Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, jeste za Meizu :D Jos su mi ga ukljicli na carini, kada sam ga preuzela pisalo je da je ukljucen 6h 23 min., dokaz da svako dugmence pipaju i proveravaju.
Mada vidim da su mnogi prosli i sa nizom cifrom ili cak bez, valjda sve zavisi kog koga zapadne.
 
Da, jeste za Meizu :D Jos su mi ga ukljicli na carini, kada sam ga preuzela pisalo je da je ukljucen 6h 23 min., dokaz da svako dugmence pipaju i proveravaju.
Mada vidim da su mnogi prosli i sa nizom cifrom ili cak bez, valjda sve zavisi kog koga zapadne.
Ja sam za telefon od 103$ platio preko RSD 4K. :)
 
Koliko dana nakon slanja posiljke se moze ista pratiti na tracking sajtovima? Dobio sam tracking number jos cetvrtog ali i dalje na tracking sajtovima ne dobijam nista za moj tracking number. To tako treba ili se nesto cudno desava... :)
 
Uskrs je ne rade poste do sutra.
 
Posiljka mi se vrti na istom mestu nedelju dana.Zna li neko da mi objasni ocemu se radi?
30.03.2015 09:59:00 NL - NLAMSC Prispeće
31.03.2015 15:17:15 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
31.03.2015 15:32:56 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
01.04.2015 11:23:04 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
02.04.2015 15:35:48 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
03.04.2015 16:17:50 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
04.04.2015 13:41:26 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
06.04.2015 15:27:53 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
 
Kad bude pisalo 61200 CARINA,sledeci dan je kod tebe,ako nebude cetvrtak...
 
Mnogo to razvlace,nikad nije bilo ovako.Mada mi je jednom posiljka stigla a pisalo je otprema.
 
Maloprije provjerih i konacno se pojavila moja posiljka na tracking-u. Sad samo jos da se dovuce do Srbije...i prodje carinu. :)
 
Meni isto kao tebi uca69 stoji od 31 na carini, stim da ja ne vidim da je uopste paket na carini. Ovo je NS carina, i kod njih se ceka bas dugo a plus nemaju automatski update kada paket ceka na carini kao na BG carini.

16.03.2015 19:29:00 CH - SGSINS
30.03.2015 17:53:00 CH - CHZRHT Otprema
31.03.2015 11:21:01 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
31.03.2015 11:44:53 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
 
Stvarno ga preterase. Kao prave se ludi ne znaju cenu. Neki pametnjakovic je tebi zveknuo carinu i pdv na cenu sa mem karticom, case-om etc...

Zar je toliko tesko imati internu bazu modela i cena nego da guglaju i lupetaju cene kako im se hoce...
Koja je to osnovica bila? Mrzi me da racunam.
 
Poslednja izmena:
Stvarno ga preterase. Kao prave se ludi ne znaju cenu. Neki pametnjakovic je tebi zveknuo carinu i pdv na cenu sa mem karticom, cover-om etc...

Zar je toliko tesko imati internu bazu modela i cena nego da guglaju i lupetaju cene kako im se hoce...
Koja je to osnovica bila? Mrzi me da racunam.

Nisam uopste porucio sa mem karticom. Dolazi samo telefon u paketu. Dostavljena im faktura 99 dolara sa postom placen telefon. Carinska osnovica im je skoro 15000.
 
deficit zemlje prevelik, sluzbenici "prenatrpani"... znaju oni sta rade :S:
 
Kazem da su tu osnovicu uzeli, videli negde cenu sa memorijskom karticom i naplatili tako. Ne da si ti narucio. Secam se te ponude na best credit. Nisam kupio od njih jer mi nisu odgovorili na upit uopste...
Kazes faktura bila u paketu, ili si im ti poslao dokaz o placenom iznosu?
 
Poslednja izmena:
Faktura u paketu, bas sam zamolio kineza da ubaci da ne bude zabune. Lepo kaze onaj kralj, mi smo stoka i treba nas je.... Srpski narod treba j.....
Vazno da prolazi bez pregledanja ono sto ne bi smelo da udje, za to uvek ima mesta. Sad kad pogledan na kp tcl 135e bi mi se vise isplatio. Ne znam stvarno vise sta da mislim, zemlja nam je katastrofa.
 
Faktura je zvanicni dokument.
Pitaj ljude koji su imali isti u paketu, ja sam jednom imao iako nisam trazio, stavio sam kinez i naravno platio sam pdv kako treba ni manje ni vise.
Vidi ne volim ja carinike ali rade sa onim sto im das a das mu paket bez zvanicnog dokumenta o vrednosti robe unutra, on radi po zakonu i zakon kaze da mora da sve ocarini ili pdveise da se tako izrazim, on na paketu dobije nebuloznu cifru i posumnja u istu, masu puta ne posumnja i poveruje jer se meni to najcesce dogadja, onda pogleda na AE recimo i vidi istu ili slicnu recimo torbu za vecu cifru i obracuna ne znam kako da bas nadje tu koju je tvoja zena kupila, razlike su velike imas istu stvar i za 50% jeftiniju a on uzme ili najmanju ili najvecu vrednost to je do carinika, ali u masi slucajeva poveruje bar na mojih preko 1000+ paketa za ovih godina.
Toliko o fakturi u paketu.
Faktura u paketu, bas sam zamolio kineza da ubaci da ne bude zabune. Lepo kaze onaj kralj, mi smo stoka i treba nas je.... Srpski narod treba j.....
Vazno da prolazi bez pregledanja ono sto ne bi smelo da udje, za to uvek ima mesta. Sad kad pogledan na kp tcl 135e bi mi se vise isplatio. Ne znam stvarno vise sta da mislim, zemlja nam je katastrofa.
 
Pre bih rekao da fakturi veruju koliko i deklaraciji na pošiljci.
 
Ma kakva faktura, to ni ne gledaju. Kod mene je bila uredno spakovana u paketu a odredili su drugu osnovicu. Mada se ne žalim, opet sam dobro prošao. :smoke:
 
Pre bih rekao da fakturi veruju koliko i deklaraciji na pošiljci.
Pa lose bi rekao...
Nemam nameru da se natezem znam sta pricam i zasto sam to rekao.
Izuzetaka ima naravno ali nisu pravilo a pravilo sam ti rekao sta je.
 
Meni je u paru ispoštovana faktura uz telefon iz CN, bila je prava suma navedena, ne očekujete valjda da vam kinez piše gluposti na fakturi i da carinici poveruju u to. Fakturu nisam video, zadržala je carina.
 
Procitao sam poslednjih pet strana teme, a posto stvarno ne mogu da citam 736 strana, pitacu par pitanja, pa ako je vec odgovoreno negde ranije, izvinjavam se.

Dakle, porucio sam neki mobilni telefon za stare ljude (velike tipke, emergency button...), koji sam platio oko 30 eur. Posto mi je ovo prvi put da porucujem neku elektrosnku napravu preko AE, ne znam sta da ocekujem od nase carine? Po TN mi stoji da je telefon na carini vec 8 dana. Sta ukoliko mi naplate carinu? Kome i gde da se zalim? Sta da nosim kao dokaz? Jel SS kupljenog predmeta dovoljan ili mora nesto drugo? Vidim da pominjete svi neke fakture. Kako tacno od Kineza traziti fakturu? Please send me sta? Gde u BG ako mi dodje carina da idem da se zalim? Jel to i dalje u Savskoj ulici, ili su se negde premestili? Vidim da je neko napisao da je slao SS carini kao dokaz o tome koliko je platio. Da li ja to mogu nekako da uradim i ako mogu, sta treba tacno da uradim? Jel i dalje vazi ono da se do 70 eur ne naplacuje carina?
 
Procitao sam poslednjih pet strana teme, a posto stvarno ne mogu da citam 736 strana, pitacu par pitanja, pa ako je vec odgovoreno negde ranije, izvinjavam se.

Dakle, porucio sam neki mobilni telefon za stare ljude (velike tipke, emergency button...), koji sam platio oko 30 eur. Posto mi je ovo prvi put da porucujem neku elektrosnku napravu preko AE, ne znam sta da ocekujem od nase carine? Po TN mi stoji da je telefon na carini vec 8 dana. Sta ukoliko mi naplate carinu? Kome i gde da se zalim? Sta da nosim kao dokaz? Jel SS kupljenog predmeta dovoljan ili mora nesto drugo? Vidim da pominjete svi neke fakture. Kako tacno od Kineza traziti fakturu? Please send me sta? Gde u BG ako mi dodje carina da idem da se zalim? Jel to i dalje u Savskoj ulici, ili su se negde premestili? Vidim da je neko napisao da je slao SS carini kao dokaz o tome koliko je platio. Da li ja to mogu nekako da uradim i ako mogu, sta treba tacno da uradim? Jel i dalje vazi ono da se do 70 eur ne naplacuje carina?

Mislim da znam na koji telefon mislis, on je dimenziono generalno dosta mali, tako da moze da bude bez carine veoma lako.
Drugo, stoji jer je zastoj veliki na carini, svima stoji i ono sto naplate i ne naplate.
Trece, za 30eur ce ti naplatiti mozda 600-800din, ako bas hoce, taksa za podnosenje zalbe (podnosi se kada ti stigne posiljka, u posti) kosta otprilike toliko - a cenu NE REFUNDIRAJU iako si upravu - njihovo vreme kosta.

Vazi kao do 50eur al' kao ne mora da znaci, al' kao moze i do 70 bas ako ti toliko stalo.
PDV se naplacuje, i to oni naplacuju, ne carinu, tako da i da je 2eur oni bi po pravilu trebali da ti uzmu 20% od 2eur u dinarskoj protivrednosti, plus za otvaranje paketa zlatnim rucicama 66din (ili 166din ako je u pitanju bese pravno lice ili tako neka peripetija).


tl;dr

ne brini se, ako stigne da se plati nesto - plati, ako ne, odbijas paket i trazis refund preko aliexpressa, to je to.
 
Dakle, porucio sam neki mobilni telefon za stare ljude (velike tipke, emergency button...), koji sam platio oko 30 eur. Posto mi je ovo prvi put da porucujem neku elektrosnku napravu preko AE, ne znam sta da ocekujem od nase carine? Po TN mi stoji da je telefon na carini vec 8 dana. Sta ukoliko mi naplate carinu? Kome i gde da se zalim? Sta da nosim kao dokaz? Jel SS kupljenog predmeta dovoljan ili mora nesto drugo? Vidim da pominjete svi neke fakture. Kako tacno od Kineza traziti fakturu? Please send me sta? Gde u BG ako mi dodje carina da idem da se zalim? Jel to i dalje u Savskoj ulici, ili su se negde premestili? Vidim da je neko napisao da je slao SS carini kao dokaz o tome koliko je platio. Da li ja to mogu nekako da uradim i ako mogu, sta treba tacno da uradim? Jel i dalje vazi ono da se do 70 eur ne naplacuje carina?

1. Niko ne zna šta može da očekuje od carine ako je poručio paket iz kine + nema fakture u paketu.
2. Ako stoji 8 dana na carini znači da su otvorili paket i obračunali PDV a verovatno i carinu.
3. Ukoliko ti naplate biće to prvo PDV a onda i Carina, imaćeš izbora: da platiš troškove i preuzmeš telefon, da ne prihvatiš paket i podneseš žalbu ili da im kažeš da vrate telefon nazad za kinu.
4. Kome da se žališ: upravi vodovoda :D šalim se, žali se carini naravno ako misliš na žalbu zbog visine doređenih dažbina.
5. Fakturu od prodavca, izvod iz banke koji prikazuje ovu transakciju, skrinšot transakcije sa alija i sve što imaš a može da posluži kao dokaz koliko si platio telefon.
6. pročitaj odgovor pod brojem 5.
7. Pošalješ mu poruku da ti na mail pusti fakturu. Ne očekuj previše jer malo koji ovo ispoštuje, tipa 2%...
8. invoice ili proforma invoice.
9. čini mi se da su bili kod železničke stanica ali su se sad preselili u nove prostorije, ne znam adresu, potraži na googlu, samo kucaš "carina, srbija, beograd" 100% će ih naći google, 1000% će ih naći... 100000000%
10. pročitaj odgovoro pod brojem 9.
11. Ne možeš, sad ti je već kasno pošto je tvoj paket 8 dana na carini znači za dan dva stiže. Ja sam slao skrinšotove i pdf sa podacima iz moje banke ali ja sam to poslao isti dan kad je paket sleteo na aerodrom, još nije bio ni primljen od strane carine, nisu ni znali da je ušao u zemlju i imali su vremena da neko pogleda mailove, odštampa ako treba i da isti sačekaju paket na obradi.
12. zaboravi na to pravilo, važi ono što carinik proceni da važi a to što si ti napisao nikad nije ni važilo, bilo je do 50€ ako kupuješ odnosno do 70€ ako ti tetka/rodbina šalje poklon (carinici nisu mutavi, znaju da nemaš tetku u Kini koja štampa deklaracije i lepi ih na koverte slične 100nama drugih koverti koje svakodnevno dolaze na carinu).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno