Šta je novo?

brzina harda???

Phoenix257

Slavan
Učlanjen(a)
15.02.2005
Poruke
4,512
Poena
440
Pozdrav svima, imam mali problem naime pre neki dan sam pokrenuo HDTune i gle cuda vidim da su mi hardovi u UDMA 5 modu (iako pordzavaju UDMA 6) pa sam krenuo na posao da to popravim , mada "pala" je cak i instalacija windowsa , ali opet moji hardovi su u UDMA 5 modu i kraj, a inace konfiguracija je iz potpisa Asus P5Q-PRO...
Da li neko ima neku ideju kako ovo da namestim? i da li je neko imao vec slican problem? da nije mozda ploca?
 
Neces nista dobiti prebacivanjem hardova u UDMA 6 mod ;)
 
Pozdrav svima, imam mali problem naime pre neki dan sam pokrenuo HDTune i gle cuda vidim da su mi hardovi u UDMA 5 modu (iako pordzavaju UDMA 6) pa sam krenuo na posao da to popravim , mada "pala" je cak i instalacija windowsa , ali opet moji hardovi su u UDMA 5 modu i kraj, a inace konfiguracija je iz potpisa Asus P5Q-PRO...
Da li neko ima neku ideju kako ovo da namestim? i da li je neko imao vec slican problem? da nije mozda ploca?
Kontroler na toj ploci ne podrzava "brze" modove od UDMA 5, iako sam hard podrzava... nikakav to problem nije, ista je situacija i kod mene... a kao sto domcale rece, nema razlike izmedju UDMA 5 (100MB/s) i UDMA 6 (133MB/s). Uostalom, ista prica kao i za famozni 80-pinski IDE kabl, koji je istovremeno i ATA 66, i ATA 100, i ATA 133 - ista ce brzina da bude, zavisi samo od harda koliko ;)
(a moz' i matori ATA 33 hard da nakacis na njega :D)
 
Nadovezacu se jedinim pitanjem iako nije puno vezana za ovu temu.
Interesuje me koliko je brzina hard diska bitna za obradu fotografija?
I da li je bitnije nadograditi plocu,CPU i RAM nego hard disk?
Hvala!
 
Pa sve zavisi kolike su fotografije :) Imam drugara koji se bavi profesionalno fotografijom,kad sam video mu jedna slika ima 512 MB ja sam se zaprepastio,znaci bitna je i brzina i velicina harda :)

da i jednu stvar koju mi je rekao ,skoro je preshao na Vistu x64 kaze da radi mnoogo mnogo brze sa ovim ogromnim fotografijama :wave:
 
Nadovezacu se jedinim pitanjem iako nije puno vezana za ovu temu.
Interesuje me koliko je brzina hard diska bitna za obradu fotografija?
I da li je bitnije nadograditi plocu,CPU i RAM nego hard disk?
Hvala!

Na prezentaciji SSD diskova na dva indentichna laptopa, na jednom je zamenjen HDD sa SSD- om. Zatim je u Pikasi 180 slika istovremeno rotirano za 90 stepeni. I najsporiji Kingstonov SSD je bio skoro 4 puta brzi od HDD-a.
 
Kao što rekoše u praksi je isto, jer je ograničavajući faktor brzina HDD-a.
A u sintetičkim testovima i sa onim uobičajenim nekvalitetnim ata kablovima samo može da se postigne gori rezultat :), konkretno burst speed.
 
Kontroler na toj ploci ne podrzava "brze" modove od UDMA 5, iako sam hard podrzava... nikakav to problem nije, ista je situacija i kod mene... a kao sto domcale rece, nema razlike izmedju UDMA 5 (100MB/s) i UDMA 6 (133MB/s). Uostalom, ista prica kao i za famozni 80-pinski IDE kabl, koji je istovremeno i ATA 66, i ATA 100, i ATA 133 - ista ce brzina da bude, zavisi samo od harda koliko ;)
(a moz' i matori ATA 33 hard da nakacis na njega :D)


Sad mi nesto nije jasno, znaci li to da je hd kontroler na P45 chipsetu UDMA 5 ???, ovo govorim , jer imam jos jedan komp , a na njemu je DFI P45 i na njemu je ista stvar
 
Da, Intelovi IHC ne podrzavaju UDMA6 mod.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno