Šta je novo?

CANON S1 - flash problem, isto kao i Calibra

Ipak mene zanima za koliko para je gospodja ili gospodjica (ne zhelim nikoga da uvredim)kupila taj aparat i kolika je tada aktuelna cena figurirala po radnjama.A shto se tiche garancije tu se slazhem ako je makar i usmena a saopshtena je jasno i glasno i data za odredjeni period tada mora da se isposhtuje.Sasvim druga stvar je josh jednom ponavljam ako se bilo koji deo harwdware-a prodaje ispod cene npr. :) nekada davno FX5900XT za 120-130 eura na komad a koshta u radnji 180 eura ili svi se secate chuvenih Medion ATI kartica.Tada je nadam se svima jasno kolika je garancija na takvu robu...
Josh jedan primer ipak za svaki sluchaj:
Kupite npr. kola za 4000-5000 eura i za 2 ili 3 meseca desi se kvar koji platite recimo 300 eura,shta cete tada uraditi juriti choveka koji Vam je prodao auto ....teshko.
 
Poslednja izmena:
abacus je napisao(la):
Ipak mene zanima za koliko para je gospodja ili gospodjica (ne zhelim nikoga da uvredim)kupila taj aparat i kolika je tada aktuelna cena figurirala po radnjama.A shto se tiche garancije tu se slazhem ako je makar i usmena a saopshtena je jasno i glasno i data za odredjeni period tada mora da se isposhtuje.Sasvim druga stvar je josh jednom ponavljam ako se bilo koji deo harwdware-a prodaje ispod cene npr. :) nekada davno FX5900XT za 120-130 eura na komad a koshta u radnji 180 eura ili svi se secate chuvenih Medion ATI kartica.Tada je nadam se svima jasno kolika je garancija na takvu robu...
Josh jedan primer ipak za svaki sluchaj:
Kupite npr. kola za 4000-5000 eura i za 2 ili 3 meseca desi se kvar koji platite recimo 300 eura,shta cete tada uraditi juriti choveka koji Vam je prodao auto ....teshko.

Ala si ti nedokazan!!

Covece ovde se radi o NOVOM aparatu a ne o polovnim kolima! Uz nov aparat sleduje garancija sem ako nije drugacije naglaseno i gotova prica. I kako mozes da poredis to sa kupovinom polovnog automobila, stvarno si promasio temu. Svojevremeno, kada su se prodavale 5900 karte, sve su imale garanciju, a to sto su se prodavale ispod cene u radnjama je umece dilera da zaobidju vazece propise gde su samo gotovi racunari bili oslobodjeni placanja poreza.
 
Za ovakve stvari i služi forum. Čovek je svojevremeno imao dobre cene i bio korektan i na forumu je imao besplatnu reklamu. Sada kada je obrnuto, imaće negativnu reklamu.
Tako smo čuli dobra i loša iskustva po pitanju DVD plejera i mnogo drugih stvari a na svakome je da iz svega toga odluči šta mu je činiti, da li nešto kupiti i od koga.
A koliko sam ja načuo, teško da će se čovek javiti.
 
Poslednja izmena:
simpson H je napisao(la):
Ala si ti nedokazan!!

Covece ovde se radi o NOVOM aparatu a ne o polovnim kolima! Uz nov aparat sleduje garancija sem ako nije drugacije naglaseno i gotova prica. I kako mozes da poredis to sa kupovinom polovnog automobila, stvarno si promasio temu. Svojevremeno, kada su se prodavale 5900 karte, sve su imale garanciju, a to sto su se prodavale ispod cene u radnjama je umece dilera da zaobidju vazece propise gde su samo gotovi racunari bili oslobodjeni placanja poreza.

Izvinjavam se unapred,ali neke stvari bi ipak trebalo pojasniti.Ovde neki kao da nikada nisu prodali nishta ispod cene i da onaj ko je kupio takvu pa bila ona nova komponenta nije znao precutno da NEMA garanciju.Zashto?Jednostavno kada neshto u radnji koshta 300 eura npr. mobilni telefon a vi ga kupite privatno od nekoga za recimo 200 eura ko se bavi preprodajom mob. telefona koliku garanciju dobijete? Ovih 300 eura sam namerno naveo jer je vrlo lako uporedivo sa cenom neko digitalca nizhe srednje klase pa kada se takav kupi recimo za 180 ili 200 eura onda mu je i garancija takva kakva jeste.Mi se ovde stvarno rasprichasmo kao da svi kupuju iskljuchivo novo i u radnji :) a dobro znamo da nije tako.
Inache shto se tiche spomenutih FX5900XT kartica ako neko zna koliku garanciju su imale onda sam to ja.Razlog vrlo jednostavan: svih 130 Albatrona koje su ushle u Srbiju su proshle i to ama bash svaka kroz moje ruke i to bukvalno jer je na svakoj pushten u to vreme da izvrti 3Dmark03 bar 3X!!!Prodate su sve za neku xxx cenu na veliko.I shta mislite da su posle oni koji su ih kupovali od 30% do 40 % ispod cene (bez poreza) mislili da imaju garanciju - smejurija!
 
Poslednja izmena:
Calibra je imao privatnih i zdravstvenih problema,o kojima ne bih ovde sirio pricu.
Zato skoro da i ne radim vec nekoliko meseci,a vrlo retko sam i na forumu.

Dobro je sto se ovde i javilo mnogo ljudi koji su hteli da kupe aparat od mene pa me nisu ni oni dobili,da ne bi ispalo da sam izbegavao samo reklamacije.

Sve reklamacije ce biti resene 100%,ko god ima problem neka mi pusti poruku na mob 063/246-508,kome bude problem cekanje naci cu mu neki drugi aparat dok se ne zavrsi reklamacija.

Jedno objasnjenje povodom prica o garancijama i cenama

Ja sam prosle godine pre PDV-a imao odlican izvor nabavke fotoaparata i zato sam i imao odlicne cene i vrlo ceste ture(7-10dana),ali sa dolaskom PDV-a ove godine tako vise nije moguce raditi,pa zato sada i slanje reklamacija traju duze.GArancija je bila odlicno pokrivena i niko nije imao problem sem Maxera sa EOS-om 300D ne kojeg nije prihvacena RMA od Zvanicnog Canon servisa za Aziju(tu smo napravili dogovor da ce prilikom kupovine novog aparata dobiti popust 10%)

Sada Svi aparati koji se sada mogu nabaviti su ili preko uvoznika ili preko vecih firmi/pojedinaca koji su potpisali ugovore sa jakim servisima,tako da je garancija kod vecine prodavac identicna i ne ostvarujete je kod njih vec u servisu sa pecatiranim garantnim listom.

Ko god vam je dao garanciju,bilo usmenu ili pismenu,a ne ispuni vam je taj je po meni prevarant.Ja sam vrlo daleko od toga,najiskrenije visa sila je u pitanju,za koju bih ja prvi dao mnogo sta da je nije bilo.

Pozdrav svima od Bokija
 
Eto, čovek me demantovao, a ja čuo razne druge priče.
 
Calibra se juce javio telefonom uz uveravanje da ce reklamacija biti resena. Ostalo je da se danas cujemo da mi kaze kada ce aparat otici put Singapura.
Malo sam pretresla slike i mogu reci, sto se tice prve popravke, aparat je predat 21. februara, a vracen 15. aprila. Tada mi je receno da je ovde u servisu popravljen i da je bio smesan kvar. Radio je pravilno do 27. aprila do kada je korektno slikano 127 slika sa blicem. Tada blic ponekad nije okidao kako treba, ali je sada doslo dotle da ponekad okida kako treba. Jedna varijanta je da blic uopste ne okine iako je podesen da obavezno okine. Druga varijanta je da blic okine, ali se dobije gotovo potpuno bela slika. Tacno moze da se uoci i razlika u bljesku izmedju pravilnog i nepravilnog okidanja. Kod nepravilnog imam utisak kao da se bljesak nekako razlije, a cuje se i tiho 'puf'.
Sto se cene tice, nisam tada imala vremena da proveravam po radnjama, ali svakako da je bila znacajno niza. Za zainteresovane, evo i racuna http://www.didyou.co.yu/canonFiles/racunCanon.jpg
Nadam se da cu uskoro moci da vam se javim sa dobrim slikama, najvise zbog sebe, ali i zbog svih ostalih kupaca.
 
Jel' sam ja luuuud ili je ovaj thread bio "closed" od strane Simpsona, al' je opet otvoren? :D

p.s. Za sve neverne Tome: Nije lepo opanjkavati coveka u njegovom odsustvu, a pogotovo ne nekoga ko ipak ima neku reputaciju.
 
Delija je napisao(la):
Jel' sam ja luuuud ili je ovaj thread bio "closed" od strane Simpsona, al' je opet otvoren? :D

p.s. Za sve neverne Tome: Nije lepo opanjkavati coveka u njegovom odsustvu, a pogotovo ne nekoga ko ipak ima neku reputaciju.

Jeste bio je ali sam ja u dogovoru sa Smipsonom otvorio thread. Elem Delija nije mi jasno zašto se mešaš u priču kad pojma nemaš o čemu se radi? Da ovog po tebi nazvanog ogovaranja nije bilo Brunette verovatno nikad ne bi našla Calibru - čoveka koji ima reputaciju. Koliko ja znam jednom stečena reputacija bilo pozitivna ili negativna ne znači da će takva biti "u vjek vjekova". S' obzirom da sam ja Calibru preporučio njoj i da sam između ostalog uputio veliki broj ljudi iz Kragujevca veoma sam kivan što kod prve reklamacije nastaju žestoki problemi jer osećam sopstvenu odgovrnost. Onog trenutka kad aparat bude ispravan thread će biti zatvoren. Uostalom ne vidim ni jednu smetnju da se u sobi Domaće tržište polemiše o nekom prodavcu bilo da je pozitivno ili negativno. Nema tu nikakvih emocija niti zle namere već samo zahtev da se ispune uslovi garancije.
 
Procitaj ponovo ovu recenicu koju si napisao:
Da ovog po tebi nazvanog ogovaranja nije bilo Brunette verovatno nikad ne bi našla Calibru - čoveka koji ima reputaciju.

Po meni je ovo ponovo prozivka, jer iz ovoga ispada da ga cura ne bi ni nasla da nije bilo ovog threada. :trust:

BTW, Cali se javio kad sam mu poslao PM o ovoj glupoj "pljuvacini" :S:, posto ocigledno nije imao vremena da se bakce sa forumom (iako je mozda svracao ponekad).

p.s. Nisam skontao da je thread premesten, posto sam na njega isao direktno iz Outlook-a...
 
Delija je napisao(la):
Procitaj ponovo ovu recenicu koju si napisao:
Po meni je ovo ponovo prozivka, jer iz ovoga ispada da ga cura ne bi ni nasla da nije bilo ovog threada. :trust:

Nikakva prozivka nego istina. Dva meseca ga i više traži, a dva tri dana posle thread su se čuli.
 
Stevs je potpuo u pravu!!!

Simsonovo zatvaranje threada je bilo u fazonu jedan sitan trgovac stiti drugoga i nista drugo. Totalno nefer sa njegove strane i moram reci da me je razocarao prilicno!
Potpuno je normalno sacekati devojku da kaze epilog price.

Ovako, zaista nije fer, a nije ni dzentlmenski zapusavati usta nekome ko se opravdano zali, a pogotovo ako se radi o zenskoj osobi, kojih skoro i da nema na benchu!!!
 
testthenext je napisao(la):
Simsonovo zatvaranje threada je bilo u fazonu jedan sitan trgovac stiti drugoga i nista drugo. Totalno nefer sa njegove strane i moram reci da me je razocarao prilicno!

Testthenext nije Simps zbog toga zatvorio thread već jer je bio u pogrešnoj sobi pa smo se dogvorili da ga prebacimo ovde i nastavimo temu.
 
Delija je napisao(la):
Procitaj ponovo ovu recenicu koju si napisao:


Po meni je ovo ponovo prozivka, jer iz ovoga ispada da ga cura ne bi ni nasla da nije bilo ovog threada. :trust:

BTW, Cali se javio kad sam mu poslao PM o ovoj glupoj "pljuvacini" :S:, posto ocigledno nije imao vremena da se bakce sa forumom (iako je mozda svracao ponekad).

p.s. Nisam skontao da je thread premesten, posto sam na njega isao direktno iz Outlook-a...
Dobro je Delija, dobio si vanrednih 5% rabata kod Calibre (ostale samo pertle da vire). :d
 
A-ha? Pa dobro, samo jedino ne kapiram zasto thread mora da se zatvori da bi se prebacio u drugu sobu?
I zasto je bio u pogresnoj sobi, kada devojka ima problem sa digitalnim aparatom?
 
testthenext je napisao(la):
Stevs je potpuo u pravu!!!

Simsonovo zatvaranje threada je bilo u fazonu jedan sitan trgovac stiti drugoga i nista drugo. Totalno nefer sa njegove strane i moram reci da me je razocarao prilicno!
Potpuno je normalno sacekati devojku da kaze epilog price.

Ovako, zaista nije fer, a nije ni dzentlmenski zapusavati usta nekome ko se opravdano zali, a pogotovo ako se radi o zenskoj osobi, kojih skoro i da nema na benchu!!!
Nije fer generalizovati stvari. Seti se kada si ti pocinjao posao (ako si ga podizao od nule). Nemoj deliti trgovce na sitne ili krupne, vec na postene i ostale. Verovatno ce Calibra sve srediti, ali ipak sve se to rasteglo pa su se ljudi uplasili prevare. A ti spusti troskove na minimum i udri po reklamama, ima suske samo da pljuste. ;)
Gospodo samo smirite strasti, jer ovaj konkretan primer nije namenjen da se ovde ostre zubi na onome sto vam smeta, da se izigravaju drveni advokati i da se ispravlja sprovodjenje zakona od strane drzave. Ovo je Forum posvecen prvenstveno hardweru i treba to i da ostane.
Pozdrav. :wave:
 
testthenext je napisao(la):
A-ha? Pa dobro, samo jedino ne kapiram zasto thread mora da se zatvori da bi se prebacio u drugu sobu?
I zasto je bio u pogresnoj sobi, kada devojka ima problem sa digitalnim aparatom?

Tema ovako definisana (postavljena) može da bude i u jednoj i u drugoj sobi međutim cela priča se razvila ka temi koja mnogo više leži Domaćem tržištu (nije se uopšte raspravljalo o problemu aparata već o problemu garancije) pa sam je tu i prebacio. No da ne ispadnem ja drveni advokat javiće se Simps pa će i on potvrditi.
 
testthenext je napisao(la):
A-ha? Pa dobro, samo jedino ne kapiram zasto thread mora da se zatvori da bi se prebacio u drugu sobu?
I zasto je bio u pogresnoj sobi, kada devojka ima problem sa digitalnim aparatom?
Pa razmisljano je od strane moderatora da li da se nastavi ova rasprava ili da se obustavi do daljnjeg. Velikom vecinom (da znam da je ovo pleonazam) je odluceno da se ostavi do daljnjeg, ali da se zna da polako ide ka offtopicu, tj u domen onoga sto ne bi trebalo da se ovde raspravlja. Posto je misterija resena (nadam se), nema potrebe za raspravama tipa ja bih ovo ovako, a ono onako ...
 
Stevs je napisao(la):
Tema ovako definisana (postavljena) može da bude i u jednoj i u drugoj sobi međutim cela priča se razvila ka temi koja mnogo više leži Domaćem tržištu (nije se uopšte raspravljalo o problemu aparata već o problemu garancije) pa sam je tu i prebacio. No da ne ispadnem ja drveni advokat javiće se Simps pa će i on potvrditi.


Nema razloga da se pravdam, ko me poznaje zna kako razmisljam i kako se ponasam na forumu!

Do misljenja ljudi koji se ponasaju kao da jedini placaju poreze i doprinose u ovoj drzavi, i samo kukaju kako im smeta neko drugi, nije mi previse stalo.
 
@Gedza:

Nemo' da zezas! ;)

Nikome se u zivotu nikada nisam chepio, pa necu ni sada. Oni koji me poznaju dobro znaju o cemu govorim.

Iako Simpson misli da u svakoj chorbi moram da budem mirodjija :d, jednostavno mi strasno ide na keks kad se jave neki likovi tipa testthenext i okrenu vodenicu na sezdesetu stranu. Podigne mi se ovo malo kose na glavi. :d

@testthenext
U ovom threadu si se ti daleko vise zalio od pomenute zenske persone, kojoj svaka cast na odmerenom stavu! :S:
 
Stevs je napisao(la):
Nikakva prozivka nego istina. Dva meseca ga i više traži, a dva tri dana posle thread su se čuli.

Stevs kapiram da imas osecaj odgovornosti,ja se i tebi izvinjavam na problemu koji si imao zbog Dusan i Dace, ali molim te da ne preterujes u svojim postovima.

JAvio sam se ne 2 dana vec 8 dana od postavljanja threada,kojeg ne bih ni video(jer zadnjih mesec dana nisam ni dolazio na forum) da mi 2ljudi nije poslalo PM koji mi je stigao na mail.

Tih 2meseca nisam imao pojma da je aparat opet pokvaren,a nisam bio u mogucnosti da se radim,te se stoga nisam javljao na nepoznate brojeve na mobu.Ti si me koliko znam takodje trazio da kupis fotoaparat pa nisi moga da me navatas,kao i mnogo ljudi sa Bencha.Nadam se da ti je to dovoljan razlog da budes siguran da nisam sam hteo da izbegnem reklamaciju(koja mi inace ne pravi nikakav veci trosak,niti oduzima mnogo mog vremena,sve zavrsava firma od koje sam nabavljao robu).

Od Dusana i Dace sam dobio poruku na SMS 13.jula i moja je greska sto im se nisam javio cim se vratio u BG,a to je bilo 20jula popodne.Daleko od toga da sam 2 meseca znao da imaju problem a da nisam hteo da im se javim.

Takodje prilikom prvog kvara nadam se da sam ispao korektan,sve sto je bilo u mojoj moci uradio sam,pogotovo imajuci obzira koliko sam dobio preporuka od tebe i Dusana.

Molim te najlepse da shvatis da je ceo nesporazum posledica mog privremenog prestanka rada(na koji ja nisam mogao da uticem),a ne zbog moje bahatosti ili bezobzirnosti.

I naravno da ne treba da se zakljucava thread,napisao sam u mom postu da se jave svi oni koji su imali slican problem zadnjih 2-3meseca ili ovde ili na SMS.
 
Calibra malo je reći da sam iznerviran nego sam besan što se to toliko odužilo. Prvenstveno zbog toga što su su i Daca i Dušan izuzetne osobe i jako mi je krivo što su mojom zaslugom došli u ovakvu situaciju. Još je gora stvar što su aparat uzeli isključivo da bi slikali dete koje eto raste svakim danom, a oni nisu u mogućnosti da ga fotografišu. Takve stvari kad jednom ne zabeležiš džaba ti sve i nov aparat i garancija kad dete poraste, a ti važni životni trenuci prođu zbog kojih su uostalom aparat i pazarili. Ja te samo molim zbog svega što se izdešavalo da u što skorije vreme rešiš nastali problem, a ja ću odmah ovde javno napisati da je sve na kraju ispalo ok.
 
Stevs je napisao(la):
Calibra malo je reći da sam iznerviran nego sam besan što se to toliko odužilo. Prvenstveno zbog toga što su su i Daca i Dušan izuzetne osobe i jako mi je krivo što su mojom zaslugom došli u ovakvu situaciju. Još je gora stvar što su aparat uzeli isključivo da bi slikali dete koje eto raste svakim danom, a oni nisu u mogućnosti da ga fotografišu. Takve stvari kad jednom ne zabeležiš džaba ti sve i nov aparat i garancija kad dete poraste, a ti važni životni trenuci prođu zbog kojih su uostalom aparat i pazarili. Ja te samo molim zbog svega što se izdešavalo da u što skorije vreme rešiš nastali problem, a ja ću odmah ovde javno napisati da je sve na kraju ispalo ok.

Ja imam apsolutno razumevanje prema tebi,da ne pricam o Daci i Dusanu.Od tebe trazim da imas samo truncicu razumevanja povodom stvari koji sam napisao u moja 2 posta.Ako nemas ili si toliko besan da nemozes/neces da ga imas,onda please barem pokusaj da izbegnes postove tipa onog kojeg sam ti qvotovao,jer se posle njih osecam kao najveci bednik ovog sveta.

Reklamacija ce biti resena 1.000.000 %,to je poznat kvar na Canonima,vec je bilo dosta takvih reklamacija koje su resene bez problema,mada ovo je prva kojoj se problem opet pojavio.

Nemoj ni najmanje da se brines da na kraju nece nesto ispati OK,dovoljno ste se svi nervirali 2meseca.Imam veliki osecaj odgovornosti povodom toga i naravno da cu uciniti SVE sto je u mojoj moci da se reklamacije sto bezbolnije rese.

Pozdrav
 
I shta je bilo na kraju ljudi?
Kako je reshen problem? Proshlo je mesec i po dana, a niko ni rech da napishe.
Ima nas puno znatizeljnih koji planiramo kupovinu aparata i interesuje nas kako se ovo zavrshilo (da znamo shta da ochekujemo).
 
losthero je napisao(la):
I shta je bilo na kraju ljudi?
Kako je reshen problem? Proshlo je mesec i po dana, a niko ni rech da napishe.
Ima nas puno znatizeljnih koji planiramo kupovinu aparata i interesuje nas kako se ovo zavrshilo (da znamo shta da ochekujemo).


Canon S1 je jos uvek na popravci tj ove nedelje je trebaloda bude zavrsena popravka u Singapuru i da onda prvom turom krene nazad za BG.
JAvicu sutra ili u ponedeljak kad ce biti ta tura.Opet nisam bio u Bg 5-6dana pa nisam bio u toku.

Za to vreme nadam se da Canon A80 zavrsava posao Dusanu i Daci.

Sto se tice nabavke fotoaparata preko mene,ne racunajte sigurno do kraja septembra,kad se vratim u posao napisacu u ovom threadu.

Pozdrav
 
Juce, 13. oktobra, dobili smo natrag svoj aparat.
Jos uvek sa nevericom posmatram slike na kojima se vidi isti problem s blicem.
Sve je isto kao na pocetku ove price, jedino je vreme izgubljeno, a to me najvise i deprimira.
 
Čisto da napomenem da aparat još uvek nije popravljen. Čini mi se da je i garancija istekla, a aparat, osim možda prvih mesec dana kada blic nije ni korišćen, nije radio ili je bio na popravci.
 
I sta na kraju bi sa Cali-jem??? :trust:

Nema ga od septembra na forumu...
 
Uteko... Lakse je uteci nego ispuniti obaveze...
 
Nazad
Vrh Dno