Šta je novo?

Blueberry NETCAT (MID)

zanimljivo je to da kad imaš neki netbook pred sobom izgleda ti sićišan (ekran) a sam tablet tog fomata izgleda ogromno :D
 
Internet za poneti na Netcatu

Pitanje za bolje obaveštene:

Imam Orionov "internet za poneti". Da li se taj internet servis može priključiti i korirstiti na ovom Netcat tabletu i sličnim tabletima sa Android operativnim sistemima?

Hvala unapred.
 
zost, ja sam u kini imao u rukama, za kinesko trziste ovaj netcat, i mogu ti reci, sobzirom da nisam zalazio u sistem, da je makar solidne izrade.

huawei USB modemi rade, e sad - zavisi na kom tabletu. odnosno na kojoj verziji Androida, nisam siguran da ne bude da pametujem, ali mislim da je to uslov. ja sam probao na gome flyfish, i radi i USB stick od 32gb (FAT32 format iskljucivo) a radi i 3g modem (ako mislish na onaj stick sa sim karticom, onda je to to)
 
nemoj da me drzis za rec - jer sam probao na kineskoj varijanti netcat-a - radi. skoknuo sam do trznog centra, trebao mi micro SD, pa sam probao. ovde svi kinezi koriste iskljucivo laptopove (ladno nema NIJEDNA prodavnica sa PC komponentama, iskljucivo laptopovi) i svi furaju 3g usb modeme. ZTE usb modem sam probao, sve je to isti djavo
 
Specifikum sa Orionovim "Internetom za poneti" je što radi na CDMA i modemom koji je napravio Sezam pre nego što ga je preuzeo Orion.

Na instalacionom CD-u su drajveri za više verzija Windowsa i za Mac. Android se ne pominje.
 
Isprobao sam jos malo Netcat u Novelu u Novom Sadu, ali ovog puta u Novelu na Bulevaru Oslobodjenja. Probao sam da pojacam osvetljenje ekrana kao sto je rekao moderator, i zaista je po defaultu drasticno smanjeno. Nakon sto sam pojacao osvetljenje na maksimum, boje su postale lepe i zive, sve u svemu ekran bas lepo izgleda.

Prodavci su ukljucili wireless i povezali se na internet iz obliznjeg kafica. Pokusao sam da otvorim neki sajt, ali se nakon pocetka ucitavanja ceo uredjaj zablokirao, uz prikaz crnih talasastih linija po celom ekranu. Jedino resenje je bio restart na dugme.

Ovo blokiranje me je poprilicno zabrinulo, i ukoliko se relativno cesto dogadja za mene je ozbiljan razlog da preskocim kupovinu. Zato me zanima kako se uredjaj ponasa u nekom duzem testu, nakon vise dana koriscenja, da li je ovo redovna pojava ili slucajni bag?

U svakom slucaju, moj prvi utisak da je uredjaj jako lagan, tanak i generalno jako praktican za nosenje u svim prilikama je ostao. Ono sto bih ja ipak voleo je da kosta manje, ili da za ovu cenu pazarim slican uredjaj boljeg proizvodjaca, koji uliva vise poverenja. Npr. rado bih pazario Nook Color koji kosta 239$.

Jedna vazna napomena - Netcat ima ugradjeno 2GB memorije, ali operativni sistem i osnovne aplikacije zauzimaju skoro sav prostor, korisniku ostaje malo vise od 200 MB, tako da je kupovina memorijske kartice trosak koji morate da uracunate odmah u startu.

Toliko od mene, voleo bih da neko napravi detaljan i duzi test, da vidimo kako se uredjaj pokazao nakon vise dana koriscenja, kako pusta video, kako radi surf, kakav je kao citac knjiga, kako mu rade USB portovi, HDMI povezivanje sa monitorom i TV-om itd.
 
hm...ovaj kinez sto je bio kod mene je imao 4gb, odnosno 3 i nesto slobodno i dostupno korisniku na koriscenje...to je lose ako od tih 2gb korisniku ne ostane nista :(
 
da li na njega moze da se instalira neki drugi OS?
npr XP lite ili linux?
 
no way. moze - teoretski linux, ali prakticno - ne.
 
"Ekran: 7" Touchscreen TFT, rezolucije 1280x720 piksela"

toliko o itsvet-u
 
Utisak kvare

* Rezistivni ekran
* CPU na "samo" 800MHz

Ovaj test im je izgleda jedan od ozbiljnijih jer pod Utisak kvare u 99,99% slučajeva piše "Ništa posebno". :D
 
Boldovano je. Rezolucija.
 
zato sto uredjaj ima samo 800x480
 
A na sajtu su slagali za rezoluciju ?
 
Koliko sam ja shvatio, moze da se bira izmedju rezolucija od kojih je jedna 1280x720, 800x480 itd, e sad ne znam ...
 
Pa ako je tako znaci da je rezolucija 1280x720 :)
I ja na mom monitoru mogu da biram rezolucije i na svom autu mogu da biram brzine prenosa ali kao oznaka se uzima maximalna
 
Na oficijalnom sajtu pise 1280x720 na 5 mesta
 
Poslednja izmena:
izgleda da stvarno moze da podrzava tu rezoluciju... treca slika, dobro primeti MegaSkot
 
Ja to vec znam odavno bez slika ;) ....
Nego vas pitam zaso je it svet pogrresio ( znajuci da nije ) a vi odgovarate : pa bodlovano je pa nije ta rezulcija ... ja nastavljam sa glupim pitanjeima koja je razlika izmedju 1280 x 720 i 1280x720 a vi i dalje terate ;)
 
Poslednja izmena:
to pitaj ove sto su spominjali IT Svet :D
 
Pa njih i PJ-a pitam i cekam odgovor nego ti ulete u sred :p


btw : ovo nema ni gps :( .. ja cu sebi kineski tablet :) izgleda mi mnogo privamljivije i jeftinije od ovoga :)
 
Dvoumim se da li ga uzeti zbog moguceg bagovanja pa pali gasi cimanja,a umesto mobilnog evo snizena cena na koji evro vise od 150
.
 
za sve koje zanima 3g konekcija - MOZE, a za info idite na XDA, nije bitan model, bitno je da trazite android tablet, uglavnom postoji instrukcija za sve generichke.
 
summa summarum, kolko para tolko muzike, uredjaj ocito nije losh, oni koji su ga kupili izgleda nemaju nekih krupnijih primedbi, ali ljudi obicno za pare koje daju cak i ako nije neka cifra, zele top proizvod, e pa nemoz, cekajte onda poznatije marke ali skupljajte bar 350 - 500 evra.
 
Vrh Dno