Šta je novo?

Canon S2 IS...

Nema, jedan od sefova komercijale tvrdi da su ih dobili i da stoje u magacinu i navodno cekaju cenu a drugi pak ima pricu da su ih ispalili a da su trebali sigurno da stignu do petka ali ....
 
Komercijalisti su ti čudo. Nikad ne možeš da dobiješ pravu informaciju. :D
 
Slike

Dakle, evo nekih prvih slikica.

Kako vam se čine? Šta kažu oni koji znaju više o fotografiji?

Pozdrav.
 
Zasto jos nema review-a ni na jednom velikom sajtu - nemoguce da semplove nisu dobili ni dpreview ni Steve...
 
Dcresource: UPCOMING REVIEWS, June 2005, Canon S2.

Patience, young Jedi. ;)
 
Videćemo kako se postavlja ispred Sony DSC-H1 i Panasonic FZ5. Sva tri imaju objektive koji pokrivaju ista podrucja (36 - 432), svi imaju IS, a Panasonicu nedostaje HQ video mod. Svi imaju cenu od 499 dolara (MSRP) i CCD od 1 / 2.5 inča (zapravo, Sony ima 1 / 2.4 inca). Videcemo koji ce biti najbolji, mada kapiram da je za mene S1 IS, zbog nenadyebivog video moda (sad imas da biras MJPG ili Apple QT), a tu su i jeftine super fast MMC kartice (ne mora SD), koje su jeftinije od MemoryStick Pro.
 
Ne znam za FZ5, pogledao sam 2 slike za S2 i H1 sa dcresourca ne bi li uporedio, i vidi se na kilometar razlika u kvalitetu slike u korist Canona. H1 izgleda kao krš..
 

Prilozi

  • h1_s2 copy.jpg
    h1_s2 copy.jpg
    104.1 KB · Pregleda: 118
Poslednja izmena:
Voka, josh kad bi se tako uporedjivala dva aparata... :)
Chak i na thumbnailovima se vidi da su slike na S2 ostale blede, nerealne boje i nikakav kontrast, a kada se otvore, vidi se i CA koji je ostao u istoj kolichini...A tek treba da vidimo neki test sa performansama...
 
Poslednja izmena:
Brate, kako ti patis od brendova!
 
Pretpostavljam da se ovaj komentar odnosi na fuji i sony ? :) Pa recimo, ovo mi je prvi fujijev "uredjaj", a jedino shto sam ikada imao sonijevo je Playstation2 (lazem, imao sam prvi playstation :)) Ti recimo kupujesh nokie zato shto se tako zovu (pa ih stavish u konfiguraciju ;)), necemo dalje da prichamo ;)

E da...Ne znam zashto se uzbudjujesh oko komentara fotki, tebi je to na poslednjem mestu kod fotoaparata ;)
 
Poslednja izmena:
driver je napisao(la):
Pretpostavljam da se ovaj komentar odnosi na fuji i sony ? :) Pa recimo, ovo mi je prvi fujijev "uredjaj", a jedino shto sam ikada imao sonijevo je Playstation2 (lazem, imao sam prvi playstation :)) Ti recimo kupujesh nokie zato shto se tako zovu (pa ih stavish u konfiguraciju ;)), necemo dalje da prichamo ;)

E da...Ne znam zashto se uzbudjujesh oko komentara fotki, tebi je to na poslednjem mestu kod fotoaparata ;)

Nije da ti je to bockanje neko opravdanje ali je za tebe siroko poznato da uvek (a nekako se bas uvek potrefi tako) da hvalis ono sto imas. I sad jos nisu ni izasli ni review-ovi, a ti vidis da ce Fuji da bude najbolji. I znas da ce PS3 da razbije Xb360. Ja na stvari uvek gledam realno, bas uvek. Nekad se poklopi da imam to sto je najbolji izbor, sto je i logicno.
 
p.s. imas poredjenje na dscresource-u i dpreview-u. S5500 je od S1 IS bolji samo u AF-u po mraku u tele poziciji (a testirali su sa ocajnim 1.0.0.0, a nakon toga je isaao i 1.0.1.0 i 1.0.2.0, koji su, bar po tome sto kaze jedno 200 ljudi na canon talk-u na dpreview forumu, dooobro popravili AF. UZ aparati imaju generalno losiji kvalitet slike (rezoluciju, visi shum) nego obicni prosumeri, a za S1 IS su rekli da ima lose slike jedino oni koji su dovoljno glupi da ga porede sa aparatima koji imaju 3x ili 4x objektive ili su skuplji (npr G5, G6, C8080, Nikon 8800 itd.) i vece CCD-ove. Zapravo, blamiras se jer je od svakog fotografa koji je radio i zna kako funkcionisu i sta da ocekuje od UZ aparata, S1 IS dobio odlicne kritike!
 
byMaX je napisao(la):
Nije da ti je to bockanje neko opravdanje ali je za tebe siroko poznato da uvek (a nekako se bas uvek potrefi tako) da hvalis ono sto imas. I sad jos nisu ni izasli ni review-ovi, a ti vidis da ce Fuji da bude najbolji. I znas da ce PS3 da razbije Xb360. Ja na stvari uvek gledam realno, bas uvek. Nekad se poklopi da imam to sto je najbolji izbor, sto je i logicno.

Ha, i to je razlika izmedju mene i tebe :) Ja nishta ne kupujem chim se pojavi, ne zurim da kupim prvi, sve prvo prevrnem dok ne kupim, za razliku od tebe ;), a pogotovo se ne vezujem za jedan brend...Ti kupujesh aparat na prvom mestu zbog videa, a ovamo prichash koji je bolji FOTOaparat ? :) S1 moze samo da sanja fujijevu upotrebljivost a pogotovo kvalitet slike, gde je S1 jedan od najgorih u klasi, svi ga kidaju u kvalitetu slike i brzini...Samo ti gledaj reviewe, a S1 je i dalje Axx sa duzim objektivom, boljim videom i duplo vecom cenom...

Shto se tiche PS3 vs X360, pa zar je pitanje koji ce biti bolji, chak i po hardveru ? Hardver je kod konzole na drugom mestu, ja PS3 znam da cu uzeti zbog softverske podrshke na prvom mestu...
 
A kako to znas? Mislis da se istorija uvek ponavlja. I molim te, ostavi predrasude sa strane, ja sam pogledao test slike S5500 i S1 IS. Fuji pati od istih, ali istih mana kao i S1 IS. Imaju CCD iste rezolucije (Obican, nije SuperCCD) i iste povrsine, a Canon je uvek imao kvalitetniju optiku. Za razliku od tebe, ja sam dosta slikao sa S5500, dok si ti samo citao sta kazu Pera i Mika (Nesharm) o S1 IS.
 
driver je napisao(la):
Voka, josh kad bi se tako uporedjivala dva aparata... :)
Chak i na thumbnailovima se vidi da su slike na S2 ostale blede, nerealne boje i nikakav kontrast, a kada se otvore, vidi se i CA koji je ostao u istoj kolichini...A tek treba da vidimo neki test sa performansama...


slika fz5
http://www.dcresource.com/reviews/panasonic/dmc_fz5-review/P1000011-pp.JPG
slika iste kapije sa s2 is
http://www.dcresource.com/reviews/canon/powershot_s2-review/IMG_0009.JPG

moram da priynam da ja ne vidim ni na ovoj full rezoluciji "blede, nerealne boje i nikakav kontrast", a pogotovo kad s uporedi sa fz5. To znaci ili da oba aparata imaju navedene mane ili ovde vi izravnavate stare racune, a o aparatima dajete neobjektivne ocene, tj. da kazem prosto lupate gluposti
 
Vidis valjda da se rasprava pretvorila u fuji s5500 vs canon s1, nema to veze sa s2, h1, ili fz5..
 
Comet Hunter je napisao(la):
slika fz5
http://www.dcresource.com/reviews/panasonic/dmc_fz5-review/P1000011-pp.JPG
slika iste kapije sa s2 is
http://www.dcresource.com/reviews/canon/powershot_s2-review/IMG_0009.JPG

moram da priynam da ja ne vidim ni na ovoj full rezoluciji "blede, nerealne boje i nikakav kontrast", a pogotovo kad s uporedi sa fz5. To znaci ili da oba aparata imaju navedene mane ili ovde vi izravnavate stare racune, a o aparatima dajete neobjektivne ocene, tj. da kazem prosto lupate gluposti

To važi samo za drajvera, pošto ja mislim da je Fuji S5500 odličan aparat, čak sam mu i best buy nagradu dao u časopisu, a "mom" S1 IS nisam dao ništa. Dakle, on ima neki trip da priča loše o "drugom taboru" (pogledaj samo Sony vs. XBox tredove), iako nije ni video kako radi hardver iz drugog tabora. Sećam se samo kako je Nokiu zvao "kršokia", smejao se telefonima sa Symbianom, a posle kad je i sam uzeo neki Series 60 telefon (mislim baš 6600), nije smeo ni da postuje da ga ima... :D Uostalom, S2 IS je verovatno već najbolji UZ aparat (u klasi od 5MP sa 12x zoom-om, pošto Nikon i Olympus imaju neke skupe Wide Zoom modele sa ogromnim objektivom... i velikom rezolucijom, ali imaju 6-8x zoom), prema preview-ima.
 
Evo prvog prof. testa S2 IS koga sam nasao. Na zalost, na Norveskom je, ali se moze dosta videti, ima grafika i sl:
http://www.akam.no/artikkel/16664

Ukratko, vrlo ga hvale, posebno kvalitet slika, mogucnosti, ekran, objektiv i bateriju. Najveca zamerka je autofokus, sto zbog brzine, sto zbog snalazljivosti i tu je dobio ocene ispod proseka.

Galerija sa (malo) full-size primera:
http://galleriet.akam.no/album349
Jos primera (pod Testbilder stranicom):
http://www.cyberphoto.se/index.php?http://www.cyberphoto.se/info.php?article=s2is
 
a ovako bi ga kupovale baje.
jednom rukom drze curicu ljubeci je, dok drugom fotografishu.
 
Opet Norvezani prvi testiraju, ih kako rogobatan jezik izgleda ovako kada se pogleda :) .
Lepo udesise ovaj S2, ne mogu da skontam ima li histogram i u modu za snimanje (bas ne bi valjalo da nema), AF brzina i dalje nije najbolja, samo da ne zamrzava trazilo dok radi AF (to smeta kod S1, obogalji ga za sportsko snimanje), a i baterija traje i traje. Cini mi se da je i rukohvat malo veci, pa ce biti ugodniji za drzanje.
A sto se tice serbrnog tela, pa zna Canon sta radi :) , nece se njima omaci da ovaj aparat ima profi izgled. To ima i svojih prednosti, mnogo se manje greje na suncu aparat.
 
jeb... aparat kome to smeta,pa što su onda svi profi aparati crni?da neće možda da se istopi ?
 
Poslednja izmena:
a shta kazu za panasonike, za AF?
fuji s7000 je stvarno izgleda najbolji AF koji sam ja probao, pametan aparat. mozda i bolji od sonija f828 koji je po meni bio sampion rukovanja i pameti. medjutim fuji je moguce pomrsio konce.
 
zato ga ja imam :).šalim se ,ali dobar deo publike kupuje aparate vodeći računa i o izgledu aparata,a čini mi se da je ta srebrna boja kod canon-a S1,ali i 300D upravo odbila kupce jeftinim izgledom.Fala Bogu da 350d ima u crnoj boji.I neznam zašto canon nije išao na 7MP kod S2 kad recimo olympus 7070(7MP) prodaje za 350$(sjajan aparat),dakle dosta jeftinije i od magnezijuma a ne od plastike kao neki..svi prave dobre aparate sa 4-5MP a canon sa 3(S1) čemu to?
 
durko je napisao(la):
...ali dobar deo publike kupuje aparate vodeći računa i o izgledu aparata,a čini mi se da je ta srebrna boja kod canon-a S1,ali i 300D upravo odbila kupce jeftinim izgledom.Fala Bogu da 350d ima u crnoj boji.I neznam zašto canon nije išao na 7MP kod S2 kad recimo olympus 7070(7MP) prodaje za 350$(sjajan aparat),dakle dosta jeftinije i od magnezijuma a ne od plastike kao neki..svi prave dobre aparate sa 4-5MP a canon sa 3(S1) čemu to?

