Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Poslednja izmena:
Meni stigle juče Einsear T2.

Sluške imaju jači bass, ali opravdale su očekivanja moja.
5cc42c93d7498f4c859b51b3999ba09c.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Meni savrsene... Sve bas kako treba.

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk
 
TIN Audio T2

Da su do 25$ pa i ajde, ovako 48$.. pre bih dodao jos 25e i kupio Klipsch R6 u srb.

Verujem da ce spasti na tu cenu, ali koliko vidim po chartu neznatno su "ispeglane" u odnosu na ZS6.

U svakom slucaju moze da se saceka i do leta, verujem da ce KZ da izbaci jos neki interesantan model.

Klipsch u sirokom luku bi izbegao zbog glasa sa losim QC koji ih bije. (u smislu da im kablovi vrlo brzo rikavaju)
 
Oni imaju tendecija da im cene slusalica padaju posle nekog vremena. Cini mi se da su i ZS5 imale cenu od preko 20$ u samom pocetku. Ne bi me cudilo da im ZS8/9 bude hebacki dobra, naravno uz cenu od verovatno od oko 60$.

Jedino sto treba konstantno pratiti po forumima sta rade sa trenutnim iteracijama slusalica jer znaju da odrade silent downgrade pa se kupci nadju u cudu.
 
Stigle KZ ZS6, malo mi je zeznuto sa ovim pinovima. Tesko se navlace, imam strah da ne ostetim kontakte. Ubacio sam desnu jedva, ali levu nema teorije. Dosao je neki crni kabal sa zelenim sjajem. Sta da radim?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Stigle KZ ZS6, malo mi je zeznuto sa ovim pinovima. Tesko se navlace, imam strah da ne ostetim kontakte. Ubacio sam desnu jedva, ali levu nema teorije. Dosao je neki crni kabal sa zelenim sjajem. Sta da radim?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Meni stigle crne. Sve ok.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Evo i meni stigoše crne ZS6. Na prvi utisak udobnije tj. manje ispadaju od ES3. Stvarno imaju sirove snage na pretek.
Kablovi se za nijansu teže ubacuju ali kad jednom legnu nema mrdanja.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Zvuk kada uporediš ta dva modela?
Za sad sam primetio da ES3 mogu lakše slušati pri tišem izlazu (kada je lower volume), izraženiji su niski tonovi pa je sveukupno zaokruženiji zvuk. Na ZS6 su mnogo jaki mid/high. Ali, kada se ZS6 odvrne do daske to je baš glasno, ali baš. Mislim da nisam nikada imao glasnije bubice od ovih. Uz malo ekvilajzera se mogu napraviti čuda. Jako zanimljive slušalice, treba se poigrati sa ovim, baš imaju snage.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kolika im je impendasa onda?

Moguce da su ubacili novi (jaci) drajver i zato odradili semi-open konstrukciju, jer previse "gruva"? Jer koliko sam citao ostatak cele serije je "jedan" drajver tjunovan od modela do modela sa razlicitim dizajnom kucista koji dodatno menjao "sound signature". ZS5 je vec imao reviziju, sa dobrog na losije doduse.

Inace suska se o ZSR modelu koji bi trebao da se pojavi sledece godine... Da hebe mame i zavija sarme u isto vreme, no ostaje da se vidi...
 
Stigle mi KZ ZS6 uz koje sam narucio i bluetooth modul i Treblab X11. Oba para bubica koristim na Galaxy S8, bez problema ih gura. Do sada sam koristio one "tuned by AKG" bubice koje dolaze uz S8 i, u poredjenju sa njima, ZS6 deluju kao daleko ozbiljniji proizvod. Mozda im je jedina mana onaj deo kabla koji ide oko usiju ali imajuci u obzir cenu i kvalitet zvuka koji pruzaju to je stvarno minorna mana. Kada bih poredio samo zvuk na ZS6 i ovim AKG na slepo i da mi neko kaze da jedna od te dve kostaju 100$ ja bih bez razmisljanja rekao da to mora da su ZS6. Bluetooth modul odlicno radi sa ZS6, iskreno ne primecujem neku razliku u zvuku, kazu da podrzava APTX. Videcu u par narednih dana koliko je izdrziva baterija pa ako i to bude solidno (4-5 sati) ne vracam se na 3.5mm.

Treblab X11 su bubice cija je cena na predstavljanju bila 200$. Treblab je ubrzo nakon toga, valjda videvsi da su se istovremeno pojavile daleko bolje bubice spustio cenu na 80$ koja bi trebala da je regularna ali stalno se nalazi na nekim akcijama za 40$ koliko sam ih i ja platio. Prvo sto sam primetio jeste da je koriscenje vrhova od memorijske pene (dolaze u pakovanju u tri velicine) obavezno, zvuk je nebo i zemlja u odnosu na silikonske. Same bubice su bas lagane, lepo leze u usima, ne spadaju tokom trcanja. Baterija bi trebalo da drzi neka 4 sata ali nisam ih toliko dugo koristio u jednom cugu. E sad, sam zvuk je solidan, bas je otprilike u nivou S8 bubica, znaci nista spektakularno dok su visokotonci nesto naglaseniji. Nisam probao neke druge "truly wireles" bubice pa ne mogu da poredim, ali eto u poredjenju sa ZS6 nemaju sta da traze. Prednost im je sto nema nikakvog kabla pa su odlicne za trcanje i u tu svrhu ih i koristim.

2017-12-08 10.06.11.jpg 2017-12-08 10.07.36.jpg
 
Poslednja izmena:
Zar na ZS5/ZS6 ne ide kabl sa pravim priključkom,a na ZST/ES3 onaj sa zakrivljenim? Malo mi nejasno ovo na slici...

Sent from my Honor 8
 
Poslednja izmena:
Ide sa pravim, na slici je sa bluetooth adapterom ;)

E da, kad ga pomenuh, malo je bezveze da obican kabl koji dolazi uz slusalice od kontrola ima samo jedno dugme a ovaj bluetooth ima i play/pause i vol+ i vol- dugmice.

Treblab X11 imaju samo jedno dugme za play/pause i to dugme sluzi i za prihvatanje/odbijanje poziva.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je dobra tema, ali da li neko ima iskustva sa FiiO A1 uparenim sa S8, koje bi slušalice dobro zvučale u toj kombinaciji (imam one AKG sa telefonom i Xiaomi Piston 3)?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nisam siguran koliko se A1 isplati za koriscenje uz S8 i neke in-ear.
A1 je najjeftinije FiiO pojacalo pa ne treba ocekivati cuda od kvaliteta zvuka ali je kao AMP ok samo sto S8 vec ima dovoljno jak izlaz za veliku vecinu in-ear pa nisam siguran da se A1 isplati u toj kombinaciji.
Veci apgrejd bi napravio kada bi koristio S8 sa sluskama od 80e+ nego kada bi S8+A1 upario sa piston ili tim fabrickim samsung/akg.

Znam kakav bih combo napravio (pisao sam vec o tome u ovom threadu) - SMSL iDEA + in-ear po izboru, iz ranga 80-150e.

Sudeci po utiscima i merenjima iDEA nudi bolji kvalitet zvuk cak i od V30 (LG i dalje ima jaci izlaz ali to nije previse bitno za in-ear, za neke vazi da zvuce cak i malo bolje bez high gain-a, Senn Momentum in-ear npr.
iDEU bih upario sa nekim in-ear ciji je zvuk podesen za uzivanje u muzici, dakle morale bi da imaju naglaseniji ali kvalitetan bas i uopste topliju, muzikalnu signaturu, s obzirom da kazu da iDEA zvuci izuzetno cisto, detaljno ali i pomalo hladno, neutralno pa bi engaging/bassy sluske bile bolji izbor od nekih sa ''ravnijim'' ili ''svetlijim'' zvukom.

Za sada mogu samo da nagadjam ali mislim da bi iDEA + Senn Momentum in-ar (ili ATH CKX9, ima tu jos odlicnih ATH, JVC FXT90, Klipsch R6, Senn CX 5.00, Dunu Titan/FiiO EX1 i sl.) predstavljala odlican combo i apgrejd u odnosu na prakticno svaki smartfon.
 
Poslednja izmena:
To je bolja opcija, definitivno.

E sad, koje in-ear odabrati.. ako si iz BG neke od provereno dobrih (70-120e) mogao bi da probas u nekoliko poznatijih prodavnica, ne sve naravno ali neke od tih sigurno.
Spakujes lossless muziku na S8, skoknes do neke prodavnice i uveris se kako sve to zvuci s tim sto neke od slusalica bolje zvuce posle ''usviravanja'' ali ako ih vec daju na test verovatno su i odradile to.

Mozda ti nece ni trebati eksterni DAC/AMP, evo npr. Momentum in-ear su podesene tako da zvuce dosta agresivno u zabavnom smislu a zvuce i veoma glasno na vecini telefona, slicno vazi i za CX5.00, CKX9/is, Klipsch R6 (mada se neki zale na QC ovih slusalica).

Ali bi SMSL iDEA sigurno bio apgrejd u odnosu na S8, u smislu kvaliteta zvuka a i sam izlaz je verovatno bar malo glasniji. Prednost tog malog DAC/AMP je i to sto moze da se koristi sa raznim uredjajima pa lako moze da unapredi i zvuk desktop/laptop racunara, tableta tako da opravdava cenu od 80-85$.

Imas ovde korisne linkove o toj spravi, da ne kucam sve ponovo: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?55553-Bubice&p=5318456&viewfull=1#post5318456
 
Nazad
Vrh Dno