Šta je novo?

Bolje za oci

_hypnotic_

Slavan
Učlanjen(a)
13.03.2007
Poruke
214
Poena
320
Jel moguce da mi sad vise smeta kad sam monitor povezao na DVI, nego pre toga sa VGA? Sad me bole oci i glava...stavio sam na 75 HZ, na analognom je bilo 60Hz...Jel ima bilo koja realna varijanta da mi ovo sad vise smeta...?
 
Poslednja izmena:
Jel moguce da mi sad vise smeta kad sam monitor povezao na DVI, nego pre toga sa VGA? Sad me bole oci i glava...stavio sam na 75 HZ, na analognom je bilo 60Hz...Jel ima bilo koja realna varijanta da mi ovo sad vise smeta...?


Jedan moj drugar se isto zalio kad je presao na DVI :trust:

Lako ces utvrditi da se o tome radi ako te ne boli glava kad ga vratis na D-Sub :type:
 
Jedan moj drugar se isto zalio kad je presao na DVI :trust:

Lako ces utvrditi da se o tome radi ako te ne boli glava kad ga vratis na D-Sub :type:

Pa mislio sam da sacekam mozda jos dan-dva, pa cu da vratim....ali 98% sam siguran da je zbog toga iako vazi da je DVI kao bolji, mada ja ne primecujem mnogo ni po samoj slici, imam Samsung 223BW.
 
Na DVI bi trebalo da je oštrija i "preciznija" slika, pokušaj malo da podesiš monitor. Stavi ga na 60 Hz slobodno, jer to je native za većinu LCD monitora, možda je i do toga jer nije predvidjen da radi na 75 Hz.
 
Jel moguce da mi sad vise smeta kad sam monitor povezao na DVI, nego pre toga sa VGA? Sad me bole oci i glava...stavio sam na 75 HZ, na analognom je bilo 60Hz...Jel ima bilo koja realna varijanta da mi ovo sad vise smeta...?

Možda si mu "ubo" frekvenciju pa nastala rezonanca! :d
:banana: :wave:
 
Na DVI bi trebalo da je oštrija i "preciznija" slika, pokušaj malo da podesiš monitor. Stavi ga na 60 Hz slobodno, jer to je native za većinu LCD monitora, možda je i do toga jer nije predvidjen da radi na 75 Hz.

Na DVI bi trebalo da je preciznija slika, ali ne mora da bude. Probaj na 60Hz, a ako je slika bar malo van fokusa ochi se vishe naprezu i eto glavobolje. Poigraj se sa podeshavanjima.
 
DVI je digitalni viideo transport. Slika se poklapa pixel na pixel sa onimn sto je u memoriji graficke karte.
Skoro svi paneli danas rade na 60hz. To sto negde pise 75 zaboravite... to je i dalje 60hz. Zbog nacina kako tft/lcd radi nemoguce je da te boli glava. Mislim da je pre zbog promene vremena ili previse piva na beer festu.

Npr.. kod mene na laptopu radi smanjenja potrosnje baterije ekran radi na 50Hz... tj. low dvi frequency mode i nema nikakve razlike u odnosu na 60Hz.
 
Verovatno ti smeta shto je slika oshtrija preko DVI. Probaj da ukljuchish Clear Type - meni su bez njega slova previshe oshtra.
 
Yep. Zato sto je ostra slika. Isti problem sam imao kada sam kupio TFT i odmah nakacio na digitalni, pre toga sam imao CRT. Samo je stvar navike. Za par dana ce ti sve biti "jasno".
Navikao si na analgoni sistem, gde se iscrtavaju linije, dok, kako je receno, na digitalnom svaki pixel se pali pojedinacno.
I kako su ti rekli, baci slova na Clear Type, bolje izgleda.
 
Navikao si na analgoni sistem, gde se iscrtavaju linije, dok, kako je receno, na digitalnom svaki pixel se pali pojedinacno.
I kako su ti rekli, baci slova na Clear Type, bolje izgleda.


Linije se iscrtavaju na CRT-u, a ne na analognom LCD-u :trust:

Kontam da ce se posle ovih postova javiti za par dana i napisati da vise nema problema :type:
 
Skoro svi paneli danas rade na 60hz. To sto negde pise 75 zaboravite... to je i dalje 60hz. Zbog nacina kako tft/lcd radi nemoguce je da te boli glava. Mislim da je pre zbog promene vremena ili previse piva na beer festu.

Veruj mi da me bole i oci i glava, i da je od monitora. Nije vreme, a ni pivo, jer ga ne pijem.

Vratio sam na 60Hz, sad cu da vidim sta se desava...ako nista, nazad na VGA, nekako mi je bilo lakse za oci.

A za ClearType, 7ebem li ga, meni s tim sad slova izgledaju mutnjikavija i masnija, i kao da je i sam font promenjen.. :S
ali istina je i da su ona standard 5ranje, mnogo su providna i tanka
 
Poslednja izmena:
Ja ne mogu da radim normalno ako clear type nije ukljucen, u svakom slucaju pose par sati za racunarom, bilo DVI ili D-Sub - glava boli a slova pocinju da mi se razmazuju po ekranu:crash:

Anyway, treba ti vreme da se priviknes, tj. da ti se oci i mozak naviknu :eyebrows:
 
Vrh Dno