Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
na P2 stavio gumice sa starih sonijevih i prosto mi neverovatno koliko je to izmenilo zvuk
Oces da ti dam neke ;-)

ed22a7f03a31ea7ec3bf47eb26234c24.jpg


Sony gumice su za klasu bolje id tih sto dolaze uz te kineske piston, stvarno mi ne ide u glavu sto se stekaju za takvu sitnicu, glupost.
 
Oces da ti dam neke ;-)

ed22a7f03a31ea7ec3bf47eb26234c24.jpg


Sony gumice su za klasu bolje id tih sto dolaze uz te kineske piston, stvarno mi ne ide u glavu sto se stekaju za takvu sitnicu, glupost.
:)
ma, za više klasa su bolje, šteta što stavljaju takve...
kako god, normalno je da i gumice utiču na zvuk, no i na drugim bubicama sam menjao gumice i isprobavao različite ali me bas začudila kolika je razlika kada se na p2 stave druge
 
Vsonic VSD3S Illuminating Green Limited Special Edition (non-detachable cables)...

Stigle su mi iz USA, naručio sam ih pre nego CKR10, za svaki slučaj, jer su šanse bile da CKR budu fake, srećom nisu :smoke:.

Pa da napišem par rečenica i o ovim ODLIČNIM slušalicama firme VSONIC. Spadaju u grupu bubica koje se nose PREKO ušiju, videćete slike, jako su udobne, lepo naležu, i ja i ćerka smo probali, lagane su, a gumene vođice uopšte ne smetaju.
U kutiji se dobija mekana vrećica za nošenje, dodatni COMPLY vrhovi od mem pene, par double flanged vrhova, i L i S klasični vrhovi. I naravno gumene vođice koje se lako montiraju.

Neću da ulazim u tehničke detalje, to možete sami da nađete, bolje par reči o zvuku... koji je fantastičan :). I to odmah, iz kutije. Čisto sumnjam da je za ovaj model neophodan burn in, jer zvuk razbija koliko je dobar. Visoki tonovi su izuzetno čisti i prijatni (to dolazi od mene koji mrzi oštre, sibilantne visoke), basovi nisu jaki, ali su prisutni, srednji su izvrsni. U suštini, jako dobro izbalansirane slušalice, prijatan i "fun" zvuk, i što je jako bitno, imaju odličan soundstage. Od svih slušalica koje sam do sada imao ili probao, odmah su iza ckr10 koje su, kako smo kefalo i ja ranije pisali, klasa za sebe, i ne treba ih porediti sa klasom ispod 100$.

Izrada je odlična, lep i jak kabl, 3.5mm ulaz nije L oblika, što će po nekima biti mana, ali ne mislim da će tu biti nekih problema.
I to bi ukratko bilo to... na moju žalost, opet moram da ostanem bez jednih, ckr10 sigurno ostaju, a dilema je da zadržim ove ili JVC... slatke muke :).
 

Prilozi

  • vsonic-9.jpg
    vsonic-9.jpg
    783.5 KB · Pregleda: 118
  • vsonic-6.jpg
    vsonic-6.jpg
    822.1 KB · Pregleda: 102
  • vsonic-8.jpg
    vsonic-8.jpg
    305.4 KB · Pregleda: 102
  • vsonic-5.jpg
    vsonic-5.jpg
    636.6 KB · Pregleda: 116
  • vsonic-1.jpg
    vsonic-1.jpg
    411.6 KB · Pregleda: 107
To dobijes u paketu sa MH1 SE/Sony sluskama.
Vidi na aliu ima sigurno neko pakovanje da se nadje, nekih aftermarket gumica :)
 
Poslednja izmena:
Ima ovde za manju cenu i dosta pozitivnih komentara 475 tako da ne verujem da je laznjak,samo na tu cenu platiti i tracking od $2 dolara i miran si

http://www.gearbest.com/earphones/pp_169225.html

Narucio sam ovde, bez trackinga, tu je PP, ne brinem uopste ako ne stignu da necu dobiti novac nazad.
Citao sam ocene kupaca, valjda su original.

Jel neko uzimao ove sluske, koje su razlike?

http://www.gearbest.com/earphones/pp_116300.html

novi model:

http://www.gearbest.com/earphones/pp_183012.html
 
vezano za gumice -

ne mogu gumice da poboljsaju zvuk, vec izoliraju spoljnu buku sto im je i uloga - nekom odgovaraju tanje, nekom deblje u zavisnosti od oblika uveta. A koiko oblik uveta varira niste ni svesni. Ja recimo sa debljim gumicama imam problem da redovno ispadaju i ne ulegnu lepo a tanje naprave totalnu izolaciju, dok znam primere gde nekome tanje gumice bas nista ne znace, kao da nema izolacije i treba im debele da bi ulegle u usi.

edit: i imam ih oko 50 razlicitih, pa ako nekom treba, moze eventualno da mi javi da mu posaljem kovertom.
 
Poslednja izmena:
vezano za gumice -

ne mogu gumice da poboljsaju zvuk, vec izoliraju spoljnu buku sto im je i uloga - nekom odgovaraju tanje, nekom deblje u zavisnosti od oblika uveta. A koiko oblik uveta varira niste ni svesni. Ja recimo sa debljim gumicama imam problem da redovno ispadaju i ne ulegnu lepo a tanje naprave totalnu izolaciju, dok znam primere gde nekome tanje gumice bas nista ne znace, kao da nema izolacije i treba im debele da bi ulegle u usi.

edit: i imam ih oko 50 razlicitih, pa ako nekom treba, moze eventualno da mi javi da mu posaljem kovertom.

Meni treba, šaljem ti labelo ili čokoladu za uzvrat :d ali ne bih znala da objasnim kakve, pokušaću da uporedim sa ove dve vrste koje znam.

Gumice od piston 3 mi ne odgovaraju uopšte jer su od neke suve i matirane gume i stalno mi ispadaju. Probala sam sve veličine i isto je.

Gumice od AKG 324p su mi bile super, guma je tanja i nema taj mat izgled nego ima onaj blagi sjaj, te su mi izolovale spoljašnju buku za sve pare, i ostajale su na mestu, nisu mi ispadale nikad. Na žalost ne mogu da ih koristim sa piston 3 jer ne pašu.

Nadam se da sam uspela kolko-tolko da objasnim. Veličina mi najčešće odgovara ona standardna.
 
A zašto ne kupiš uloške od memorijske pene sa ebay-a imaš 3 veličine, pritisneš i staviš u uši i uvek ce prianjati savršeno i imati odličnu izolaciju?
Neko je ranije pričao o njima na ovoj temi, mislim da je bio i link gde je kupio.
 
A zašto ne kupiš uloške od memorijske pene sa ebay-a imaš 3 veličine, pritisneš i staviš u uši i uvek ce prianjati savršeno i imati odličnu izolaciju?
Neko je ranije pričao o njima na ovoj temi, mislim da je bio i link gde je kupio.
To je super rešenje, udobno za dugo slušanje, jedina loša strana je malo slabija izolacija i slabiji bass
 
vezano za gumice -

ne mogu gumice da poboljsaju zvuk, vec izoliraju spoljnu buku sto im je i uloga - nekom odgovaraju tanje, nekom deblje u zavisnosti od oblika uveta. A koiko oblik uveta varira niste ni svesni. Ja recimo sa debljim gumicama imam problem da redovno ispadaju i ne ulegnu lepo a tanje naprave totalnu izolaciju, dok znam primere gde nekome tanje gumice bas nista ne znace, kao da nema izolacije i treba im debele da bi ulegle u usi.

edit: i imam ih oko 50 razlicitih, pa ako nekom treba, moze eventualno da mi javi da mu posaljem kovertom.

To za usi (sve sto si naveo) je tacno ali velicina i oblik gumica mogu da uticu na zvuk (poboljsaju ili degradiraju isti), provereno (vise puta se uverih u to).

Isto tako i oni sundjeri (mem.pena) mogu da uticu, skoro sam sam montiranjem takvih dodataka primetno unapredio zvuk na jednim pioneer in ear. Isto tako na zvuk uticu i jastucici kod vecih on/over ear slusalica (koza vs velur npr) i tu postoji razlika u zvuku.

Audio(filski) svet je nekada i komplikovan, cudan svakako :D Skoro sam citao polemiku na HF kako odredjeni kablovi menjaju zvuk na flagship sluskama i slicni tripovi :)
 
Poslednja izmena:
To za usi (sve sto si naveo) je tacno ali velicina i oblik gumica mogu da uticu na zvuk (poboljsaju ili degradiraju isti), provereno (vise puta se uverih u to).

Isto tako i oni sundjeri (mem.pena) mogu da uticu, skoro sam sam montiranjem takvih dodataka primetno unapredio zvuk na jednim pioneer in ear. Isto tako na zvuk uticu i jastucici kod vecih on/over ear slusalica (koza vs velur npr) i tu postoji razlika u zvuku.

Audio(filski) svet je nekada i komplikovan, cudan svakako :D Skoro sam citao polemiku na HF kako odredjeni kablovi menjaju zvuk na flagship sluskama i slicni tripovi :)

A postoje i merenja koja to dokazuju. Siguran sam da i kablovi menjaju zvuk, ali sam takodje siguran da ja to ne bih primetio :).
 
Nema ovde audiofila sa sluskama od 20e :-D
Lidija samo ti kupi ili uzmi od coveka te gumice i nadji koje ti lepo pasu.
Meni sa MH1 na 90% volume glava boli posle 2 sata electronike, izvadio sam iz tube odgovarajucu velicinu za vakum filing :-D
 
Poslednja izmena:
A postoje i merenja koja to dokazuju. Siguran sam da i kablovi menjaju zvuk, ali sam takodje siguran da ja to ne bih primetio :).

Pa nisam ni rekao da je to izmisljen trip vec da se ljudi tripuju i oko takvih stvari :)

Jedan lik npr nije mogao da slusa HD800 sa stock kablom, smetao mu sibilantan zvuk :D Znaci jedne od najboljih i najskupljih slusalica na svetu a nije mogao da svari taj zvuk bez modovanja sa posebnim kablom, pa reko brate sta bi radio tek da probas ovo sto mi koristimo do 100e :d
 
Poslednja izmena:
Jedan lik npr nije mogao da slusa HD800 sa stock kablom, smetao mu sibilantan zvuk :D Znaci jedne od najboljih i najskupljih slusalica na svetu a nije mogao da svari taj zvuk bez modovanja sa posebnim kablom, pa reko brate sta bi radio tek da probas ovo sto mi koristimo do 100e :d

HD800 navodno nista ne valja dok se ne odradi mod :). Verovatno su zato i najavili novi model.
 
A zašto ne kupiš uloške od memorijske pene sa ebay-a imaš 3 veličine, pritisneš i staviš u uši i uvek ce prianjati savršeno i imati odličnu izolaciju?
Neko je ranije pričao o njima na ovoj temi, mislim da je bio i link gde je kupio.

Pratim temu od samog početka ali sam taj deo izgleda propustila.

Jel to ovo? http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=foam+headphones+memory&_osacat=0&ssPageName=GSTL&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xmemory+foam+earbuds.TRS0&_nkw=memory+foam+earbuds&_sacat=0
 
Meni su dali taj savet protiv 'ispadanja', malo se stisnu pre umetanja i onda se na toplom rašire kako treba. Ne znam koliko menjaju zvuk.
Na par mesta u Bgd su obećali da će dobiti, inače eBay...
 
lidija, shibni adresu u inb da ti posaljem u koverti, poslacu ti tri para gumica pa ti vidi ako ti neke budu pasovale

Konkretno ove moje koje koristim, famozne "SUPERBASS" kineske, imaju jako weird gumice, koje iznenadjujuce ulaze u (moje) uvo savrseno dok sam recimo sa onim debelim default gumicama na Sony MH-750 mogo da se je*em po 3 dana dok one ispadaju pa namesti, pa obrisi uvo pa duni malo na gumice, itd ..
 
lidija, shibni adresu u inb da ti posaljem u koverti, poslacu ti tri para gumica pa ti vidi ako ti neke budu pasovale

Konkretno ove moje koje koristim, famozne "SUPERBASS" kineske, imaju jako weird gumice, koje iznenadjujuce ulaze u (moje) uvo savrseno dok sam recimo sa onim debelim default gumicama na Sony MH-750 mogo da se je*em po 3 dana dok one ispadaju pa namesti, pa obrisi uvo pa duni malo na gumice, itd ..

