Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iskreno, nisam ni video ovo ispod otprema, mislio sam da posle od carine ide u gpc i da nećeš platiti uopšte, zato i rekoh za čast, sačekaj još nekog upucenijeg[emoji4]
A inace, racunaj 32% na tu cenu, ako bude manje super, ako bude vise(mnogo) žalba, mada to ako te bas rebnu inače se ne isplati
 
Pero hvala na odgovoru, pa nemam pojma ovo sad preko poste, uvek mi onaj dhl donosio i ume da odere :D
 
Pogledaj nekoliko prethodnih strana kako idu statusi na pošti, ide izmenicna pa za carinu pa ako ne carine odmah sl status je od carine i slanje u gpc zemun pa sutradan na kuću ako posle izmenicne ima otprema x puta, to čeka carinjenje
 
Kao sto je na slici , Prisrece- Od carine - Otprema , kolko sam ja skapirao ja msm da je proslo , e sad videcu sta i kako kad bude doneo , ili ako me zovu da idem da uzmem.:D
 
Na velikom papiru pise za carinu 860 rsd a na priznanici 1005 rsd . Znam da sam procitao bio ovde , ali ne mogu da se setim zasta je razlika bese ?
 
Vrv otvaranje paketa, i njihove ruke i selotejp
 
Jeli carinjeno?

30.09.2015 12:39:45 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
01.10.2015 08:42:21 61200 CARINA GPC BEOGRAD Od carine
01.10.2015 08:53:25 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
 
Haha ovako je isto i kod mene brate :D ja mislim da jeste, :D ali nigde ne pise Za Carinu...
samo od carine :D
 
Poslednja izmena:
milkobg , ne znam ja mislim da nije carinjeno, nije to nista jednm mi stiglo za 3 dana iz amerike :D , ako nije carinjeno meni to odgovara, 300e fon :D
 
Odakle si ga narucio i kojom je postom isao ? I sta je prodavac napisao na kutiji ?
 
Posle 16 dana putovanja iz Kine i 18 dana :trust: ležanja na carini, konačno mi je stigao paket.
Xiaomi mi4 procenjen na 130 USD, carina 1370 + pdv 3013 + carinsko otvaranje = 4529 RSD


Paket.png Carinska.png
 
U sustini si prosao jeftinije nego sto bi ocekivao :)

Izgleda da su poceli sve sve da carine.
 
Hahaha a, znači ipak ćeš da častiš!
 
da li neko zna šta se dešava na carini,zašto toliko kasne paketi i do kog datuma su stigli?

meni paket stoji od 23 septembra....imam preko 100 kupovina na ebay-u i nikada mi se do sada nije desilo da mi paket na carini stoji duze od 10 dana....

jutros zovem da vidim o cemu se radi,prvo mi kazu zovite kasnije,zovem nesto kasnije - niko se ne javlja,zovem ponovo kasnije broj zauzet.....kada budem ponovo zvao reci ce mi "zovite sutra" (?!?!)

stvarno kao iz neke humoristicke serije...
 
jelenabg je napisao(la):
Za sve one koji imaju ili će imati neke veze sa carinjenjem pošiljaka i potrebu da dolaze u Poštu/Carinu - sada se sve što je bilo u Savskoj (ostalo tamo) preselilo u Ugrinovačku i definitivno ništa više od Pošte 2 nije ostalo na staroj adresi.
http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=352539#p352539
ликуша ради у пошти па је ово проверена инво
 
Naručio slušalice (bubice) sa nemačkog amazona. Stigle za 5-6 dana iz Engleske. Nije ni otvarano te nije ništa ni naplaćeno. Zanimljivo da nigde nema nikakve deklaracije na koverti, ni šta je ni koliko košta. Mogu da zamislim šta bi bilo da je takva pošiljka stigla iz Kine. :D
 
Sta se desava sa postom? drugar nesto porucio , na trakingu pise - Prispece- Za carinu i to je to, a stiglo jos 2 oktobra ??
 
Moj telefon je na carini od 19.09. Do 2.10. su bili redovni statusi, od tada nema nista.
 
Identicni predmeti,2 dolara
1.bez taksi
2.Otvarano,carinjeno-pdv,naplaceno 80 din
3.Pecat oslobodjeno od carine,naplaceno 100 din

I postaru nije jasno kako je skuplje kad je oslobodjeno od carine
 
Koliko je pametno naruciti 2 xiaomi power banka od 10000mAh u istom paketu? Kako bi to proslo na carini?
 
У два пакета су веће шансе да прођеш без трошкова. У једном та шанса не постоји.
 
I ja bih zaobišao to, dosta su teške te baterije, dve bi im privukle pažnju sigurno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno