Šta je novo?

Budućnost pretraživača

Haha!

Jos neko je na isti nacin pogresio datum u threadu za okupljanje ;)
 
Sve to posmatrate iz vaše perspektive. Pokušajte da se stavite u položaj dece danas. ...

Iz koje perspektive gledas ti ? kao otac ili kao " proizvodjac nove tehnologije " :)

...uglavnom, deca postaju sve vise "zavisna" od nepotrebno nametnutih tehnoloskih trendova.

i na kraju dobijamo ovo !

BU3GxbH.jpg
 
^ mozda Googlaju da saznaju vise o Rembrantu :D
 
ili su odradile selfie da su u muzeju pa sad share-uju :D
 
Sve to posmatrate iz vaše perspektive. Pokušajte da se stavite u položaj dece danas. Nekima je facebook isto što i internet. Neki nisu ni čuli email, samo znaju za fb poruku. U svetlu toga, youtube kao pretraživač je sasvim normalna stvar.

Kada se vratim u 2007./2008. kada sam imao 15/16 godina, ne vidim da sam se nešto drugačije ponašao od onoga što si ti opisao u prvom postu. Tada je video (youtube) sadržaj bio pogotovu zanimljiv, ej možeš da gledaš šta hoćeš kad hoćeš i koliko hoćeš. Posle određenog vremena prođe interesovanje za tim, jednostavno se zasitiš i počneš da tražiš više informacija. Facebook je kod tinejdžera (opet jedna srpska reč :) ) popularan zato što je u njihovom svetu jako bitno biti prihvaćen u društvu (pričam iz aspekta jednog 15/16 godišnjaka), a društvene mreže (da ne reknem socijalne) su vrlo lak i zanimljiv način da se do tog cilja dođe, pa im zato to i predstavlja ceo njihov svet, a i ne možemo samo njih da krivimo //digresija; pogledajte samo telenorove reklame, ako se nije okačilo na društvene mreže kao da se nije ni desilo, ospice dobijam od tog mentaliteta//. Meni je u njihovim godinama bilo jako bitno da slike sa proslava nove godine i izlazaka/prvog maja (pazi izlasci u tom uzrastu) kačim na fejsbuk jer onda svi vide šta sam radio/gde sam bio/sa kim sam bio.

Danas se samo smejem kad se setim kako sam tada razmišljao, a prezirem i moje vršnjake od 20 i kusur godina koji prva stvar koju urade kad sednemo u kafić moraju da pitaju za šifru za Wifi i opale po koji selfi (opet...) i da se to odma vidi na mrežama.

Moje viđenje je da će (svi današnji klinci) kad malo porastu ukapirati da postoje mnogo bitnije stvari od toga da budeš viđen na društvenim mrežama, i "muka će ih naterati" da informacije potraže van facebook-a i youtube-a.
 
jedna mala digresija ali ima veza sa onim sto je napisano u par postova na prethodnoj strani; nesto sto je Carl Sagan napisao pre skoro 30 godina:



“I have a foreboding of an America in my children's or grandchildren's time -- when the United States is a service and information economy; when nearly all the manufacturing industries have slipped away to other countries; when awesome technological powers are in the hands of a very few, and no one representing the public interest can even grasp the issues; when the people have lost the ability to set their own agendas or knowledgeably question those in authority; when, clutching our crystals and nervously consulting our horoscopes, our critical faculties in decline, unable to distinguish between what feels good and what's true, we slide, almost without noticing, back into superstition and darkness...

The dumbing down of American is most evident in the slow decay of substantive content in the enormously influential media, the 30 second sound bites (now down to 10 seconds or less), lowest common denominator programming, credulous presentations on pseudoscience and superstition, but especially a kind of celebration of ignorance”


― Carl Sagan, The Demon-Haunted World: Science as a Candle in the Dark
 
Evo jos jedna slika:

baghi49cyaaz2ps.jpg
 
Mozes da spinujes i van interneta. Uvek si mogao.
 
Ti si sigurno po ceo dan izucavao vrhunske slikare kad si bio dete.

Ne znam za njega, nisam ni ja proučavao istoriju umetnosti, ali sam voleo muzeje i da blenem u ulja na platnu. Slikarstvo me je uvak fasciniralo, čak i u predtinejdžerskom i tinejdžerskom dobu.
 
jedna mala digresija ali ima veza sa onim sto je napisano u par postova na prethodnoj strani; nesto sto je Carl Sagan napisao pre skoro 30 godina:


Pravi razlozi su mnogo dublji. Nesposobnost za slobodu usled hiljada godina mehanističko-mistične koncepcije života (must-read) a iz toga proizilazi degradacija i pripitomljavanje ljudskih bića i prirode na funkcije kapitala.
 
Opa, imamo i jedno kvalitetno uskrsnuće na forumu :wave:
 
”A man has three layers of life: that of the spirit, of the soul, and of the body.
Each of these has its sum of needs, natural and proper to a man.
These needs are not all of equal value, but some are higher and others lower; and the balanced satisfaction of them gives a man peace.
Spiritual needs are the highest of all, and when they are satisfied, then there is peace even if the others are not satisfied;
but when spiritual needs are not satisfied, then even if the others are satisfied abundantly, there is no peace.
Therefore, the satisfaction of them is called the one thing needful.

“When spiritual needs are satisfied, they instruct a man to put into harmony with them the satisfaction of one’s other needs also,
so that neither what satisfies the soul nor what satisfies the body contradicts spiritual life, but helps it;
and then there is a full harmony in a man of all the movements and revelations of his life, a harmony of thoughts, feelings, desires, undertakings, relationships, pleasures.
And this is paradise!”
 
Poslednja izmena:
evo i kod nas su sajtovi dobili: "potrebno vreme za citanje teksta" :D
 

Prilozi

  • Screen Shot 2015-01-24 at 12.48.08.png
    Screen Shot 2015-01-24 at 12.48.08.png
    277.8 KB · Pregleda: 109
Nazad
Vrh Dno