Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
sta si imao pa si nosio racun koliko su ti carinili od koje cene, zasto si morao licno

Bio je neki sat - vrednost oko 100$, poslat iz Hong Konga. Isti dan kad sam dobio obavestenje poslao sam im fakturu, PayPal izvod i 6 dana posiljka se nije mrdala (Otprema...). Naravno da sam u mailu naveo na koju posiljku se odnosi, zasto saljem itd. Onda sam otisao 7. dan i sve zavrsio za 5 minuta. Carinik je bila neka zena, prilicno ljubazna, a posiljka je isti dan izasla sa carine. Inace mislim da je rok za dostavu dokumentacije 8 dana a onda naplacuju neku kamatu, lezarinu ili kako to vec zovu.
 
Poslednja izmena:
Meni stigla memorija. Cena 115 evra -tri modula. 29 evra poštarina Nemačka. par evra pakovanje. Ukupno 148. Naša carina 1800 dinara, 4000 pdv. Sveukupno mi izašlo 6200 dinara na pošti.
 
E zna neko ako mi neko donosi iz USA e na aerodromu placa samo carinu ili mora i pdv?
 
neverujem zagraficku da bi ga cimali ako nosi samo jednu, verovatno nista ne bi platio
 
Stigao zvucnik danas,cena na sajtu 40 evra placen 35,kinez napisao 15 dolara nasi procenili 30 i naplatili 850 din,sve u svemu zadovoljan :D
 
Evo ga neki "stručnjak" na jutarnjem programu RTS objašnjava kako bezbedno kupovati online i na šta plaćamo PDV i carinu. :D
Klasična botina
 
Ne moze da plati samo carinu, a ne PDV, u stvari PDV mora, a carine je pitanje ;)

Uzme neki racun za nju da je ispod 100e, kaze njegovo, toliko ima pravo da unese bez carine. Naravno ako ne nosi jos 5 pari patika i sl.;)
 
^Cek pa ne naplacuju samo PDV kada licno donosis? Ili naplate carinu (i PDV na sve naravno) ili te samo puste pa prodjes. Tako je barem bilo ranije.
 
Ne moze da plati samo carinu, a ne PDV, u stvari PDV mora, a carine je pitanje ;)

Uzme neki racun za nju da je ispod 100e, kaze njegovo, toliko ima pravo da unese bez carine. Naravno ako ne nosi jos 5 pari patika i sl.;)

Ma on uvek nosi 5 pari patika i gluposti za komsije, rodjake ectra i uveg ga cimaju tako da to ispod 100e 99% neprolazi, nego sam sam totalno zbudnjen zato mora pdv zar se pdv neplaca samo priliko trgovine?

Zanci ako on tamo plati 200$ i da mu naplate jos 20$ ok, al ako mu rebnu jos 20% pdv smoricu se
 
Poslednja izmena od urednika:
^Uproseceno PDV se placa kod kupovine ali ako roba izlazi iz drzave moze da se oslobodi PDV-a (u trenutku kupovine ili na granici, kako vec koja drzava to regulis). Onda se PDV placa u drzavi u koju roba ulazi. Znaci ako se ispostuje procedura nema duplog placanja poreza. Mada ovaj tvoj donosi iz USA gde postoji porez(i) ali koji nije PDV i koji se ne vraca tako da sve ovo nije bitno.
 
znaci onda +30% na cenu graficke mi negine? Ako je taj slucaj onda mi ista cena i kod madjara
 
Poslednja izmena od urednika:
PDV se placa pri uvozu svega. Carina se isto placa pri uvozu putnickim saobracajem uvek. (posto su do 100e oslobodjeni iznosi placanja dazbina, u sustini carina te uvek rebne isto)
Da, +32%. Jedino da je nekako "jeftino plati", pa da jeftinije izadje.
 
PDV se placa pri uvozu svega. Carina se isto placa pri uvozu putnickim saobracajem uvek. (posto su do 100e oslobodjeni iznosi placanja dazbina, u sustini carina te uvek rebne isto)
Da, +32%. Jedino da je nekako "jeftino plati", pa da jeftinije izadje.

pa moze on da nalepi cenu na nju 130e al cisto sumnjam da ovi iz carnine nece da proguglaju, a i sad da ga leram toliko zbog 20-30e razlike od madjara boli me bas uvo
 
Narucio sam dozir pumpu za akvarijum. Sledeci put cu se ipak zapitati da li da narucujem online ili cu sacekati da odem preko.
 
pa moze on da nalepi cenu na nju 130e al cisto sumnjam da ovi iz carnine nece da proguglaju, a i sad da ga leram toliko zbog 20-30e razlike od madjara boli me bas uvo

Ne moze on da "kaze", nego sam mislio da ima "dokaz" neki :)
 
Ljudi, da li neko zna, ako mi isti dan stignu dva paketa vece vrednosti, ~40ak $ svaki, da li postoji mogucnost da ih carine zajedno? Ili ce svaki ponaosob? Malo mi je frka jer su slucajno oba paketa od dva razlicita prodavca krenula HK postom isti dan ( Status "Left Hong Kong" ).
Hvala.
 
Da li neko zna kako se carini polovna tehnička roba, mobilni telefon je u pitanju kako to uopšte carine ako je polovno a ne novo
 
Jel narucivao neko slucajno neki bt zvucnik sa alija ili ibeja? Planiram da naricim jedan od 20ak i kusur dolara, pa ne znam kako se ponasaju ovi nasi lopovi povodom toga. Kad bi ga realno cenili ne bi mi bio problem platiti 500 dinara globu, ali svasta je moguce kod njih, pa reko ako neko ima iskustva sa narucivanjem istih ili slicnih tehnickih spravica da mi rece kako je prosao.
 
Jel narucivao neko slucajno neki bt zvucnik sa alija ili ibeja? Planiram da naricim jedan od 20ak i kusur dolara, pa ne znam kako se ponasaju ovi nasi lopovi povodom toga. Kad bi ga realno cenili ne bi mi bio problem platiti 500 dinara globu, ali svasta je moguce kod njih, pa reko ako neko ima iskustva sa narucivanjem istih ili slicnih tehnickih spravica da mi rece kako je prosao.

Једноставно - Како се "ћефне" царинику, да ли је то суплемент или техничка роба он је тај који ће проценити, тако да ту нема разлике... Ако си читао ову тему (али изгледа да ниси), људима су и на 2-3$ наплатили ПДВ (не царину), други су имали искуство да су робу од 3$ проценили на мало више од стварне вредности и тако...

Све то зависи од хиљаду и једног фактора, у сваком случају бинго или лутрија са царином Србије свакако да јесте, прође телефон од 200$, а неко други наручи и њега ребну домаћински... Неко наручи полован iPhone и доказује да је платио 30$, али ето пронађу увек највишу основицу па тако испадне и 100$ и на ту вредност обрачунају трошкове, неко добије поклон од ујака (није доказиво), па и њега ребну неког за ПДВ, а неко добије фулл намет (царина + пдв)...

Једноставније: Овде ће неко рећи да је прошао са тим звучницима које ти хоћеш да наручиш без икаквих намета "ослобођено" трошкова, а ти наручиш вођен том причом да је тај неко тако прошао и тебе сачека друга ситуација од његове (само пдв) или све фулл пакет аранжман (процена већа од плаћене + царина + ПДВ)....
 
Poslednja izmena:
Pošiljka iz Amerike, vrednost nešto ispod 50€ sa poštarinom, USPS sa tracking brojem, ostavljena mi je u sandučetu, a na našoj pošti nema podataka o pošiljci. Na paketu nema nikakvog štambilja carine, kao da je pismo.

Pri tome, paket je veći od bilo kog koji sam dobio iz Kine. Velika koverta, debljine oko 10 cm.
 
Jel narucivao neko slucajno neki bt zvucnik sa alija ili ibeja? Planiram da naricim jedan od 20ak i kusur dolara, pa ne znam kako se ponasaju ovi nasi lopovi povodom toga. Kad bi ga realno cenili ne bi mi bio problem platiti 500 dinara globu, ali svasta je moguce kod njih, pa reko ako neko ima iskustva sa narucivanjem istih ili slicnih tehnickih spravica da mi rece kako je prosao.

Drugar je kupio Xiaomi onaj pravugaonik original njihov zvucnik, zadovoljan je skroz. Oko 500 i nesto dinara je sve platio sve troskove.

Edit:

https://www.aliexpress.com/item/Ori..._2&btsid=fbb8a796-7daa-4b0a-8e6a-5c063d993051 ovakav zvucnik je uzeo
 
Jel narucivao neko slucajno neki bt zvucnik sa alija ili ibeja? Planiram da naricim jedan od 20ak i kusur dolara, pa ne znam kako se ponasaju ovi nasi lopovi povodom toga. Kad bi ga realno cenili ne bi mi bio problem platiti 500 dinara globu, ali svasta je moguce kod njih, pa reko ako neko ima iskustva sa narucivanjem istih ili slicnih tehnickih spravica da mi rece kako je prosao.
Upravo sad čekam da mi stigne Bluedio BS-2, plaćen 16$ sa popustom na AliExpressu, redovna cena oko 25$. Dakle, sve se uklapa u kriterijume koje si naveo. Samo još da mi stigne i javljam kako sam prošao.
Međutim, sporo ide - još od 14.12. stoji da je u izmeničnoj pošti i da je faza "za carinu", ali nikako da se promeni status i da stigne na nišku carinarnicu.
 
Ne brini se, za nisku carinu uopste nema update-a vise sve dok ne bude otpreme od carine i predje u tvoju lokalnu postu. Ove nedelje bi morao cak stici kod tebe, zadnja posiljka dole sto je tati stigla 4 dana je bila na carini samo. Ne verujem da je vise od 5-6 dana sada za nisku carinu.
 
Meni je stiglo 11.12 na nisku carinu i dalje cekam, nisu zavrsili danas. A juce kada sam ih zvao rekli su da rade 10 i mozda pocnu 11.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno