Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci niko ne zna koji dan rade na Beogradskoj carini?
 
Rade svaki dan bro, osim vikendom.
 
Rade svaki dan bro, osim vikendom.

Druze, hvala na informaciji, ali moje pitanje nije bilo upuceno kojim danima radi carina, nego koje datume carina carini trenutno! Ako neko ima taj info.

PS: Broj od carine gde sam ranije dobijao te informacije je: 011/ 364 - 3116, medjutim i zadnjih par dana zovem ali niko mi ne odgovara.
 
Misliš Beograd ima 3,6 miliona stanovnika?...:).....Krajnje je vreme da naša zemlja Srbija promeni naziv u BEOGRAD....:D

Iz nekog sumanutog razloga IN je živeti u Beogradu,pa bi ovako rešili problem,tj svi stanovnici Srbije (pojma koji odlazi u istoriju) bi živeli u (državi) Beogradu :banana:

Takodje,ne bi više bili Srbi,nego Beogradjani...

Ali mislim da to ne bi rešilo problem.....posle odredjenog niza godina,javila bi se potreba da naziv države Beograd promenimo u naziv država KRUGa DVOJKE....ili možda DEDINJE..(

pošto,koliko je jadan i nepopularan ostatak Srbije u odnosu na Beograd,toliko su jadni i nepopularni svi ostali delovi Beograda u odnosu na krug dvojke ili dedinje......pa više ne bi bili ni srbi,ni beogradjani nego krugodvojkaši (ili dedinjani)
Pa ovde se slazem u potpunosti sa tobom, i ja bih voleo da se svi vrate u svoja sela koji su otisli iz istih ali nazalost(a ja razumem i zasto) nece.
Ali bih jako voleo da u BG ostanu samo beogradjani ali je nerealno kao sto ni u Parizu ne zive samo parizani u Londonu londonci NY njujorcani...
Ali da ne sirimo temu u nepotrebnom pravcu.
 
Potreban savet, hitno je

Dragi forumasi,
nisam stigla da procitam sve stranice ove teme pa se izvinjavam ukoliko je o ovome vec bilo reci.
Preko sajta za prodaju hobi materijala i materijala za izgradu rukotvorina, narucila sam set metalnih pecata (zigova) u obliku slova, koji sluze za utiskivanje u razne materijale (drvo, metal, glinu itd). Set ima mala i velika slova koja su (fabricki) upakovana u dve razlicite kutije. Svaki pecat je velicine decije rodjendanske svecice, a citava kutija nije veca od paklice cigareta. Uz pecate, stigla mi je i neka metalna tacnica (10x10 cm) za podmetanje pri pecatiranju i mala klesta. Prodavac mi je poslao to u 2 odvojena paketa, od kojih je jedan stigao pre 3 nedelje (nije podlegao carinskom pregledu), a drugi je zadrzan u Ugrinovackoj na carini. Dobila sam obavestenje, a zatim se i cula sa gospodjom zaduzenom za moj "slucaj", da je procenjeno da su ti pecati zapravo set za gravianje (???), da cu ih koristiti u komercijalne svrhe i da bez firme i dozvole za uvoz ne mogu da ih preuzmem jer kao fizicko lice nemam pravo da takvu stvar uvozim. Oni ce paket da vrate u roku od narednih par dana, ali prodavac preko PayPala nece vratiti novac jer je ostatak seta stigao na adresu, ja sam ga i otvorila i isprobala vec. Sve i da hoce da ga tako polovnog primi nazad, ja moram da platim postarinu opet (salje se za Kaliforniju) koja je skupa gotovo kao ceo set. Imate li ikakvu ideju sta da radim? Hvala unapred
 
Dragi forumasi,
nisam stigla da procitam sve stranice ove teme pa se izvinjavam ukoliko je o ovome vec bilo reci.
Preko sajta za prodaju hobi materijala i materijala za izgradu rukotvorina, narucila sam set metalnih pecata (zigova) u obliku slova, koji sluze za utiskivanje u razne materijale (drvo, metal, glinu itd). Set ima mala i velika slova koja su (fabricki) upakovana u dve razlicite kutije. Svaki pecat je velicine decije rodjendanske svecice, a citava kutija nije veca od paklice cigareta. Uz pecate, stigla mi je i neka metalna tacnica (10x10 cm) za podmetanje pri pecatiranju i mala klesta. Prodavac mi je poslao to u 2 odvojena paketa, od kojih je jedan stigao pre 3 nedelje (nije podlegao carinskom pregledu), a drugi je zadrzan u Ugrinovackoj na carini. Dobila sam obavestenje, a zatim se i cula sa gospodjom zaduzenom za moj "slucaj", da je procenjeno da su ti pecati zapravo set za gravianje (???), da cu ih koristiti u komercijalne svrhe i da bez firme i dozvole za uvoz ne mogu da ih preuzmem jer kao fizicko lice nemam pravo da takvu stvar uvozim. Oni ce paket da vrate u roku od narednih par dana, ali prodavac preko PayPala nece vratiti novac jer je ostatak seta stigao na adresu, ja sam ga i otvorila i isprobala vec. Sve i da hoce da ga tako polovnog primi nazad, ja moram da platim postarinu opet (salje se za Kaliforniju) koja je skupa gotovo kao ceo set. Imate li ikakvu ideju sta da radim? Hvala unapred
Zovi non stop i dosadjuj da ti puste paket. Budi sto finija, ako ne upali budi maksimalno drska, neka vide da ti je stalo.
 
Napokon sam dobio carinu! Danas rade 04.11 na carini, tako da moj paket najverovatnije stize tamo tek posle Ponedeljka.
 
NS carina nema milosti, uzimaju najvecu cenu sa alija i deru kozuru sa ledja. Sa takvim ponasanjem i rastom dolara prepolovice se narudzbe iz kine.

Najskuplji su i ništa ne prolazi bez dodatnih troškova, radije bih čekao deset dana duže nego ovako.
 
Najskuplji su i ništa ne prolazi bez dodatnih troškova, radije bih čekao deset dana duže nego ovako.
Meni su sat od 6 $ procenili na 15 $ i morao sam da platim dažbine koliko i sat. Moraćemo da naručujemo na adresu rođaka u drugom gradu [emoji15]
 
NS carina nema milosti, uzimaju najvecu cenu sa alija i deru kozuru sa ledja. Sa takvim ponasanjem i rastom dolara prepolovice se narudzbe iz kine.
To oni i žele. Da prestanemo da naručujemo i da prođemo nešto jeftinije. Samo da kupujemo kod našeg uvozničko - političarsko - tajkunskog lobija.
Asus Zenphone kod nas 400e, u Kini 200e i manje nekad, dovoljan dokaz beozbrazluka ove države i šta se dopušta.
Najgori su oni koji kupuju to.
 
Dobila sam obavestenje, a zatim se i cula sa gospodjom zaduzenom za moj "slucaj", da je procenjeno da su ti pecati zapravo set za gravianje (???), da cu ih koristiti u komercijalne svrhe i da bez firme i dozvole za uvoz ne mogu da ih preuzmem jer kao fizicko lice nemam pravo da takvu stvar uvozim.

Koja je to banda [emoji35]
Objasni situaciju i pokušaj razgovorom ako ne, baci im bombu...
 
11.11.2015 12:16:41 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
11.11.2015 13:19:56 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
13.11.2015 07:58:37 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
14.11.2015 07:53:40 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
16.11.2015 07:48:08 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
17.11.2015 07:47:37 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
18.11.2015 07:59:24 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED

Pozdrav svima,
kupio sam neki telefon preko pandawill sajta "UMI Fair 4G Smartphone 5.0 Inch HD Screen MTK6735 Android 5.1 Fingerprint ID White" za 109.99$ pa me zanima da li mi je tacna racunica da bi sa carinom i PDV-om trebao da platim oko 145.18$? I zanima me otprilike koliko se ceka da se paket ocarini? Hvala i veliki pozdrav svima
 
Sve zavisi da li ce da ti carine i na koliko para :) lutrija je..ali da, ocekuj 30 posto na cenu koliko si ga platio
 
Dosao mi status danas (naglasavam ja sam u Beogradu, i adresa za posiljku je u Beogradu):
61200 Carina GPC Beograd - 37200 PC Krusevac, Otprema.

To znaci da je otislo u Krusevac?
Ja sa Krusevcem nemam nista, zasto bi tamo otislo?
 
Nokiju 3310 placenu 14 dolara procenili na 30 i naplatili 817 dinara carinu+ptt.
Lopovluk.
Pa odakle joj(Jagoda Ruvidic carinik) procena od 30 dolara majku joj j...
 
danas prosao paket od 5.11.2015

aj molim te reci mi koji datum da gledam za carinjenje. Ako je tvoj od 5.11.2015 prosao, jel bi trebalo da je i moj prosao ili?

Capture.png
 
Poslednja izmena:
Hvala druze, znaci tek tamo sreda cetvrtak, bas se smorih :( Hvala ti u svakom slucaju.
 
Kaze kinez pogresili su adresu. Pitao me da mi vrati novac. Kako da namolim carinu da promene adresu?
 
Nije kinez promašio adresu nego je neko odande naručio to, a tebi dao njegov tracking number, tebi nije ni poslao, pa metoda APP ..
 
Otvoris dispute, trazis full refund i to je to.
 
Ne moze edit,
Rekao mu je da mu dam paypal da mi vrati novac. Sta konkretno treba da mu dam? Tj. koji podatak?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno