Šta je novo?

Canon S2 IS...

Ma Canon S2 IS je vec najbolji sub$500 UZ aparat, a samo za fotografije je tu Panasonic -ova petica (ima generalno bolju rezoluciju i manje shuma) a onda ide Minolta i tek onda Sony. Mislim procitao sam 100 strana foruma ljudi koji imaju aparate i pregledao tonu slika...
 
byMaX je napisao(la):
Ma Canon S2 IS je vec najbolji sub$500 UZ aparat, a samo za fotografije je tu Panasonic -ova petica (ima generalno bolju rezoluciju i manje shuma) a onda ide Minolta i tek onda Sony. Mislim procitao sam 100 strana foruma ljudi koji imaju aparate i pregledao tonu slika...

Sony je takoreci juce izasao i vec si to zakljucio? LOL

Nije mi bio cilj reci koji je bolji vec da je izasao jos jedan aparat slicnih specifikacija.
 
on jeste sub ali nekoliko dolara sub 500. za 60ak dolara vise moze da se kupi fz20 koji izuva.
z5 kosta 350 dolara tamo gde s2 kosta 500. da li vredi 150 dolara (vise od 40%) vise? naravno da ne....
 
Ma Max trazi aparat za video, a S2 je veliki pomak u fotografisanju u odnosu na S1 koji ima, jedino shto zaboravlja da aparati sa mogucnostima i slikom kao S2 postoje odavno i kostaju ~300€ :)

I da, Fuji S7000 je SLR za S2 :)
 
Poslednja izmena:
driver je napisao(la):
Ma Max trazi aparat za video, a S2 je veliki pomak u fotografisanju u odnosu na S1 koji ima, jedino shto zaboravlja da aparati sa mogucnostima i slikom kao S2 postoje odavno i kostaju ~300€ :)

I da, Fuji S7000 je SLR za S2 :)

eto sta se desava kad se sukobe dva coveka (ili da kazem deteta :) ) koji vec pomahnitalo brane svoje stavove i aparate koji su naravno najbolji na svetu, i jedan i drugi :)
 
joojant200 je napisao(la):
Sony je takoreci juce izasao i vec si to zakljucio? LOL

Nije mi bio cilj reci koji je bolji vec da je izasao jos jedan aparat slicnih specifikacija.

Da si nešto pratio malo, video bi da je Sony izašao par meseci pre S2 i da je dosta pre testa S2 bilo testova H1. A, ako bi malo čitali forume, videli bi zbog čega su baš Canon i Panasonic najpopularniji novi sub$500 UZ aparati.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa kod nas je i ono, najbolji Canon :) S2 se vec pojavio, a ni jedan FZ panasonic josh uvek nema nigde da se kupi bez naruchivanja ;)
 
Comet Hunter je napisao(la):
eto sta se desava kad se sukobe dva coveka (ili da kazem deteta :) ) koji vec pomahnitalo brane svoje stavove i aparate koji su naravno najbolji na svetu, i jedan i drugi :)

Shta se deshava ? Ako nemash shta da kazesh pametno i u vezi teme, nemoj da postujesh bez veze..
 
Ne kontam sta to ima S2 toliko bolje od S5500, pa i S1, pa da se isplati platiti ga 200€ vise??? :trust:
 
Video ? ;)
 
Poslednja izmena:
Za 300 evra moze da se pazari DV kamera... :)
 
Mislim da bi ova tema mogla da se zakljuca jer ova diskusija izmedju byMax-a i Driver-a ne vodi nicemu.
Pun je internet testova, pa kome se citaju testovi moze da ih cita do mile volje, a ne da cita kako svaki ciga hvali svoga konja. :)
 
Pa ja hvalim sve konje osim S1/S2 (za te pare:))...
 
... posto te aparate koristi byMax. Da on koristi nesto drugo opet bi to bili najlosiji aparati

ovo je sustina, zar ne? :)

i stvarno treba zakljuciti ovaj topic, sto je previse, previse je
 
Poslednja izmena:
pa onda ne ulazite u njega, sta kukate ko neke naste?
 
Izem ti ozbiljan test kad u specifikacijama pise 10X opticki zoom... :d
 
Ne lupaj, Broz, samo tebi H1 daje bolje slike nego S2. Da si rekao za Panasonic, pa ajde. Pogledaj review-ove, svuda je S2 IS highly recommended.
 
ne mora da znači da je nešto najbolje ako ga toliko preporuči.možda je plaćena reklama. i pepsi se reklamira više nego koka-kola pa nije lepši :)
 
e Max stvarno si bistar kao boza majke mi. pa nisma j aretard da gledam sta je highly recommended pa da na osnovu toga donosim zakljucke ili ne_daj_Boze kupujem stvari.
i digital rebel je dobio na nekoliko mesta najvise ocene pa pogledaj kakva mu je izrada. cist kriminal. moj ixus i ima 10x kvalitetnije kuciste...vidi samo sta ljudi po netu pishu o njemu....
jednostavno canon ima neke kredite kod editora i to je to...
uostalom da lisi ti pogledao slike?
po istom principu su poredjeni Sony V3 i G6 i Steva kaze "G6 has alittle edge over V3 in image quality" i onda okachi slike i ispadne smesan...

http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/g6_v3_samples.html

pogledaj treci par slika odozgo i zumiraj na natpis ispod camaca pa mi kazzi.... (pogledaj kako izgleda broj 727-734-0392 na primer)
 
Broz je napisao(la):
i digital rebel je dobio na nekoliko mesta najvise ocene pa pogledaj kakva mu je izrada. cist kriminal. moj ixus i ima 10x kvalitetnije kuciste...vidi samo sta ljudi po netu pishu o njemu....
E al' ti je poredjenje.
 
sto nije dobro poredjenje? govorio samo kvalitetu kucista i govorio sam o mom utisku da postoji prilicno nekriticki odnos prema canon-u po internetu kada je rec o testiranju...
da ne govorim o izradi jednog olympusa 5060 ili 8080...
 
Ma bre, obojica ste vune :)
Izrada je jedna stvar, aparat se zbog materijala ne kupuje. Drugo je to kada je pitanju neshto shto izgleda kao da ce se raspasti u rukama (kao Z3 recimo ;)), pa onda i moze doci u obzir, mada je i lezanje u rukama bitnije. Shto se tiche EOSa, on je uradjen od manje kvalitetnog materijala u klasi, ali mu zato cena odredjuje bestbuy, shto se nikako ne moze reci za S2 IS. Rekao sam sto puta, aparati od 300-350€ imaju vec ono shto ima S2, a imaju i RAW i Live histogram, shto je za ozbiljniji aparat obavezno. A mislim da je 500€ za digitalca ozbiljna stvar...
 
Poslednja izmena:
poredjenje je totalno neadekvatno.
Broz, highly recommended je rebel-ov kvalitet slike i brzina, ne izrada.
svako ko je radio test se zalio na skripanje kucista kad se stegne.
 
Da je Rebel od metala nebi cena bila mala... Bio bi 10D...

A Olympusima izrada ne vredi nista kad su dizajnirani za stajanje u fijoci...
 
Broz je napisao(la):
sto nije dobro poredjenje?
:D e vala nasao si da poredis izradu ixus-a ( tu se vec i postavlja pitanje kog) i rebela, rebel je dslr i on se poredi sa drugim dslr-ovima iz serije, napravljen je od plastike (kvalitetne) i zato je jeftiniji (dobro de ne bas samo zato, to je vec tema za sebe). Ajd' ne skrecite i ne mesajte puno stvari, drzite se za poredjenje ixus-a, S1-2, T, W ili kojih jos serija za PoingShot aparate bez ozbira na proizvodjaca.
ps
smorio me ovaj thread opasno :d
 
Poslednja izmena:
Broz, ja samo govorim izvan granica ovih ljudi ovde... ne samo po testovima,citam ja MNOGO stranih foruma, kad me neka tema zanima, onda znam nekoliko noci da provedem citajuci. Pa nisam budala da kupim nesto sto ne valja, ipak dajem pare za to. A to sto ovde svi samo gledaju sta je bolje za te pare, to je njihov problem. Meni kad se nesto dopadne i kad sam uveren da dobro radi, nije problem da platim...
 
Nazad
Vrh Dno