Šta je novo?

Call of Duty: Black Ops 2

Jovyland

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2006
Poruke
6,358
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600
Matična ploča
MS B350M Mortar Arctic
RAM
16GB DDR4 HyperX 3200Mhz
GPU
XFX Qick RX 6700XT
Storage
1 TB SSDa + 3TB HDDa
PSU
Seasonic MII EVO 520W
Monitor
LG 29WK600
Laptop
HP Pavilion Aero 13
Steam
jovyland
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Mozda je rano za temu, a mozda vas i uopste ne zanima to sto ce Black Ops 2 verovatno biti najavljen za nekih 10-ak dana. :)

Black-Ops-2-release-date.jpg


Igračka industrija je postala prilično nekreativna i predvidljiva (ili smo mi igrači postali pronicljivi) kada je u pitanju paljenje mase pre najave novih, bombastičnih igara. Baš kao što je Crysis 2 slučajno procureo na Origin servisu samo par dana pre zvanične najave, isto se ponavlja i sa nastavkom Black Ops podfranšize Call of Duty serijala. Ovog puta se Kotaku dokopao fotografije sa očiglednim motivima novog CoD-a, na kojoj se takođe jasno vidi Activision i logo Treyarch tima (zaduženog za prvi Black Ops), kao i datum koji nagoveštava da će nastavak verovatno biti otkriven 2. maja. Prema prvim glasinama, Call of Duty: Black Ops 2 će se pojaviti 12. novembra.
http://games.benchmark.rs/games_vesti/black_ops_2_ce_mozda_biti_najavljen_sledeceg_meseca
 
Oduvek me je zanimalo zasto me sama rec CoD iritira,a nikad nisam imao pravog razloga zasto mrzim ovu fransizu!
 
Here we go again. :D
 
Realno, od CoD 4 nisu napravili nista novo, a i taj bi brzo dosadio da nije bilo promoda.
 
Kako kome, ja sam taj "promod" max izbegavao.
 
Najveci sam fan CoD serijala, ali Black Ops me je toliko razocarao i iritirao da "jedva" cekam nastavak...da ne kupim.
 
meni je opet black ops solidno legao, jer je izbacio krsh nebuloza i gluposti iz mw2 :) tako da cekam ga sto ne bih cekao :)
 
"You could load me up on prune juice and Bangkok tap water, and I still wouldn't give a shit." :d
 
Black Ops je bio veliko djubre, MW3 ima mnogo god damn american preterivanja, ali mi je idealno legao kada u pauzama od posla ne znam sta da radim. Valjda ce ovo biti bolje.
 
Mislim da sam black ops presao sa 30 drzanja F tastera i mozda 10 ispucanih sarzera :d Toliko o tom djubretu.
 
I to si pretpostavljam igrao jednom rukom i zavezanih ociju dok si vozio u rikverc?
 
Nisam znao da si fan bo :)

Realno igra je pravljena bas za decicu, sama ideja i prica nisu losi za cod, ali preterali su sa uproscavanjem, drzi f, trci, skoci, malo pucaj i kraj. A koliko se secam ai je trecao oko mene kao da me ne vidi + onaj bag sa lagom koji je sada sredjen.
 
Nisam fan bo, al realno multi je korak unapred u odnosu na mw2, dok je kod mw3 ponovo korak unazad u odnosu na bo. Igra kao igra je relativno ok i zabavna, nista drugacija od bilo kog drugog kolodjutija...
 
Pa nisam ja mislio na mp :) mw3 mi je npr bio sasvim ok za opustanje mozga, kao i svaki cod sp [mada najvise gotivim cod 2 i 4]. Problem u black opsu sp-u je to sto sam naveo, preterali su, valjda ce black ops 2 biti kao ostali bolji cod-ovi.
 
lol ima jos ljudi koji igraju cod sp?!? :D ili bilo koji sp kod fps-a okrenutom multiju zadnjih ko zna koliko godina ?? ja nisam ni bf3 sp odigrao, isti fazoni sve se ponavlja, smor ako iole duze igras igre

multi je zato druga prica, svaki na svoj nacin
 
Zasto da ne, odmorim mozak na par sati..
A npr ti stvarno mislis da ima ljudi koji ce da se pate sa mp-om i da daju 100e za 3 fps mp igre? Ako mi verujes, od 300 ljudi iz 3 najveca gradska naselja, za koje mogu da kazem da ih ekstra znam, niko ne igra bilo koji mp koji se placa, ma uopste, daj boze da 20% njih igra bilo sta osim PES-a i mozda starih CMR rally-a.

Faks, posao, obaveze.. jednostavno je tako.
 
Meni je sp ok a igrao sam ga na veteran,a sto se tice mp modovi i coop je po meni odlican.Mene je igra izasla oko 100 € sa dodatnim mapama.
 
SP COD je i jedino što može da prođe (ako pričamo o poslednjim COD-ovima). Ono, kao neki film sa Seagalom ili Lundgrenom. A MP igrati po pub-ovima, nema smisla i onako...
 
Zasto da ne, odmorim mozak na par sati..
A npr ti stvarno mislis da ima ljudi koji ce da se pate sa mp-om i da daju 100e za 3 fps mp igre? Ako mi verujes, od 300 ljudi iz 3 najveca gradska naselja, za koje mogu da kazem da ih ekstra znam, niko ne igra bilo koji mp koji se placa, ma uopste, daj boze da 20% njih igra bilo sta osim PES-a i mozda starih CMR rally-a.

Faks, posao, obaveze.. jednostavno je tako.

ne znam sta imas da se patis u mp-u, ali igrati iznova i iznova glupe i repetitivne kampanje je tek gubljenje vremena... mp i jeste koncipiran godinama u nazad da sednes i otreses kad imas vremena, ne moras biti nikakav specijalac da bi se zabavljao... i to ti kazem ja sa poslom, firmom zenom i detetom :) to sto kod nas ljudi nemaju novca za originale je sasvim druga tuzna prica :|
 
Ma znam, u pravu si, mp je jedino sto vredi danas igrati ali eto, ako nista drugo zbog nedostatka novca ljudi igraju samo pes, cs i slicne free zaebancije :) Postaje stvarno nebulozno napucavati se sa sve glupljim ai-om i juriti njihova vremena u voznjama.. Ali kad vec rade taj sp onda neka odrade na nekom nivou, majku mu :D

Mozes da zamislis koji mi je trip bio kada sam igrao demo BF3 CB mapu :d :p

E sad, cod k'o cod.. black ops bi bio sasvim ok da nisu uprostili sve onoliko, stvarno se malo puca a mnogo drzi f taster a i ai je tupav.. MP naravno nisam probao ali sam gledao na YT, ne kazem da mozda nije zarazan ali je meni BF prava stvar sto se tice mp army pucacina, nije mnogo realan ali nije ni teska arkada.
 
...nije mnogo realan ali nije ni teska arkada.

Podele tipa Arkada i Simulacija nema uopste smisla spominjati kada je zanr fps-a u pitanju, da se razumemo. :) Simuljacija napucavanja koja se odvija pomocu misa, gamepada i ostalih igracaka u virtuelnom svetu koji je maximalno uproscen fizickim silama a da ne spominjem mogucnostima interakcije virtuelnog igraca sa okruzenjem, po meni je glupost od naziva. Takve podele donekle mogu da postoje u voznjama zbog force feedbacka i ostalih sila koje mogu da se prenesu na vozaca, dok u pucacini nemaju sta da traze.
 
slazem se u svemu, ali zbog neke svoje sirine BF ipak daje osecaj kao da je realniji, a postoji i interakcija sa okolinom, moze da se rusi tu i tamo :) a sa druge strane ima i on milion sitnica koje su totalno arkadno akcionog karaktera :)
 
Podele tipa Arkada i Simulacija nema uopste smisla spominjati kada je zanr fps-a u pitanju, da se razumemo. :) Simuljacija napucavanja koja se odvija pomocu misa, gamepada i ostalih igracaka u virtuelnom svetu koji je maximalno uproscen fizickim silama a da ne spominjem mogucnostima interakcije virtuelnog igraca sa okruzenjem, po meni je glupost od naziva. Takve podele donekle mogu da postoje u voznjama zbog force feedbacka i ostalih sila koje mogu da se prenesu na vozaca, dok u pucacini nemaju sta da traze.


Zavisi šta se simulira... U ovom trenutku je nemoguće napraviti FPS simulaciju u tom pravcu koji ti navodiš. Ali postoje simulacije koe simuliraju određeni aspekt modernog ratovanja (balistika, oružje, komunikacija, pozicioniranje isl...). Što je svakako više od BF/COD igara koje su potpuna arkada.
 
Ovo ozbiljno?

KOJE SR*NJE!
 
Nazad
Vrh Dno