Šta je novo?

BSOD, help me plzzzzzzzz

mallet

Slavan
Učlanjen(a)
10.06.2007
Poruke
35
Poena
309
U poslednje vreme je poceo da mi se restartuje komp i izbacuje mi onaj odvratni BSOD.Ne stignem da procitam sta pise na samom plavom ekranu a ovo mi pise na
system event-u:
Error code 1000008e, parameter1 c0000005, parameter2 b9c5c3dc, parameter3 b7027bb4, parameter4 00000000

Googlovao sam i nisam uspeo da se snadjem.Ono sto sam uspeo da pohvatam je da moze biti memorija u pitanju pa sam pustio Gold Memory Test i kaze da je sve ok.
Takodje sam citao da mogu biti drajveri od graficke u pitanju(pogtovo sto mi se par puta desilo da se resetuje dok igram nesto) pa sam reinstalirao windows,medjutim BSOD se opet pojavio.
Maticna mi je asusova nforce2,graficka asus gf7600gt,ram kingston 3x512 ddr1(s' tim da jedan modul star bar 3 godine druga dva su stari par meseci)...Verovatno nije bitno ali hardovi su WD320gb i Maxtor 80gb...
Da li neko moze da mi pomogne?Hvala unapred.
 
Jesi li probao da promenish nekoliko verzija driver-a?
Eksperimentisi malo sa memorijskim modulima,odstranjuj jedan po jedan,mozda ti to da neki odgovor...Ako si u mogucnosti,isprobaj kako se sistem ponasa sa drugom grafickom karticom.
Ako je BSOD hardverske(a po svemu sudeci jeste) prirode jedino sistemom eliminacije ces naci uzrocnika.
Postuj i temperature.
 
Poslednja izmena:
koliko sam ja video moze biti da si infektiran sa nekim trojancem,ljudi sa slicnim problemom su resili to kada su ocistili komp od virusa,
znaci neki dobar anti virus ili anti spyware pa udri po svemu.
ako ne, moze biti i da ti neki drajver ( mrezna ) pravi probleme
svakako prvo probaj sa antivirusem pa javi sta je bilo.
 
E ovako danas sam se spremao da podignem ovu novu Fedoru i uzeo sam da napravim SWAP i Linux particije i formatirao sam pogresnu,tako da na hardu nemam nista sem sistemske particije...Reinstalirao sam XP juce i instalirao sam drajvere koje sam mesecima koristio bez problema...Danas sam odneo kantu do drugara i izduvao svu prasinu kompreserom...I pored svega toga mi je izbacio BSOD pre koji minut.Upravo sam izvadio ovaj matori modul od 512mb i ispalo je da nije Kingston vec PQL(zasto sam to uzeo stvarno ne znam) i ako mi u toku noci izbaci BSOD stvarno ne znam sta da radim...Takodje nemam od koga da uzmem graficku da probam...Meh...Znacu u toku nocu...Hvala na pomoci momci :wave:
 
meni je juche ceo dan izbacivao bsod i zamrzavao se komp na svakih 20 minuta...full scan sa ad-aware se professional je reshio problem ;)
 
Mislim da ti grafika pravi problem. Proveri da li ti je napajanje dovoljno jako za nju.
 
I da BSOD se vratio...
A da imam budjavo napajanje,imam...
Neko Frontier 450W koje sam dobio sa kucistem,kanio sam se da uzmem chieftec ali nikako da nadjem...errr...vremena...
Da li je to u pitanju?
 
Obrati paznju na dodatno napajanje koje ta kartica ima, da li si ga ukljucio, i ubaci neko drugo u kuciste, nesto malo kvalitetnije od tog Frontiera, ne mora da bude jace, samo da je kvalitetnije.
 
Da li si siguran da na ovu karticu treba da ide dodatno napajanje?
Jer ja ne vidim gde treba da ide to dodatno napajanje....Jel to treba da ide direktno na gradicku?
 
Poslednja izmena:
Odakle konektor za dodatno napajanje na 7600GT???
Jesi li skenirao disk sa nekim AV programom?
Opisi malo detaljnije kada si tacno dobijao BSOD,koliko puta dnevno...
Probaj jedan dan da radish samo sa jednim mem.modulom,drugi dan drugi modul itd...
OK,reistalirao si OS tako da opcija sa virusima otpada(nisam video).
 
Poslednja izmena:
BSOD dobijam non-stop cim pocnem da radim nesto "zahtevnije"...
Recimo,pustim muziku,pokrenem Heroje 3,apex mi skida nesto i WOW mi se update-uje i eto meni BSOD-a...
Medjutim,sad sam nesto izvalio oko temperature.Imam ono Frontierovo kuciste Blade sa nekim ekrancicem na kom mi pise temperatura,brzina fanova i vreme...Naravno ja znam da je to samo fora i da je neprecizno ali recimo u trenutku BSOD-a pokazivao mi je temp od 28-30C a normalno pokazuje 22-23...
Uzeo sam i popalio sve moguce programe da bi podigao temp.(mozda postoji neki program koji podize mem i cpu usage ali ja ne znam za to) i posle otprilike 2min na 28C sam dobio BSOD.
Onda sam otvorio kuciste i sacekao da se temp. spusti,usao u win i ponovo popalio sve zivo.Evo sad je 6-7min kako sam bez BSOD-a a CPU je skoro konstantno na 100% usage-a medjutim kuciste je otvoreno i temp je na 22C...
Drzacu kuciste nocas otvorenim i videcu da li cu dobiti BSOD...Ako ne onda je problem pregrevanje zar ne?Ali zasto je odjednom pocelo da se pregreva i sta da radim?U kucistu imam mestu za jos 2 fan-a ako se ne varam 9-ku i 12-cu ako je to resenje...
Jos jednom vam hvala na pomoci :D
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da se na rebrima kulera CPU-a nije natalozila prasina.
U svakom slucaju ,isprobaj to sa otvaranjem kucista...Mozda da malo opteretis mashinu dok je prozor u sobi otvoren, tada ce se komponente dobro hladiti .Koji program koristish za ocitavanje temperatura?
 
Poslednja izmena:
Sto se tice prasine komp je maximalno ociscen jer sam ga juce nosio kod drugara da kompresorom izduvam prasinu...Ni jedan program ne koristim,kao sto rekoh temperaturu sam procitao sa tog malenog ekrana na kucistu...
 
Skini speedfan i coretemp,to su mali i besplatni programcici pa uporedi ocitavanja...
 
Ahem...
Core temp mi je 49-51 a ovaj temp3 uzasno varira od -7 do 51
49147006dx7.jpg

By mallet at 2007-12-10

WTF???!!!

Od kada mi je otvoreno kuciste komp mi se resetovao 2 puta ali bez BSOD-a....Ovo pocinje bas ozbiljno da me nervira....
 
Poslednja izmena:
Resetovao mi se jos jedno 4 puta bez BSOD-a,zanimljivo je da sam 3 puta od ta 4 pokusao u isto vreme da pokrenem i speed fan i core temp...
 
Graficka je PCI-e,7600GT...I ne bih rekao da ima dodatno napajanje....
 
Ja sam onda nesto potpuno pogresno razumeo, ako je PCI kartica, onda nema dodatno napajanje, sorry. Nisi napisao tacno koju plocu imas, i koji proc. pa sam obzirom da koristis DDR1 pomislio da je graficka AGP.
 
Proc je Athlon64 2800 a maticna je K8N4-E SE...I jeste cudno da imam ddr1 i PCIe ali eto i toga ima :)
Anyway jel postoji neki tool kojim mogu da istestiram svaki deo hardware-a posebno?
Kao sto za RAM postoji Gold Memory Test...
 
Poslednja izmena:
Hot CPU Tester, ali ja tipujem da je problem sa drajverima (imadjoh u lepa starra vremena XP 2200+ na A7N8X DLX) i muku sam mucio sa drajverima
Zongliraj malo sa verzijama drajvera za maticnu i graficku
 
Pa jbt iste drajvere sam koristio godinu dana BEZ ikakvih problema...Kako je moguce da su odjednom pobrljavili?
 
Hmmmm?Nisam ga bootovao u safe modu nijednom...Sad cu da probam...Nego na ovom Speed Fan-u za sta je koja temperatura?
 
E vidish i mene to buni a na dosta mesta sam vidjao takva ocitavanja .Mozda nije odgovarajuca verzija programa za tvoj hardver ili slicno.Cini mi se da pola temperatura koje su prikazane uopste ne postoje npr,ta sto ti varira od -7 do X je definitivno neki bug.
Core temp hoce da restartuje mashinu,zalili se ljudi po forumu,zashto jbmlga...
 
Evo sta mi ocitava Speed Fan u Safe Modu,ovaj temp3 jos uvek brljavi ali onog ambient i core temp nema...
46060534xk9.jpg

By mallet at 2007-12-11
Ova kanta ce najverovatnije u servis :(
 
Poslednja izmena:
CoreTemp.... Skinuo sam dve verzije, prva mi resetuje komp, ova ne..Core Temp 0.95.4 Beta ..probaj sa njom.. meni korektno radi.

Da bih eliminisao softversku gresku koristim Puppy Linux sa CD-a.. probaj nesto slicno, e sad koliko i kako sa linuxom uopste moz' opteretiti sistem to bi ti neko strucniji mogao objasniti..
 
NE spominji mi Linux zbog budjavog SWAP-a sam formatirao pogresnu particiju.
Elem pusticu da mi Hot CPU Tester Pro pregleda komp kaze da ce biti gotov do 2 nocas...Sad kolko je to dobar program ne znam ali se nadam da ce pomoci....
 
Nazad
Vrh Dno