Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izgleda da su dokacili jutros posiljke od 27.10. Jer sam upravo dobio update za moju
4ccd22667ab0600e3d513375e9a6517b.jpg


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Isto i meni
06.11.2019 09:59:17 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
 
Poslednja izmena:
Nema pravila, evo moje posiljke kupljene 26.10. - ovo ce biti rekord ako zaista stigne sutra do mene; u pitanju je singapurska posta

05.11.2019 14:20:43 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
05.11.2019 14:42:30 11003 IZMENIČNA POŠTA - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
05.11.2019 21:23:53 10200 GPC BEOGRAD - Otprema
06.11.2019 05:34:22 10200 GPC BEOGRAD - 11050 Beograd 22 Otprema
06.11.2019 13:11:11 11050 Beograd 22 Uručenje Ostavljen izveštaj
06.11.2019 16:08:49 11050 Beograd 22 Uručenje Na isporuci

Istovremeno, gomila manjih posiljki bez pracenja (vrednosti po nekoliko dolara) jos od 30.10. su usle u zemlju (litvanska posta) i jos uvek mi nisu isporucene. Ova "brza" posiljka je decji smartwatch vrednosti 30-ak dolara i ocito prolazi neocarinjen, ne vidim sta moze na carini zadrzavati posiljku sa osvezivacem za kola od par dolara, ili buzir crevo za kablove.
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam po kom principu carine? i kako mogu da ti ocarine nesto ako pise da je za delove i da ne radi? Jel proveravaju sta?


Primer iphone 7 Gasi se posle sat vremena. Popravka kosta dosta ali ja imam isti i treba mi samo oklop. i oni ce da ga ocarine kao ispravan????
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam po kom principu carine? i kako mogu da ti ocarine nesto ako pise da je za delove i da ne radi? Jel proveravaju sta?


Primer iphone 7 Gasi se posle sat vremena. Popravka kosta dosta ali ja imam isti i treba mi samo oklop. i oni ce da ga ocarine kao ispravan????

Naravno da ne proveravaj kako mislis otvore pa onda pokusaju da ga ukljuce, i kad vide da nece onda kazu ovaj ne radi necemo ga cariniti, a onaj ti poslao ispravan fon sa raspalom baterijom i naravno oni nece moci da ga ukljuce i tebi posalju tako "neispravnog" i ti odes na buvljak das soma dinara za bateriju(karikiram) i voilaaaaa imas iPhone 7 za 10€ a da nisi nista platio drzavi.
Dal ti stvarno mislis da to tako moze da prodje, evo najozbiljnije te pitam?
Da li bi ti kao carinik a kome je prvo pravilo da punis budzet da li bi pustio iphone 7 tek tako? To bi u najmanju ruku bio nesavestan rad, jer nije na njima da dokazuju da ne radi niti oni imaju pravo da koriste tvoju stvar u smislu da je ukljucuju, ili recimo majce dukserice da nose cisto da vide dal im odgovara da i oni poruce koji par sa AE.
Ne, posiljalac je trebao da naznaci da je uredjaj neispravan i da to dokumentuje u paketu sa fakturom, ukoliko bi im i to bilo sumnjivo trazili bi ti izvod te transakcije ti im dostavis gde bi se videla cena koju si platio tog pokvarenog uredjaja, eventualno ti naoplatili pdv jer to ide na sve, i otvaranje/zatvaranje i to je sve sto bi platio sitno i to se tako radi.
Znas za sl put sad.
 
Drug nisi shvtio. nisam ja porucio iphone 7 niti planiram tu avanturu. Pitao sam samo kako to carine onda. Kako proveravaju kad X puta nisam platio carinu za nesto sto je trebalo
 
A ok pisao si u sadasnjem vremenu i situaci da imas isti takv iphone, ok moja greska.
Carine ga kao iphone 7 ukoliko nema sve ono sto sam ti napisao tj pratecu dokumentaciju.
Nisam ni ja platio ne X nego xyz puta a trebao sam, vidi primera kad sam iz Rusije kupovao neke xenon original sijalice za moj auto kostale su me 150$, dakle full i carina i pdv su trebali biti naplaceni nije nista odmah proslo, sijalice su bas ni ne znaju koliko su sta su, ali telefon ne pustaju to ti u 99.9% carine(carina+ pdv) nema greske, kao sto ni S400 nema greske kad se uputi ka meti
 
Prolazio jutros rano pored poste i preuzeo paket na nekih 107e su naplatili oko 3600din carinu pdv otvaranje

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
ja za 250 $ platio 7600 din.paket nije otvaran. Pise cena na njemu
 
Kod menw je pisalo sta je u pitanju ali da je gift paket je otvoren ali kutina nije , na osnovu podataka sa kutine su vrv nasli na netu vrednost i procenili je priblizno onome koliko je placena

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Kolega porucio neku auto-multimediju za 52 USD + 8 = 60 usd sa shippingom. Kinez napisao da kosta 320 usd (mozda hteo 32)... i ono standardno GIFT... i ovi ocarinili na toliko. Inace na BG carini bilo preko 15 dana.

Odbio da primi, pa progovor, taksa 480... i takooo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Paket pristigao 30.10. BG carina, danas stigao na kućnu adresu. Vrednost oko 80e, carina i pdv oko 2600din.
 
Porucio neke parfeme pre 3 nedelje stoje 10 dana na carini...
343fa7ea3284de62691c50e8ef71cb28.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
budi srećan ako dobiješ [emoji848] ima nekih ograničenja kod parfema [emoji48]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Mislim da spadaju u istu kategoriju kao i žestoko piše, cigarete i odeća od krzna, aka luxuznu robu.
 
U ponedeljak je državni praznik [emoji16] Pošta verovanto ne radi uopšte.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Videcemo, to je 6 puta 2ml uzoraka iz francuske kuce parfema, narucilo brda ljudi iz nase zemlje i vremenom cekanja u proseku 7 dana...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Videcemo, to je 6 puta 2ml uzoraka iz francuske kuce parfema, narucilo brda ljudi iz nase zemlje i vremenom cekanja u proseku 7 dana...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Nema sta da vidis. Vidi status, to je to... nego sto Kolega kaze u Ponedeljak je drzavni praznik. Onda utorak.

61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
 
Uskoro ce biti haos zbog ove prevare kineza 11.11


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kao što sam i pretpostavio, traže da in platim 3.200 din. za paket plaćen 47$. Dobiće ali juče. Koji je mail na koji se podnosi reklamacija?

Ako nekoga interesuje epilog. Pre svega da kažem da sam odbio da primim paket. Zainatio sam se kod ovog slučaja, platio sam taksu 450 din. u pošti, priložio screen shot izvoda sa paypal-a i čekao dobrih 17-18 dana dok paket nije stigao ponovo na adresu (svo to vreme je bio ponovo na carinjenju). Ovoga puta tražili su 1140 din.
 
Ako nekoga interesuje epilog. Pre svega da kažem da sam odbio da primim paket. Zainatio sam se kod ovog slučaja, platio sam taksu 450 din. u pošti, priložio screen shot izvoda sa paypal-a i čekao dobrih 17-18 dana dok paket nije stigao ponovo na adresu (svo to vreme je bio ponovo na carinjenju). Ovoga puta tražili su 1140 din.
Hvala na info
 
Mozda je ko ja wish listovao stvari kone je htao da kupi pa video da nisu spustili cene. Bukvalno ni jedan proizvod koji sam stavio u wish listu za 11.11. Nije imao ni 1 euro cent manju cenu

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ako je carina 5 Novembra obrađivala pakete od 25 Oktobra, možemo li očekivati da će one pristigle 8 Novembra raditi tipa krajem ove/početkom sledeće nedelje?
Stigao mi nešto skuplji paket pa bi trebalo da im pošaljem izvod sa e-bankinga međutim inteza ne radi ...
 
Ako je carina 5 Novembra obrađivala pakete od 25 Oktobra, možemo li očekivati da će one pristigle 8 Novembra raditi tipa krajem ove/početkom sledeće nedelje?
Stigao mi nešto skuplji paket pa bi trebalo da im pošaljem izvod sa e-bankinga međutim inteza ne radi ...

Kako je poslato? i koliko skup paket?
 
Kako je poslato, nemam pojma, broj je LK-----HK ide iz Hong Konga, 220$
Poslato 3-ćeg stiglo 7-og, ja očekivao barem 2 nedelje u tranzitu da će biti...
Interesantno da broj za praćenje radi na sajtu pošte ali na sajtu post expresa koji je prikazivao stare statuse sada kaže "Ne postoje podaci o ovoj pošiljci."
Morali su da menjaju statuse :wall:


@Sale, ti si stručan za ovo:
Dali sad ovo znači da definitivno ide na carinski pregled ili se još ne zna? pre bi pisalo "PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED" i sve ti je jasno a sad treba u pasulj gledati.
09.11.2019 08:47:28 10250 ПОШТА ЦАРИЊЕЊА - 10250 ПОШТА ЦАРИЊЕЊА Отпремљен
08.11.2019 09:23:30 10250 ПОШТА ЦАРИЊЕЊА - 10250 ПОШТА ЦАРИЊЕЊА Отпремљен
07.11.2019 14:38:34 11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА Зa цaрину
07.11.2019 13:41:29 11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА Приспелa
06.11.2019 14:23:00 HK-HKHKGF Превоз
04.11.2019 11:12:00 HK-KEA Пријем
 
Predpostavljam da će potrajati još par dana!
Šaljem im onda sutra ili prekosutra mail sa dokazima o plaćanju...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno