Šta je novo?

BTC-E kriza 25.7.2017.

Da li se zna do kog datuma mora da se donese ta odluka, otici il ostati ?
 
Onaj ko je imao vecinski novcice imace gubitak od 45% u novcicima. Tacka. Ne gledajte vrednost u fiatu.
Ko hoce 55% odmah, da nema nikakvog rizika ili onaj ko je muljao pa hoce da izvuce novcice moze da uzme 55% i da bezi. Posteno. To sto ostavi ide u budzet za one koji su ostali.
Ljudi, da se razumemo, poverenje u btc-e je uzdrmano i ako bi dozvolili da ljudi odu sa svim svi bi otisli a oni bi mogli da zatvore menjacnicu i pored svog truda da pocnu ponovo. S te strane ih razumem u potpunosti, u nezgodnoj su situaciji.
Iskreno, ja mislim da ce sve biti ok. Krenuce ponovo s radom, po propisima, mislim da nece imati problema. Postoji i velika sansa da je neko jak vec stao iza njih. Videcemo uostalom, sacekacemo 2 nedelje. Ja verovatno necu povlaciti. Za sada je to plan, ako se predomislim reci cu.

Za sada se slazem s tobom, a pratim situaciju i jos nisam konacno resio sta uraditi...

Ali ako pogledamo istoriju, Poloniex je imao problem, pa je postepeno vratio ono sto su rekli da je bilo hakovano. Bitstamp je imao slican hakerski problem, sve su vratili. Bitfinex je imao slican problem, sve su valjda vratili, to nisam pratio.
Sve te dogadjaje sada retko ko pominje, oni rade normalno, trguje se preko njih i kao da nista i nije bilo...Polo je posle tog hakerskog napada, poceo da raste sa obimom trgovine, sto znaci da su se vratili jos jaci (ne racunam probleme koje imaju u poslednje vreme).

Ovakav problem sa organima gonjenja, cini mi se, nije do sada imao niko, ali sam nekako i dalje optimista da ce na kraju sve vratiti. Jedino sto nemamo neki okviran datum (ili sam ga ja prevideo), do kada bi to moglo da bude.

Ako ispostuju i vremenom vrate sve, onima koji ostanu da cekaju, dobice moje najvece poverenje, cak i ako ja sam ne ostanem da cekam.
 
Kapiram do 15-og. Nigde ne pise rok ali ako 15-og krece novi sajt onds ces dobiti i onih 45% tokena uz obaveznu verifikaciju...
Mene samo zanima sta ce traziti od dokumenata i dali ce biti limita. Amerima je preporuceno da uzmu 55% odmah posto se suska da ce amerima biti zabranjen pristup. Kazu da je bio twit sa tom informacijom koji je kasnije obrisan. Ameri su u frci sada. Ja doduse taj twit nisam video.
Iskreno, to bi i bilo najpostenije. Neka ameri plate za sve muke, eno im fbi pa neka se zale.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Verujem da ce krimosi i ransomware skotovi povuci 55% ako im nisu blokirali naloge vec
 
Rekli su da ko ne povuče sada, da će dobiti bolji odnos koin/token na novoj berzi, to je isto bitno zbog razmišljanja šta dalje.
 
Da, ako dosta prihvati da oprosti 45%, mozda se i značajno poveća onima koji ostanu.
 
Mislis povecat ce se saldo njima ili nama :smash:
 
Nista nije kriv neki sajberkurajber iz Filadelifije ili Njujorka.

Ali neka ih, imaju više pa neka oni i ruski krimosi plate da više ostane "običnim" ljudima. Problem je što su ti isti ameri i činili berzu prilično aktivnom.
 
Kapiram do 15-og. Nigde ne pise rok ali ako 15-og krece novi sajt onds ces dobiti i onih 45% tokena uz obaveznu verifikaciju...
Mene samo zanima sta ce traziti od dokumenata i dali ce biti limita. Amerima je preporuceno da uzmu 55% odmah posto se suska da ce amerima biti zabranjen pristup. Kazu da je bio twit sa tom informacijom koji je kasnije obrisan. Ameri su u frci sada. Ja doduse taj twit nisam video.
Iskreno, to bi i bilo najpostenije. Neka ameri plate za sve muke, eno im fbi pa neka se zale.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Kada kazem vrate sve, mislim bukvalno sve koliko je i kako bilo pre upada svetskih policajaca. Ne racunam tokene, za koje niko ne zna koliko ce vredeti i da li ce i koliko povratiti stvarnih sredstava sa istima. Tako da mi taj 15. sa tokenima ne znaci bas mnogo kao datum na koji sam ja mislio. ;)
A zanimljivo je to sa amerima i detalj da ce biti bolji odnos za one koji ostanu da cekaju...tu su garantovano i mislili pre svega na amere plus jos neki procenat ljudi koji ce povuci odmah tih 55%, pa da razliku bar delimicno raspodele na one koji ostanu.

Ruska serija se nastavlja...epizoda xy sledi... :D
 
Taman posla da je kriv neki random Amer al ono... Amerika tj. FBI je sve to i zakuvao. Ako neko treba da plati znam da to nisam ja, samo cu uperiti prst preko okeana :d
Doduse to bi bas navuklo bedu na vrat novoj menjacnici ali ok mi je da ih malo naplase i da se malo veci procenat slije za nas. Posteno mi je da se posledice njihove politike prebije po njihovim gradjanima a ne po nama. Zao mi je random Amera ali vise mi mene zao ;)
 
I mene mi te zao, a i mene mi zao :)

Taman posla da je kriv neki random Amer al ono... Amerika tj. FBI je sve to i zakuvao. Ako neko treba da plati znam da to nisam ja, samo cu uperiti prst preko okeana :d
Doduse to bi bas navuklo bedu na vrat novoj menjacnici ali ok mi je da ih malo naplase i da se malo veci procenat slije za nas. Posteno mi je da se posledice njihove politike prebije po njihovim gradjanima a ne po nama. Zao mi je random Amera ali vise mi mene zao ;)
 
ma vidis btc cenu 2.x k$ sad je duplo vise, neko ce da kaze bolje da povucem hebes 45% dodje mi na isto kao da sam prodao pre zatvaranja berze i povuce kesh in da poket i cuti i smrdi
 
Cim ovo oslobode ja dizem sta god se moze dici i bezim od ovih lopina.
Zasto mi kojima su koini na mestu da placamo nekom drugom kome je maznut fiat? Zamislite banku neko opljacka, a oni od korisnika koji nisu opljackani uzimaju da bi nadoknadili.
Cist bezobrazluk i lopovluk. A sta je sa njihovim profitom? Plus je cena trenutno dupla, znaci ne bi trebalo 45% vec oko 20%. I to bi morali da nadoknade iz svog dzepa daljim radom. I jos nas zavlace duze od mesec i po dana. G..vna su ko isto kao i oni kauboji.
 
Pa mozes vec dici, idi na refund tab
 
I meni su koini tamo, ali to je berza, ne novčanik, prelazi se iz jednog u drugo stalno, mogao sam se i ja zateći u dolarima. Jedino je fer da se podele gubici. E sad' druga je stvar što ne verujem da su tako veliki gubici ali ništa ne možemo da utičemo.

Za sada sam odlučio da ostanem, iako sam kao što rekoh skroz u koinima i kada bih uzeo 55% to bi u dolarima bilo više nego na dan pada berze što je vredelo. A nije uopšte malo, koliko sam pričao sa ljudima preko PM, jedan sam od najgore oštećenih :)

Kakvi god da su, lopovi ili ne, nisu glupi, valjda razmatraju sve moguće opcije u smislu bezbednosti nove berze, domen, serveri, fbi i cela ta stvar
 
Poslednja izmena:
Pa jel neko uspeo da digne novcice ? ili samo da vidi stanje ? Jel može ovo neko da potvrdi? Nisam nešto voljan da im dam kredencijale i onda nadjem na zid pri dizanju..
 
Imas refund tab, pogledaj tamo. Ja sam napisao LTC adresu i kazu za max 72 sata salju novcice i to je to. Imas da cekiras neke boxeve i samo confirm.
Kad posalju brise ti se nalog.
 
Poslednja izmena:
Cim ovo oslobode ja dizem sta god se moze dici i bezim od ovih lopina.
Zasto mi kojima su koini na mestu da placamo nekom drugom kome je maznut fiat? Zamislite banku neko opljacka, a oni od korisnika koji nisu opljackani uzimaju da bi nadoknadili.
Cist bezobrazluk i lopovluk. A sta je sa njihovim profitom? Plus je cena trenutno dupla, znaci ne bi trebalo 45% vec oko 20%. I to bi morali da nadoknade iz svog dzepa daljim radom. I jos nas zavlace duze od mesec i po dana. G..vna su ko isto kao i oni kauboji.

Pitaj ljude koji su imali novac u Kiparskim bankama sta im se desilo pre koju godinu kad su sve oshishali za 30% Isto to bi se desilo bilo gde da dodje do urusavanja bankarskog sistema. Kad banke to urade to je drugaaacije :) u Usa su poreski obveznici to platili kroz bail-out, kod nas bi to bilo slicno kao na Kipru.

Ne branim ih, smatram da realno imaju pokrice za 100% koina, da su trebalo dozvoliti 90% withdraw koina i fiata kroz koine sa dnevnim ogranicenjima i limitima do KYC i AML. Fiat koji je zaplenjen vecim delom nije njihov, vec od ljudi koji su slali/primali wire, a to se vec ne vidi kao "live" stanje na nalozima vec je skinuto sa stanja korisnika i tu moze da bude "puj-pike-ne vazi". Najveci problem je sto su de-facto prali novac za ko-zna-koga u RU kroz berzu a tim ljudima ne smeju da duguju kao nama. Zasto bi inace u zadnjih par meseci radili uplate-isplate kesa po celoj evropi kroz svoj sistem.

Nauk za sve nas, trgovina za ubuduce samo na Usa regulisanim berzama i uz "pomozi boze" da i tamo ne prave sranja. Ostalo ide u offline wallet. Unovcavanje kroz proverene ljude i berze i nema treceg.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve
 
Da li su nekom do sada stigli novčići koje je povukao?
 
Lala, ne ideš na withdrawal, nego na refund stranu.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ja sam imao neki levi nalog na kome su stojala 2 eth od 7 usd a da nisam ni znao i probao povlacenje. Za sada nista
 
Sto se tiče nove berze, evo juče fbi usao u rusko trgovinsko predstavnistvo u Vašingtonu.

Losa vest, fbi ce udarati na sve strane vrv

Dobra vest, rusi mozda i nisu bili toliki peraci kao sto ih ovi predstavljaju vec samo laka meta, i valjda su naucili lekciju pa ce odbiti sledece fbi napade.

Ako ništa, bar neće da idu u Grčku do sledećeg leta. [emoji2]
 
72h je rok za izvlacenje, rucno ce ici, e sad ja mislim da ce da vide koliko ce to biti zahteva u prvih 3 dana pa ce mozda da menjaju uslove na gore ili na bolje za ostale, videcemo...
 
A šta uopšte znači to da 45% dobiješ u tokenima ako u prva 3 dana povučeš novčiće? Dvoumim se kao i većina da li da spašavam 55% ili da čekam pa šta bude...
 
Nazad
Vrh Dno