Šta je novo?

Bluetooth FM transmitter za kola

Koliko vidim nema mikrofon, samim tim ne moze ni da sluzi u svhru handsfree.
 
Poslednja izmena:
iPhone 13, automatski pali Music kada se poveže na BT u kolima. Kako da namestim da mi pali Deezer?
 
vidim da je mikrofon slaba tačka ovih sprava...postoji li neki koji se pokazao kao iole dobar za razgovore u kolima?
 
Ja uzeo ovo "na slijepo" za kola, blago je reći da sam razočaran. Kažem na slijepo jer je ogroman broj komentara bio kako je zvuk vrhunski. Istina, nema šuštanja ali je zvuk daleko od vrhunskog. Niski tonovi su gotovo nestali dok se vokali blago rečeno loše čuju...

 
Koji bluetooth fm transmitter bi preporučili sa dobrim mikrofonom. Onaj Anker ima na aliju, ali je 50€. Vidim po KP ima Baseus za oko 2000-2500 dinara, ima i Essager na aliju za oko 5-10$. Valja li to šta?
 
Porucio sam ovo sa Bagggood-a:

[US$20.99 19% OFF]BlitzWolf® BW-BC2 bluetooth V5.0 FM Transmitter 18W PD + QC3.0 USB Car Charger 7 Colors RGB Backlit Light LED Digital Display Wireless Radio Adapter HiFi Music Play Car Kit With Mic Hands Free Calls Mobile Phone Accessories from Phones & Telecommunications on banggood

Posto nisam do sada porucivao odatle, dobio i neki popust, izasao je 15$. Po ocenama je dobar bas, videcemo kada stigne. Ankera nema nigde, za Baseus je skupa dostava (35e na Ali), ovo mi se nametnulo..

Javljam utiske kada stigne, do nove godine nadam se 😂😂
Jel ti je stigao uređaj? 😁 Kako se pokazao u praksi i kakav mu je mikrofon?
 
Jel znate mozda neki fm transmiter koji ima neku svoju memoriju, ali ne skladisnu. Vec memoriju da upamti dokle je stigao odredjeni mix kada ugasim auto, zatim kad ga upalim da nastavi odatle, tipa od 70-og minuta. Probao 2 xvawe modela, oba krecu mix iz pocetka svaki put kad upalim auto. I da, pustam muziku sa fleske.. Necu bluetooth jer je kvalitet ocaj, znam da bi tako resio problem.
 
Da ne otvaram novu temu, je l stetno da fm transmiter uvek bude u "upaljacu" tj uticnici? Kad su kola ugasena on i dalje svetli? Mislim da trosi "nista" struje iz akumulatora(naravno muzika iskljucena)? Moze da se desi da stoji i dva dana u ugasenom autu? Malo mi cimanje da ga stalno vadim i ubacujem (nisam mislio da cu to ikad reci)...
 
Pa ne bi trebalo stalno da radi. Ne troši to puno struje, ali ako nekoliko dana ne voziš auto, može da podprazni akumulator.
To što ne svira već samo "stoji", ne znači da ne troši el.energiju, jer je to radio predajnik koji emituje noseću frq. i kada nema signala.
Nemoj ga vaditi kada se cimaš po gradu ili parkiraš auto ne jednu noć, ali izvadi ga ako znaš da nećeš voziti par dana.

Inače, kod nekih vozila utičnica za upaljač ima stalno struju, a kod nekih samo kada se da kontakt.
Kod nekih se to može prepraviti i izabrati kako hoćeš da radi tamo nekim džamperima u kutiji sa osiguračima, ali nije za čačkanje od strane korisnika. Pre je za servis, autoelektričara ili bar naprednog DIY korisnika.
 
Kolege forumaši, potrebna mi je pomoć nekoga ko se razume u tematiku FM transmitera i auto audio uređaja.

U autu (Corsa D, 2009. god.) imam CD30 (ne-MP3) koji bi bio najniža, bazična audio ponuda (samo FM i CD plejer, bez AUX, USB itd).
Imam neki običan FM transmiter ali je kvalitet zvuka jako loš (šum i slab signal, slaba jačina zvuka, redovno hvatam FM transmitere iz okolnih automobila koji su podešeni na istu frekvenciju sa daleko kvalitetnijim zvukom xD).
Opcija ulaganja u zamenu kompletnog audio uređaja mislim da nije racionalna, pa bih zato da se raspitam da li postoji opcija kupovine nekog boljeg transmitera.

Na KP i Ali-ju sam naišao neke neke trasmitere koji podržavaju DAB i/ili DAB+. Da li neko ima iskustva sa DAB/DAB+ FM transmiterima?
Kakav je kvalitet zvuka?
Da li je potrebna posebna antena za (taj) DAB(+), pošto na Ali-ju prodaju DAB (adaptere) antene?
EDIT: Dopuna prethodnog pitanja. Da li već ugrađeni audio sistem u mom autu podržava DAB i ima DAB antenu?

Hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
Za transmitere ne znam, ali tvoj auto radio iz '09 teško da podržava DAB.

DAB se uostalom već neko vreme emituje kod nas tako bi sigurno znao da ga imaš.
 
Posebnu antenu ima DAB u kolima, kad je fabricki, obično u nekom od leptir prozora pozadi,nazad, poklopcu retrovizora. Svakako bi znao da imaš, pošto bi nekoliko stanica imao memorisanih 2x, FM i DAB.
 
Moj auto ima DAB i nemam pojma gde je antena i kako izgleda. :p
Nije nigde vidno istaknuta.

Na multimediji ima DAB područje i nekih 6-7 stanica ima na DAB.
 
ДАБ+ антена мора посебно да се монтира за аутомобиле који је немају, углавном се добије варијанта која се лепи на предње стакло. ДАБ+/ФМ трансмитер се користи тамо где је укинут ФМ сигнал (Норвешка) да може да се искористи стари радио. ЏД30 у Опелу 100% не подржава ДАБ.
IMG_20170701_223706.jpg
 
Aha, ako je atermarket, onda se vrv vidi.
Setih se i da službeni 500L ima DAB, i antena nije nigde vidljivo istaknuta.
 
> post sa android maps teme (mod. edit)

Malo off, tj nije vezano za AA, zna li neki, dal ovi adapteri za AA ili neki drugi mogu da se koriste za emitovanje muzike u kolima, tj, ja nemam AA, imam USB koji je namenjen isključivo za fleš sa muzikom, pa dal neko ima iskustvo sa nekim adapterima, žičnom, bežičnim koje bi uštekao u taj USB i na koji mogu na povežem mobilni I da preko njega puštam muziku?
Lakše mi da skinem muziku na telefon nego na USB stick. A opet, imam i Spotify.
 
Poslednja izmena od urednika:
Teško. Potreban ti je AUX ulaz, na koji bi nakačio adapter. USB bi mogao da iskoristiš da ga napajaš samo.

Sem toga saglasan da je Spotify (ili drugi servis) najviši nivo komfora za muziku u kolima, pogotovo ko voli muziku i stalno je sa njom.
 
Pa u prethodnom automobilu sam imao multimediju i sve je radilo super. U ovom je druga priča. Imam BT ali samo za pozive i razgovor, imenik itd, imam USB preko kojeg ne može punjenje, samo USB sa MP3 muzikom. Tako to radi Fiat sa njihovom Bleu&me "multimedijom"
 
@encarta Ista stvar i mene zanima, našao sam da postoji "Blue & Me Adaptor" za stare iPhone telefone, ne znam da li radi na novim. Ima i neka budževina kao na ovom videu, ali onda se gubi Blue&Me funkcionalnost telefonskih poziva.

 
Ima li neko Ugreen Bluetooth USB- Aux i da li podrzava automatsku konekciju nakon paljenja automobila? Pise da podrzava.

Baseus ne podrzava i bas mi smeta to!
 
Ljudi,

I ja sam sada u potrazi za nekim BT cudom za auto. Treba mi za firmu za nase vozace, neki imaju AUX ulaz na radiju pa bih voleo da njih spojim preko kabla, a neki ili nemaju ili im je AUX ulaz u kvaru pa njima ne preostaje nista drugo osim FM transmisije.
Mislio sam da postoji neki uredjaj koji pokriva obe ove funkcije, ali FM transmiteri imaju samo AUX ulaz ali nemaju AUX izlaz. Mislim, mogao bih ja to raskupusati i nalemiti AUX izlaz ali ne bih to da radim ako ima vec fabricko resenje.
Dakle, treba mi uredjaj sa obe funkcije, ali ako nema tako nesto onda mi je OK i preporuka za dva uredjaja, jedan koji ima samo AUX izlaz a drugi koji ima FM transmiter.
 
Ja ovaj koristim dobrih 4 godine. Nadam se da si na ovako nešto mislio. Ima fm aux usb i sd card
 
Ja ovaj koristim dobrih 4 godine. Nadam se da si na ovako nešto mislio. Ima fm aux usb i sd card
Cek, jel pomocu tog uredjaja mozes da pustas muziku sa telefonu (BT veza), a on je pomocu FM frekvencije salje na radio i zvucnike?
 
Mesec dana korostim Baseus S13.


Zvuk je odlican kad se na samom Baseus S13 potenciometrom smanji glasnoca na 25 (skala je 0-30), dok na 30 baš ima distorzija. Sledeci put kad se upali krece opet od 30 pa malo smara to stisavanje. To je zapravo jedina mana uredjaja.

Handsfree opciju kad koristim odlicno cujem sagovornika a sagovornici me nijednom nisu pitali da li sam u autu. Zena kaze da je zvuk odlican kad pricamo.

Pored potenciometra postoje dugmici za sledecu i predhodnu pesmu. Ima citac mikroSD kartica sa kojih je moguce pustati pesme (busam probao) kao i sa usb memorije. Crveni usb je brzi punjac, puni samsung A52s istom brzinom kao i kucni punjac. Pored toga postoji i usb-c prikljucak za punjenje.

Prilikom davanja kontakta u automobilu na ekranu uredjaja se ispisuje napon akumulatora, u uputstvu pise da obavesti ako je napon prenizak ili previsok (za sada mi je napon dobar pa.ne znam kako obavesti). Nakon par sekundi na ekranu se ispisuje frekvencija emitovanja i to je default ekran.

Na Samsung telefonu postoji opcija "Rutine". Namestio sam da telefon prilikom konektovanja na bt S13 upali aplikaciju za pustanje muzike (moze bilo koja da se odabere) i pusti istu a prilikom diskonektovanja da zaustavi muziku i ugasi aplikaciju.

Ne mogu S13 da uporedim sa necim drugim ali sam prezadovoljan kupovinom i ima moju preporuku.
 
Za bluetooth ja koristim Ugreen cm279 .Radi na bateriju i ima autonomiju 9h.Pogodna je gde bi kabal za punjenje smetao vozaču a može se i puniti u toku korišćenja. Nema šumova u opšte jako kvalitetna stvarčica .Slušam muziku preko aux i stvarno se ne primećuje nikakva razlika u kvalitetu tona,kao sa SD da slušam muziku.Za razgovor takođe dobar ima dobar mikrofon. 5min nakon disconect-a sa bluetooth sama se iskljčuje čuva bateriju . Ugreen cm309 nisam probao al ga isto predlažem jer sam se uverio u kvalitet Ugreen proizvoda!
Zaboravio sam što je najvažnije da ovaj cm279 pamti zadnjih pet uređaja kojima je bio uparen i prilikom uključivanja automatski se upari .Može istovremeno na 2 telefona da se kači.
 
Poslednja izmena:
Cek, jel pomocu tog uredjaja mozes da pustas muziku sa telefonu (BT veza), a on je pomocu FM frekvencije salje na radio i zvucnike?
BT veza sa telefonom a fm-om ili aux-om veza sa auto radiom. Dva USB-a su za punjenje telefona. Ima USB za flash i slot za SD karticu. Zvuk je ok preko fm-a i handfree-a. Prebacivanje pesama predhodna/sledeca. Mislim da i posle toliko godina koliko postoji ovaj model za ove pare skroz ok kupovina.
 
BT veza sa telefonom a fm-om ili aux-om veza sa auto radiom. Dva USB-a su za punjenje telefona. Ima USB za flash i slot za SD karticu. Zvuk je ok preko fm-a i handfree-a. Prebacivanje pesama predhodna/sledeca. Mislim da i posle toliko godina koliko postoji ovaj model za ove pare skroz ok kupovina.
Drugar kupio neki BT koji se kaci iza u aux dzek na radiu, medjutim ne radi mu to na njegovom radiu, pa mislim da ce ovo biti ok resenje. Jedini cilj mu je da pusta pesme sa telefona na radio u autu, a koliko sam razumeo to ta spravica radi. Mislim da cemo je poruciti
 
Prilikom davanja kontakta u automobilu na ekranu uredjaja se ispisuje napon akumulatora, u uputstvu pise da obavesti ako je napon prenizak ili previsok (za sada mi je napon dobar pa.ne znam kako obavesti). Nakon par sekundi na ekranu se ispisuje frekvencija emitovanja i to je default ekran.
Ovo je strava, nisam znao da ima tu opciju
 
Nazad
Vrh Dno