Šta je novo?

Bug u WinXP: neke foldere nije moguce obrisati!

ZoNi

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
30.08.2000
Poruke
8,085
Poena
859
Znam da je o ovome bilo reci, ali se ne secam (i nisam uspeo da pronadjem) resenja sledeceg problema:

otvorim neki folder, nesto radim u njemu (snimam, kopiram, brisem... nije bitno...)... onda zatvorim taj folder i pokusam da ga obrisem... medjutim, iskoci mi poruka koja kaze da ne mogu da obrisem taj folder, jer ga neki program i dalje koristi...

mogu da obrisem sav sadrzaj foldera, ali ne i sam folder! naravno, posle restarta ili logoffa nema problema: brise se bez problema!

ima li resenja ovom smoru? (u pitanju je WinXP SP1)
 
ZoNi je napisao(la):
...jer ga neki program i dalje koristi...

Ovo je i rešenje tvog problema - ubij proces koji ga koristi i nećeš imati više problema...
 
Batica je napisao(la):
...



Ovo je i rešenje tvog problema - ubij proces koji ga koristi i nećeš imati više problema...

Ne postoji "taj" proces. Njidonjs "negde" "nesto" "zapamti" i nema pomoci dok se ne restaruje racunar. Meni se ovo skoro redovno desava kada sredjujem fajlove.
 
a da ubijes explorer proces pa ga ponovo startujes, jel` ne pomaze.
 
Za folder nema leka osim restarta a ako ti se isto desi sa nekim .mpg ili .avi file-om startuj ga ponovo, ugasi, obrisi i zaboravi!
 
Hm, obicno posle restarta se obrise bez problema. Kad se nesto bas zainati, pa nece da se obrise, onda ga ja obrisem iz drugog operativnog sistema (a imam ih tri :rolleyes: ).
A ako nemas drugi operativni sistem, onda odradi to iz DOS-a.
A ako nemozes da koristis DOS (NTFS), onda nabavi program NTFS for DOS Pro.
A ako ne mozes da nabavis program, onda odnesi HDD kod druga, pa ga zakaci na njegovu masinu, pa brisi.
A ako nemas druga koji ima komp.....ebi ga! :hump:
 
Xeg je napisao(la):
Za folder nema leka osim restarta a ako ti se isto desi sa nekim .mpg ili .avi file-om startuj ga ponovo, ugasi, obrisi i zaboravi!

Hm, ima foldera za koje nema leka ni nakon restarta.
Npr. getright ispoljava takvo ponasanje da u kombinaciji sa winXP (pod fat32) moze da kreira dva ista foldera u korenom folderu, pod istim nazivima - bar se tako vidi u win-a, a sto mi se cini da je najpre propust win-a.
Pod dosom se moze videti da njihova imena nisu ista. Pod win-om naravno da jedan od njih ne moze da se brise niti rename-uje. Restart ne pomaze. Jedino brisanje (onog koji sustinski ima drugacije ime, od onog koje mu se prikazuje u win-u) pod dosom.
 
Dogadjalo mi se da na misteriozan nacin explicitno preuzimanje vlasnistva nad folderom, rijesi ovaj problem.

A za foldere kojima nema lijeka, Recovery Consola cini cuda.

---
 
XP ume veoma zestoko da se istripuje (iz meni nepoztatih razloga). Jedan je onaj koji je ZOni spomenuo. Drugi je, recimo, ako imam img fajlove u direktorijumu (njih 6), mogu obrisati 5 ali ne i 6ti (kao ni folder). Fajlovi su obicne arhive, u kojima je spakovan Quark ali cak ni posle reseta ne mogu obrisati. Srecom tu je Linux....
 
ma, ok, ljudi... ne pricam o tom poznatom bugu sa "nemogucim" brisanjem fajlova/foldera ni posle restarta (ili cak i vise restartova!)... o tome ima nesto na www.annoyances.org

znaci, ovo sto mene interesuje nije neki ogroman problem: SVAKI folder sa uspeo da lako obrisem nakon log-offa ili restarta... ovo me vise smara, nego sto je stvarno problem...
 
Probaj varijantu SHIFT+Delete ili ga obrisi iz DOS prompta
 
ZoNi je napisao(la):
Shift+Delete NE radi... ovaaaj, a kako se to radi iz DOS prompta? :)
Pretpostavljam da je mislio je na DOS uz pomoc w98/ME StartUp diskete...

BTW File Protection ne dozvoljava da se brisu neki bitni sistemski fajlovi sto me nervira, ali poludim kad mi Win ne da da obrisem neke nesistemske jer su kao u upotrebi ctp;

Druga stvar koja me nervira je sto Win dozvoljva brisanje/premestanje fajlova koji su u upotrebi bez ikakvog upozorenja. Na primer, xxx puta mi se desilo sledece: kompresujem nekoliko arhiva i u Explorer-u/TotalCmd-u mi prikaze trenutnu duzinu fajla i ja se istripujem da je zavrsio i obrisem direktorijum koji sam kompresovao, ispraznim kantu i najstrasnije se iznenadim kad posle ustanovim da kompresija uopste nije bila zavrsena (nije bilo nikakvog obavestenja/upozorenja/greske o tome) ctp;
U w98/ME lepo stoji da je duzina fajla 0 i ne dozvoljava se bilo kakav pristup tom fajlu sve dok se ne zavrsi njegovo kreiranje. Jel ima neko resenje za ovo?
 
Baš me zanima da li si probao, ko sto reče ds9 da ubiješ explorer proces, to je meni rešilo isti problem nekoliko puta.
 
apolon je napisao(la):
@Crni: mozes da iskljucis File Protection
Ma znam za to :)
Ali, ostaje i dalje problem o kojem ZoNi govori, mada se u vecini slucajeva posle nekoliko sekundi mogu obrisati fajlovi/direktorijumi "u upotrebi" ili u najgorem slucaju posle restarta.
Ako ne moze ni tako, onda sigurno moze na silu iz DOS-a :beat: , ali me nervira sto je potrebna tolika gimnastika oko gluposti.

Drugi problem o kom sam pricao uopste nemam ideju kako moze da se resi i da li uopste postoji resenje osim otvaranja cetvoro ociju i koncentracije...
 
DS9 je napisao(la):
a da ubijes explorer proces pa ga ponovo startujes, jel` ne pomaze.
Restartovanje Winowsa traje 5 sec duze, a nemoras da razmlisljas da li nesto nije u redu posle restarta 'procesa'.
 
Dos Navigator

Pozdrav

Dos navigator reshava stvar ima ga na netu verzija 1.49 teshka je ako se ne varam ~2 mb
 
komanda za brisanje direktorijuma iz dosa je 'rd ime_direktorijuma' ... si probao ovo... :) dos majka ;)
 
ZoNi je napisao(la):
Shift+Delete NE radi... ovaaaj, a kako se to radi iz DOS prompta? :)
\\Programs\Accessories\Command Prompt
...pristupis odgovarajucem folderu na disku, i otkucas komandu npr. del file.ext
 
deka je napisao(la):
...


Restartovanje Winowsa traje 5 sec duze, a nemoras da razmlisljas da li nesto nije u redu posle restarta 'procesa'.

Slazem se, za vecinu slucajeva, ali ako ima neki zahtevan proces u pozadini, ili npr. download, ili bilo sta zbog cega bi coveku bilo vrlo neuputno da restartuje masinu onda vredi prvo probati sa manje stresnom operacijom.
 
Crni je napisao(la):
...

DelTree je mnogo jaca fora ;)

deltree ne postoji kao komanda u xp verziji prompta :) a i ta komanda brishe ceo folder sa sve fajlovima i podfolderima ;)
 
Pomozite da ih obrisem...

Upoznat sam sa vecinom ovih problema, jer su se i meni cesto desavali, ali sada imam jedan koji ne mogu nikako da rijesim! Naime, formatirao sam Hard
i nabacio muziku sa iPod-a na racunar. Sve je izgledalo OK dok nisam pokusao da manipulisem sa folderima u kojima su pjesme. Njih 5 me je zezalo dok su ostali "normalni". Bas im nista ne mogu, ni izbrisati, ni kopirati, ni "smuvati"
Javlja gresku :"Cannot delete file:Cannot read from the source file or disk"
Pomozite........ :wall:
 
Dobro sto ste ga odmah napali, nije nista lose uradio...
Aj ti samo opusteno i ja stalno nesto zapitkujem... Svaki drugi dan cini mi se... Sta ces interesuje me...
 
Nazad
Vrh Dno