Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poručio par stvari sa Alija i ibeja, čekam već preko 40 dana...Ne znam razlog ali nekad mi se desi da mi pošiljke sa alija stignu za manje od 2 nedelje, ali prosek je oko 20ak dana, a sada čekam preko 40, neregistrovane su pošiljke ali na aliju piše da je još pre 30+ dana shipment accepted by airline. Jel ovo problem do naše carine ili je nešto drugo? Nikada nisam detaljno zalazio u te stvari...
 
@markoen500

Ponovicemo po ko zna koji put - za neregistrovane posiljke mozes samo da pretpostavljas gde su.
Ako ne stignu u predvidjenom roku , pokrenes Dispute dan pre isteka roka

Evo ti par primera - datum prijema u Kini - datum kada je isporucen u Srbiji

UN06..CN
23.8 - 10.9

RP02..CN
30.8 - 20.9

UN13..CN UN12..CN
7.9 - 18.9 7.9 - ? Poslato sa istog mesta , istog dana u razlicito vreme , 2 paketica stigla , 1 nije ( nema pracenje )
( Shipment left country of origin warehouse 2018-09-07 22:52 - Shipment accepted by airline 2018-09-07 22:59 )

RY28....CN
7.9 - stize danas ( ima pracenje )

UN1388...CN
od 9.9 stoji status Shipment accepted by airline - nije stigao ( nema pracenje )
 
Meni je danas stigla redragon tastatura, placena $39, bila je na akciji, naplaceno mi je 1050 dinara. Pre neki dan xiaomi mi box, uzeli samo 750 din, a vrednost je bila $53. Ali je kutija od tastature veca! Čekam još jednu identicnu tastaturu, još je nema na carini, da vidim kako cu tu da prodjem.

Powered by Me
Jel može link do tastature?
 
Ja im saljem mail cim vidim da je paket poslat na carinjenje saa screenshotovima placanja sa AliExpressa i sa bankovnog racuna Vise puta su mi ocarinili tacno u paru koliko sam platio. Sad cekam dva Anker Soundcore Motion B zvucnika koja su placena ukupno 5700 u din na akciji krajem avgusta pa cemo videti sta ce biti.

Sent from my C103 using Tapatalk
Evo stigli zvucnici i ocarinjeni t.j naplacen samo PDV kao sto sam im poslao u meilu bukvalno skoro u cent ustvari i jeftinije jer je dolar bio veci kad sam kupovao. A sad su malo preko 35 dolara sto znaci preko 7000 din i automatski bi mi i carinu naplatili da su gledali sajt a ne moj meil.
43b04ec766d0feb3bd4ae10e51ecc063.jpg


Sent from my C103 using Tapatalk
 
Ne razumem, platio si ih 54,95 usd? A sad su malo preko 35 usd? I pri tom je 35 usd 7000 rsd?
7000 rsd je u svakom slučaju malo manje od 70 usd...

Skroz sam zbunjen:zgran:
Nerazumem sta nije jasno dva zvucnika sam platio 54.95dolara(akcija +kupon) a sada i normalna trenutna cena je za dva zvucnika 72dolara. Razlika je da su carinili po onome sto sam im ja poslao meilom nisam cekao da oni proveravaju trenutnu cenu. Ovako sam platio samo PDV a da su oni carinili po trenutnoj ceni platio bi i PDV i carinu( bilo bi preko 50E) Po mojoj proceni platio bi oko 1000 din vise.

Sent from my C103 using Tapatalk
 
Izvini, pretpostavio sam da je nesporazum (a da sam malo razmislio shvatio bih i šta je:)). Cena koju si platio je za dva a ti si rekao cenu od 35 misleći na jedan a 7000 misleći za oba... sve je to logično, no ja na brzinu nisam povezao...:)
sorry
 
bc7b46de702447b40d3a0525e3582941.png

Дал су почели да царине и маске за телефоне?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Rečeno milion puta da ništa 100% ne prolazi bez carine, uvek je moguće da ode i najmanja koverta na carinu.

A takođe je rečeno da kad uđe u Srbiju najtačnije praćenje daje naša pošta, dakle pratiti stanje na sajtu naše pošte!!!
Ako tamo ne piše "podnošenje na carinski pregled" onda ne carine, ako piše, onda carine.

Ovo nije otišlo na carinu...
 
Poslednja izmena:
Stigla maska za kljuceve auta, bez troskova dodatnih

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Juče me zvali telefonom iz (BG) carine, nisam čuo poziv. Zvao ja njih kasnije, imao sam br. lokala negde (dobijam centralu), javila se koleginica i kaže da obično zovu kad traže potvrdu vrednosti (račun, fakturu), i da im to posaljem na email.

Poslao im odmah na email izvod iz banke. Da li je to dovoljno? Vidi se naziv firme kojoj je plaćeno i iznos.

Danas mi stiže poštom pisani dopis (od juče) da dostavim vrednost robe, u potpisu Ljiljana (očekivao sam Evica = previše revnosna). :)
 
Poslednja izmena:
Gde zavrsi posiljka ako vas ne pronadju na adresi za isporuku i koliko posiljka 'ceka' na vas? Radi se o Bg, Zvezdara.
 
Јел зна неко колико тренутно заглављују пакети код НС царине?
 
Poslednjih nekoliko paketa su se zadržavali 3-4 dana na carini

Sent from my x2 using Tapatalk
 
Poslednji put isto tako 5 dana. Sada trenutno stoje vec 7.
Inace naplatili carinu na paket od 10.000 - 500. A na paket od 6.000 - 3.000. Sta rade te budale tamo?
 
Gledaju ukupan zbir, pa da uvek imaju u proseku isto... ovako ako naplate vise nekada, sledeci mesec ce biti u manjku, pa ce im praviti problem.

Koliko je ovih dana zadrzavanje u BG?














Da li nekome treba da kazem da je ono bio sarkazam za prosek?:)
 
Poslednja izmena:
Pa gde uvek mene da uhvate u petak da ocarine i onda cekam ponedeljak za dostavu :D
Tnx.
 
Imam kratko pitanje. Danas mi se na trackingu singapore post pojavilo da je paket stigao u zemlju ali nema jos onog statusa izmenicna posta i prijem jel moguce da danas ne rade jer je subota hice li se u ponedeljak eventualno pojaviti i ti statusi?

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Mozes i subotom da pokupis u posti ako je stiglo kod njih, oni subotom ne raznose kineze.
Ne moram! Iz nekog cudnog razloga, postExpress raznosi pakete iz Koreje (nemamo EMS iz Koreje), i dobio sam paket danas :D Jeeej! :)

Imam kratko pitanje. Danas mi se na trackingu singapore post pojavilo da je paket stigao u zemlju ali nema jos onog statusa izmenicna posta i prijem jel moguce da danas ne rade jer je subota hice li se u ponedeljak eventualno pojaviti i ti statusi?
100.......x receno - update ne radi uvek istog dana, uglavnome ne radi.
 
Pa ne bih se slozio sa tobom uvek kada mi je dosada stizao paket istog dana sam imao odmah taj status cim udje u zemlju izmenicna posta za carinu. Ovog outa nije tako i zato pitam a ti alfa units oladi malo. Ti si bre ovde dezurna babaroga kad god ti se ne dopadne nesto ti odmah opalis po njemu.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno