Šta je novo?

CANON Pixma

O cemu se radi?
 
Reset ketridza na 4300.Da li iko zna kako?
ne znam da li misliš na resetovanje pa da pc pokazuje nivo mastilo ili na resetovanje da printer posle reciklaže radi. Prvo nije moguće zbog čipa a drugo pritiskom od tri sekunde na dugme pored kog su simboli krug sa trouglom i strelica okrenuta dolje.
 
Imam problem da software prikazuje da su ketridzi Yellow i Magenta ispraznjeni i to na 4300iP, a najnormalnije i dalje moze da stampa bez problema. Jel to nesto do software ili da ipak zamenim ketridze?
 
Poslednja izmena:
Nisam bio tu 15-tak dana i zapusila mi se glava. Bio sam u SmileInk-u i odradili su je koliko su mogli. Inače kod njih sam i uzimao boje, i sve je bilo uredu dok nisam napravio pauzu tih 15-tak dana... Nameđutim, fotke su mi sad katastrofa, štampač mi sada bukvalno služi čisto da odštampam nešto reda radi. Izbacuje mi linije u color modu, crno bela fotka je užas :( Jedini način da dobijem neki približni kvalitet kao kada sam ga kupio, pre četiri meseca, je BEST MOD...Bas sam se izbedačio!!!A bio sam extremno zadovoljan dok mi se nije zapušila...
 
Nemoras nista da menjas,neznam da li si ih ikada refilovao ali kod mene na ip 4300 su vec 6 meseci pokazuje da su prazni jel mislim da nema reset nivoa mastila!!

Samo cepaj!!
 
IP1800 boje???

Od kada sam kupila ovaj stampac, imam problema sa bojama, daleko su od realnih. Pa me zanima, da li neko moze da mi preporuci koji od datih profila boja da izaberem, jer profil po default-u nije dobar.
Hvala.
 
jel moze neko da mi kaze de ima sve da se kupi dobar a da nije mnogo skup photo papir?
danas sam uzeo canon pixma ip4500...
 
jel moze neko da mi kaze de ima sve da se kupi dobar a da nije mnogo skup photo papir?
danas sam uzeo canon pixma ip4500...

U PC Centru (Ustanička 244B) oko 1800din-100 komada +masepad (170g A4) Glossy
 
Da ne postavljam novi thread postavio bih pitanje o kome je bilo reči raniju u ovom thread a tiče se podešavanje inner i uoter size-a prilikom štampanja na CD/DVD-ove u CD Label printu. Skapirao sam da se inner size stavi na 17mm, pa me interesuje na koliko je najbolje staviti outer size da se pokrije maximalno površina diska jer default od 116mm je malo ?
 
Koliko para toliko i muzike.Ako već sami punite svoje kertridže onda se ispružite pa kupite kvalitetna mastila.Za Canon PIXMA štampače ide isključivo PIXMA mastilo a ne crno je crno pa onda nije dobar kvalitet.
Što se tiče razlike u ceni između Canonovih kertridža i HP pa normalno da su HP skuplji jer imaju glavu na sebi ali kad ode glava na Canonu kolika je onda matematika.
Nemojte da donosite sud o nekom štampaču ili kertridžu posle prve štampe ili prve kupovine,to se ipak meri na malo duže staze.
 
glava za Canon košta 56 USD+PTT za novije Pixme, dok za starije oko 45USD+PTT, tako da glava za Pixmu sa poštarinom verovatno izađe kao 2 kertridža za HP jedino što kertridže za HP možes da kupiš na svakom ćošku u Srbiji a glavu za Canon samo na zapadu, to je zato što uvoznici po Srbiji imaju za cilj da ti uvale robu a rezervne delove moraš sam da nabaviš.
 
glava za Canon košta 56 USD+PTT za novije Pixme, dok za starije oko 45USD+PTT, tako da glava za Pixmu sa poštarinom verovatno izađe kao 2 kertridža za HP jedino što kertridže za HP možes da kupiš na svakom ćošku u Srbiji a glavu za Canon samo na zapadu, to je zato što uvoznici po Srbiji imaju za cilj da ti uvale robu a rezervne delove moraš sam da nabaviš.

pa i nije baš tako, printhead je strašno teško nabaviti. ja sam ih uvozio iz USA. Takođe teško ih je nabaviti i u mnogim zapadno evropskim zemljama, isključujući UK, imaju ih na cjenovnicima, ali nemaju kada poručiš.
 
Nisam bio tu 15-tak dana i zapusila mi se glava.
Meni se zapušavala glava na IP 1500 jedno 76895 puta i uvek sam uspevao da je otpušim. E pa više ne uspevam. Od jutros je samo BW štampač za text. :(

Ja sam stvarno već pogubio živce sa tom Pixmom, em potroši mastilo dok kažeš keks, em mora da se štampa i kad ti treba i kad ti ne treba (da se ne bi zapušila), em noviji modeli imaju te čipove pa mi se tek to ne kupuje... Mislim da ću sad definitivno kupiti laser, mada mi je i to donekle bezveze jer imam tonu nepotrošenog foto papira.
 
Poslednja izmena:
Da li zna neko nešto o pixma MP140 - kakv je u praksi i kakva su iskustva sa reciklažom tonera?
 
Meni se zapušavala glava na IP 1500 jedno 76895 puta i uvek sam uspevao da je otpušim. E pa više ne uspevam. Od jutros je samo BW štampač za text. :(

Ja sam stvarno već pogubio živce sa tom Pixmom, em potroši mastilo dok kažeš keks, em mora da se štampa i kad ti treba i kad ti ne treba (da se ne bi zapušila), em noviji modeli imaju te čipove pa mi se tek to ne kupuje... Mislim da ću sad definitivno kupiti laser, mada mi je i to donekle bezveze jer imam tonu nepotrošenog foto papira.

Pokusavam da ti posaljem PP, ali ne moze...
 
Zna li ko gde ima u BG mastila(originalna) za Pixmu? Pakom ima samo crno a meni su se i ostala 3 ketridza jos malo pa ispraznila. Gde god pitam- imamo ali nema ih na lageru... Kakav je to odgovor? :mad:
 
Da li zna neko nešto o pixma MP140 - kakv je u praksi i kakva su iskustva sa reciklažom tonera?

Imam ja MP140. Zasada radi, nije los.Sto se reseta kertridza tice skinuo sam neko uputstvo i to fercera.Dosad sam 3 puta punio tonere.Dokad ce, videcemo.
 
kada ih punite radite sledeće:
1. dignite poklopac i pustite da kertridži dođu u lijevu stranu kako bi se lako izvadili
2. iščupajte naponski kabal
3. izvaditi, napuniti kertridže
4. vratiti kertridž, spustiti poklopac
5. uključiti u struju.
Ovako vam kertridži nikada neće crći, ja sam ih punio jedno 15 puta, iste.
 
Imam ja MP140. Zasada radi, nije los.Sto se reseta kertridza tice skinuo sam neko uputstvo i to fercera.Dosad sam 3 puta punio tonere.Dokad ce, videcemo.

Da li ovo znaci da si uspeo da resetujes nivo mastila? Ako jesi molim te da napises kako?

Moja iskustva do sada:

Dva puta sam napunio ketridze, ali svaki put bez reseta nivoa mastila (i bez reseta stampaca) i sad mi se desilo da je color poceo da blinka (a nije bio potpuno suv kada sam ga skinuo), pa zakljucujem da posle nekog vremena (broja kopija) ketridz crkne. Crni i dalje svetli jednolicno, ali stampanje sa samo jednim (iako sam to podesio) jednostavno ne radi ili ja to ne znam podesiti?

Kupio sam nove ketridze, ali obzirom da sam sa prvim originalnim, odstampao oko 15, daj Boze, 20 strana, tako da ni da sam ekskluzivno stampao slike koje je poslao NASA satelit s Marsa i prodavao iste, stampa mi se ne bi isplatila.

Hvala unapred na odgovoru
 
Dali ima neko iskustva sa refilom ketridza na Canon Pixma MP190 ?
Stampac koristi PG-37, CL-38 ketridze.
 
Zna li ko gde ima u BG mastila(originalna) za Pixmu? Pakom ima samo crno a meni su se i ostala 3 ketridza jos malo pa ispraznila. Gde god pitam- imamo ali nema ih na lageru... Kakav je to odgovor? :mad:

Mislim da vam možemo pomoći, stoga javite se na PM.
 
Poslednja izmena:
Slucajno je stampac sa papirom povukao i kabl odpunjaca za mobilni, tako da se zaglavio pozadi. Izvukli smo kabl uz primenu veoma male sile. Mdjutim stampac pokazuje sada kao da je zaglavljen papir E i 3 svetle. Papir nije zaglavljen, niti ga ima negde unutra. Da li ima leka. Model je PIXMA MP140.
Hvala.
 
pa kako si samo to uspeo?
najbolje ti je da ga odneses u servis da ti ga oni lepo pregledaju.
 
Moj feedback...
Refilovao sam MP190 vec dva puta i sve funkcionise bez problema.
 
kako mogu da proverim koliko imam jos boje u ketridzima?
imam pixma ip 4500.
i jel treba da se radi ciscenje glave ili ketridza i na koliko otprilike se to radi i kako?
 
kako mogu da proverim koliko imam jos boje u ketridzima?
imam pixma ip 4500.
i jel treba da se radi ciscenje glave ili ketridza i na koliko otprilike se to radi i kako?

Ako su ti kertridži punjeni onda ti preostaje da ih vadiš jedan po jedan i vizuelno proveriš nivo mastila u njima.
Poenta kod ink jet kertridža je da se redovno štampa.Samo tako kroz dizne prolazi mastilo i samo se na taj način glava najbolje čuva.Nije da te teram da trošiš bezveze mastilo ali najmanje problema sa ink jetovima ima kada redovno rade.
E sada ako nemaš poterbu za svakodnevnom štampom potrudi se da ona bude kolko tolko redovna (bar na5-6 dana).Ako vodiš računa o tome nema potrebe da čistiš glavu (softverski sa računara) jer tada se mnogo više troši mastila nego pri normalnoj štampi.Imam jedan primer koji se skoro desio.Za neku firmu sam punio Canon IP 4600 i ljudi su štampali 5000 diskova.Štampač je redio idealno i posle 14 dopuna nije bilo odstupanja u kvalitetu.Posao je završen i svi smo bili zadovoljni.Ali posle mesec i nešto dana ne štampanja kada im je iskrso novi posao (samo 200 diskova) nastali su problemi.Te ne radi jedna od boja pa se pojavljuju štrafte što smo na kraju sve rešili ali ti dajem kao primer šta znači štampanje a šta znače duge pauze između dve štampe.
Inače čišćenje glave ti se nalazi u meniju tvog štampača na poziciji MAINTENCE gde se nalaze i druge servisne opcije.Za detalje na PP.

Pozdrav,
 
Poslednja izmena:
uzeo sam ovaj stamapac pre otpirlike vise od dva meseca, do sad nijednom nisam punio ni jedan ketridz.
ne stampam bas toliko cesto, ja sam uglavnom na nedelju dana pustao da mi se nesto istampa neki dokument i slika bas zbog toga.
jel postoji mogucnost da preko njegovog software-a da vidim koliko jos ima boje ili ne? i znaci ako ga ovako redovno odrzavam nemam u opste potrebe za software-skim cisnjeneem...
i interesuje me kad idem na put sta da radim? necu imati nikog da umesto mene pusti na 5, 6 dana da se nesto istampa. da li da izvadim sve ketridze i ostavim ih sa strane, jel hoce tad da zapekne isto glava ili? sta mi vi predalzete?
 
Nazad
Vrh Dno