Znam tačno na šta misliš. Užas jedan koji može da razume samo onaj ko nema standardno uvo.

Šaljem adresu za koji minut :)
 
^ pominjao sam vec ovde da ima ljudi kojima nijedne bubice ne odgovaraju, sve im ispadaju iz usiju.

Jedini ''lek'' za to je kupovina nekog in ear modela sa ovim silikonskim ''kukama''
image.php


Evo ove npr, kostaju 45e. Ima ih jedan clan foruma i kaze da u odlicne, jeftinijih sluski sa tim dodatkom kod nas nema (mozda ima nekih po ali-u ali ko zna kako zvuce). Tj mozda i ima nekih philips/pioneer za 2-3k din ali sigurno zvuce losije od ovih AT.

img_38473.jpg

Najbolje bi bilo da ih probas u jednoj dobro poznatoj prodavnici (RP) pa da vidis da li ti odgovaraju (koliko sam upucen dozvoljavaju takav test). S tim sto ces 99% morati da zamenis te stock gumice za neke manje jer su te fabricki namestene relativno velike (u pakovanju se nalaze 2 para manjih).

Uz to je moguce da zvuce malo bolje od Xiaomi P2/P3.

Imam nesto vece CKX9 i pre kupovine sam mislio da ce mi te ''kandze'' smetati ali sam se brzo uverio da su genijalno resenje, skoro uopste ne smetaju usima a slusalice stoje toliko stabilno da posle tih AT koje god druge da koristim tripujem se da mi same ispadaju iz usiju :)
 
Poslednja izmena:
^ pominjao sam vec ovde da ima ljudi kojima nijedne bubice ne odgovaraju, sve im ispadaju iz usiju.

Jedini ''lek'' za to je kupovina nekog in ear modela sa ovim silikonskim ''kukama''

Evo ove npr, kostaju 45e. Ima ih jedan clan foruma i kaze da u odlicne, jeftinijih sluski sa tim dodatkom kod nas nema (mozda ima nekih po ali-u ali ko zna kako zvuce). Tj mozda i ima nekih philips/pioneer za 2-3k din ali sigurno zvuce losije od ovih AT.

Pogledajte prilog 182760

Najbolje bi bilo da ih probas u jednoj dobro poznatoj prodavnici (RP) pa da vidis da li ti odgovaraju (koliko sam upucen dozvoljavaju takav test). S tim sto ces 99% morati da zamenis te stock gumice za neke manje jer su te fabricki namestene relativno velike (u pakovanju se nalaze 2 para manjih).

Uz to je moguce da zvuce malo bolje od Xiaomi P2/P3.

Imam nesto vece CKX9 i pre kupovine sam mislio da ce mi te ''kandze'' smetati ali sam se brzo uverio da su genijalno resenje, skoro uopste ne smetaju usima a slusalice stoje toliko stabilno da posle tih AT koje god druge da koristim tripujem se da mi same ispadaju iz usiju :)

E pa ima da namestim neke gumice na pistonke pa makar crkla, sad kad sma ih već kupila. A ove kuke verujem da super rade posao, al 45 evra mi malo puno za bubice koje su pod stalnim rizikom kidanja i gubljenja. Al da recimo redovno trčim ko što ne trčim, ne bi mi bilo žao tih para.
 
Poslednja izmena:
Probaj da nadjes gumice koji ti najvise odgovaraju za Pistons 3 a ako ni to ne pomogne.. prodaj ih pa razmisli i o ovim sluskama sa ''kandzama'', jeste da su 45e ali mislim da vrede i uz malo cuvanja ima da traju godinama.
 
Nazad
Vrh Dno