Šta je novo?

Cambridge Soundworks DTT2500 - Gde servisirati?

jegulja

Slavan
Učlanjen(a)
23.05.2004
Poruke
240
Poena
320
Gde bih mogao da odnesem gore pomenuti dekoder na servis?

Naime problem je sledeci: s vremena na vreme mi nestaje zvuk i to recimo na 1 sekund (kao da se ukljuci "mute"). Periodi kada se to dogadja nisu pravilini tj. dogadja se da radi 10 minuta pa onda nestane na sekund pa onda radi sledecih 5 minuta do sledeceg prekida a dogadja se da radi i dosta duze bez prekida. Takodje nekad se dogadja da par puta uzastopno nestaje i vraca se zvuk i to sve sa prekidima od po sekund.

U trenutku kada nestane zvuk i vrati se, sve lampice na njemu rade normalno tj. ostaju da svetle (znaci nema govora da u tom trenutku gubi struju). Izvor tj. racunar, odnosno kartica nije problem (veza sa racunarom preko "digital out") jer sam pustao muziku sa Mini Diska koji sam povezao sa dekoderom ("analog in" na dekoderu) i opet se isto dogadja.

Pored ovog redovno se dugadja da kad se pali racunar dobijam brujanje na zvucnicima koje traje minut, dva a posle nestaje i uopste ga nema.

Tacna oznaka je: Cambridge Soundworks, DTT2500 Digital, Desktop theatre 5.1
 
Opcija 1. Uzmi oglase (mozes i na netu, jer ti ne kupujes, pa ti nije vazno koliko je oglas svez), provrti telefone i pitaj lepo.
Opcija 2. Potrazi uvoznika, i oni provereno imaju servis.

u principu, ako je neki ozbiljniji problem, potreban ti je neko ko ima shemu proizvoda, a bilo koji el. inzenjer moze da odradi to, samo da ima shemu.
ako nema niko shemu, potrazi na netu sam shemu za produkt, downloaduj, i odnesi nekom serviseru. tako sam ja uradio za monitor, imao sam Nokia Monitor (ekran) niko ziv nije znao da popravi, cak sta vishe oko 80% servisera nije nikada ni culo da postoji Nokia Monitor, a kamoli da zna da ga popravi, i na kraju nasao sam lika iz poljske, koji mi je poslao shemu za taj model, i odneo jednom iskusnijem serviseru, i radi monitor i dalje, a u momentu kvara, monitor je bio skoro nov, pod garancijom u dubaiju, sada shljaka vec 4god. od tada.

poz
 
Servis za Creative zvucnike bi trebao da ima Computer Land, telefon maloprodaje je 3067-051, 655-485 (Pyramid) ili se obrati direktno servisu na mail: [email protected]
 
Nazad
Vrh Dno