Šta je novo?

Brzo, brze, Samsung F3 :)

Jet Set Willy

Čuven
Učlanjen(a)
28.12.2001
Poruke
412
Poena
645
Mislim da model zasluzuje da ima posebnu temu.
Znaci stigla je Samsungova F3 serija (500GB per platter, 7200rpm).
Ovo je model od 1TB, znaci dve ploce po 500GB. Shotovi su prilozeni.
Seagate i WD ce morati jos da porade na svojim top modelima i nauce nesto od "malenog" Samsunga :)
Sto se tice utisaka, ovako na brzinu, disk je u idle-u nesto tisi od WD Black 640GB (6401aals) koji takodje ima dve ploce (ali od 320GB), dok je pri seek-u buka priblizna, s tim da F3 ima nesto "dublji" zvuk, nekako meksi, dok je WD "ostriji". Meni u potpunosti odgovara posto mi je i ovaj Black prakticno necujan sa 1m posto je u zvucno izolovanom i dampovanom kucistu bez direktnog kontakta sa limom.
Iako je pri randomu sporiji za nekih 1ms, u Average read-u je brzi za citavih 20-25% :whip:
Temperature su slicne ali diskovi nisu u istim uslovima pa ovo trentno ne mogu realno da poredim.
Cena je nekih 15% niza od WD Black ekvivalenta.
Sto se tice pouzdanosti, serija je nova pa se ne moze nista zasigurno reci, ali ako bude kao moj stari 2504C (kuc, kuc...) bice odlicno :)

Ne bih mogao da opisem u kilometrima....ali dok ucini "zuuu...zuuu...", pitaj Boga koja je to brzina... :D
 

Prilozi

  • f3 1tb.jpg
    f3 1tb.jpg
    166.7 KB · Pregleda: 515
  • f3 1tb hd tune.jpg
    f3 1tb hd tune.jpg
    125.8 KB · Pregleda: 295
Poslednja izmena:
Baš lepo od Samsunga što je napravio dotični model, taman mi je vreme za novi HDD i mislim da će to biti upravo F3 od 1TB. Nije loš WD, daleko od toga, ali nekako mi se više svidja Samsung od ova dva u ‚‚Moja mašina", a i inače. F3 samo prati dobro utabanu stazu svojih prethodnika i Samsung je na ovom polju sve bolji i bolji. :)
 
Ne videh da postoji tema u Bench House delu foruma...:)
Mozda bi bilo bolje da se prebaci ovde u "diskove" ili da se spoje teme?
 
Aj pitaću ovde, jes da ste se tamo raspričali, ali ono je ipak "gde da kupim" tema.
Vidim da podržava AAM, da li je neko probao, kojim programom i kakav je efekat, zvuk pri seek-u u odnosu na default (subjektivno) i koliko povećava random access?
Može li se oboriti na sata 150, jel ima jumper ili kako ide? Pošto imam staru ploču, KT400 je u pitanju sa VT8237 soutbridge-om, nadam se da će da radi dobro, radili su mi diskovi veći od 137GB.
 
Verujem, uskoro moj sledeci Hard :)
 
zvuk pri kopiranju

Ja sam uzeo F3 1Tb i vidim svi ga hvale kako je tih brz itd. Kod mene kada kopiram pocne da se cuje neki piskav oscilirajuci zvuk i mnogo iritira. Da li neko ima slicno iskutvo i kako se cuje kod vas kada kopirate? Znaci ne mislim na zvuk "grebuckanja" vec kao grebuckanje koje je jedno 10 puta brze i pretvara se u iritantan zvuk.
 
Kod mene :) hmm F3 1TB ima neki necu reci cudan zvuk, ali kao npr. kada motor radi ispod haube :) kao da mi celo kuciste i sto imaju vibraciju od njega
 
Definitivno dosta vibrira, dosta ljudi je već potvrdilo. Ja ću moj morati na neke gume, pertle... samo još ne znam kako, pošto mi je 5.25" kavez previsoko a i nema mesta u njemu.
 
Hmm, onda da predpostavim da je to normalno za ove diskove i da nece uticati na njegov radni vek? :) posto sam se malo prepao kada sam osetio vibracije :). Jeste u principu tisi od WD AAKS ali ima to konstantno brujanje. Nista probacu sutra sa nekim gumicama na nosacima HDD-a.
 
Hmm, onda da predpostavim da je to normalno za ove diskove i da nece uticati na njegov radni vek? :) posto sam se malo prepao kada sam osetio vibracije :). Jeste u principu tisi od WD AAKS ali ima to konstantno brujanje. Nista probacu sutra sa nekim gumicama na nosacima HDD-a.

Jesi li postigao sta postavljajuci ga na gumice?
 
3 godine
 
kako radi F3 od 500GB ako se podeli na 4-5 partitions?dali radi istom brzinom? meni pred svega interesuje dali se cuje kada radi i dali pravi buku u kuciste - dali prosledi vibraciju na kuciste?
 
Kako misliš istom brzinom? Naravno kao i svaki disk da je na početku (na obodu) najbrži a na poslednjoj particiji najsporiji. Ja sam izdelio 1 TB na četiri particije i upravo i brzinu uzeo u obzir, na kraju 200 GB za muziku, treću 500 za video, prva naravno sistem i druga 200 za rad gde stalno snimam kad mi neko nešto donese, skidam, extraktujem i sve ostalo...
Čuje se u leru, ne sviđa mi se idle zvuk, može to i tiše. A vibracija ima ali sitno, nije strašno, može da se prenese na kućište a i ne mora, zavisi od drugih faktora. Ja bi moj stavio na pertle/gume ali nemam mesta, uzan kavez, a onaj za optiku je previsoko a dva dvd-a zauzimaju mesto...
 
Evo i jednog r/w testa od mene. U pitanju je Samsung F3 502HJ
2qi3h20.jpg

Da napomenem da disk radi zaista fantastično, pogotovu ako se uzme u obzir i niža cena od konkurenata.
win7 x64 se butuje za 40 sekundi od pritiska na dugme. Lošiji SSD-ovi isto rade za 30 i kusur.
Jednom rečju pravi izbor. Na cpubenchmark.net odneo prvo mesto za standardne HDD.
 
Ovo je stvarno extra brzo, ipak je ova tehnologija i dalje najsuperiornija:party:
 
Vec se zbunio :D
 
Ja ga kupih i prezadovoljan sam brzinom. Malo je bucan za moj ukus ali mi u sustini ne smeta.
 
Evo i jednog r/w testa od mene. U pitanju je Samsung F3 502HJ
2qi3h20.jpg

Da napomenem da disk radi zaista fantastično, pogotovu ako se uzme u obzir i niža cena od konkurenata.
win7 x64 se butuje za 40 sekundi od pritiska na dugme. Lošiji SSD-ovi isto rade za 30 i kusur.
Jednom rečju pravi izbor. Na cpubenchmark.net odneo prvo mesto za standardne HDD.


dali neko zna mozda koliko je sporija f3 500GB od f3 1TB?
 
Sporiji u cemu? U testovima? U realnosti tesko da ce se osetiti razlika.;)

Hvala, ocekivao sam takav odgovor. Ma ne u testovima, nego ovako u realnosti, za slusanje mp3, gledanje filmova i za igrice, to me interesuje. Planiram da pazarim to uskoro, bash bi voleo neki dobar primerak koji nece da bruji-zuji-zvizda :D u stvari, treba mi uppgrade posle 320GB AAKS. :guitar:
 
Hvala, ocekivao sam takav odgovor. Ma ne u testovima, nego ovako u realnosti, za slusanje mp3, gledanje filmova i za igrice, to me interesuje. Planiram da pazarim to uskoro, bash bi voleo neki dobar primerak koji nece da bruji-zuji-zvizda :D u stvari, treba mi uppgrade posle 320GB AAKS. :guitar:
Imam F3 1TB,i ... nisam previse odusevljen (ako uopste imam cime da budem odusevljen kod HDDa).:p Jos se i solidno cuje.:S:
Kao sistemski disk, neces osetiti napredak u odnosu na 3200AAKS.:p Ja bih ostavio sistem na 3200AAKS i pazario drugi disk za storage.;)
 
Moj primerak F3 1TB je totalno tih u radu.:smoke: U Hd tune AAM nije ni ukljucen za ovaj HDD a default value je vec 254 sto predstavlja high performance kada je ukljucen AAM.
 
Tisina/buka je subjektivna kategorija.:p
 
Nazad
Vrh Dno