Šta je novo?

Brisanje ekrana TFT-a

woolfika

Čuven
Učlanjen(a)
02.03.2003
Poruke
47
Poena
609
Smem li brisati ekran sa alkoholom kao kod obicnih CRT monitora?

Hvala
 
Samo topla voda i magicna krpa.
 
Ekran mozes obrisati sa alkoholom ali nestavljaj puno vec samo navlazi krpu,a krpa mora da bude jako mekana tj od pamuka da ne ogrebes zastitnu povrsinu neka stara majica (al ne sa buvljaka)
Ima po gradu raznorazne tecnosti za TFT monitore pa mozes i to da uzmes.
Detaljnije je o ovome pisano ranije mozes da potrazis po forumu
Poz
 
Poslednja izmena:
Alkohol razara i jetru a mani TFT monitor :bottle:

Moja preporuka za brisanje svega što ima veze sa računarima je PC Cleaner...neverovatno dobra tečnost, skida svaku prljavštinu i masnoću, jedna bočica dosta dugo traje a košta manje od 300,00 dinara...proizvodi ga Multi-S sa Novog Beograda (iza Zepter Banke), 311-58-01. Inače, ima ga valjda u svakoj knjižari.
 
kUdtiHaEX je napisao(la):
Samo topla voda i magicna krpa.

Upravo tako!

Mani se hemije, jer TFT je premazan nekim slojem koji smanjuje refleksiju i nikad nisi siguran kako ce data tecnost da deluje na njega...

Verovatno su ta sredstva OK, ali jedna losa serija, i sta onda?? Fleke po spravi od 300-500E :wall:
 
Ima da se kupi sredstvo za ciscenje monitora. Proizvodjac Durable. Extra cisti.
Pozdrav...
 
Videcu da uzmem to sredstvo za ciscenje ili PC cleaner ili Durable ali cu za pocetak samo sa pamucnom krpicom, hvala narode!
 
A ako je zastitni sloj iznutra? Tako su nekada davno tvrdili da CRT ima sloj spolja...
 
A da li ima veze da li je upaljen monitor?
Posto ja uglavnom brisem kad je upaljen (sa vlaznom krpom).
 
Bilo je ovih tredova bar x5 + na svim (novijim) je linkovan search ka starijim tako da ja to neću da radim :p

za TFT: magična krpa + kisela (mineralna) voda* ("Knjaz Miloš" najbolje :D)

Već neko vreme me kombinacija sa običnom vodom jednostavno nije zadovoljavala, ostajali su vidljivi tragovi - kao senke od ranijih otisaka (briskanje tačkica i trunki prašine "u letu"..) a čak su povremeno počeli da ostaju i tragovi od pokreta krpom. Onda sam pročitao na forumu da je ovo dobitna kombinacija i odlučio sam da probam. Rezultati su odlični - monitor kao nov, a potrebno je jaaako mala količina vode (svega 2-3 zapremene plastičnog zatvarača za flaše, da krpica upije na maloj površini recimo 7x5 cm). Vrlo je bitna i tehnika brisanja: prvo prođete celom površinom monitora sa mokrim delom (presavijte krpu kako vam je zgodno), pa odmah lagano pređete preko njih sa suvom stranom dok mokri sloj na monitoru još isparava. Time neće ostati nikakvi event. tragovi od krpe i ubrzaćete sušenje. Monitor mi stoji okrenut prema prozoru, dakle, presijava se na dnevnoj svetlosti kada je ugašen i tačno vidim i najmanje mrlje koje me nerviraju. :)
 
vec dve godine koristim pc cleaner,mislim da je oko 300 dinara, i jos mi traje
 
Nazad
Vrh Dno