Šta je novo?

Call of Cthulhu Bagovi

Ako iko zna da mi kaze kako da predjem onaj nivo gde su 3 kipa sa imenima Cthulu,hidra,dagon iza njih imaju tasteri sa kojima bih izgleda trebao da napravim kombinaciju znakova ispred ali mi to ne ide sta da radim?Unapred zahvalan
 
gof je napisao(la):
Ako iko zna da mi kaze kako da predjem onaj nivo gde su 3 kipa sa imenima Cthulu,hidra,dagon iza njih imaju tasteri sa kojima bih izgleda trebao da napravim kombinaciju znakova ispred ali mi to ne ide sta da radim?Unapred zahvalan

Kad uđeš u prostoriju gde se nalaze te statue, sa leve strane na zidu imaš razbijenu kamenu ploču na kojima se nalaze simboli. Simboli koji nedostaju se nalaze na komadićima ploče. Ima 6 simbola ako se dobro sećam. Te simbole precrtaj na jedan papir. Počinješ od gore pa na dole. U dnevniku se spominje dagon kao čuvar tako da priđi njegovoj statui i pogledaj koji su simboli ispod njega. Tu imaš 3 simbola svaki od njih odgovara simbolu koji si precrtao na papir. Samo zameni simbole sa ploče sa simbolima ispod statue i dobićeš kombinaciju koja otvara vrata odmah iza statue cthulhua.
 
Mali komentar+molba

Procitao sam sve postove i u globalu mogu da se slozim sa vecino, sto se tice grafike, zvuka i ostaloga....
ali posto volim horror i sf moram da kazem da je prica za mane i sam nacin igre uradjen fenomenalno...mislim, ako je nesto realno, pa ljudi koliko vas ima brojac metaka u stvarnom zivotu negde u uglu vidnog polja, ili bar zdravlja...
takodje koliko vas pri pogledu na nesto zaista uzasavajuce i krvavo, narocito ako uzmemo period u kome se krece nas junak (vremenski) ne dozivi mucninu i vrtoglavicu, ne pocn eda mu se magli slika...
dosta sam citao Lawcrafta i cini mi se da sam ta ideja o neizrecivom uzasu je pogodjena, i prenesena odlicno...
sto se tice bagova i meni junosa detektiv ne krece odmah po ucitavanju nivoa, vec mora da se saceka oko 4 sec, pa tek onda....
neko je postovao da ne moze da prodje niz stepenice pored hidre, iako se sakrije iza kutija...meni se to desavalo, i upalilo mi je da> odmah cim krene nivo, otrcim iza kutija, malo samo sacekam pa niz stepenice...
ostali bagovi mi se nisu javljali...
sada molba> kada konacno dospem, posle lomatanja na brodu i ubijanja onoiga dagona ili sta vec, do ostrva, krenem da resavam to ostrvo, pronadjem neki kotur, koji stavim na mural na zidu, zatim predjem kroz neke talase, drzeci se za neke alke na steni, i dodjem do nekog srusenog drvenog mosta, koji ima samo levi konopac...sta dalje, kako da predjem preko, ili neki ispust koji se vidi na steni...
molim vas pomozite mi, jer bih hteo da zavrsim igru...
p.s skinuo sam 'vodickroz' ali ne mogu da odradim to sto pise
 
pozdrav, blago vama koji ste mogli i da je pokrenete, ja sam instalirao i pokusao da je pokrenem ali mi se ceo racunar samo ugasi bez icega kao kad nestane struja, pokusao sam dvaput i oba puta mi je ubio komp. pa sam odustao.
 
@lektor:
treba da kliknes na neko dugme tu gde si stigao kad si se dovezao konopcem, skocis na taj ispust i trcis dalje da ti se vrata ne zatvore, posto su time-limited...
 
hvala+pitanje

hvala na tako brzom odgovoru, ali prijatelju tu je bas i problem...
nikako nemogu da se nakacim na taj konopac, ili da se na bilo koji nacin vozim njim...
stavio sam da mi je action butt_ bude enter, i kada god pogledam u konopac ili bilo sta drugo detektiv junosa :) izgovara neku recenicu, tipa "kako je most srusen" ali ima konopac i jos nesto tipa "kako ce izdrzati ili nesto slicno"

citiram from walkthru>

Next you come to a wooden bridge that is partly collapsed. Use the pulley on
the bridge to slide halfway down. Go into the room and look around. You'll
see a green gem, a console, and a plate on the wall with a familiar-looking
carving. Use the Book of Dagon on the console to learn that it's a kind of
map. Use Ruth's brooch on the carving. Then press the carving to activate
the map. It's on a timer and before you can expect to meet the time you will
need to clear away some enemies. Also note that the claw holding the green
gem opens. Do not take the green gem. It needs to be there when you reach the other end of the maze.


Druga recenica je> "Use the pulley on the bridge...": e pa to "pulley", sta god to bilo i to "use", ja ne mogu da pronadjem ili bilo kako upotrebim....
plasim se da sam propustio to negde usput da pokupim...
Hvala unapred na bilo kojoj pomoci
 
Potrazi u jednoj od udubljenjima u stenama (sa strane). Koliko se secam, tu je negde taj pulley (kotur). Mozda se malo vratis nazad. A kad pridjes konopcu, obrati paznju da se pojavi Use ikona.
 
fora je da stanes tacno ispod konopca i kliknes "use" (pod uslovom da imas kotur). ako stojis na metar od konopca i klikces nece se nista desiti. stani TACNO ispod konopca i klikni "use". i ja sam imao taj problem. nikako nije hteo da se nakaci na konopac, ali samo stani ispod i to je to. kad se prevezes onda idu ta time-limited vrata o kojima sam pricao...videces vec.
@razbojnick:
koliko se ja secam u CoC nema HUD-a nikakvog, a jos manje "klikni ma mene" ikona.
 
Poslednja izmena:
meni igra radi potpuno normalno, za razliku od dečka od kojeg sam pozajmio disk, tako da možda i nije baš problem u igri...
 
djsp je napisao(la):
Meni se igra blokira ....Totalan friz. hmmmmm


BLOK TOTAL :)
ne znam, meni je ladno skroz ok, možda ti je zbog overkloka grafike..
 
Chinaski je napisao(la):
@razbojnick:
koliko se ja secam u CoC nema HUD-a nikakvog, a jos manje "klikni ma mene" ikona.
Ma, sad sam se i ja setio, nego mi palo na pamet npr. oko kod otvaranja zakljucanih vrata, kad lik sam kaze da su zatvorena. Znao sam da se nesto pojavljuje na ekranu, ali zaboravih sta, pa sam mislio da je ikona koja signalizira akciju...
 
Poz_

Uspeo sam da predjem ono sa koturom, ispostavilo se da u prethodnoj pecini postoji taj kotur koga ja nisam primetio i uzeo...
Hvala na odgovorima i krenuo sam dalje, presao lavirint i napredujem...:banana:
 
Ko ima problema sa igricom, sve se resava repair opcijom koja se odbija kada se pokrene instalacija igrice.

Ja sam jedva zavrsio igru. Onaj kraj je tako tezak da je to strasno. Ovo nije igra za bilo koga.

Sad ce se verovatno javiti genijalci koji ce reci ja sam to odmah presao. :smoke:
 
istina, igra nije uopste laka, sto zbog otsustva HUD-a, sto zbog zagonetki koje ni H. Poaro ne bi resio...
 
Nazad
Vrh Dno