Šta je novo?

Blueberry NETCAT (MID)

cim ima usb, ima i sve sto moze da se nakaci na usb. jedino je diskutabilan 3g/cdma modem, ali o tome smo vec pricali ..

ako ubodes citac na usb, on ce ga tretirati kao usb device.
 
izgleda je mačlice drugčije u praksi... barem kod mene. Da se razumemo, nisam neki poznavalac, tako da mi nije cilj da pametujem, vec da se raspitam.

Dakle, kad nakačim čitač sa karticom u njemu, pojavi se ''preparing mass storage'' i nakon toga piše ''preparig tf card (sitnijim slovima: checking for errors)'' i to je to... ne mrda odatle i nigde ne mogu da ga nadjem, moram da isključim/uključim netcat da bi opet mogao da ''vidim'' karticu u uredjaju, jer ono ''preparing tf card'' se ne sklanja...
 
Poslednja izmena:
na drugim tabletima sa androidom, sasvim normalno odradi mass storage, i preko file explorer-a je dostupan posle sekund. ne znam sta ovde koci, verovatno firmware.
 
postoji, ako se blueberry odluci da ponudi novi firmware, ili ako nam odgonentnu koji je hardware unutra pa sami da ga fleshujete.
 
jel se zna mozda kada ce moci internet cat da se koristi na orion telekomu internet za poneti
 
Da li je normalno da se greje tablet kad se puni. Mislim na zadnju stranu odmah do konektora za punjac
 
Naravno , tu se nalazi baterija i kad se puni normalno da se greje .
 
Da li postoji opcija postavljanja šifre koja bi se zahtevala nakon uključivanja uredjaja... ,)
 
Menu -settings-location and security - screen unlock pattern
 
E ljudi pazite ovo... Verovatno neko i zna za ovo ali eto za one koji ne znaju... Pronasao sam negde na nekom forumu da ako se opbrise Gallery3D.apk po istom fzonu kao i Phone.apk vise nece da se pojavljuje milion onih TMP fajlova na memorijskoj kartici... i odlucio sam da probam... i covece 'ladno radi. Evo trenutno na kartici nemam ni jedan tmp fajl a svakog dana mi se non stop stvaralo...
 
posle nedelju dana igranja sa ovim parčetom ljudskog (?) ekskrementa zvanog netket, ja dižem ruke, ovo ide u oglase u pola nabavne cene pa nek se neko drugi zaj... igra sa snjime.

odakle početi... P.LJ.E.Z.N. je tako fantastičan uređaj da me ne mrzi da teglim 17" laptop od 4 kile do kauča da čitam mesto da uvatim P.LJ.E.Z.N. u ruke. sporo, bagovito, jadno, sporo, krcka pod prstima, strujni kabl od 13 cm, sporo, ne radi fleš te ne radi pola veba, svaka druga aplikacija ne radi na ovom čudu kineskog inžinjeringa i srpskog "pažljivog odabira", rezistivni ekran po kome moraš maljem da lupaš, spoooroo do bola, baterija koja traje koliko i izdah kolibrija, 0 od tech supporta, večito zbunjen izraz lica koji uveseljava okolinu radzbog "jel nisam dovoljno jako stiso OK ili jesam al je on sad zauzet pa da pričekam malo?" sindroma, butovanje od jednog prepodneva, spoooorost u svemu... ja abortiram druženje sa istim, a vama ostalima puno sreče.
 
Reklamiraj, vrati, traži pare nazad. Nemoj biti klasičan Srbijanac (žitelj Srbije) da ideš okolo i kukaš svima osim onih koji su stvarno krivi za tvoju duševnu bol... :)
 
"koliko i izdah kolibrija"... hehehe da si ubacio "koliko i prdez od kolibrija" i da ima Like dugme, kliknuo bih barem tri puta koliko mi se svideo tvoj post :)

Vidi rodjo, ipak je ovo sirotinjska igracka... to moras da shvatis. Isto kao sto amerikanci naprave one 99$ laptopove i posalju u afriku da sirotinja malo oseti 21. vek.

Samo je bitno da mu covek nadje upotrebnu vrednost prema svojim potrebama/interesovanjima... nista drugo...

Evo da budem iskren ja sam se bas dosta izigrao i vec sada dosta redje ga ukljucujem, ali u onim trenucima kada ukljucim imam neke stvari koji su mi bas milina za cackanje.

Recimo ovaj Pulse program za citanje RSS vesti... User interface mu je znaci orgazam koliko je dobar

Citanje stripova... milina... nisam citao stripove sigurno 10 godina... Trazim da nadjem negde Alana Forda ali neko bolje izdanje od onih 112 skeniranih i da se podsetim starih dobrih vremena...

Pre neki dan sam provalio da ima Live Wallpaper...znam znam seljacka zanimacija, ali sta mogu kad mi ono dodje nekako lepo :) Sednem tako i gledam u onu vodu i ono lisce... i bas mi nekako cool trip...
 
post je bio u svrhu da pomognem nekom da ne baci pare na ovu kantu, ako je tebi to = kukanje, blagiš se tebi. prodavca nemam šta da maltretiram, nije on kriv što sam ja glupa paljevina i uzimam uređaj na neviđeno. nije neispravan, nije mi obećano ništa što nije ispunjeno, kraj priče.
 
Sta si ocekivao za tu cenu ... smooth like ipad ? :) Pa ne kosta isti onoliko :) ... ne zbog tehnickih karaktersitika vec bas zbog tog osecaja brzine respozivnosti u radu.
Mada cena jeste prevelika za jedan takav uredjaj.
A to sto nece otvori pola weba ili nece da otvori neki video/audio/pic fajl ili bilo koji drugi fajl to nema veze sa hardwerom ni sa uredjajem .....(to se sve softwersi resi)
Istu gresku su napravili i na sajtu benchamrka kad su radili opis.
 
Poslednja izmena:
Wired, ili neki njihov satelit, je readio teardown iPada pre više od godinu dana i vrednost off the shelf komponenti & rada koji ga sačinjavaju su procenjeni na $200. Pričamo dakle (a) o uređaju koji tehnički superiorniji (b) o cenama od pre godinu dana i (c) Pin je naručio svoj BTO produkat direktno od proizvođača.

Nije daklem sumanuto očekivati da godinu dana kasnije može da se dobije komparativno dobar uređaj za male pare. Naravno da ne očekujemo kristalni kapacitacititivni ekran od des inača i munjevite performanse i 10 sati bateriju... al daj brate neki kompromis na tu temu, ajde da bude brz a da ima krš ekran, to ne košta planinu para. ili daj krš ekran al da bude 10 inača. Ili daj da ima Froyo pa da radi pola stvari koje ne rade, a ne ovako, daj sve najgore što može da se nađe i onda kao "za te pare" to je "kompromis". To onda nije kompromis, to je krš u apsolutnim i relativnim koordinatama.
 
Ajd' daj spisak stvari koje ti ne rade. Moze da bude da je tebi zapao neki falican model ili sta vec...

Recimo meni odlicno radi ona igrica Raging thunder 2, a AleksandarVS kaze da njemu nenormalno seca... Nekima je Skype chat radio a ja recimo nisam mogao ni da ga pokrenem...

Primetio sam jednu stvar... Kada se uredjaj drzi uspravno kamera je meni na desnoj polovini (gore desno) dok je na fotografiji u Svetu kompjutera kamera na levoj polovini (gore levo)...

Ako bi se ispostavilo da uredjaji koji imaju kameru na levoj strani su stariji i sa falinkom onda bi to mogao da bude dobar znak na sta neko treba da obrati paznju kada kupuje uredjaj...
 
Evo srece i radosti, PiN je produzio garanciju na dve godine: "Garancija od 2 godine važi za sve do sada prodate uređaje!"

Druga bitna stvar, ako si uredjaj kupio i nisi zadovoljan mozes da ga vratis i trazis par nazad, posto si kako kazes kupio NetCat na nevidjeno.
 
Da li je to isto što i Scroll - Tablet PC?
http://www.storageoptions.com/products/scroll/scroll

Izgleda da su sve komponente iste osim rezolucije (a i to je možda isto)?
Nudi se čak i ista tastatura-futola.

Na FAQ stranici gore navedeng sajta za upgrade na Android 2.2 piše sledeće:

Q. Will Scroll be updated to Android 2.2?

A. There are currently no plans to use Android 2.2 with the Storage Options Scroll Tablet PC.
We believe Android 2.1 is a more stable platform which is compatible with the widest range of applications.
 
Da li je to isto što i Scroll - Tablet PC?
http://www.storageoptions.com/products/scroll/scroll

Izgleda da su sve komponente iste osim rezolucije (a i to je možda isto)?
Nudi se čak i ista tastatura-futola.

Na FAQ stranici gore navedeng sajta za upgrade na Android 2.2 piše sledeće:

Q. Will Scroll be updated to Android 2.2?

A. There are currently no plans to use Android 2.2 with the Storage Options Scroll Tablet PC.
We believe Android 2.1 is a more stable platform which is compatible with the widest range of applications.

LOL! :d

ova izjava je analogna sa "we believe that windows 2000 is more stable than Windows 7 whitch is compatible ... "

elem, boki24 da ne dodje do zabune, ni ovaj tablet, ni onaj Ican! 7, ni Blueberry Netcat nisu original uredjaj, iako su identichni, da ne uvredim doticnog gospodina, koji reche da ga je sam sklopio. u pitanju je Kineska osnova, a dok mi ne dopadne shaka jedan, ne mogu ti reci koji hardver je unutra.

ako bi neko bio dobar da da jedan screenshot od Android Sys Info-a, hardware tab.

ja josh ne uspeh da nadjem original kineski uredjaj/hardware, a cim mi neko to kaze, ili pronadjem, moci cu da vam dam tacne informacije dal ce biti 2.2 i sta sve uredjaj moze ili ne moze.

zaista ne razumem kako njima koji prodaju android ablet uredjaj, ne ide u prilog da identifikuju hardver, ne bi li korisnici mogli da budu nacisto sami sa sobom. NIKO nece ovo kupiti da mu bude lepo pod ruku, vec da ga chachka, instalira sve i svashta, modifikuje, igra se sa njim.
 
Da li je to isto što i Scroll - Tablet PC?
http://www.storageoptions.com/products/scroll/scroll

Izgleda da su sve komponente iste osim rezolucije (a i to je možda isto)?
Nudi se čak i ista tastatura-futola.

Na FAQ stranici gore navedeng sajta za upgrade na Android 2.2 piše sledeće:

Q. Will Scroll be updated to Android 2.2?

A. There are currently no plans to use Android 2.2 with the Storage Options Scroll Tablet PC.
We believe Android 2.1 is a more stable platform which is compatible with the widest range of applications.


Ma ista je i rezolucija... Bas malo pre sam prelistao neki Log fajl koji je generisao neki program UStream i lepo pise da NetCat ima 800x480, sto mi je isto jos pre 2 3 nedelje pokazao neki GLBenchmark program...

Inace citao sam na Tablet Scroll forumu da su neki probali na silu da nakaleme 2.2 na njihov tablet, i radilo je delimicno... WiFi i Kamera prestali da rade u potpunosti a screen touch radio Inverted. Kliknes ikonicu na desnoj strani ekrana a ono pokrene neki program cija ikonica je na levoj strani ekrana simetricno gledano od tacke dodira
 
Tacno je sa iskljcuenim svim zivim i osveljenjem na 0%..
NO ovo nije tema o ipadu

Molim moderatora da objasni zbog cega je moja poruka uklonjena? Mislim da nisam nikoga vredjao, nisam koristio nikakve neprikladne izraze ni bilo sta slicno. Nisam ni isao off topic - tema su tableti, a samo sam odgovorio na raniju poruku koja nije izbrisana. Malo sam se raspisao, to je istina, ali zasto bi to bilo lose? Ovakvim ponasanjem terate ljude sa foruma, sto kao vlasnik sajta znam da nikako nije dobro za vas. Molio bih da vratite moju poruku.
 
Ja je nisam obrisao. A verovatno je obrisana zato sto je off.. Tema nije ipad..
mozes slobodno u temi o ipadu da napises sta god oces ili da otvoris i novi topic sigurno
poruka je vracena i prebace u temu Ipad
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?223191-Čekati-iPad

btw : kad sam reko da je cena prevelika nisam milio na ipad nego na ovaj tablet...
 
Poslednja izmena:
Ajd neko ko je radio rutovanje da opise malo podrobnije kad bude imao volje,da se skloni onaj cell battery pristedi ista,tnx.
 
Poslednja izmena:
Skines z4root
skines root explorer
pokrenes z4root uradis temp root
udjes u root explorerl das superuser prava rpebacis na R/W
Nadjes phone.apk rename or delete
izbaci ti gresku da si obrisao kriticni fajl
Iskljucis uredjaj
Upalis uredjaj
To je to
 
samo da napomenem, prilikom iskljucivanja, odradi na hard power down - drzi dugme dok se ne zagasi. kapiram da je ista procedura na netcat-u kao i na nekim drugim uredjajima, jer ce biti zaista teshko da ga ugasis dok te sve vreme obavestava da je "crko kritican proces"

e da - i z4root nema na marketu, skinite ga od negde drugde.
 
LOL! :d
ako bi neko bio dobar da da jedan screenshot od Android Sys Info-a, hardware tab. .

5408965130_23dccbcbb6_z.jpg


5408964958_7135e7f66b_z.jpg
 
Ok tnx,opravih ga,nema cell potrosaca,inace da reknem nesto o istom,kada sam ga kupovao znao sam da spada u donju nizu klasu pa i stoga je ispunio ocekivanja,posto mi je posao vezan za sedenje po kolima treba mi nesto da popunim vreme,zgodniji mi je od asusa sedmoincog surf laptopa a tek od 10´ da ne pricamo ili onog portabl dvdja .A i telefon dosadi tako da je ovo skroz zgodno plus sto po gradu ima dosta otkljucanih mreza pa se okoristim od njih usput.Uzeo sam ga sa popustom na vise rata i bolja mi je to bila kupovina od bilo kog bezbrojnog mobilnog u nizu.Sve u svemu ko ne ocekuje previse a nema koga da mu donese po toj ceni od99usd tamo preko sedam gora nije bas propala kupovina a dobije i nadu u granciju cak dve godine :))
 
Vrh Dno