Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Capsule su open air i cuces buku oko sebe, hybrid nisu i neces cuti nista oko sebe. Hybrid koristim vec neko vreme i mislim da ne tripujem ali tacno se osete dual drajveri i to da cistije svira nekad neke delove gde su i bassina i vokali, barem u spinnin records i monstercat podcastovima, verujem da su dobre i za ostale zanrove, i mogu da pariraju 2-3 skupljim on ear/over ear sluskama. Capsule ocekujem svakom dana da stignu, narucio pre no sto sam cuo da su oper air ali sam pretpostavljao posto im je gumeno telo, sto mi i odgovara da me ne izoluju od okoline a i cele stanu u usnu skoljku sto mi je takodje bitno. Ponekad pomislim da sam postao xiaomi fanboy mada sta cu kad izbacuju dobre a povoljne stvari, sledece na tapetu su mi meizu hd50 ali vec imam ozbiljne on ear i over ear ali ne stizem da ih konzumiram tako da se drzim bubica jos neko vreme, no izmenjivi kabl kod meizu hd50 me je kupio jer nema slusalica kojima nisam lemio bananice zbog precvikanog kabla, pa ce i one vrlo brzo doci na red :)
 
Ljudi, narucio bih neke sluske, 5-10$. Naravno bitaj je zvuk, ali i da su malo izdrzljivije od proseka. Ima li nesto takvo na aliju? Citao sam malo temu, vidim ove KZ. Ima li jos nesto osim ovog modela, ne bilo lose da neko ostavi i link, jer koliko vidim ima dosta kopija. Ja sam meni pre godini dana izeo soundmagic E10m i nisam se pokajao. Ovo je za devojku, a ona nije zahtevna, ali joj brzo riknjavaju, valjda ih puno presavija...

E da, ona vise preferira one starije slusalice, tj oblik, da nisu in ear. Da li ima nesto takvo?
 
Poslednja izmena:
...ali i da su malo izdrzljivije od proseka...

Panasonic 125 bez mikrofona.
Ja imam 2 para, već sam pisao o njima, devojka još 1 par... ne možemo da ih pokvarimo. :)
Mana su "obloge", male su i nedovoljno izoluju okolinu, idealno bi bilo kada bi naručio neke od one memorijske pene da zameniš umesto fabričkih.
 
Ima ih kod nas, baš su povoljne.

Sent from my Picasso using Tapatalk
 
Superstar
Ove slusalice sto si mi predlozio su in ear? Koji se uopste engleski izraz koristi za stari tip bubica, da malo pretrazim net, zapela devojka da joj kupim ove sto se ne stavljaju u usni kanal, vise joj se svidjaju. Meni nelogicno, ali zene i tehnika, hahaha
 
Što dublje staviš u uho, to više čistiš uši od cerumena (ušne smole). Na moje kapice se nakupi toliko da štapići ne trebaju. :D
Inače kupujem samo Sony, Panasonic u Srbiji nikad. Škart roba, gora od NoName. Riknjava samo tako.
 
Superstar
Ove slusalice sto si mi predlozio su in ear? Koji se uopste engleski izraz koristi za stari tip bubica, da malo pretrazim net, zapela devojka da joj kupim ove sto se ne stavljaju u usni kanal, vise joj se svidjaju. Meni nelogicno, ali zene i tehnika, hahaha

Valjda se vode kao ''earbuds''.
Kod nas imas Senn mx375 za oko 2k din ali je zvuk verovatno skroman tj u skladu sa cenom ali opet dobijas garanciju od 2 god. i verovatno su bar malo izdrzljivije od jeftinih kineskih slusalica.
http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/asus_n53sn-sx144v-11865
http://en-de.sennheiser.com/stereo-earphones-headphones-smart-mobile-phones-mp3-mx-375

Znam da si napisao 5-10$ budzet, ima dosta kineskih in ear slusalica sa iznenadjujuce dobrim zvukom za 10-ak $ ali ne mozes od proizvoda te cene da ocekujes sad neki kvalitet i trajnost, to je potrosna roba :)
Naravno sve zavisi od srece, nacina/intenziteta upotrebe (guzvanja po dzepovima itd). Nekima ce kineske sluske od 10$ otkazati posle par meseci a nekima mozda docekaju i 2-3 godine.

Za 5-10$ nemas bas neki izbor, jedino da nadjes neke na ali-u koje su dobro ocenjene. Ili kupi neke MX sennheiser kod nas ali ti treba 2-3k din.
 
Poslednja izmena:
Valjda se vode kao ''earbuds''.
Kod nas imas Senn mx375 za oko 2k din ali je zvuk verovatno skroman tj u skladu sa cenom ali opet dobijas garanciju od 2 god. i verovatno su bar malo izdrzljivije od jeftinih kineskih slusalica.
http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/asus_n53sn-sx144v-11865
http://en-de.sennheiser.com/stereo-earphones-headphones-smart-mobile-phones-mp3-mx-375

Znam da si napisao 5-10$ budzet, ima dosta kineskih in ear slusalica sa iznenadjujuce dobrim zvukom za 10-ak $ ali ne mozes od proizvoda te cene da ocekujes sad neki kvalitet i trajnost, to je potrosna roba :)
Naravno sve zavisi od srece, nacina/intenziteta upotrebe (guzvanja po dzepovima itd). Nekima ce kineske sluske od 10$ otkazati posle par meseci a nekima mozda docekaju i 2-3 godine.

Za 5-10$ nemas bas neki izbor, jedino da nadjes neke na ali-u koje su dobro ocenjene. Ili kupi neke MX sennheiser kod nas ali ti treba 2-3k din.
Ma kakvi, njoj je bitno da ima slusalice, eto mislio sam da uzmem nesto pristojnije, da nije najgore smece. Znam da za te pare ne mogu ocekivato neki kvalitet, ali sam eto mislio da dobijem mozda neki predlog ovde , posto bi vise pratite ovo od mene. Nista, potrazivu na aliexpress, pa sta bude...
Hvala, dosta ce mi olaksati pretragu kada suzim malo pretragu.
 
Ako ne nadjes nista zanimljivo na ali-u mislim da su ove MX375 za 2k din dobra opcija u ovom slucaju, garancija je 2 god. a izrada/trajnost su verovatno ok za te pare.
 
Poslednja izmena:
Moze pomoc ako neko zna, KZ i QKZ je to ista roba il? Posto narucila 2 para sluski od istog prodvca, na mojim stoji KZ (ate), a drugarici i na kuticji i na dzeku pise QkZ (njene ED-2) pa me sad kopka.

A kao zamenu sa KZ Ate narucila pistons hybrid pa sad ih sa nestrljenjem ocekujem :).
 
Poslednja izmena:
Panasonic 125 bez mikrofona.
Ja imam 2 para, već sam pisao o njima, devojka još 1 par... ne možemo da ih pokvarimo. :)
Mana su "obloge", male su i nedovoljno izoluju okolinu, idealno bi bilo kada bi naručio neke od one memorijske pene da zameniš umesto fabričkih.
Samo da proverim, pod Panasonic 125 podrazumevas Panasonic RP-HJE125E ? Vidim da su na nekoj akciji pa za te pare ako kazes da su dobre onda su stvarno dzabe...
Btw, da mozda ne znas, li ima razlike izmedju njih i verzije sa mikrofonom ? To bi bila RP-TCM105E.
 
Simpaticno mi deluju grado sr60. Svidja mi se retro dizajn, sad kakve su pojma nemam jer ih nemam ali bolje nek neko preporuci nesto sto ima. :)
 
Valjda se vode kao ''earbuds''.
Za tebe pitanje, koje i zašto? Ovde ih kupujem, razvrstao sam ih po ceni. Daj neko mišljenje. Da znam da je Jabra u klasi kao stvake pod 1. uzeo bih nju, jer je bežićna i odgovora mi za trening.

1.
Sennheisser CX 5.00 i (G)
Sennheiser MM 70s
JBL Synchros Reflect

2.
Jabra Sport wireless +

3.
Harman/Kardon SOHO II NC
 
Ako trazis sluske za trening onda su najbolja opcija neke kao te Jabra (sport+wireless).

E sad je Jabra koje si naveo izgleda nisu bas tako dobre: http://www.trustedreviews.com/jabra-sport-wireless-review

Sto izgleda vazi i za JBL koje si naveo.

Takodje i Senn ima sportske cx685 (trenutno su na snizenju sa 8k na 6k din) ali su i utisci o njima prilicno mlaki.

Sto znaci da su cx5.0 i mm70s zvucno bolje ali nisu bas za sport, manje su zasticene i nisu bezicne.

Ali postoje i skuplje Jabra sa "Pulse" u nazivu koje vaze za dosta bolje ali je i cena zanimljiva - preko 200e
http://www.trustedreviews.com/jabra-sport-pulse-review

S tim sto za te pare ima jos dosta dobrih outdoor/sport slusalica.

Na kraju ti preostaje ili da kupis neke dokazano kvalitetne sportske za 150-200e ili da nadjes neke takve ali kineske sa ali-a za 20-50$ koje i da crknu nije velika steta.
A ima ih dosta dobrih za te pare, pretrazi i filtriraj na osnovu ocena i komentara kupaca.



Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Uglavnom za trčanje, nisu ove gore za sport ali sam preko 2 god. koristio Sennheiser CX 300 II i nikakvih problema nisam imao, čak su radile i posle pranja u veš mašini, ne nisu crkle, izgubio sam ih.
Što se tiče Kineza i naručivanja, od tri para naručenih Xiaomi Hybrid Dual Drivers dva su crkla, meni posle 5 ili 6 meseci korišćenja, jedna strana ne radi uopšte, na drugim takođe, bio je ok zvuk i za te pare nisam imao zamerke sa te strane, ali su se loše pokazale, jedne još rade ali ta osoba ako jednom mesečno poveže sluške i to je to, tako da nemam više sipmatije prema kung fu Kina brendovima.
 
koje sad bubice kupiti...

da li pistonke, one Panasonic sto hvalite, rizikovati sa JVC FXT 90 na aliexpress-u, Soundmagic E10, mozda ove Rock Zircon...?
 
Poslednja izmena:
Sa soumdmagic e 10 nema greske sto se tice zvuka.
A sto sd tice tih Panasonic,ja ih imam i mogu ti reci da je smesno koliko kostaju a kakav zvuk daju.Trebalo bi da kostaju 3 i po K umesto 1.

Sent via Xperia Z2
 
Nisam cuo uzivo e10,napisao sam to na osnovu svih mogucih reviewa i preporuka od drugara koji ih ima,kaze da su bas dobre.
Sto se tice Panasonic kazem ti,neverovatno da za tako male pare mogu da se nadju sasvim pristojne sluske.

Sent via Xperia Z2
 
A nije mi jasno koji je to tacno model, pominju se oznake RP-TCM125E i RP HJE125E. ne znam da li su to iste slusalice.

Nadam se da ce se javiti @SuperStarr sa poredjenjem izmedju tih Panasonic i Rock Zircon, posto ima oba para.
 
Nazad
Vrh Dno