Šta je novo?

BSOD ntoskrnl.exe+4b2aec

sebekkg

Cenjen
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruke
443
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
I5 6600k, cm hyper 212
Matična ploča
Z170 hd3
RAM
16gb ddr3
GPU
Msi 1060 6GB
Storage
20 TB
Zvuk
On board
PSU
Tt 730
Kućište
Nzxt
Monitor
2x hp 24
Miš & tastatura
Logitech g710+, mx master 3
Laptop
Elitebook
Zdravo ljudi, imam problem sa mojom mašinom iz potpisa.

Nakon instalacije w7, konstatno mi se javlja ovaj problem,

Capture.JPG

radio sam SMART test hardova, i sve je ok.
Radio memtest86+, preko cd-a, i to je prešlo 10 prolaze bez greške.
Smanjio clock na CPU iako nema nekih problema sa vecim klokom, ali rekoh da nije do toga.

nisam pametan šta još može biti.

P.S. Meni on zabode i restartuje se u nekoj najprostijoj operaciji. npr surfovanje netom i prelaskom iz jednog u drugi tab u browser-u
 

Prilozi

  • minidump.rar
    19.4 KB · Pregleda: 21
pustio sam prime95 na nekih 2 sata, i nije bilo problema, temperatura je bila do 60 stepeni, ali razlog tome je topla soba. jer meni radi na nekih 3.15GHz @ ~1.21V, Zamnio sam i sata kabl, pa cemo videti da li ce restartovanja i bsod-a i dalje biti.
 
. npr surfovanje netom i prelaskom iz jednog u drugi tab u browser-u

Može bit grafički drajver uradi update, ako je najnoviji vrati na stariji. Neki drugi drajver. I kakav ti taj Windows 7 Ultimate x86 ili x64, tip drajvera zavisi da li je windows x86 ili x64.
 
Win7 profesional x64

A i nvidia najnoviji x64. Da vratim na one stare stabilne 197 ili tako nesto?
 
Win7 profesional x64

A i nvidia najnoviji x64. Da vratim na one stare stabilne 197 ili tako nesto?

Probaj, i ja imam problema sa ovim najnovijim(320), pa koristim 314, probaj ovaj ili neki raniji, ne jako stari kao taj 197. Dosta se ljudi žalilo na 320.18, pa ovaj najnoviji 320.49 nisam ni probao , ali ni on ne obećava mnogo.
Starije verzije možeš naći ako klinneš Beta and Older Drivers na linku http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
 
Poslednja izmena:
Na Sandy Bridge procesorima ova greska ukazuje na nedostatak napona kod OC-a.
Znam da imas stariji procesor ali probaj malo da dignes napon ili spustis klok.
 
@Rick, uzeo sam 275.33 koji sam dosta dugo koristio. I sa njima sa imao par problemcica, ali izgleda da su posle par dana se stabilizovali.

@timmi, ja sam jedan napon i frekvenciju drzao jedno 6-8 meseci bez ikakvih problema, ali kada su mi se ovi problemi javili, onda sam spustio klok za nekih 150MHz, ali mi se to opet desavalo. Jer npr na default vrednostima CPU je 2,5GHz@ 1.32V, sto je po mom misljenju i previse. Ja sam sada na nekih 3.15@ 1.22V i to gura prime95 par sati bez stucanja.
 
To je problem sa drjverima za zvuk,verovatno su pogresni instalirani pa su u konfliktu.
Realtek ALC1200 je tvoja,verovatno imas instalirane neke Nvidia HD drajere za zvuk.
Ne verujem da je do komponenata,100% do nekih drajvera.
 
Poslednja izmena:
evo opet pocelo da zeza :(

zadnje sto sam radio jeste update drivera grafike na zadnji=ne beta.

i opet posle par dana ovo
 

Prilozi

  • 082613-17830-01.rar
    9.6 KB · Pregleda: 25
evo opet pocelo da zeza :(

zadnje sto sam radio jeste update drivera grafike na zadnji=ne beta.

i opet posle par dana ovo
problem ti pravi msi 560ti ne slaze se sa novim drajverima pun net msi kartica koje zezaju.
to je ono njihov rat drajverima 20%,30% pobojsanje u igrama
vrati na neke starije drajvere.
 
Jel imas neki predlog koje konkretno? Jer sam updateovao na 320.49, zarad fife13 jer nije htelo sa onim starijim.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno