Šta je novo?

Blueberry NETCAT (MID)

Korist od kloka na takvoj mashini je mizerna, al rizik da kinez rikne ogromna
 
Ajde da ne ulazimo u dalju raspravu. Mene interesuju MID uređaji i voleo bih da Igoritza donese više različitih modela (i da na njima lepo zaradi, jer je besmisleno da se cimaš za dž), ali razumem i Milana, jer je prethodnih dana obrisano nekoliko oglasa (uglavnom za iPhone) gde ljudi oglašavaju uređaje koji stižu tad i tad ili kada se dogovorimo, naručujem i sl.

Igoritza, sam si na početku oglasa naveo da moderatori mogu da obrišu oglas ako je problem što si ga postavio. Anyway, u svakoj temi o MID si pomenuo da ideš u Kinu, da se vraćaš 25.12. i sada svi potencijalno zainteresovani znaju da mogu da te kontkatiraju na PM i dogovore se oko poručivanja.

Svaki dalji offtopic će biti obrisan.
 
u redu.

taman meni treba za poredjenje informacija - za shta su tri dugmeta na ovom bluberiju ? mislim, koja im je konkretna funkcija ? enter, back .. ?
 
na ovom kineskom, glavno je za sleep mode i on/off, jedno je back i jedno je menu
 
na ovom Haipadu nije ;)
 
Moram priznati da me je obradovalo kad sam danas u Comtrade katalogu (koji je bio umetnut u danasnji BLIC) video ovu stvarcicu.
Pre malo vise od 3 godine sam pazario Blueberry TomCat mp4 plejer, uz koji sam dobio bio godinu dana garancije. Plejer je bio "koliko para - toliko muzike" - za te pare (tadasnjih oko 5000 dinara) sam dobio plejer sa, za tadasnja merila, velikim kolor ekranom, koji pusta video, muziku, ima radio, itd, a otvara i txt fajlove.
Na plejeru je za mesec-dva otkazao u potpunosti ekran, na sta mi je u servisu u roku od odmah dodeljen novi, koji jos uvek radi!
Moram da kazem odmah da je sam plejer dosta kvalitetno napravljen, narocito kad se uzme u obzir cena koja je bila nekoliko puta niza od brand-name uredjaja istih karakteristika. Jedino sto sam mogao da mu zamerim je softver, koji nije uopste bio los, ali se videlo da po kvalitetu istog i resenjima odsutpa od tih boljih brendova. Ali lepo je radio i jos uvek me sluzi, a sa njegovog ekrana sam procitao tokom ovih godina 20-ak knjiga, posto u kolekciji imam gomilu odlicnih knjiga u digitalnom obliku.

E, sad, posto sam ovom plejeru firme Blueberry imao da zamerim pre svega malo siromasniji softver, ali se on i pored toga pokazao prilicno ok u praksi, nekako se nadam da ce ovaj NetCat biti jos bolji, posto mu bar softver stoji rame uz rame sa skupljim uredjajima - isti je! Lepota Guglovog Androida je u tome sto ga svima koriste besplatno, a hardver je takodje svuda isti - svi koriste iste cipove, memoriju, ekrane itd.

Nadam se da nisam udavio sirokom pricom, ali hteo sam da iznesem svoje iskustvo sa Blueberry markom, i svoje nade da ce ovaj racunarcic biti dobra stvarcica, posto bih bas voleo da pazarim jedan tablet koji nije jako skup, a koji bi mogao da zameni moj vremesni plejer u citanju knjiga.

Poslacu i sliku mog plejera, da ne bi ispalo da reklamiram Blueberry, stvarno sam samo (iznenadjujuce) zadovoljni korisnik. :,,:
 
na ovom kinezu koji sam ja koristio tasteri su back, home, menu... šta dugo mogu da budu tri tastera na android uređaju ljudi pobogu.

kad smo kod tih playera, ja sam imao jedan blueberry mp3 player koji je moj cimer havarisao, razlupao ga, razbio mu ekran, ali player i dalje radi, samo je staklo na ekranu prslo, vidi se sve doduše, tad sam ga dao na korišćenje ortaku, i do dana današnjeg radi super. player je kupljen pre tri godine inače. čuo sam više slučajeva da je ipod nano trajao kraće
 
na novom Androidu 3.0 nece uopste biti fizickih tastera! (osim on/off)

sve to, da bi kako god okrenete uredjaj, uvek na istom mestu na EKRANU imali komande za back, meni i home ;) (rekao Andy na D conference)

mada, pametni kinezi ce najverovatnije ugraditi dugme za "cancle" i "apply" :D
 
Poslednja izmena:
jel stoji opcija da ce svi uredjaji sa prethodnim verzijama moci da idu na 3.0 ?
 
Još ga niko nije pazario!? A ima ga na već 3 mesta u gradu.

Ajde ljudi svratite u neki ComtradeShop čisto ga isprobajte, ja dolazim u Bg. tek za vikend i tada ću ga sigurno pogledati...
 
a shta je preduslov za to ?
 
a shta je preduslov za to ?

Negde sam čitao 512MB RAM-a, ali i ranije je pominjano da na G1 recimo nikada neće moći da ima froyo, pa ima, tako će i za bilo koji uređaj, ako postoji dovoljno interesovanja i developera, postojati i novija verzija, sa "okrnjenom" funkcionalnošću...
 
na novom Androidu 3.0 nece uopste biti fizickih tastera! (osim on/off)

sve to, da bi kako god okrenete uredjaj, uvek na istom mestu na EKRANU imali komande za back, meni i home ;) (rekao Andy na D conference)

mada, pametni kinezi ce najverovatnije ugraditi dugme za "cancle" i "apply" :D

To mi se bas ne svidja, ja volim moje prave dugmice na mom magicu cak i ova dva da se javim i prekinem vezu, jednostavno je prakticno.. :)
 
pa kapiram da je sistem prilagodjen arhitekturi chipa, a ne vice versa .. kapiram da bi teoretski moglo upgrade-ovati mada cekam kutiju za odgovor.
 
Elem, bio sam danas u radnji koja ima borovnicu, malo radio na istom zahvaljujuci prodavcu, i iznosim kratke utiske. Prvo, test nisam mogao izvrsiti u idealnim islovima, drugo kratko je trajalo, i trece nemam previshe iskustva sa navedenim. Dakle, uredjaj dolazi u zanimljivom pakovanju, kao u koricama knjige koja ima ugradjenu fizicku tastaturu velicine priblizno kao na netbooku, pa je upotrebna vrednost kroz eventualno kucanje pridodata. Uredjaj lepo izgleda, kvalitet ekrana nisam mogao jasno oceniti jer je preko ekrana stajala plasticna zalepljena folija koju je predhodno gazda sklanjao pa vracao i tako je deformisao sto mi je umanjivalo mogucnost da jasno ocenim boje na ekranu. Uglavnom nishta vredno odushevljenja, ali nisam se neshto ni razocarao u ekran. Android dolazi bez dodatnih aplikacija, shto je ostavljeno kupcima ali to nije mana. Ono sto sam mogao bolje da ocenim je brzina odziva ekrana i ukupnog rada, i moram reci da nisam primetio nikakav problem pri cemu sam kuckao i vukao preko izdrndane folije. Posto sam uspeo da preko svoje kombinacije dodjem do papreno skupog HTC desire HD mobilnog, odma cu vam reci da neke bitnije razlike u odzivu ekrana i zivahnosti os-a izmedju ova dva uredjaja sa androidom 2.1 i 2.2 na mob. nisam primetio i pored ogromne razlike u ceni. Ovde jedino android ima default izgled, bez mnogo sharenisha, ali to isto nije mana jer mozete to promeniti instalacijama sa neta. Posto netcat nije imao demo video i muziku isto nisam mogao videti kako radi kao ni ostalo vezano za konkretne aplikacije. Zakljucak, prvi utisak nije losh, nadam se da drugih vecih problema nema. Nadam se da vam je ovo barem malo koristilo.
 
Poslednja izmena:
Kakva je tastatura? Kako je povezana sa samim uređajem?
Gledam online, i nisam našao fotografiju sa tastaturom.
 
verovatno ovako:
Flip-Stand-USB-Keyboard-Leather-Case-for-7-And10-Tablet-iPad-Apad.jpg


M150_Carry_Case_Keyboard.JPG
 
nadam se da ima u NS comtrade-u, sutra ću baš ići do grada.
 
Otprike slicnog izgleda. Naravno uredjaj se moze otkaciti od tastature i izvuci iz korica. Da ipak stavim malu ogradu, pitao sam prodavca da li je korica sa tastaturom sastavni deo paketa, pa iako nije mogao da mi da izricit odgovor posto je kutiju vlasnik radnje ranije otvorio i igrao se, pretpostavili smo da jeste, jer posebnih korica sa tastaturom bez tableta ipak josh uvek nema na nashem trzistu i ovo je prvi tablet kod nas, a uredjaj odlicno pasuje u korice i bio je kompletan pored otvorene kutije. Kvalitet tastature nije za pisanje romana, i ne moze parirati netbokovima samo iz prostog razloga sto nema cvrstu i fiksnu podlogu ispod, pa se mora fiksirati na stolu, ali ce odlicno posluziti za kucanje bilo cega duzeg od kratke poruke, ili ako je nesto hitno a nalazite se na putu.
 
Poslednja izmena:
Odlično...ipak ću izgleda dati manje para na tablet nego na mob.

Nego, Slobo, ovo je ipak rezistivni ekran, nemoguće da je uporediv sa DHD ekranom!?

Da li ima pinch2zoom?
 
Naravno da nije, ekran na HTC je odlican i lepih boja, nazalost nisam zbog izguzvane folije mogao jasnije da vidim ekran tableta, cini se da je malo ispranih boja ali je i bledunjavi wallpaper prvo sto bih promenio, medjutim gledao sam kako funkcionishe i nije bilo problema, niti kasnjenja i sl. te u tom pogledu sa aspekta prosecnog korisnika i nema bitnije razlike. Ko hoce da meri milisekunde sigurno ce naci razlike, ali cena....
 
Poslednja izmena:
Evo mojih utisaka iz NS comtrade-a
Uređaj 20k, ta futrola sa tastaturom 2400 din, realna vrednost 200-300din (garant ima na najlonu ili na ribljoj pijaci kod onih što valjaju kinesku elektroniku).
Uređaj je čvrst u rukama, tasteri su dobri, sistem se brzo podiže ( oko 1 min). Prilično brzo i glatko radi, nije na nivou skupih Android telefona naravno ali malo zaostaje.
E sad ekran, kad je ugašen nekako je sivkast a kad ga upališ uglovi vidljivosti su nekih 20 stepeni. Nikad lošiji ekran nisam video do sada po tom pitanju. Naravno skinuo je lik foliju pošto je i njemu izgledalo loše pa je mislio da je do nje, međutim nije baš bilo bolje. Stajao sam pored lika i vidim da nešto pipka po ekranu ali meni je izgledao kao ugašen bukvalno, ali spomenuću to da je radnja jako osvetljena i to sa neonkama pa je možda to doprinelo. Prstima uređaj ne može da se koristi a mislim da se ne dobija olovčica sa njim, već samo sa tom futrolom/tastaturom. WiFi ima jako mali domet, pri optičkoj vidljivosti sa ruterom na rastojanju od 10-ak metara nije uspeo da uhvati signal uopšte, dok je moj wave vatao bar 10 signala(centar grada). tako da net uopšte nisam uspeo da vidim kako radi. kucanje teksta prstima je takođe nemoguće, vrhom nokta pritisnem E a on ga očita kao Q (na tastaturi ide QWE). Uređaj je prilično brz i najveća šteta na njemu je taj grozni ekran.
Lično da sam ga danas pazario i recimo platio 80€, malo bi me grizla savest zbog para. Ali 180€ NOOOOOOOOO SIR, a ja baš nisam zahtevna osoba
 
Poslednja izmena:
Evo mojih utisaka iz NS comtrade-a
Uređaj 20k, ta futrola sa tastaturom 2400 din, realna vrednost 200-300din (garant ima na najlonu ili na ribljoj pijaci kod onih što valjaju kinesku elektroniku).
Uređaj je čvrst u rukama, tasteri su dobri, sistem se brzo podiže ( oko 1 min). Prilično brzo i glatko radi, nije na nivou skupih Android telefona naravno ali malo zaostaje.
E sad ekran, kad je ugašen nekako je sivkast a kad ga upališ uglovi vidljivosti su nekih 20 stepeni. Nikad lošiji ekran nisam video do sada po tom pitanju. Naravno skinuo je lik foliju pošto je i njemu izgledalo loše pa je mislio da je do nje, međutim nije baš bilo bolje. Stajao sam pored lika i vidim da nešto pipka po ekranu ali meni je izgledao kao ugašen bukvalno, ali spomenuću to da je radnja jako osvetljena i to sa neonkama pa je možda to doprinelo. Prstima uređaj ne može da se koristi a mislim da se ne dobija olovčica sa njim, već samo sa tom futrolom/tastaturom. WiFi ima jako mali domet, pri optičkoj vidljivosti sa ruterom na rastojanju od 10-ak metara nije uspeo da uhvati signal uopšte, dok je moj wave vatao bar 10 signala(centar grada). tako da net uopšte nisam uspeo da vidim kako radi. kucanje teksta prstima je takođe nemoguće, vrhom nokta pritisnem E a on ga očita kao Q (na tastaturi ide QWE). Uređaj je prilično brz i najveća šteta na njemu je taj grozni ekran.
Lično da sam ga danas pazario i recimo platio 80€, malo bi me grizla savest zbog para. Ali 180€ NOOOOOOOOO SIR, a ja baš nisam zahtevna osoba

Jel to znači da nema pinch2zoom :D
 
mislim da da :D

net kao što rekoh nije radio, a u uređaju nema ni onih stock android slika pa nisam ništa mogao da vidim bukvalno. ni sample klip
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno