Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako nekog zanima sad su me zvali iz Ups-a, danas mi donose patike.
Porucene 18-tog decembra preko Stockx placene 194$ sa shipping-om.
Porez&Carina 6500din.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Da li posiljalac/ prodavac sa alija moze nekako da cancel lili vrati vec poslatu posiljku bez mog znanja i pristanka?
 
Može sve što hoće, naročito ako je neregistrovana pošiljka. Može i da je ne pošalje a da ti kaže da je poslao i da ti da lažan broj za praćenje ....
 
Da li posiljalac/ prodavac sa alija moze nekako da cancel lili vrati vec poslatu posiljku bez mog znanja i pristanka?

Iz mog iskustva, kada je pošiljka poslata preko državne pošte ne postoji nijedan način da se ona spreči da dođe na finalno odredište, to važi za USPS, China Post, Deutche Post. Ovo naravno podrazumeva da je pošiljka napustila matičnu poštu.

Što se tiče privatnih kurira (DHL, UPS, Fedex) ta opcija postoji, pošiljka može da se vrati nazad ili presumeri po nalogu pošaljioca, ali sam prilično siguran da to nije moguće za sve metode slanja (Ground, Air itd.). Znam da sam jednom slao zvučnike kolegi u USA, ali pošto je on hitno napustio hotel (gde je paket poslat) i otišao na drugi kraj zemlje, UPS je pristao da presumeri paket na tu novu lokaciju (po mom zahtevu telefonom). Da sam slao recimo preko USPS, to ne bi bilo moguće, paket bi došao do hotela, niko ga ne bi primio (sačekao bih i da istekne rok u pošti za ležarinu) pa tek onda ide nazad. Ovo je bilo pre nekoliko godina, verovatno se svašta izmenilo pa treba dobro pročitati uslove slanja.
 
Standardna posiljka je bila, China mail kako vec a paket je po trakingu kod nas na carini( i traking nase poste isto kaze ) i sad mi posiljalac nudi refund jer je proslo vec dva meseca pa ne znam da li da uzmem refund, da li ce mi ikako stici ta posiljka.
 
Poslednja izmena:
Ljudi paket sa alija mi je na carini. Paket od citavih 16$. Podloga za misa. ( Koja bagra).

Koji br sad da zovem,gde da saljem izvod koliko je placeno. Cekam dva meseca na ovo sad jos treba mesec dana kad uputim zalbu :(. Zato hocu izvod da im posaljem dok je na carini

Pogledajte prilog 279263


Verovatno neće naplatiti carinu, meni je stigao Anker-ov b.t. zvučnik ( plaćen 33usd ) 19.12-og u BG i na carini stajao do 25.12, naplatili samo 100 din za otvaranje paketa i pregled...
 
Standardna posiljka je bila, China mail kako vec a paket je po trakingu kod nas na carini( i traking nase poste isto kaze ) i sad mi posiljalac nudi refund jer je proslo vec dva meseca pa ne znam da li da uzmem refund, da li ce mi ikako stici ta posiljka.

Pa idi na "extend buyer protection" i reci prodavcu da bi trebalo uskoro da stigne, ako ti je vec potreban. Mozes i traziti refund, pa ako ti stigne predmet, uplatis prodavcu pare nazad - iako ce se on vec naplatiti od osiguranja posiljke.
 
Imam pošiljku poslatu iz Nemačke sa DHL Germany Premium, 13 cifara je kod za praćenje. Znači, osim broja cifara koji se razlikuje to je ova priča? Redovno carinjenje...?
c41dc20572534c2481e43b882322135d.jpg
 
Pa ako ga vidiš na sajtu DHL Express-a onda je kurirska služba a ako ne onda je obična pošta.
 
Jel prošao nekome skoro paket carinjenje? Čisto da znam kad da očekujem.IMG_20200105_101632.jpeg
 
Isto je i kod mene,mislim da od 29-og nisu ni radili.Verovatno posle Božića će krenuti.
 
Uuu ako je tako oborićemo rekord [emoji16]
 
Šta vam je ljudi, pa ako ti je 29. otišao na carinu ne misliš valjda da će proći odmah. I kad nema praznika stoji na carini bar nedelju dana, retko kraće, češće duže...
I tada se svaki radni dan ponavlja status. Kao na tvom primeru, znači radili su 30., 31., 3., 4., .. (1. i 2. nisu i za ta dva dana nema statusa). A dešava se i da ne updateuju status svaki dan, tako da je tvoj slučaj psaras baš kako treba.
 
Ništa mi nije i nisam rekao da nije kako treba. Samo sam pitao da li je ovih dana nekome prošao paket carinu da znam koliko se otprilike čeka.
 
Imam jedno pitanje.
Porucio sam robu preko alija, neki blender koji kosta 100e. Kinez posalje dhl-om i stavi vrednost paketa 60 dolara.
Dhl mi kroz mejl trazi dokumentaciju za carinjenje gde je u 4toj stavci : Obavezan je order confirmation/porudžbenica sa jasnom naznakom vrednosti robe i transporta kao i dokaz o uplati prema pošiljaocu

Da li ste imali ovakvih situacija, sta ste slali, i kako ste resavali ovo?

Hvala.
 
Uh, ovo će biti skupa lekcija.
Prvo i osnovno pravilo when dealing with DHL : obavezno vrednost ispod 50€, OBAVEZNO.
Pošalješ im onu izjavu što ti traže, pošalješ im recimo skrinšot tog plaćanja iz banke, i skrinšot ordera na aliexpresu gde se vidi koliko je plaćen blender, dakle ono kad odeš na porudžbine pa otvoriš "View details" kod te porudžbine i otvori ti se stranica sa detaljima te porudžbine, to im pošalji a može i link do proizvoda.

Očekuj 32% na vrednost robe na ime carine i PDVa + oko 3600-4000 din na ime DHL špedicije.
 
3240 din je DHL špedicija tj. usluga carinjenja kako to oni zovu.
 
U pravu si, sad sam proverio šta kaže profaktura koju su mi poslali pre par meseci, jeste 3240 din.
 
zdravo, nalazim se u nedoumici pa se nadam da ovde mogu dobiti pomoć, naime paket koji nameravam da poručim iznosi 40e, a shipping&handling je preko UPS-a, i iznosi 9e.
Da li to znači da mi UPS neće dodavati nikakve dodatne usluge špedicije, već samo bi trebalo da platim PDV?
 
Posta.png

Zdravo svima, da li neko ima iskustva sa ovim statusom? Prvi put da vidim ovako nesto, plus evo 4 dana nema nikakvog pomaka.

Hvala
 
Uh, ovo će biti skupa lekcija.
Prvo i osnovno pravilo when dealing with DHL : obavezno vrednost ispod 50€, OBAVEZNO.
Pošalješ im onu izjavu što ti traže, pošalješ im recimo skrinšot tog plaćanja iz banke, i skrinšot ordera na aliexpresu gde se vidi koliko je plaćen blender, dakle ono kad odeš na porudžbine pa otvoriš "View details" kod te porudžbine i otvori ti se stranica sa detaljima te porudžbine, to im pošalji a može i link do proizvoda.

Očekuj 32% na vrednost robe na ime carine i PDVa + oko 3600-4000 din na ime DHL špedicije.


Bas skupa koliko vidim ... :)
A reci mi, sobzirom da imam u mejlu koji su mi poslali Comercila Invoice gde pise da je Total Value 60 USD ( oko 54e) jer je verovatno tako naveo kinez, da li mogu od njega da trazim neku fakturu na tom iznosu pa da im to nesto saljem kao dokaz.
 
Hvala ljudi, kasno sam video a nisam mogao (ili nisam znao) da izbrisem poruku. Samo mi je bilo cudno sto dosta dugo nije bilo promene statusa.
Ako neko ima skorijeg iskustva, bio bih zahvalan da napise koliko dugo je cekao na BG carinu da zavrsi.
 
Pogledajte prilog 279843

Zdravo svima, da li neko ima iskustva sa ovim statusom? Prvi put da vidim ovako nesto, plus evo 4 dana nema nikakvog pomaka.

Hvala
U istom smo "paketu" :D
Captureere.JPG
čekamo, 7-10 dana, što reče vodka.
P.S. obrati pažnju kad je ova pošiljka poslata :d

Bas skupa koliko vidim ... :)
A reci mi, sobzirom da imam u mejlu koji su mi poslali Comercila Invoice gde pise da je Total Value 60 USD ( oko 54e) jer je verovatno tako naveo kinez, da li mogu od njega da trazim neku fakturu na tom iznosu pa da im to nesto saljem kao dokaz.

Možeš da tražiš samo je pitanje koliko će kinez hteti da se cima + ta faktura mora da se slaže sa onim što je napisao na paketu (ako se seća šta je naveo). Probaj *mjau**mjau**mjau*.
Ja to obično sredim pre kupovine jer kinez onda ima motiva da uradi sve što mu tražim da bi dobio pare :p i onda napomenem da pošalje meni invoice i da obavezno isti taj odštampa i stavi u/na paket. Ali kod mene to bude jednom ili dva puta godišnje takva situacija da naručim nešto skuplje, retko kada poručujem preko 50$ pa ni ne tražim fakturu a ako završi na carini onda šaljem njima mail.
 
Poslednja izmena:
Kakva su iskustva sa Novosadskom carinom? Vidim u BG se to rešava slanjem maila.
 
U istom smo "paketu" :D
Pogledajte prilog 279870
čekamo, 7-10 dana, što reče vodka.
P.S. obrati pažnju kad je ova pošiljka poslata :d



Možeš da tražiš samo je pitanje koliko će kinez hteti da se cima + ta faktura mora da se slaže sa onim što je napisao na paketu (ako se seća šta je naveo). Probaj *mjau**mjau**mjau*.
Ja to obično sredim pre kupovine jer kinez onda ima motiva da uradi sve što mu tražim da bi dobio pare :p i onda napomenem da pošalje meni invoice i da obavezno isti taj odštampa i stavi u/na paket. Ali kod mene to bude jednom ili dva puta godišnje takva situacija da naručim nešto skuplje, retko kada poručujem preko 50$ pa ni ne tražim fakturu a ako završi na carini onda šaljem njima mail.

Auh, sjajno. Moja je srecom, poslata preko SG poste 29og, i bice da je brze stigla od Kine do ovde nego sto ce proci carinu. Hvala na pomoci svakako, nadamo se da ce brzo da zavrse.
 
Pozdrav verovatno je negde vec pomenuto ali je bas ogromna tema i nisam uspeo da nadjem hocu da narucim honor 9x sa ali-ja 145e iznosi ima li neko iskustva sa narucivanjem ovog telefona iz kine i koliko je bila carina,i oni su mi predlozili da mi posalju kao igracke od 9 dolara ne znam koliko je ovo sigurno sta bude ako otvore paket i vide telefon i koliko carina moze da bude tad,i ako ima neki savet kako da narucim da prodjem sto jeftinije,hvala unapred.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno