Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Update:
Zvali malopre sa carine da me pitaju za vrednost posiljke.
Znaci danas je prosao paket koji je od 24.09 na carini.
Carina ce biti oko 30%, najverovatnije jer vrednost prelazi 50 eur (vrednost je 67$).

Javicu tacno koliko je carina kad mi stigne paket.
 
Jel zna neko koji datum danas obrađuju? Nexbox A95x podnesen na carinski pregled 27.09.16. Jel ko poručivao ova čuda i da li da očekujem šišanje-brijanje? Cena je oko 40EUR.
Да, реално су ми проценили и платио сам само порез и отварање.

Sent from RMN2
 
Jel zna neko koji datum danas obrađuju? Nexbox A95x podnesen na carinski pregled 27.09.16. Jel ko poručivao ova čuda i da li da očekujem šišanje-brijanje? Cena je oko 40EUR.

Meni na bateriju za laptop poslatu iz Nemacke nije naplacen ni dinar carine . Pa opet za svaki predmet narucen iz kine pa i ako ne prolazi 50 eura naplate bar PDV u iznosu od 20%.

Tako da nikad se ne zna al najvise sto mozes da platis je 40x0.2= 8 eura znaci oko 1000 dinara.
 
Divno,
01.10. obradili 23.09
04.10. obradili 24.09
Ovim tempom mi je bolje da čekam deda mraza...
 
Pa ti ako si sa neke čuke pa naviko da čekaš proleće i poštara na magaretu da ti donese paket to je tvoj problem.
Meni je do sada sve stizalo za manje od 20 dana. Jbga razmazili me.
 
Stizalo za 20 dana? Ne u smislu "stajalo manje od 20 dana na carini"?

Ti bas imas srece! Dule je malo nervozan, ali ti si stvarno imao srece!
 
Pa da, svih 5 paketa ;-).
Šalu na stranu, nisam često poručivao sa Ali-ja ali mi je stvarno sve brzo stizalo. Do duše uglavnom sitnice mada sam u par navrata poručivao i neke PID regulatore i ni dinara mi nisu uzeli. Izgleda da me je ovaj put sreća napustila.
 
Update:
Zvali malopre sa carine da me pitaju za vrednost posiljke.
Znaci danas je prosao paket koji je od 24.09 na carini.
Carina ce biti oko 30%, najverovatnije jer vrednost prelazi 50 eur (vrednost je 67$).

Javicu tacno koliko je carina kad mi stigne paket.
Šta je bilo u pošiljci?
 
Pa da, svih 5 paketa ;-).
Šalu na stranu, nisam često poručivao sa Ali-ja ali mi je stvarno sve brzo stizalo. Do duše uglavnom sitnice mada sam u par navrata poručivao i neke PID regulatore i ni dinara mi nisu uzeli. Izgleda da me je ovaj put sreća napustila.
Ako ne carine, onda nije cudno ;)
 
Evo mojih iskustava sa aliexpress-a i carine.
10.9.2016 - narucen android TV box "NEXBOX A95X 2G ram 8GB rom" - cena 30,59 eura (besplatna posiljka).
24.9.2016 - stigao na carinu
3.10.2016 - otprema
4.10.2016 - isporucen kod kuce.

Carina procenila vrednost na 35 eura!!! Naplacen PDV 863 dinara, carina nije jer vrednost <50 eura. Paket me kostao 1080 dinara (863 + 217).
Pitanja: Zasto mi je naplacena postarina kad je isporuka besplatna? Da li vredi zaliti se jer je vrednost veca od placene (5 eura) jer planiram da uskoro narucim jos jedan ovakav TV box?
 
Kako mene nikad nije zakacila carina? Ni otvaranje paketa. A narucujem dosta - Kina, Evropa, SAD. Možda je fora što mi uvek stiže u koverti (ne paketu) i što na CN22 obrascu pise vrednost do 50€ (iako je često više). Nemoguće da je toliko puta puka sreća. Sad mi stiglo 8 paketica - koverata iz Kine, neki su bili i veći (slusalice), i opet ništa.

Što mi iz Kine nisu naplatili bar PDV? Pošto nikad nisam plaćao, potpuno zaboravio da se PDV plaća na sve pošiljke, a carina na preko 50€ - mislio da je sve besplatno do 50€.
 
Evo mojih iskustava sa aliexpress-a i carine.
10.9.2016 - narucen android TV box "NEXBOX A95X 2G ram 8GB rom" - cena 30,59 eura (besplatna posiljka).
24.9.2016 - stigao na carinu
3.10.2016 - otprema
4.10.2016 - isporucen kod kuce.

Carina procenila vrednost na 35 eura!!! Naplacen PDV 863 dinara, carina nije jer vrednost <50 eura. Paket me kostao 1080 dinara (863 + 217).
Pitanja: Zasto mi je naplacena postarina kad je isporuka besplatna? Da li vredi zaliti se jer je vrednost veca od placene (5 eura) jer planiram da uskoro narucim jos jedan ovakav TV box?

Poštarina jeste besplatna od kineza do tvoje kuće ukoliko se paket ne carini. Prevoz od carine do tebe se plaća kao i "usluga" utvaranja paketa.
 
"Usluga" otvaranja, super, ali ovaj prevoz od carine! Inace u poslednjih mesec i po stiglo mi je 10 paketa iz kine vrednosti do 11 eura ali na nijedan nije naplacen PDV. Ovo je prvi put!
 
Možda je fora što mi uvek stiže u koverti (ne paketu) i što na CN22 obrascu pise vrednost do 50€ (iako je često više). Nemoguće da je toliko puta puka sreća. Sad mi stiglo 8 paketica - koverata iz Kine, neki su bili i veći (slusalice), i opet ništa.
Da, koverte dosta retko otvaraju (barem za sada je tako).
 
Update:
Stigao paket na kucnu adresu .
Kao i ocekivano carina i pdv ukupno 2356 din.
Sa postarinom izadje oko 2500 dinara.
Vrednost je procenjena realno (67$ jer su me zvali telefonom da me pitaju).

Pozdrav
 
Kako mene nikad nije zakacila carina? Ni otvaranje paketa. A narucujem dosta - Kina, Evropa, SAD. Možda je fora što mi uvek stiže u koverti (ne paketu) i što na CN22 obrascu pise vrednost do 50€ (iako je često više). Nemoguće da je toliko puta puka sreća. Sad mi stiglo 8 paketica - koverata iz Kine, neki su bili i veći (slusalice), i opet ništa.

Što mi iz Kine nisu naplatili bar PDV? Pošto nikad nisam plaćao, potpuno zaboravio da se PDV plaća na sve pošiljke, a carina na preko 50€ - mislio da je sve besplatno do 50€.

Cuti tu, sreca da ne znamo tvoju adresu da te prijavimo (sto se hvalis, ne sto nisu naplatili :))
 
Kako prolaze paketi iz nemacke sa polovnom tehnickom robom?
Jel se i to carini?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Naravno. Ali prihvatali su u cent sta pise. Nisam inao nesto luksuzno ili atipicno doduse.
 
Ako ne pise nista posto je roba polovna i salje fizicko lice?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Za nesto sitno mozes izbeci tipa i 64gb RAMa.
Ali nece proci 4 polovna HDDa bez carine.
 
Meni su carinili polovnu matičnu ploču sa eBay aukcije (iz Litvanije)...

Sent from my 6045X using Tapatalk
 
Ljudi, najozbiljnije, kako meni do sada nisu carinili bas nista? Tri puta sam narucio po 9 flasica parfema u full pakovanju iz Nemacke, stiglo u koverti, ali bulky i teze i veca kolicina za koju se može pretpostaviti da je za dalju prodaju, plus sto je iznos na CN22 deklaraciji bio nekoliko puta niži.

Postar uvek donese. Carina nije nikad ništa ni otvarala. U čemu je "catch 22"? Samo u tome što je u pitanju koverat (nekad mali, srednji, veliki-A4)?
 
Preseli se u Niš, pa će da vidiš :) Meni su danas, na neku sitnicu što košta 1.1 dolar, naplatili 24 dinara pdv i 145 din one fiksne troškove :)
 
Ljudi, najozbiljnije, kako meni do sada nisu carinili bas nista? Tri puta sam narucio po 9 flasica parfema u full pakovanju iz Nemacke, stiglo u koverti, ali bulky i teze i veca kolicina za koju se može pretpostaviti da je za dalju prodaju, plus sto je iznos na CN22 deklaraciji bio nekoliko puta niži.

Postar uvek donese. Carina nije nikad ništa ni otvarala. U čemu je "catch 22"? Samo u tome što je u pitanju koverat (nekad mali, srednji, veliki-A4)?
Nije do koverte, Kinezi šalju telefone u njima i uvek ih carine. Naši veruju deklaraciji iz EU/USA, ali izgleda da Švabe nisu kao što su nekad bile :D
Sa kog si sajta poručio?
 
Najglomaznije posiljke u kovertama bili su pomenuti parfemi, cak 9 kom u kutijama u jednoj koverti. Naruceno sa Amazon.de, ali Fulfilled by Amazon, ne salje Amazon već neko ko preko njih prodaje (a nije Marketplace).

Long story short: obicna bela koverta sa zaštitom (bez Amazon logotipa), na koverti nejasno (sitno) ko salje (nije brendovana koverta), vidi se da je iz Nemacke, CN22 na 20€. Uradio to nekoliko puta i - proslo bez otvaranja.

Iz Kine mi stižu manje koverte, obično adapteri, stikovi, evo citam nekome carinili Android TV stick, meni nisu ni otvorili. Nakrupnije su bile slusalice u kutiji, isto u koverti, i opet ništa. Svaka posiljka iz Kine imala je CN22 deklaraciju i sve su zaista bile ispod 50€, ali mi ni PDV nisu naplatili, jer nisu ni otvarali.

Govorim o preko 30 posiljaka ove godine (USA, Nemacka, Francuska, Austrija, Kina) - carina zero, zip, zilch, nada, nothing! [emoji12]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno