Šta je novo?

Buka i komsije...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pauk sve to legalno rešava

Ne u Srbiji... Imali smo slicnu muku u Zarkovu, na kraju dok mu neko nije iscupao akumulator nije se opametio covek. A molili, kumili, sve lepo, nije vredelo. Pauk nije ovlascen da nosi automobile kojima se alarm cuje par sati bez prestanka, bar tako su nam rekli svih 2 miliona puta kolko smo ih zvali... Alarm se uglavnom aktivirao bez ikakvog razloga, dovoljno je da dune vetar malo jace... Makar da je neko pokusavao da ga mazne, pa da imamo razumevanja...
 
Poslednja izmena:
Ovo me podseti, na svom G2 imam GTI izduv, dvogrli, ujutru na parkingu cim malo nagazim (do 2500 rpm :D), svi redom kineski alarmi se popale...

U svakom slucaju nema stvari koja se dogovorom ne moze resiti...
 
Poslednja izmena:
Ja dok sam ziveo sa devojkom u zgradi sa suterenskim stanovima pa jos sa terasama imadoh mini obracun sa tipom koji je pretio da ce mi preseci auto motorkom ako opet parkiram pred njegovom terasom (uz spavacu sobu) jer je to NJEGOVO mesto posto nece da mu niko drugi parkira pod prozorom i"turira sabajle", o cemu naravno nije bilo govora jer nikad ne turiram auto a kao drugo ne odlazim nikad istim rano cak ni na pecanje... mislio je da mu se moze jer je ex pandur ali bogami kad je video da moze da dobije po labrnji odustao je od svadje i ubacio ZENU u masinu te sam odustao od parkiranja tu (iako ima samo 12-ak mesta na 26 stana) a on je kasnije dodao i betonsku zardinjeru da se pobrine za ostale! :p

Sto se buke u samom stanu tice imali smo jednog cigu u PRIZEMLJU zgrade koji je kao po nekom rasporedu uvek od oko 3-4 popodne do oko 9 uvece, pustao muziku dovoljno glasno da je cuje okolnih par zgrada i naravno sva 4 sprata nase zgrade iako je ziveo u iznajmljenoj GARSONJERI od 18kvm, nista nije pomagalo jer je izlazio na terasu polugo i od tetovaza se pola zgrade us... da je neki opak tip a druga polovina (ja i tako neki mladji) smo bar uzivali u mjuzi jer je pustao dobar techno, house... dok nije poceo komsija zid-uz-zid da mu pusta narodnjake sto jace moze, pa se onda od mesavine zvuka nije moglo uzivati vise, i ovaj se ubrzo odselio iz nekog razloga, pa su i narodnjaci prestali.
Pozdrav ,)
 
Poslednja izmena:
P.S. U Finskoj je zabranjeno pusiti i na svojoj terasi ako ima sanse da taj dim dodje do komsije :D (eh kako bih rado sad tamo otisao :D)

E to je potpuno uredu.

Moje komsije imaju problem sa novim komsijama koji su ispod njih. U pitanju su penzosi. Deda ustaje u 5.00 i na terasi purnja lulu sa nekim katastrofa duvanom a dima imas samo tako. Posto leti se obicno drze otvoreni prozori trgnes se iz sna jer mislis da je pozar. A posle dede eto ti baba koja sprema jela za neki restoran (dodju iz restorana po klopu). Vecina jela je sa przenim lukom. Jel treba da kazem da je kuhinja na terasi :d

Pricali su sa njima i ovi su im odgovorili zatvorite prozore ako vam smeta i nemojte izlaziti na terasu. Oni kulturni ljudi pa nece da se biju ili svadjaju. Sede i trpe.

Inace najbolje resenje za bezobraznog komsiju video sam pre deset i vise godina.

Kod mog ortaka bio neki komsija kojem je hilti busilica glavna igracka. I jedan dan lik rokao ceo dan sa istom. E iduci dan mu je dosao ortakov brat i lepo ga zamolio da ovaj postuje red. Naravno da nije prihvatio.

E onda se se brat spustio sa svojom igrackom (magnum 44, krastavac covek se bavio cudnim poslovima) i malo popricao sa komsijom. Devedeste :-devil-:
 
Poslednja izmena:
E to je potpuno uredu.

Moje komsije imaju problem sa novim komsijama koji su ispod njih. U pitanju su penzosi. Deda ustaje u 5.00 i na terasi purnja lulu sa nekim katastrofa duvanom a dima imas samo tako. Posto leti se obicno drze otvoreni prozori trgnes se iz sna jer mislis da je pozar. A posle dede eto ti baba koja sprema jela za neki restoran (dodju iz restorana po klopu). Vecina jela je sa przenim lukom. Jel treba da kazem da je kuhinja na terasi :d

Pricali su sa njima i ovi su im odgovorili zatvorite prozore ako vam smeta i nemojte izlaziti na terasu. Oni kulturni ljudi pa nece da se biju ili svadjaju. Sede i trpe.

Inace najbolje resenje za bezobraznog komsiju video sam pre deset i vise godina.

Kod mog ortaka bio neki komsija kojem je hilti busilica glavna igracka. I jedan dan lik rokao ceo dan sa istom. E iduci dan mu je dosao ortakov brat i lepo ga zamolio da ovaj postuje red. Naravno da nije prihvatio.

E onda se se brat spustio sa svojom igrackom (magnum 44, krastavac covek se bavio cudnim poslovima) i malo popricao sa komsijom. Devedeste :-devil-:


Problem sa komsijama odozdo je lako resiv :) Recimo kod mene ispod prozora (ja sam na 1. spratu) postoji neki betonski deo gde se redovno skupljala ekipa preglasnih klinaca leti. I nije mi smetalo dok nisu poceli preterano da galame i da se dernjaju usred noci. Jednom su me probudili svojom galamom pa sam morao nesto da uradim po tom pitanju - napunio sam kantu 'ladnom vodom i prosuo po njima. Posle toga se nisu skupljali ispod prozora :D
 
Inace najbolje resenje za bezobraznog komsiju video sam pre deset i vise godina.
....
E onda se se brat spustio sa svojom igrackom (magnum 44, krastavac covek se bavio cudnim poslovima) i malo popricao sa komsijom. Devedeste :-devil-:

I sta, sad ovo kao treba da odobravamo?
 
I sta, sad ovo kao treba da odobravamo?
Kada se identičan slučaj prijavi policiji - ne desi se ništa. Kako je država, još uvek, u tranziciji niko nema novca da ga troši po sudovima i slično.

Prema čoveku čovek, prema svinji kasapin.
 
Zalosno ali je tako, u nasoj zemlji dok se prema obesnom i neizivljenom komsiluku ne primeni brute force nema leka, dok sam ziveo u Engleskoj onomad secam se da su komsije ulazile u ulicu sa iskljucenim motorom posle 21h uvece da ne bi nekog budili, uznemiravali ili pravili buku pa ma kakve stoke da izgledaju uzivo, a kada je trebao da se odrzi neki party svima bi ostavljali pisamca da nam oproste buku u njihovom dvoristu koja se uzgred cula manje neko prica nasih klinaca nocu na ulici.
 
Problem sa komsijama odozdo je lako resiv :) Recimo kod mene ispod prozora (ja sam na 1. spratu) postoji neki betonski deo gde se redovno skupljala ekipa preglasnih klinaca leti. I nije mi smetalo dok nisu poceli preterano da galame i da se dernjaju usred noci. Jednom su me probudili svojom galamom pa sam morao nesto da uradim po tom pitanju - napunio sam kantu 'ladnom vodom i prosuo po njima. Posle toga se nisu skupljali ispod prozora :D

Kod mene u kraju kada bi uradio tako nesto ostao bi bez prozora u najboljem slucaju. Za tako nesto resenje ne postoji kod mene. Copor je ogroman i svi su na necemu. S vremena na vreme svrate plavci odvedu nekog od njih (kome nadju nesto).

Kod nas imaju obicaj da dovuku kola odvrnu muziku i igraju fudbal sa staklenim flasama. I to ume da se otegne dugo u noc.
 
Da malo vaskrsnemo ovu temu😁Kakve sad situacije imate sa komsijama?Kod mene je pakao,80% njih prodalo stanove a dosli sve neki iz prasume koji ne znaju osnovnu kulturu i postovanje kucnog reda.Da poludis...
 
Da malo vaskrsnemo ovu temu😁Kakve sad situacije imate sa komsijama?Kod mene je pakao,80% njih prodalo stanove a dosli sve neki iz prasume koji ne znaju osnovnu kulturu i postovanje kucnog reda.Da poludis...
Odkad živim u zgradi sa četiri stana i po jednim stanom na spratu, sve je ok, jedino što komšija ponekad voli da uključi hilti subotom sabajle i svi nenormalno treskaju ulaznim vratima, ali to ćemo rešiti na prvoj narednoj skupštini stanara kad kupimo usporivač.
 
Kod mene u zgradi je prodato dosta stanova u poslednjih 10 godina. Skoro da nema više studenata, a uselili su se mladi i porodični ljudi. Većina stanara (30 satnova) je zainteresovana da održava zgradu (i redovno i investiciono), tako da je situacija sada mnogo bolja nego ranije. Pomaže nam naravno i novi zakon, po kome se komšija koji 3 puta ne dođe na skupštinu stanara briše automatski iz kvoruma (ubacuje se automatski čim dođe na sledeću skupštinu), tako da sada i petoro zainteresovanih ljudi mogu bez problema da vode zgradu.
Buka je ostala komšijama koji imaju stanove okrenute ka dvorištu. Letnji meseci su kako čujem pakao. Omladinci se skupljaju posle izlaska u grad, a obzirom da većina nije uspela da smuva ništa, ostaju do ranih juranjih časova i tugu utapaju u dodatnim količinama alkohola uz pevanje najnovijih i najlepših hitova narodne muzike. Za ovaj probelm policija nije nadležna, komunalna policija nije nadležna, ribolovačko društvo nije nadležno...
 
@vlayza zar komunalna milicija nije nadlezna? Pre neki dan se hvalio sef BGD komunalace milicije da imaju pravo na licu mesta da mere buku jer imaju nove fancy aparate mada mozda takvih propisa u Nisu nema.
 
Buka je ostala komšijama koji imaju stanove okrenute ka dvorištu. Letnji meseci su kako čujem pakao. Omladinci se skupljaju posle izlaska u grad, a obzirom da većina nije uspela da smuva ništa, ostaju do ranih juranjih časova i tugu utapaju u dodatnim količinama alkohola uz pevanje najnovijih i najlepših hitova narodne muzike. Za ovaj probelm policija nije nadležna, komunalna policija nije nadležna, ribolovačko društvo nije nadležno...
Kako za ovo nije policija nadležna? Policiji treba prijaviti Narušavanje javnog reda i mira a ne prijaviti kao buku.
 
Kažu komšije kada god su ih zvali, prebacivali su nadležnost sa jedne na drugu instituciju.
 
Policija ce vam doci zbog posledica, uzrokom se niko ne bavi.
Komunalci nicemu ne sluze a njihova je nadleznost javni red i mir i cistoca itd, zato postoje ali se time ne bave
 
Ja imam problema sa nekom debilkom ispod mene.Svakog vikenda joj sestra dolazi sa detetom iz Bga i to juri po stanu ceo dan.Ok razumem da je dete i sve to ali trcanje ceo dan je previse.A radnim danima kad ostane sama onda nocu pomera stvari ,pre neku noc je izbacila ves masinu ispred stana!?😯A bili su mirni dok joj muz nije otisao u Nemacku ,a onda krece pakao 3 godine.Keva je lepo opominjala 2 puta,jednom smo morali zvati komunalnu (ali od njih nikakve koristi) tako da mi ostaje da se spustim na njihov nivo i budem i ja stoka.Komsinica pored mene je opet rokala sa stolicama po plocicama ali sam sa njom lepo resio problem,stavila je na nogare gumu i to je to.Ali u principu,narod je sve vise bezobrazan i ne mozes sa stokom lepo.
 
Mene zanima sta je bio sa situacijom pokretača teme?
Da li je kupio slusalice, da li je za ovih 12-13 godina postao netolerantniji na okolnu buku, da li je komsinica ziva i aktivno prigovara sa ili bez razloga, da li se odselio, igra li i dalje pucacine, privodi li devojke i s njima gleda filmove, ozeni li se i decu dobi pa se s bukom srodi...?


A kad je o buci reč mogu vam reć' komsije ilegalni podstanari (bespravno useljeni u napusten vojni stan) su pustali dete (oko 2-3g staro) da u nekim plasticnim cipelicama-papučama trči noću po stanu, oko 23-01h, kasno su svi legali pa i dete s njima... Uspevali su tom trkom/bukom probuditi nagluvog mi oca od tada oko 77-78 godina u sobi do njih i mene u sobi najdaljoj od zida s njima... Problem resen sto sam samoživom govedu objasnio da deca trebaju spavati od 20h, da pijanke s pevanjem gangi i ojdanki organizuje u kafani i ako ih jos jednom cujem da lupaju nocu kad je vreme spavanju ja cu ga delozirati iz stana s jos 5 drugara i bez sudske presude o iseljenju. Umirili su se ali mu je zena nastavila povreneno spremati neko jela sto smrdi kad se pravi... Posle je zenu poslao u ludnicu (bukvalno), zapevao je nekoliko puta s drugarima kasno nocu ali je bio opomenut da pijano urlanje necu slusati pa kako je zec u dusi prestajao bi odlazeci s drustvom u kafanu... Posle su ga sluzbeno iselili, stan dodeljen vojnom penzioneru koji ga je dao kcerci koja zivi u Italiji, sad prazan a i kad je komsinica tu tiha je i muz joj talijanac. ;)

Inace jos jednom sam imao problem sa bukom.
Nekih mesec i po dana sam bio cuo postojano cicanje poput rada visokofrekventnog malog elektromotora, poput male busilice/bruslilice graverske ili zubarske, bas tiho ali iritantno, nocu od 23h kad se sve utisa ja sam ga cuo u sobi i nisam mogao zaspati od toga. (DA, BUKA MA KAKVA I MA KOLIKA MOZE DA SMETA SVIMA)
Raspitivao sam se po komsiluku da li i oni cuju i zakljucio sam da je buka/zujanje od necega u nekom od stanova iznad mene.
Onda mi je brat pomogao u tacnoj detekciji stana iz kog dolazi. :)
Odvrtao je osigurace od stanova iznad mene pa kad je prestalo saznao sam broj telefona komsinice i upitao je ima li stogod zujece u stanu.
Zena se setila da ima pumnpu za akvarijum vezanu za cevi radijatora i preko cevi radijatora zujalo svima nama po vertikali.
Htela doci odma s posla da iskljuci pumpu al sam joj rekao da cu biti srećan ako je premesti negde drugo kad se vrati s posla.
Posle 17h je zujanje prestalo i od tada mi samo povremeno smeta renoviranje stanova... :)

Metoda sile pali kod odgovarajuceg profila ljudi, s normalnim i kulturnim ljudima se sve moze lepo i normalno...

@mcrazy javi se i izjasni se. :)
 
Sestra zivi na vrlo atraktivnoj lokaciji za izdavanje stanova, i u zgradi od 30 stanova u svega par zive vlasnici. Stan iznad nje a i ispod nje su oduvek izdavani. U stanu iznad je zivela studentarija koja kada god bi igrala zvezda stan bi više ličio na stadion nego na stan. Razbacivanje namestaja u pijanom stanju je bilo nesto najnormalnije. U zgradi pored je bio jedan od najpoznatijih kafica u gradu koji je bio izvor dodatne buke. Najnovija podstanarka ispod voli da dovodi grupu muskaraca kada je sama u stanu, a u slobodno vreme kada ne vezba pevanje na sav glas odvrce ventile sa radijatora pa joj isti okreče i potope stan pod pritiskom i zato cela zgrada nema grejanje 3 dana usred zime.
 
Najuzi centar Kraljeva
Stan mi gleda na ulicu, ispod mene pomahnitali zlatar i prodavac knjiga
Prodavac knjiga ima 2kvm zauzima 10 kad rasprostre sve
Zlatar nekad bio normalan lik ali valjda godine pa pomahnitao. Od kad otvori zlataru dolaze mu drugari okupljaju se tu.

Meni je stan na prvom spratu i ima dvokrilnu terasu tj balkon. Sto znaci da zvuk slobodno prolazi sa ulice i druge polovine setalista direktno u stan leti kada je terasa otvorena.
Zlatar sve tople dane drzi stolicu na drugoj polovini setalista do ulice i tako sedi i JAVLJA SE SKORO SVAKOM PROLAZNIKU sa "cao cao", "e kako si" itd

Naravno zlatar i prodavac knjiga su prijatelji pa kad prehladi piju pivo sa ekipom tik pod mojom terasom, i to ne na drugoj strani ispod simsa nego na ovoj gde meni smeta.
Ja od tih ljudi nemam mira, prvo sam ih molio lepo na sta su oni cak poceli da me podjebavaju. I tako je bilo dok nisam poceo da ih prijavljujem za ono sto mogu. Zlatar je drzao motor na trotoaru po ceo dan, a prodavac knjiga zauzima mnogo veci prostor nego za sta je registrovan. Molio sam ih celu jednu godinu, nisu jebavali 5% kad sam ih prijavio primirili su se ali od tada traje rat koji ne jenjava ...


viber_image_2022-02-08_00-11-30-612.jpg

Ovo im je standardni slabiji sastav
Dovikivanje sa ljudima na drugim krajevima ulica je standardan nacin komunikacije. Ako zamislite ove ljude kao skupinu onih bucnih majmuna najlakse mozete da zamislite nasta to lici.
 
Rodbinu i komšije ne možeš da biraš, ali možeš da ih brukaš :ROFLMAO:
 
Izgleda da nije za svakog stan,definitivno.
veruj mi ni u kuci vise nemas mira. naselilo se stoke koja ne zna nista osim da lupa, urla i sta ja znam. Evo primera mog druga. On je ceo zivot ziveo u stanu i zeleo je kucu. Ozenio se i renovirali su zeninu kucu, i ugradili su kotao na drva i ugalj. I kada sam ja otisao tamo a on cepa drva na betonu, a ta betonska ploca se naslanja na komsijinu kucu. Ja njemu kazem jel ti znas kako to njima sve zveci i trese se u kuci kada ti cepas tu na betonu (jer ja imam slicno da mi se vrata tresu u kuhinji od komsijskog cepanja drva u prostoriji naslonjenoj na moju kucu) kaze on briga me moje je. Ja kazem znam ali em ces razlupati beton em njima smeta. Ali ne to je potpuno odsustvo ikakvog razmisljanja o drugima. E tako i ti u stanovima, u svoja 4 zida misle da mogu da rade sta hoce i briga ih za sve.
 
Kad se setim kad sam ziveo u stanu i ja i brat kao klinci nismo smeli malte ne nista da radimo u stanu jer je ispod nas ziveo stari deda i uvek se ljutio kad se zaigramo. Uglavnom naucili smo da se kontrolisemo. Proslo 10 15 godina od tad, dede nema al tu su njegovi potomci sa njihovom malom decom. Iako su oni ispod mene toliko glasno hodaju, lupaju, urlaju,svadjaju i to po nekad u 3 ujutro. Eto brzo se zaboravi kucni red.
Komsinica od 60ak godina se obavezno kupala posle ponoci, komsija sa cetvrtog ex policajac je obavezno bacao smece na moj auto a nije se ustrucavao da mi trazi pomoc kad god mu je trebala...

Sad zivim u kuci sa solidno velikim dvoristem i svi placevi oko mene su napusteni. Mada zivim u kraju gde su uglavnom izbeglice iz ratova 90ih pa se uglavnom slusa krajiska muzika do daske i to cesto bez nekog povoda. Nemam nista protiv te muzike, ali bude bas glasna a nisam nikad prijavljivao za bilo sta u zivotu...
 
Kod mene u kraju kada bi uradio tako nesto ostao bi bez prozora u najboljem slucaju. Za tako nesto resenje ne postoji kod mene. Copor je ogroman i svi su na necemu. S vremena na vreme svrate plavci odvedu nekog od njih (kome nadju nesto).

Kod nas imaju obicaj da dovuku kola odvrnu muziku i igraju fudbal sa staklenim flasama. I to ume da se otegne dugo u noc.
Kod mene u kraju vise to ne rade zato sto znaju sta sledi ako ponove...
Kad se setim kad sam ziveo u stanu i ja i brat kao klinci nismo smeli malte ne nista da radimo u stanu jer je ispod nas ziveo stari deda i uvek se ljutio kad se zaigramo. Uglavnom naucili smo da se kontrolisemo. Proslo 10 15 godina od tad, dede nema al tu su njegovi potomci sa njihovom malom decom. Iako su oni ispod mene toliko glasno hodaju, lupaju, urlaju,svadjaju i to po nekad u 3 ujutro. Eto brzo se zaboravi kucni red.
Komsinica od 60ak godina se obavezno kupala posle ponoci, komsija sa cetvrtog ex policajac je obavezno bacao smece na moj auto a nije se ustrucavao da mi trazi pomoc kad god mu je trebala...

Sad zivim u kuci sa solidno velikim dvoristem i svi placevi oko mene su napusteni. Mada zivim u kraju gde su uglavnom izbeglice iz ratova 90ih pa se uglavnom slusa krajiska muzika do daske i to cesto bez nekog povoda. Nemam nista protiv te muzike, ali bude bas glasna a nisam nikad prijavljivao za bilo sta u zivotu...
Ako im uzvratis Sopenom, Bahom ili Vagnerom shvatice poruku... sto se kaze na ljutu ranu ljuta trava...
veruj mi ni u kuci vise nemas mira. naselilo se stoke koja ne zna nista osim da lupa, urla i sta ja znam. Evo primera mog druga. On je ceo zivot ziveo u stanu i zeleo je kucu. Ozenio se i renovirali su zeninu kucu, i ugradili su kotao na drva i ugalj. I kada sam ja otisao tamo a on cepa drva na betonu, a ta betonska ploca se naslanja na komsijinu kucu. Ja njemu kazem jel ti znas kako to njima sve zveci i trese se u kuci kada ti cepas tu na betonu (jer ja imam slicno da mi se vrata tresu u kuhinji od komsijskog cepanja drva u prostoriji naslonjenoj na moju kucu) kaze on briga me moje je. Ja kazem znam ali em ces razlupati beton em njima smeta. Ali ne to je potpuno odsustvo ikakvog razmisljanja o drugima. E tako i ti u stanovima, u svoja 4 zida misle da mogu da rade sta hoce i briga ih za sve.
Apsoultna istina, grad u kome sam se rodio vise ni ne mogu da prepoznam...
Simptomaticno je da kad se ti dripci isele za germaniju tamo se trude da budu svabe ALI zato prestonicu zele na sve moguce nacine da pretvore u svoj zavicaj...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno