Šta je novo?

Canon A720is - kratko trajanje baterije?

igibum

Slavan
Učlanjen(a)
29.11.2004
Poruke
4
Poena
301
Pozdrav svima..
Imam canon A720IS vec 4-5 godina i u poslednje vreme sam primetio da baterije strasno kratko traju... 50-60 slika sa kompletom duracel alkalnih, a upozorenje za praznu bateriju pocinje da blinka vec posle desetak slika...

Pretpostavljam da je aparat na izdisaju, posto je za vreme koje ga imam maksimalno koriscen (oko 100000fotografija), ali rekoh da pitam ako neko zna sta bi moglo da bude ili gde da ga odnesem na pregled...
 
Ako si siguran da su ti AA baterije, koje koristis ok, uzmi izresetuj ga na sledeci nacin:
- izvadi baterije
- izvadi bateriju CR 1220 (ispod poklopcica pored rupa za standardne AA baterije)
- ostavi tako neko vreme (XY minuta)
- vrati bateriju 1220 i AA baterije i probaj.

Pozdrav.
 
Koji je razlog zbog kog ne koristiš litijum jonske punjive AA baterije, to ti je osnovna greška. Gde sa alkalnim baterijama ti očekuješ da ti slikanje duže potraje, to je nemoguće.

Kupi lepo punjač i kvalitetne punjive AA baterije od 2800 mAh i takođe uradi to sa CR 1220 baterijom ispod poklopčića, i nakon što odstoji neko vreme uradi baš tako kao što ti je strela rekao.
 
Koji je razlog zbog kog ne koristiš litijum jonske punjive AA baterije, to ti je osnovna greška. Gde sa alkalnim baterijama ti očekuješ da ti slikanje duže potraje, to je nemoguće.

Kupi lepo punjač i kvalitetne punjive AA baterije od 2800 mAh i takođe uradi to sa CR 1220 baterijom ispod poklopčića, i nakon što odstoji neko vreme uradi baš tako kao što ti je strela rekao.

Valjda NiMH baterije. :D
Zar nije bila na tim starijim canon-ima opcija da se izabere dal su 1.5v ili 1.2v baterije?
 
Ja na istom aparatu koristim punjive NiMH baterije 1.2v. I meni se slicna stvar desila da pokazuje da se baterija odmah isprazni, pa sam ga na opisani nacin "resetovao". I pomoglo je.

Pozdrav.
 
punjive baterije (sumnjivog kvaliteta, neke vartine i GP od 2450) sam koristio godinama, ali im je dosao kraj a nikako da pogodim trenutak za kupovinu novih (20e za punjive baterije? kupi duracel i manje slikaj!)

probacu reset CR1220 i mozda da je zamenim, ako reset ne upali...
 
Pa nije 1000 dinara jedna pobogu.....
 
Kupi eneloop, neki "smarty" punjac i nakrivi sesir :)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
I na ćerkinom A720is(star 3-4 godine) se to isto dešava, sa novim i kvalitetnim punjivim baterijama, probaću taj "reset" pa ću da vidim dali to rešava problem?
 
Evo da dodam da to nije problem samo sa A720is.
Ja imam a570is i imam isti problem, naravno koristim nimh baterije....
 
Nazad
Vrh Dno