Pozicioniranje proizvoda, segmentiranje trzista, i ostale marketing strategije. Canon je modrrna zapadna kompanija, trzisno orjentisana, sa vrhunskim marketing menadzerima. Nista kod njih nije slucajno (cak mislim da FW hack kod 300D nije slucajan) i sve ima svoj razlog. Tacno se zna sta i kako terba da izgleda za koje pare. Primer: 300D je je bio oslabljen delom kroz hardver i softverski, 350D nije toliko oslabljen softverski, skoro da je sasvim funkcionalan, ali je bas malih dimezija i samim tim neprikladan za profi upotrebu (nisam ga uzivo video, ali mi se rukohvat cini uzasno mali). Kao sto rekoh, Canon ne gresi, kol'ko para, tol'ko muzike.
 
byMaX je napisao(la):
Dakle, on ima neki trip da priča loše o "drugom taboru" (pogledaj samo Sony vs. XBox tredove), iako nije ni video kako radi hardver iz
drugog tabora.

Ja nemam PS3 da bi hvalio ono shto je moje, a video sam kako rade oba hardvera, i pratim konzole ochigledno mnogo vishe od tebe...I na kraju, konzole se ne uporedjuju po hardveru, nego softveru...

Sećam se samo kako je Nokiu zvao "kršokia", smejao se telefonima sa Symbianom, a posle kad je i sam uzeo neki Series 60 telefon (mislim baš 6600), nije smeo ni da postuje da ga ima... :D

Ja nikad nisam rekao da je symbian krsh, a rekao sam da je vecina nokia krsh za te pare, i to je velika razlika. 3650 i 6600 bukvalno nemaju konkurenciju u cenovnoj klasi, pa su zato to dva dobra nokia telefona za te pare...A inache, 6600 vishe nemam...

Uostalom, S2 IS je verovatno već najbolji UZ aparat (u klasi od 5MP sa 12x zoom-om, pošto Nikon i Olympus imaju neke skupe Wide Zoom modele sa ogromnim objektivom... i velikom rezolucijom, ali imaju 6-8x zoom), prema preview-ima.

Evo sada prichash ono za shta u istom postu mene "optuzujesh" :) Znachi S2 IS je bolji od Panasonica FZ5 ? :)
Jel ja to chujem da je AF opet dupe ? :) Sreca da to nije bitno u videu ;)
 
Poslednja izmena:
Aleksandar je napisao(la):
Evo prvog prof. testa S2 IS koga sam nasao. Na zalost, na Norveskom je, ali se moze dosta videti, ima grafika i sl:
http://www.akam.no/artikkel/16664

Ukratko, vrlo ga hvale, posebno kvalitet slika, mogucnosti, ekran, objektiv i bateriju. Najveca zamerka je autofokus, sto zbog brzine, sto zbog snalazljivosti i tu je dobio ocene ispod proseka.

Galerija sa (malo) full-size primera:
http://galleriet.akam.no/album349
Jos primera (pod Testbilder stranicom):
http://www.cyberphoto.se/index.php?http://www.cyberphoto.se/info.php?article=s2is

koje su jos mane naveli u tom testu?
ipak nije lako provaliti norveski :)
 
- S2 ima live histogram (mada nije provereno)
- Koristi 1/2.5" CCD i 5MP je najvise sto tu izvlaci

Ja vise volim crnu, nekako mi elegantnije, ali ima ljudi koji vise vole sjajno - pogledajte samo ultra-male aparate, skoro su svi srebrnasti. Jesu svi profi aparati crni, ali su npr. Canon najskuplji objektivi beli, a Pentax metalik (hrom).
Ne bih bas rekao da S2 IS ima bulja AF, npr. kazu u testu da je bolji na Tele nego na Wide delu, ali je izgleda i dalje losiji od konkurencije. Plus FZ5 ume jos brze kad se koristi samo srednja tacka, sto su ranije zabusavali po testovima (ali sad cesto i gledaju). Ja bih dao blagu prednost FZ5 sto se slike tice, mislim da ima manje CA. Ali su to, cini mi se, sad manje razlike.
 
Nazad
Vrh Dno