Šta je novo?

bucan kuler na dfi nforce4 ultra

zvezdand

Slavan
Učlanjen(a)
13.10.2004
Poruke
173
Poena
319
da li je mogucu staviti neki pasivan kuler na dfi nforce4 ultra a da moze da se nabudzi sa 7800 gt.I da li je neko uspeo da ssmanji broj obrtaja u biosu-,ja u mome nemam ni opciju za to
 
Ako nisi puno napucao napon na istom (bez obzira koliki ti je HTT) mozes slobodno da smanjis obrtaje tako sto ces ga staviti na 7V, imas ovde u par tredova kako to da odradis ako ne znas. pozzz
 
znam da moze na 5V, kako da ga vezem na 7? kod mene na DFI NF4x Infinity se usija hladnjak kada ventilator radi na smanjenim obrajima, definitivno i meni treba neko bolje resenje (na grafickoj mi je Zalman Vf700cu tako da ne znam kako i sta da stavim umesto default hldnjaka sa pistavcem)
 
slicno pitanje. u pitanju je DFI NF4x Infinity ploca.

ImageWrite.asp


ventilatorcic na plochi dole desno je nakon nekog vremena postao izuzetno chujan... probao sam da ga izduvam, a danas cu da probam da ga skinem i ochistim.

ako ni to ne pomogne, koje su mi opcije? da li moze nesto pasivno ili neki drugi cooler? chitao sam, chini mi se na forumu, da taj cooler prvi strada kod ovog modela plocha.

nemam nishta drugo od rashladnih uredjaja. planiram da uzmem Galxy 7600GT sa Zalmanom. ubacicu jos poneki hard (trenutno 3kom). mada na vec postojecim pise tempereatura od 50 stepeni (HD Tune)
u BIOS mi za CPU u idle kazhe oko 35 stepeni, Sempy je trenutno na 2.4GHz i samo box cooler...
da li da stavljam jos nesto za hladjenje?
 
evo moze ovako:
ploca je nf4x, 6600gt (gainward) pasivni hlad. je zalman. savio sam par rebara koja su smetala. trenutno je tu 7600gt i ni njoj nesmeta zalman. dobro bi bilo da na bocnu stranu stavis neku 8-icu i pustis je na 5-7v (zbog buke koju pravi na 12v).
btw.rebra savijas pre montaze hladnjaka na plocu ,)
 

Prilozi

  • 3.jpg
    3.jpg
    187.3 KB · Pregleda: 133
Poslednja izmena:
ja sam fan sa ploce koji je postao bucan prvo skinuo skroz, posto postoji neki kao mali pasivni hladnjak u koji dodje vent. To nije moglo dugo pa sam ga vratio i prevezao na 5v pa gotovo da se ne cuje.
Ipak mislim da je najbolja stvar pasivni hladnjak. Samo nesto ne mogu da ga nadjem nigdje.
 
pasivni moze da smeta grafickoj
ovaj postojeci moze da se smanji na 7V komotno, isto se greje kad je kuler i na 7V i na 12V :)
a i za 300HTT ti ne treba veca voltaza
doduse, ovo je moje iskustvno sa dve DFI nf4-DAGF (dakle, nf4 obichan, ne ultra) al kontam da se ultra ne greje nesto vise, sigurno ne zbog SATA2 vs SATA1 :)

poenta svega zapravo nije buka koju mali drndavi pravi vec prashina koju skuplja i koja se teze chisti na tim malim kulerima (chipsetovi, grafichke, itd)
 
Poslednja izmena:
ako imas kesa Themalright je cool resenje

 
Jednostavno bilo koji pasivac stavis na chipset.
Graficku prebacis u drugi PEG slot, samo jumpere prebacis u SLi konfiguraciju :wave: Onda dobijas 2 x PCI-X 8x umesto gornjeg od 16x. Razliku u performansama grafickog podsistema neces osetiti na razlicitoj brzini PEG slota. Jednostavno bez 8800GTX-a ti ne treba puna sirina te sabirnice. Ja sad drzim pasivni ZALMAN ZM-NB47J i 7800GTX u drugom slotu i sve extra sljaka.

Ako ne pomeris jumpere u SLi mod drugi PEG ce raditi na brzini od 2x sto ipak nije dovoljno :wave:

Nadam se da sam pomogao :smash:
 
Gde se može naći Thermalright HR-05-SLI kod nas?

Lego bi mi ovde ko budali šamar.

Jedino ostaje pitanje da li može pasivno da hladi NF4 SLI čipset. Inače ploča iz BIOS-a može da menja brzinu ventilatora sa 6000 obr/min do 4000 obr/min (100%-50%)
 

Prilozi

  • DFI NF4 SLI INFINITY.jpg
    DFI NF4 SLI INFINITY.jpg
    247.3 KB · Pregleda: 65
Poslednja izmena:
Gde se može naći Thermalright HR-05-SLI kod nas?

Lego bi mi ovde ko budali šamar.

Jedino ostaje pitanje da li može pasivno da hladi NF4 SLI čipset. Inače ploča iz BIOS-a može da menja brzinu ventilatora sa 6000 obr/min do 4000 obr/min (100%-50%)

Mislim da ne moze da se nadje kod nas u prodavnici :wave: ... Mislim da sam video u oglasima kod djolez-a \, ali nisam siguran.

Slobodno pasivno hladi nF4 SLi, moja ultra-d je modovana u SLi, a ostatak imas iznad.
 
jel neko ima ideju gde moze da se nadje pasivni hladnjak i po kojoj ceni?
 
Gde se može naći Thermalright HR-05-SLI kod nas?

Lego bi mi ovde ko budali šamar.

Jedino ostaje pitanje da li može pasivno da hladi NF4 SLI čipset. Inače ploča iz BIOS-a može da menja brzinu ventilatora sa 6000 obr/min do 4000 obr/min (100%-50%)

imao ga je djolez po ceni od 30 evra

http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=124453

ali ga je prodao danas, inace i ja sam ga preko njega uzeo. cekao sam mesec dana.

takodje se user MadMan ponudio kada bude isao u Hrvatsku da nabavi ovaj cooler bez provizije (svaka cast) po ceni od oko 23 evra.

uostalom: http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=119400&page=2&highlight=thermalright
 
Ja koristim onaj programcic sa diska od ploce - ITE Smart Guardian, i iz njega je moguce menjati
brzinu obrtaja kulera na chipsetu . Drzim ga na ~ 4000 obrtaja i tada je buka skroz podnosljiva .
 
Nazad
Vrh Dno