Šta je novo?

Canon i250 vs HP 3550

Pirate

Čuven
Učlanjen(a)
09.03.2002
Poruke
260
Poena
630
Iskoro uzimam stampac, pa se dvoumim izmenju ova dva modela.Cena im je skoro ista (oko 50-55 evra).
Najvise me zanima refilovanje ketridza, koji se lakse (bolje) refiluju i kod kog je refilovanje jeftinije.
Sto se tice kvaliteta stampe meni netreba nista extra; po koji omot za CD, radovi za fax .....
Pozdrav
 
HP je bolji proizvodjac medju stampacima od Canona (canon je vise za digitalnu opremu)............MADA!!!! Cuo sam da se bas taj model HP-a dosta reklamira (ja imam hp5150,razmisli ako mozes da skupis jos malo para za njega,on je super, cena<->kvalitet perfektno)........

A i za HP svuda ima kertridza (mnogo vise nego za canona) i dugo traju (mada ne znam koliko traje kod caona)......
 
Ja sam imao istu dilemu i odlucio se za Canon. Lakse se refiluje, novi ketridzi jeftiniji, glava se posebno kupuje (montira se sa ketridzima vek oko 3000str) i nije skupa (15-ak e).......

Ako ti je vazan kvalitet teksta onda bolje HP. Takodje HP bolje stampa na obicnom papiru.

Ovaj moj sam birao po kriterijumu sekundarni stampac (imam laser), da je sto jeftinije uz odredjeni kvalitet i najbitnije da me nederu kad hocu nove ketridze.



Preporuka
 
BigBoy je napisao(la):
Ja sam imao istu dilemu i odlucio se za Canon. Lakse se refiluje, novi ketridzi jeftiniji, glava se posebno kupuje (montira se sa ketridzima vek oko 3000str) i nije skupa (15-ak e).......

Ako ti je vazan kvalitet teksta onda bolje HP. Takodje HP bolje stampa na obicnom papiru.

Ovaj moj sam birao po kriterijumu sekundarni stampac (imam laser), da je sto jeftinije uz odredjeni kvalitet i najbitnije da me nederu kad hocu nove ketridze.



Preporuka

Kako si zadovoljan sa kvalitetom stampe na canon-u.Koji je kapacitet ketrica (ako znas koji je kapacitet kod hp), i koliko kosta punjenje ketridza kod canon-a.
 
Po struci sam graficki inzenjer i mogu ti reci da je kvalitet zadovoljavajuci tj. u zavisnosti od papira na kojem se stampa. Sve u svemu ne razlikuje se nesto preterano od HP-a ako ti treba za kucnu upotrebu. Za neke vernije prikaze bolje pogledaj stampace iz vislje cenovne klase.

Ketridzi nemaju veliku zapreminu (pogledaj po sajtovima) a cena punjenja varira u zavisnosti da li sam punis ili odneses negde (navodno ovi sto pune kazu da se lako pune) a cene variraju od nekih 350din pa nadalje (u zavisnosti koliko ko ceni svoj rad).

Za HP-a nisam upucen, ali verujem da se ne razlikuje jer su ipak iz iste klase.
 
Nazad
Vrh Dno