Šta je novo?

Brisanje podataka sa SSD-a pre reklamacije

gmlale

Čuven
Učlanjen(a)
09.12.2003
Poruke
727
Poena
619
Moja oprema  
Mobilni telefon
063626864
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pokvario nam se SSD u garantnom roku, ali na njemu su podaci koji se mogu smatrati poverljivim. Ne dozvoljava mi da mu obrisem particije niti da ga formatiram. Probao sam iz Windows Computer Menagmenta ali nece, nece ni iz Mini Tools Partition Wizard.
Koje mi je resenje da unistim zapise na ssd-u da prilikom reklamacije ne budu kompromitovani podaci.
 
Macrorit Data Wiper
 
Pokvario nam se SSD u garantnom roku, ali na njemu su podaci koji se mogu smatrati poverljivim. Ne dozvoljava mi da mu obrisem particije niti da ga formatiram. Probao sam iz Windows Computer Menagmenta ali nece, nece ni iz Mini Tools Partition Wizard.
Koje mi je resenje da unistim zapise na ssd-u da prilikom reklamacije ne budu kompromitovani podaci.
Ugovor o poverljivosti, kao u normalnom svetu. Ili čekić?
 
Odneseš i daš im sve opcije, ko što reče @zamzung
Ugovor ili čekić na licu mesta.
 
Probaj sa KillDisk, da li ga vidi.
 
Koji SSD je u pitanju, ako ima svoj utility za secure erase, onda to probati. Parted Magic takođe ima u sebi za Secure Erase.
I naravno uvek enkriptovati upravo da se ne bi dolazilo u ovakve probleme. Da li je enrkiptovan SSD?
 
Vec sam odradio djalf resenje. U pitanju je Silicon Power 128gb. Ovo je peti komad koji se kvari u zadnjih nekoliko nedelja. I to sve kupljeni letos i u ranu jesen, ocigledno losa serija. Pre toga nisam imao problema sa njima.
 
Nazad
Vrh Dno