Šta je novo?

BSOD - Ucestali problem!!!

Komp (komponente) ? OS ? Speak to me man!!!:p
 
Komp (komponente) ? OS ? Speak to me man!!!:p

Intel Core2Duo E8400 @3.0 GHz,4gb(2x2gb Kingston HiperX @ 866),Grafika ATI Saphire Toxic 4850 - 512mbytes,Windows Vista Ultimate 32-bit SP2,MSI ploca-model MS-7514,hard disc 640gb WD...i to bi bilo to,ako treba jos nesto kazite!Pozz!Hvala unapred...
 
Jesi li probao reinstalaciju drajvera za LAN karticu? ( ndis.sys je povezan s time )
Da li koristiš BitDefender?
 
Jesi li probao reinstalaciju drajvera za LAN karticu? ( ndis.sys je povezan s time )
Da li koristiš BitDefender?

Imao sam nekih problema sa LAN karticom(koja je inace integrisana)Nisam znao da to ima veze.Sad sam je disable-vao,povezao sam modem USB-om,pa cu da vidim!!!Inace primetio sam da mi se kresuje najcesce kada mi je ukljucen torent a hocu i da koristim pretrazivac...
 
Poslednja izmena:
A sto se tice BitDeffendera-ne koristim ga imam NOD32
 
LAN karta, skini noviji drajver za nju (ako postoji), ili idi preko USB-a!
 
Poslednja izmena:
LAN karta, skini noviji drajver za nju (ako postoji), ili idi preko USB-a!

Izgleda da nije LAN kartica,ponovo mi se desilo!!!Modem je bio povezan USB-om,a LAN kartica disable-ovana,Bio je upaljen torent,i gledao sam film!!!!Na desetom minutu filma bam!!!Ponovo isto :(
 
Izgleda da nije LAN kartica,ponovo mi se desilo!!!Modem je bio povezan USB-om,a LAN kartica disable-ovana,Bio je upaljen torent,i gledao sam film!!!!Na desetom minutu filma bam!!!Ponovo isto :(

Skini prime95 ili orthos i pusti da ti bilo koji od ova dva programa masira komp. Ako posle nekoliko sati izbaci neku gresku vrlo verovatno moze da bude da te zeza memorija.
 
Skini prime95 ili orthos i pusti da ti bilo koji od ova dva programa masira komp. Ako posle nekoliko sati izbaci neku gresku vrlo verovatno moze da bude da te zeza memorija.

Sljakao je ORTHOS oko 3 sata i nije nasao nista!!!Nemam pojma sta je!Poceo sam da se nerviram...:mad:
 
Probaj testirati memoriju sa boot cd-a [Hirens boot i sl],izgleda da Kingston nije vise kao sto je bio...
pozz
 
Zar nije jednostavnije reinstalacija sistema, staviš lepo vistu 64 i sve ponovo instaliraš, pa ćeš videti dal nešto ne valj, bar se vista instalira za 15 min
 
Zar nije jednostavnije reinstalacija sistema, staviš lepo vistu 64 i sve ponovo instaliraš, pa ćeš videti dal nešto ne valj, bar se vista instalira za 15 min

Ja sam za Windows 7 RTM 32bit ili 64bit varijantu ako vec bude morao da reinstalira sistem.:smoke:
 
Pa ni sedmica nije loša, ali još uvek ima problema što se tiče podrške za drivere. Ali u svakom slučaju bolje nek lepo format C i fresh copy :)
 
Probaj sledeće

Sveže instaliran sistem, ubaciš sve drajvere OSIM za karticu.Onda lepo pustiš UPDATE da odradi svoje i instaliraš OBAVEZNO update za 4800 seriju odn. drajver koji ti update skine za istu.E tek onda instaliraš drajvere za grafičku i tek tad nećeš imati problema sa MSI I Radeonom.Ovo ti je iskustvo iz prve ruke mučio sam se 3 meseca oko istog problema dok nisam provalio šta je i sad sve funkcioniše ( čuk, čuk, čuk ) odlično!Pozz:wave:
 
Poslednja izmena:
Imao sam isti problem do pre desetak dana, ni reinstalacija nije pomogla. Problem sam resio(za sada) tako sto sam zamenio raspored memorijskih modula(imam 4x1Gb pqi na 800MHz), ne znam kako i zasto, ali racunar radi bez gasenja(ne gasim ga ni ja, a ni on se vise ne restartuje). Probaj druge momorijske module(pozajmi od nekog ako mozes) da stavis pa vidi sta se desava?
 
Bilo je ranije priče o tome. Poenta je da oni, SBB, to nikada nisu priznali već je uvek problem bio, po njima, kod korisnika. Ne sećam se baš detalja i ne bih da "lupam", javiće se neko ko je malo više upućen u to, ali problem nije u modemu već u signalu.
 
Jeste meni su se isto, ali odavno pre par godina, povremeno dešavali ti BSOD zbog SBB modema (tako sam ja tumačio jer je bilo uglavnom za vreme skidanja torrenata sa puno konekcija). Rešenje je bilo kačenje na LAN port umesto na USB. Samo što nisam siguran da je baš ovu grešku izbacivao.

Inače evo šta kaže MS Support

Stop: 0x0000000A or Stop: 0x000000D1
If you receive a "Stop: 0x0000000A" error message or a "Stop: 0x000000D1" error message during a clean install of Windows Vista, follow these steps:

1. Disconnect any external hardware devices that are connected to the computer. Additionally, remove or disconnect any hardware that the computer manufacturer does not support. Also, remove any hardware that you recently installed.
2. Contact the computer manufacturer for information about any known Windows Vista compatibility issues and about how to obtain and to install a BIOS update.
3. Check for related issues on the Internet. Also, check the Microsoft Knowledge Base.
4. Run a memory diagnostics test.

Uvek treba da potražiš na netu rešenje baš za taj error koji ti izbacuje. Nije svaki BSOD isti.

P.S. Mada se ovo odnosi na pojavljivanje tog errora tokom instalacije, potraži malo na netu, ovde kolko vidim uglavnom ljudi nagađaju. Isto tako pogledaj šta kaže Event Viewer System logs.



Imaš i ovaj "artikal" http://support.microsoft.com/kb/955734
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno