Šta je novo?

BTC-E kriza 25.7.2017.

Izvini Saj, nemoj da se ljutis, ali delujes mi kao idealan lik za peljesenje.
Ti se konstantno drzis one "ko tebe kamenom ti njega lebom".
Nije u redu ni 55 ni 75 vec mojih 100%. Nije niko zarobio i orobio moje do njih samih. Da su hteli mogli su da mi vrate sve odmah. Jos kad gledam ove talase koliko se tu moglo umnoziti...
 
:d Jako gresis sa procenom, nisam ni blizu slike kakvu si stvorio.
Pa mene su realno opeljesili za 100%. Ali posto nemam bas ni malu kolicinu hocu da izvucem sto vise. Nije bas ni da sam jednom pukao pa da ne znam kako je ili da nisam svestan rizika. Sve sam ja to ubacio u jednacinu.

A ko je kome orobio onda? Ne razumem tvoju logiku. FBI zaplenjuje njima "nase" novcice ili "nase" pare. Kad kazem "nase" mislim zbirno na sve korisnike btc-e menjacnice. Da nisu hteli nisu morali da vrate nista! To je jedino cega moras da budes svestan. Dali je MTgox vratio nekome nesto? Dali je Vircurex vratio nekome nesto? Nisu. Pokradeni su i ugasili su se a "mi" smo izgubili sve sto smo tamo imali. Kada je neka manja kradja kao sto su pokrali Bitstamp (oko 1M) oni to pokriju od provizije i nastavi se kao da se nista nije desilo. Kada je ozbiljnije pucanje to ne ide glatko. Evo, hoce oni da vrate ali odakle? Nema zakona da te stiti, nista nije regulisano, nemas nikakvo osiguranje. Berze ne sluze za cuvanje novcica da bi ti garantovale to, rizik je na tebi i meni.

Ako je deo stradao jedino je posteno da se podeli gubitak na sve. Znam da se to nikome ne svidja, ne svidja se ni meni. Niko ne voli da pukne ali sta da radimo? Jel ti imas neko bolje resenje kako da se resi situacija?
 
Ocu onda i profit menjacnice do sad da se podeli na sve :D
Ma moram malo svoj stres i bes da podelim :)
 
11.09.17 19:19 from admin

Dear BTC-e users!

Let's go on the main questions: The

date of the launch of the new site has not changed - September 15, 2017!

Do I need verification for btc-e users on a new site?
Users will be able to conduct the following operations without verification - trading in all pairs, input and output of funds through the codes of the new site (analogue of btc-e code), and input and output in koin.

What is verification needed for?
Verification is needed for those users who need to enter or withdraw Fiat using wire transfer, sepa and other payment systems that require mandatory identity verification.

Can I withdraw my funds from the account on the day of launch of the new site?
Yes.
After launching the site in your account, you will be able to see the available output methods. We have expanded the network of partners and agents. If you want to become our agent or partner (in your city or country), then write a ticket in the section for partners https://wex.kayako.com/ .
In addition, new ways of input and output of fiat will be available (Russia, Ukraine, Belarus, Kazakhstan, Europe, Asia - any bank).

Can I withdraw my koins from the account on the day the new site is launched?
Yes.

"Give a specific answer about the Fiat. If I had everything in the account in USD, the new account will have the same + tokens, or coins + tokens? "

On the day the site is launched, part of the funds will be transferred to tokens. There will be no converting of fiat into koin. Recalculation will be with a higher ratio than 55/45.

What are the limits on the output of coins and fiat?
Data on limits will be known on September 15, 2017.

For which accounts is verification mandatory?
Accounts that were blocked until July 25, 2017 (when you sign in, "Your account is blocked. Please contact support" appears).
Accounts for which you need to change your e-mail.
Accounts for which it is necessary to untie the 2fa.
Accounts for which you want to remove the IP whitelist.

Sincerely, BTC-e team
 
Znaci ipak nema konverzije fiata u coine...sto mi i vise odgovara

I zanima me koliki je ovaj higher ratio than 55/45
 
Poslednja izmena:
Ne zna se jos, ali verujem da ce biti oko 70/30, jer se dosta ljudi oprostilo od tokena...
 
I mene zanima, to je bio glavni motiv da ostanem i čekam.
Kladio bih se na 70/30 na primer 0_o

Ako ovo što je napisano ispoštuju, a sada deluje da nema razloga za suprotno, sve do sada što rade se drže napisanog, onda baš ništa nismo izgubili čekanjem, odmah će biti moguće povlačenje i bez verifikacije, deluje da smo doneli ispravnu odluku :)

edit: u isto vreme smo pisali, eto i pikaso misli da će biti 70/30 :party:
 
Poslednja izmena:
Ja nisam imao ni trunku dvoumljenja, povlacenje 55% za mene nije bila opcija....i da dodam da mi je sve ostalo na btce
 
Videcemo ko je u pravu. Ja isto nisam nista povlacio nadam se da se nisam zaje$%. :)
 
realno i da vam daju 56/44 opet su dali vise :) salu na stranu ja ocekujem i nadam se >75% u koinima da ce moci da se povuce, videcemo za koji dan
 
^ iz tog razloga me nervira sto nisu dali neku bar peocenu tipa preko 60% ili preko 70%
 
Sumnjam da će preko 63, 64%, cilj im je da uvale svoje tokene.
 
Da, nije logicno da daju mnogo veci procenat jer ce mnogi odmah povuci.

Moja procena je 60/40, a zarada ce se iskoristiti za bržu isplatu tokena po punoj vrednosti.

Na taj način ce moci lakse da kontrolisu razvoj nove berze.
 
Ispade sad da su se ovi što nisu hteli da sačekaju još koju nedelju dobro zajebali.
Tokeni će da imaju svoju vrednost u zavisnosti od ponude i potražnje.

Ako uspeju da isteraju ovo i nastave, svaka im čast.
 
Gadjam oko 75% - a ovi sto nisu cekali krastavac, svako ima svoj rizik. Mada realno drzati tolike koine na berzi je bilo samo po sebi rizik
 
pa logicno bi bilo, od ovih sto su se odrekli, pola sebi zadrze pola podele "vernim korisnicima" :)
 
Gadjam oko 75% - a ovi sto nisu cekali krastavac, svako ima svoj rizik. Mada realno drzati tolike koine na berzi je bilo samo po sebi rizik
Po tebi, i onako okvirno, koje iznose BTC je logicno setati na hardver wallet - berza radi povremenog dnevnog trgovanja.

Ja lično nisam uspeo to da uradim, ili držim na berzi, i trgujem. Ili je na wallet-u i ne pipam ih dok baš ne bude potreba.

Nadam se da si razumeo pitanje?

Nekako si mi ti idealan za poslušati. [emoji1]
 
To je skroz individualno, i zavisi ko cime raspolaze, odnosno koje kolicine koristi za trgovinu.
Ono sto nije namenjeno trgovini, obavezno u cold storage, receno x puta
 
Ma daj, sad cu i frizider da akam za taj cold storage :)
Ja se bio oprostio, pa sad sve ili nista (ili ti daj sta das). Ionako su bili za trgovinu...

To je skroz individualno, i zavisi ko cime raspolaze, odnosno koje kolicine koristi za trgovinu.
Ono sto nije namenjeno trgovini, obavezno u cold storage, receno x puta
 
Vi ste daleko optimisticniji od mene po pitanju cifre koja se vraca :d

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa ljudi ocekuju da rusi nisu lopovcine, posto je BTC skocio za duplo od najavljenih 55% bilo bi ocekivano da se 45% manjak smanji na 20%!
Ali ja posto verujem da rusi nemaju biznis model da misle sta ce biti za godinu/dve slaba vajda, pogotovo sto su vecinom alavi sa lepljivim prstima

Nadam se da gresim ali realno je ako nisu lpovi da nam vrate 80%, da imaju mozga nasli bi nekog (prodali bi nekom partneru 50% kompanije za kesh, posto po njima kesh samo fali iznos nije neki... a i kako ima sanse da se deo ili ceo odmrzne ima logike) da nam vrate i 100% pogotovo sad kad je bar 30% povuklo 55% a sigurno 5+% lopova imaju zakljucane naloge (krimosi ili sta vec)
 
^nije poenta da li su lopovcine ili ne, oni na neki nacin moraju da osiguraju svoj novi biznis model, ako vrate 80% verovatno ce jos 60% korisnika otici tj migrirati sredstva (lupio sam cifre)
 
Gledaj, neminovno je da ce izgubiti deo korisnika, oni su toga svesni. Svi koji su vec povukli sredstva su ujedno i ugasili naloge. Izgubice vise od polovine sigurno. Bitno je da zadrze sto je vise moguce da bi imali koliko toliko pristojan volume inace ce otici i ostali. Onda mogu da zatvaraju firmu. Njima jeste u cilju da vrate sto vise. Iskreno, ja cu ih koristiti i dalje ali deo sredstava definitivno ide offline.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
^samo moramo bar mi biti pametni da ne doprinosimo prevelikoj inflaciji
 
Ah, to zavisi od cene. Ako krene da pada bice damp sigurno. Tokenima ce sigurno cena biti u bunaru jer ce ljudi gledati da izvuku konkretno sta mogu. Pitanje je koliko ce jak biti support na njima. Meni je uspeh ako izvucemo 75-80% zajedno s tokenima.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Vredeće tokeni 1/1 tamo negde 2018. godine, cist unutrasnji osecaj :)
 
Nije nemoguce. Siguran sam da se ide ka tome. Ali sta ako izgube previse korisnika i ne uspeju da povrate poverenje? Volume ako padne opasce i interesovanje ljudi. Realno, zatvorili su se i nisu imali apsolutno nikakav uticaj ni za cenu ni za trgovinu. U ovoj prici ne smes biti nebitan. Ako prorade i nastave da rade jaci nego sto su bili kupovina tokena bi mogla da bude odlican potez. Koliko je dobra investicija zavisi od cene tokena ali cenim da ima 60% sanse da rade odlicno i 40% sanse da im previse ljudi pobegne da bi radili kao ranije. Sto se tice ulaganja u tokene bukvalno sam na pola pola, ne mogu da prevagnem ni na jednu stranu. Mada, ako budu vratili 70% novcica ili vise kao sto se neki nadaju mozda i nije losa varijanta uloziti razliku od onih 55%. Videcemo na licu mesta kad prorade.
 
Update fo 14.09.2017 (final news)!

14.09.17 17:31 from admin
Dear BTC-e users!

BTC-e team wants to say that we are very glad to see you with us during last 6 years; we hope that you will feel even more comfortable working on our new platform.

Information about the future changes:

The return of 55% funds will be available until 23:59 (MSK) 14.09.2017 and their processing will last until 23:59 (MSK) 17.09.2017

We also warn you, that all changes that you will make in your account until 23:59 (MSK) 14.09.2017 (password change, e-mail, 2fa, white list of IPs), will be automatically transferred to a new platform.

If you enter this data after 23:59 (MSK) 14.09.2017, changes will not be saved.

The address of the new platform will be announced in btc-e twitter.
 
Pa ljudi ocekuju da rusi nisu lopovcine, posto je BTC skocio za duplo od najavljenih 55% bilo bi ocekivano da se 45% manjak smanji na 20%!
Ali ja posto verujem da rusi nemaju biznis model da misle sta ce biti za godinu/dve slaba vajda, pogotovo sto su vecinom alavi sa lepljivim prstima

Nadam se da gresim ali realno je ako nisu lpovi da nam vrate 80%, da imaju mozga nasli bi nekog (prodali bi nekom partneru 50% kompanije za kesh, posto po njima kesh samo fali iznos nije neki... a i kako ima sanse da se deo ili ceo odmrzne ima logike) da nam vrate i 100% pogotovo sad kad je bar 30% povuklo 55% a sigurno 5+% lopova imaju zakljucane naloge (krimosi ili sta vec)
Jel ima neki tvoj post gde ne pljujes Ruse i Kineze..Ja imah nalog na dosta "zapadnih" menjacnica koje kad pukose NE VRATISE MI NISTA
..samo kraj i cao svima
 
Znaci toliko o more than 55%....ili sam ja pogresno shavtio, mozda se odnosi na ove sto hoce da povuku 55% odmah?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno