mogao sam sat navijati po tome. Sad nijedan paket ne stize ispod 50+ dana
 
Pre par godina apsolutno svaki paket sa aliexpresa mi je stizao za 14 dana. Znaci mogao sam sat navijati po tome. Sad nijedan paket ne stize ispod 50+ dana

Znači da smo kao država debelo napredovali.
 
Paket, vise od mesec dana na aerodromu.
a3464843e24004a2cdfa0a5609bfd31f.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
10-i dan na carinjenju.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Proslo carinu posle 9 dana.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Jel proslo nekom nesto sa BG carine ovih dana, od 29.12 mi čuči Mi box da je na 10250 ПОШТА ЦАРИЊЕЊА
da znam koliko jos da ga (ne)očekujem
 
Poslednja izmena:
Meni je na carinu Novi Sad stiglo 5.01, 13.01 proslo u postu. Danas uručeno

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Kakva spamerska tema.
 
Evo posle pola meseca nešto se dešava. Šta ovo znači?

USj4emK.jpg
 
Carina Novi Sad, za jedno 5 dana bi trebalo da prodje carinu. I ode u postu, trebalo bi onda da pise Pošta 20200 Novi Sad

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Carina Novi Sad, za jedno 5 dana bi trebalo da prodje carinu. I ode u postu, trebalo bi onda da pise Pošta 20200 Novi Sad

Znači ovo tek sad stiglo u novosadsku carinu? Jadan moj Mi box, kakve stresove doživljava.
Vi koji ste takođe maručili Mi box, javite kad stigne, koliko carine su vam naplatili.
 
Upravo mi je stigao sat plaćen 54€, procenjen na 70$. Troškovi poreza i carine ~2350din.
 
Moj sat od 25$ procenjen na 56$ i plaćeno 2030din. Niška carina.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
A na pošiljci nije pisala vrednost? Ili oni to ignorišu?
 
Ignorišu, možeš i mail da im šalješ sa izvodom iz banke, da podneseš celu dokumentaciju i odigraš kolce ispred carinske ispostave, oni će opet izbunariti neku levu cenu i naplatiti kako oni misle da treba. Samo BG čita mailov-e ostale carine ne.
 
Ignorišu, možeš i mail da im šalješ sa izvodom iz banke, da podneseš celu dokumentaciju i odigraš kolce ispred carinske ispostave, oni će opet izbunariti neku levu cenu i naplatiti kako oni misle da treba. Samo BG čita mailov-e ostale carine ne.

Pravna država udri me do zore. :S:
 
Cena na paketu je bila 10$.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Verovatno da je bolje ako piše neka realnija cifra, jer tako nešto prolazi samo na BG carini. Ali kinezi to uvek smanje debelo [emoji16]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno