Šta je novo?

Butabilni USB flash !

KingSRB

Poštovan
Učlanjen(a)
25.09.2014
Poruke
304
Poena
69
Poz svima iz naslova se da zakljuciti sta mi konkretno treba [emoji4] !
Nadam se da sam nasao dobru sekciju za ovu temu a, i da nema duple teme(izvinjavam se adminima ako sam se zeznuo).
Elem znaci treba mi program koji ce moja dva tri flesica da pretvori u butabilne fleseve da bih mogao iso slike diskova ili dvd-a da prenosim preko njih.
Bilo bi pozeljno da je program jednostavan tipa napraviti butabilan flesic u tri cetiri klika [emoji6] naravno ako je to uopste moguce [emoji4] tacnije ako postoji tako lagan programčić i interfejs nezahteva instruktora iz nas-e za obuku i rad [emoji3]
Hvala svima unapred svaki predlog je dobrodosao [emoji4]
 
Kao što reče čovek :)

Uzmi u obzir da stare konfiguracije ne mogu da butuju sa fleša (one baš stare).
 
@KingSRB jel se salis? Zasto dupla tema i sta fali odgovorima koje si dobio na onoj prvoj?
 
Rufus, skineš, ubaciš fleš, pokreneš program, odabereš i nađeš iso fajl i to je sve...
 
@KingSRB jel se salis? Zasto dupla tema i sta fali odgovorima koje si dobio na onoj prvoj?
Hebiga nisam stigao ni da vidim odgovore pobrisao mi admin [emoji4] ako mislis na pitanje sto sam ucackao u temi "proverite kako vam radi hard disk" tako da sam trazio di da otvorim valda ce ova tema ostati [emoji3] moze nekom biti od koristi [emoji6]
 
Probavam cim dodjem s posla kuci hvala [emoji6]
Kao što reče čovek :)

Uzmi u obzir da stare konfiguracije ne mogu da butuju sa fleša (one baš stare).
Kako mislis stare konfiguracije jel si mislio na harwer il softwer masina na kojoj bi to radio je iz potpisa [emoji4]
Пар година користим Windows 7 USB DVD Download Tool
Hvala će i taj da probam [emoji4]
 
E da dok ste jos raspolozeni da vas pitam(a mozda ce neki od gore navedenih programa i to da resi) zasto nemogu npr mp4 ili dvx ili mkv fajl video npr neki film u full HD u koji je veci od 4GB da prebacim na usb fles kaze jel... nema mesta a fles od 128GB i 32GB i 16GB mislim nema smisla obican film da nemogu da stavim na fles i kakve veze ima sto je preko 4GB .
Hvala na pomoci momci [emoji4]
 
Reformatiraj flesic u NTFS. Tebi je na FAT32 a on ima to ogranicenje upisa pojedinacnog fajla do 4GB.
 
Do hardvera je, tj do biosa, nema opciju za fleš u boot delu. Za svoj kompjuter proveri u biosu.

Fleš ne prima jer je FAT verovatno. Formatiraj kao NTFS.

Osim ako nisu kineski fleševi pa je to samo lažna veličina (tipujem na taj od 128gb).
 
Do hardvera je, tj do biosa, nema opciju za fleš u boot delu. Za svoj kompjuter proveri u biosu.

Fleš ne prima jer je FAT verovatno. Formatiraj kao NTFS.

Osim ako nisu kineski fleševi pa je to samo lažna veličina (tipujem na taj od 128gb).

Probavam čimpre nadam se da će da upali [emoji6]
Flesići su kingston i trasced nisu lazni vec sam ih max punio kingston 128GB neki sablja 3.0 pa kingston 32 GB Travel verzija 3.0
I transid kao najlosiji 16GB 2.0 al radi jelte...!

Reformatiraj flesic u NTFS. Tebi je na FAT32 a on ima to ogranicenje upisa pojedinacnog fajla do 4GB.

Hvala lave nadam se da je samo to!
 
Samo je to. Jedno upozorenje NTFS flash diskove ne možeš da vidiš iz kompa tek tako, moraš na remove drive ikonicu.
 
Ау, отвориш тему и добијеш гомилу одговора а онда после мање од 24ч отвориш исту такву тему. Да те није ујела нека мува излапетикус? ;) Тема ти је жива и зове се http://forum.benchmark.rs/showthread.php?359155-Butabilan-flash па погледај мало и тамо.

Кад си већ овде, шта значи то да направиш бутабилне флешке и онда преносиш iso слике преко њих? Ако мислиш само да копираш, шта ће ти бутабилна флешка а ако хоћеш да од тих .iso правиш бутабилне флешке, онда је то нешто друго.

Мада ... ко зна, можда сутра отвориш још једну тему а ми тек онако пишемо у овој ...


Нема везе што је ntfs, може и без remove иконице. То је из друге приче, ако је подешено да се одложено уписује, онда мора а ако не или прође довољно времена, онда може било како.
 
Ау,
Кад си већ овде, шта значи то да направиш бутабилне флешке и онда преносиш iso слике преко њих? Ако мислиш само да копираш, шта ће ти бутабилна флешка а ако хоћеш да од тих .iso правиш бутабилне флешке, онда је то нешто друго.
Pa recimo da bi nekad stavio i O.S (a i nekad complete image tipa da se ocitava kao disk taj iso sto stavim na fles) na njih i, pored ostalih stvari sto sam naveo pa da nerazmisljam,

Мада ... ко зна, можда сутра отвориш још једну тему а ми тек онако пишемо у овој ...
Dobro de nemoj da si na kraj srca verovatno sam se zeznuo a TT mi brpjavi vec par dana a da negovorim za pretrage na benču kroz pretragu preko TT nemogu da nadjem nista (skoro)
Moja greška izvini eto valda je pomoglo izvinjenje!


Samo je to. Jedno upozorenje NTFS flash diskove ne možeš da vidiš iz kompa tek tako, moraš na remove drive ikonicu.

Evo radi tj prenos mkv . Mp4 ... etc uz NTFS formatiranje [emoji6] extra hvala na pomoci svima to je ono sto mi je trebalo za video.
 
Nazad
Vrh Dno