Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Vala, i ja sad vidim koliko su TWS slušalice lakše za korišćenje.
Inače, sa Honor 8 Lite Haylou GT1 koriste AAC kodek. Probao sam da prebacim na aptX ili aptX HD ali neće, samo SBC ili AAC. OK, zadovoljan sam sa AAC.
Takođe, nisam primetio delay kad se gleda video.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Haylou GT1 izuzetno dobre za te novce. Da potvrdim, koriste AAC i na mi9t. Nema nikakvog kašnjenja zvuka, jako sam zadovoljan. Glasnoća je prosečna, ništa posebno ali samim tim što su izuzetno male praktično izoluju sve zvuke spolja tako da je sasvim ok. Čak ni bas nije toliko anemičan. Naravno da sveukupni utisak nije kao da slušate neke monitore ali jako su upotrebljive.

Kao manu bih naveo mikrofon koji, nećete verovati, uopšte nije loš ali prenosi previše informacija tj. buke sa strane. Znači ako ste u izuzetno bučnim situacijama moraćete se nadvikavati sa izvorom zvuka. Za sve ostale situacije su sluške u stvari neverovatno dobre za te novce.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Haylou GT1 izuzetno dobre za te novce. Da potvrdim, koriste AAC i na mi9t. Nema nikakvog kašnjenja zvuka, jako sam zadovoljan. Glasnoća je prosečna, ništa posebno ali samim tim što su izuzetno male praktično izoluju sve zvuke spolja tako da je sasvim ok. Čak ni bas nije toliko anemičan. Naravno da sveukupni utisak nije kao da slušate neke monitore ali jako su upotrebljive.

Kao manu bih naveo mikrofon koji, nećete verovati, uopšte nije loš ali prenosi previše informacija tj. buke sa strane. Znači ako ste u izuzetno bučnim situacijama moraćete se nadvikavati sa izvorom zvuka. Za sve ostale situacije su sluške u stvari neverovatno dobre za te novce.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Slazem se sa svim, mikrofon nikad nijesam koristio na njima tako da za to ne znam.. Ali se ne slazem u tome da nema kasnjenja zvuka.. Ima kasnjenja i to je ocekivano i nista strasno, primijeti se i na yt klipovima ali opet ne znaci mnogo.. Npr zaustavis video a zvuk stane milisekundu kasnije.. Za BT sludalice ocekicano.. Medjutim, za igrice totalno neupotrebljivo..
Za te pare su slusalice odlicne i veoma upotrebljive.. Ja imam Pro verziju koja je malo bolja sto se tice baterije..
Bass moze da se doda raznim ekvilajzerima i zvuk bude jos bolji..
Sve u svemu odlicne slusalice za muziku, filmove, yt itd..za igrice i ne bas..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Slazem se sa svim, mikrofon nikad nijesam koristio na njima tako da za to ne znam.. Ali se ne slazem u tome da nema kasnjenja zvuka.. Ima kasnjenja i to je ocekivano i nista strasno, primijeti se i na yt klipovima ali opet ne znaci mnogo.. Npr zaustavis video a zvuk stane milisekundu kasnije.. Za BT sludalice ocekicano.. Medjutim, za igrice totalno neupotrebljivo..
Za te pare su slusalice odlicne i veoma upotrebljive.. Ja imam Pro verziju koja je malo bolja sto se tice baterije..
Bass moze da se doda raznim ekvilajzerima i zvuk bude jos bolji..
Sve u svemu odlicne slusalice za muziku, filmove, yt itd..za igrice i ne bas..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Jesi li probao aktivirati onaj gaming mode?

Inače ja ne smatram problemom ako zvuk stane ili krene sekund kasnije dokle god je sinhronizovan sa samim videom a do sad mi je sve što sam gledao/slušao radilo fantastično i bez ikakvog kašnjenja.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jesi li probao aktivirati onaj gaming mode?

Inače ja ne smatram problemom ako zvuk stane ili krene sekund kasnije dokle god je sinhronizovan sa samim videom a do sad mi je sve što sam gledao/slušao radilo fantastično i bez ikakvog kašnjenja.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Za gaming mode ne znam.. Nijesam ni znao da ga imaju uopste.. Kako se aktivira to? [emoji23][emoji23]
Ne smatram ni ja, svejedno mi je ya yt klipove i filmove, ne smeta mi uopste.. Ali za igrice mi ne odgovara nikako..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Drustvo, moze preporuke za tws, dvoumim se izmedju Redmi airdots i qcy qs2? Ili nesto trece za neki € više? Pored zvuka bitno mi je da imaju i ok mikrofon
Za te iste pare Haylou GT1 obične i pro su bolje od oba pomenuta modela, imaš na yt poređenja, a sad ide i novija verzija sa dual bt modom...

Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk
 
Airdots nemoj. QSY ili Haylou može. QCY ima svetliji zvuk od Haylou. Haylou ima jači bas ali malo mu nedostaju visoki dok je kod QCY obrnuto.
Ja imam Haylou GT1 i zadovoljan sam zvukom. GT1 pro verzija ima veću bateriju u kutiji pa može više puta da napuni slušalice.
Pročitaj i ovo poređenje. https://www.scarbir.com/leaderboard-25

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Airdots nemoj. QSY ili Haylou može. QCY ima svetliji zvuk od Haylou. Haylou ima jači bas ali malo mu nedostaju visoki dok je kod QCY obrnuto.
Ja imam Haylou GT1 i zadovoljan sam zvukom. GT1 pro verzija ima veću bateriju u kutiji pa može više puta da napuni slušalice.
Pročitaj i ovo poređenje. https://www.scarbir.com/leaderboard-25

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
Pogledacu, hvala
Ako nekom trebaju solidne klasične bubice, trenutno su Xiaomi In Ear Pro 2 (Quiantie 2) na sniženju i koštaju 1500 dinara. Hybrid bubice sa 2 godine domaće garancije, mislim da za te pare ne može bolje.

https://www.thephonograph.net/xiaomi-mi-in-ear-headphones-pro-2-quantie-2-qtej03jy-review/
Gde ima to, moze link? :)
 
Nedavno videh da su se pojavile i DT6 Pro.
Prema prvim utiscima zvucno su malo losije od ''obicnih'' DT6 (uz to su i vise v-shaped) ali sam cekao da audiofool objavi review. Bedak, ipak je tako, uz to imaju i odredjene probleme (QC, fit). Steta, ipak stare i jeftinije DT6 ostaju bolja kupovina mada su i ove Pro odlicne za 20-ak $, bolje od vecine ostalih chi-fi slicne cene, mozda bi nekima zvucno i vise odgovarale.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj i qcy t5. Probao sam qs 2 i t5 i t5 mi deluje da imaju cistiji zvuk, ali svako je na svoj nacin. Plus t5 meni lepse leze u usima, mozes ih naci za oko 24$ koliko sam ih i ja platio

Sent from my LEX820 using Tapatalk
Vise mi se svidja oblik qs2, ali hvala svakako.

Potraži: Xiaomi Srbija. Valjda ne kršim propise foruma ovim.
Gledao u radnji u Uscu u subotu, kazu da su prodali sve... Rekli su da ce dobijati jos, akcija je do 31.
 
Ja sam otišao u Ušće čim sam video akciju na sajtu, i bilo je još par komada kad sam uzeo sebi. Dobra kupovina za te pare, ni iz Kine ne bih prošao povoljnije.
A što ne poručiš na sajtu? Stoji da su dostupne, to bi trebalo da znači da ih imaju u nekom magacinu.
 
Poslednja izmena:
Šta ima do nekih 25e da valja od blutut sluški? Trenutno koristim stare žičane od LG G4 pa bih hteo da se oslobodim kabla. Po meni one imaju sasvim solidan zvuk. Mada one od S7 su mi bile malo bolje.
 
Sta je zamena za slusalice za telefon, one fabricke kao sto su bile na Samsung S3, po kvalitetu koje mogu da im pariraju a da su najjeftinije?
Zaista nemam predstavu o slusalicam ali ne verujem da su one kod kineza od 300-400 din tog kvaliteta ili se varam?
 
Sta je zamena za slusalice za telefon, one fabricke kao sto su bile na Samsung S3, po kvalitetu koje mogu da im pariraju a da su najjeftinije?
Zaista nemam predstavu o slusalicam ali ne verujem da su one kod kineza od 300-400 din tog kvaliteta ili se varam?

Varaš se, verovatno. Te Samsung slušalice su koštale manje od 5€ i u vreme kad su bile aktuelne. U godinama posle toga Kinezi su napravili pravi bum sa povoljnim bubicama solidnog kvaliteta.
 
Kakve su nove Mi hybrid pro 2 bubice? Zanima me zvuk da li je dobar i koje bi bile bolje od njih, a da su u tom cenovnom rangu.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Evo nešto novo:
Harman Kardon is coming back to headphones after a six-year absence, and it’s making up for lost time by seizing on all the latest trends. It’s introducing a new Fly wireless audio lineup headlined by the Fly TWS (above), a set of true wireless earbuds that promises a few advantages over others at its price. The battery life is so-so at five hours for the buds themselves and a combined 15 hours with the charging case, but you’ll get sweat and rain resistance, fast charging, touch control (including voice assistant support), and in-ear detection for $150.

IMG_0709.jpg

https://9to5mac.com/2020/01/06/harman-kardon/



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh Dno