Šta je novo?

[Blizzard MOBA] Heroes of the Storm

Samo mi reci kako ce vise dolaziti skill do izrazaja kad nema itema?Kakve to veze ima sa itemima?I da bi nafarmao nesto treba ti skill,ne mislim samo na besumicno stajanje na jednom lane-u i farmanje creepova,vec i fajtove.Nzm svi blizzard likovi na jednom mestu je sjajna stvar,jos kad vidim magije iz WC3 odusevim se.Ali sa druge strane onaj portal(hearthstone)i voice announcer su cista kopija iz gluposti zvane LOL.
 
Samo mi reci kako ce vise dolaziti skill do izrazaja kad nema itema?Kakve to veze ima sa itemima?I da bi nafarmao nesto treba ti skill,ne mislim samo na besumicno stajanje na jednom lane-u i farmanje creepova,vec i fajtove.Nzm svi blizzard likovi na jednom mestu je sjajna stvar,jos kad vidim magije iz WC3 odusevim se.Ali sa druge strane onaj portal(hearthstone)i voice announcer su cista kopija iz gluposti zvane LOL.

Kao sto rekoh, mozda i gresim, ali ako smo svi jednaki (u smislu nema brzeg/boljeg farma) onda ce valjda fokus biti na koriscenju pravih talenata u pravom trenutku. I ja bih bih vise voleo iteme, al ovako ipak ima neki malo drugaciji koncept od ostalih slicnih igara. Ne znam, dok ne probam pricam napamet, ali siguran sam da ce odsustvo itema kompenzovati necim drugim.
 
Sa te strane jeste,nadam se da ce talenti biti ono sto ce igru izdvojiti.Sa druge strane,imamo 4 mape,sto je jako dobra stvar,i msm da ce se tu najvise skill videti.Sto se tice itema,nzm sigurno je da je meni(posle skoro 10 godina igranja dote i dote 2)njihov nedostatak cudna pojava,ali realno ce biti da je sve to stvar navike.
Nzm dal je neko izvalio,ali Witch Doctor Nazeebo :)

EDIT:Sa druge strane ono meni bas smeta ovde,je sto fight kao i u LOL-u traje tri godina...To i ok,ajde,ali nadam se da nece moci kao u Lol-u isti heroj na obe strane,po meni to je teska glupost i cini igru monotom,sad ok,im 20-tak heroja i ajde,ali nadam se da ce to biti promenjeno do final releasea.
EDit 2:Jos jedna stvar,sad videh na streamu,kao sto u Lol-u mozes da vidis sta iteme lika na hero tabu,ovde mozes da vidis koji je ulty ko *****o.Noobovski....
 
Poslednja izmena:
U LoL isti heroj moze na obe strane samo u normal modu koji je za vezbanje.
 
AHa,onda ok,eto to nisam znao,ako na ranked ne moze i tako bude ovde,onda extra.Ali opet ovo da vidis koji je ulty *****o je smejurija,cista glupost.
Igra kao igra je dobra,ima veliki potencijal,mozda sporija malo za moj ukus,ali u svakom slucaju deluje odlicno,osim nekih manjih gluposti kao ova gore pomenuta.
 
Congratulations, you've been selected to battle it out in the Heroes of the Storm Technical Alpha! Heroes of the Storm™ is our first free-to-play online team brawler, featuring iconic Blizzard characters, fast-paced combat, and epic battlegrounds that alter gameplay in fun, unexpected ways.
Ja se pogresno prijavio na US. Nisam ni video ovaj prvi mail kad evo ga i drugi:
We’re gearing up to enter the final phase of Technical Alpha, and there are several items you’ll want to keep in mind as it approaches This is an exciting milestone for Heroes of the Storm. Preparing for this phase includes an account wipe, and we’d like to give you a rundown of everything you’ll need to know.
 
Nisi se pogresno prijavio, ne postoji HotS nigde drugde nego u US. Trenutno je ugasena alpha, vratice se 7.-og Oktobra i onda ce 9.-og biti pokrenuta i u Evropi. Moci ces sa tim jednim accountom igrati u svim regionima, kao sto je slucaj sa D3 i Hearthstone.
 
Nisi se pogresno prijavio, ne postoji HotS nigde drugde nego u US. Trenutno je ugasena alpha, vratice se 7.-og Oktobra i onda ce 9.-og biti pokrenuta i u Evropi. Moci ces sa tim jednim accountom igrati u svim regionima, kao sto je slucaj sa D3 i Hearthstone.
Ja vidim da link koji mi šalju za DL ne radi. Pomislio sam da ne može pošto sam sa drugog kontinenta. Tek sad vidim da je to od 10. jula.
U početku sam mislio da je scam, pošto sam video da daju samo starim beta testerima ili novinarima, a ja od "Warcraft III" nisam igrao blizzardove bete.
 
Poslednja izmena:
S`obzirom da su me Rusi ali i ostali degenerici toliko iznervirali u Doti,pa sam od jula odigrao jednu partiju i to pre nekih 5-6 dana cisto reda redi,pa sam,opet video,zasto nisam toliko dugo igrao.Ne vredi,ali zaista 5 ljudi ti treba da bi igrao dotu,ne onako normalno,nego da bi igrao a da pritom ostanes normalan.Nas ekipica ima otprilike za team,ali fora je sto retko kad svi mozemo u isto vreme,i onda je dovoljan jedan ali jedan random lik da napravi totalni haos.Ja zaista i dalje ne razumem onaj rank system u doti,ali za 90% likova sa kojima sam igrao a imaju 4500++ rating,ja sam doktor!
Iako do skoro nisam verovao u tako nesto,jer dotu igram od 2005.godine,treba mi nova moba,jer ono je vise neizdrzivo,nadam se da ce to biti Hots :)
 
Igrao sam alfu i iskreno hots nije moba. Igra je smejurija namenjena totalnim casual igracima koji u zivotu nisu dotakli moba igru, al posto je blizz pravi sigurno ce naci musterija. Jedine pozitivne stvari su naravno blizz heroji i odlicna grafika koja je doduse skrnavo optimizovana posto je to CPU heavy SC2 engine, 2 core-a mi koristi igra i max 50% gpu usage i opet u nekim scenama sa 100+ fps spadne na 30....
 
Igrao sam alfu i iskreno hots nije moba. Igra je smejurija namenjena totalnim casual igracima koji u zivotu nisu dotakli moba igru, al posto je blizz pravi sigurno ce naci musterija. Jedine pozitivne stvari su naravno blizz heroji i odlicna grafika koja je doduse skrnavo optimizovana posto je to CPU heavy SC2 engine, 2 core-a mi koristi igra i max 50% gpu usage i opet u nekim scenama sa 100+ fps spadne na 30....
Ja nemam problema sa FPS ali imam sa igrom namenjenoj baš kako si rekao totalnim casual igračima, baš smejurija...

Al kad sam video koliko koštaju heroji u jevrima... lolčina
 
od 3.59 do 8.99€
 
LOL, šta ispada da kupiš sve heroje potrebno je kao za 3 blizzard vanila igra plus za svaku po expanzija.

A šta ako još hoću arthasu da zbudžim neki drugi opklop? Ispadne još 15€ :d
 
Vi izgleda niste nikada pogledali cene u MOBA cash shop-ovima ? Sta mislite zasto se Riot kupa u parama od LoL-a ? Heroji su od 7-8 evra pa nanize a skinovi od 5-6 evra pa nanize. A tamo ima zilion heroja/skinova, isto i u DOTA2. Ne pojavljuje se ovoliko MOBA igara dzabe kada ima "pametnih" ljudi sto im na mesecnom nivou ostavljaju prosecnu srpsku platu xD
 
Izgleda da su izdelili jos neku turu kljuceva, obzirom da veceras na moje iznenadjenje zatekoh mail u kome me obavestise da sam pozvan da ucestvujem u betu, tako da resetujte klijente i proverite mejlove ko zna...
Elem odigrao sam tutorijal, i par onih igara sa AI-em, i kao sto neko rece malo je kezhualica, ali obzirom da sam tanak sa vremenom, nisam se upustao u igru sa drugim igracima. Mislim da igra moze da bude jako zarazna i interesantna, vrlo je brza i dinamicna ali videcu vec nakon par dana igranja pa cu doneti sud. Ovo sto sam odigrao, cas mi je proslo ~2h tako da je matematika prosta.... :D
A cene u shopu su stvarno potresne, neki bundle-ovi fazon 30evra 5-6 heroja i jos po koji skin :D
 
LOL, šta ispada da kupiš sve heroje potrebno je kao za 3 blizzard vanila igra plus za svaku po expanzija.

A šta ako još hoću arthasu da zbudžim neki drugi opklop? Ispadne još 15€ :d
imas jos neke armore svaki kosta ko heroj :) pa mozes mount da kupis umesto konjica jos 6€ :)
 
Problem je jedino ako se do otključavanja može samo preko kreditne kartice ili ako su preterali sa potrebnom količinom igranja da bi otključao za džabe, inače cene su normalne.
 
Problem je jedino ako se do otključavanja može samo preko kreditne kartice ili ako su preterali sa potrebnom količinom igranja da bi otključao za džabe, inače cene su normalne.
Nemojte porediti LoL sa ovim. LoL je (iako ga ja ne volim i mislim da je teško šareno đubre) ozbiljna competitive igra. Ovo je nešto sasvim drugo... duplo golo.

Voleo bih da znam ko će ovo igrati. Pretpostavljam isti oni što im ne valja matchmaking u doti ili hitreg u cs-u (čitaj totalni kežualci pojačani sa nubovima iskompleksiranim u ozbiljnim competitive igrama). Moj sin koji ima 7 godina nije hteo ni da proba, kaže mi "tata ovo malo pomešani dota i smite". Nije mu se svidelo ni što ne moše da kupuje iteme. Zamislite kad on kaže da je igra prelaka i da je za malu decu.

Što se tiče otključavanja heroja, mogu se otključati i za gold (valuta iz igre). Odigrao sam dve partije i kupio heroja doduše najjeftinijeg koštao 2k al vidim da ima i 10 puta skupljih. Da ne pomislite da je to tako brzo i lako, čini mi se da sam za te dve partije dobio nekoliko lvl-a i da sam zbog toga dobio nagradni gold inače koliko sam primetio za jednu odigranu se dobije 10 golda (bez bonusa kad dobiješ lvl na account-u).
 
sve vise ljudi dobija tu alphu , svaki dan proveravam i nista, a imam sve moguce igre na nalogu i opt-inovao sam za sve bete i nece pa nece xD
 
Evo dobio ortak juce alpha invite,i prosledio mi acc da probam,posto ne igra mobe.Jedino sto je ovde pozitivno je sto imamo heroje iz svih blizzard igara i spisak je zaista odlican,takodje lepo izgleda igra,uspeli su da onaj SC 2 engine ulepsaju bojama.
Ali sa druge strane sve je djubre,kao sto neko rece gore ja zaista nzm kako ovo moze competitive igra.Optimizacija zaista losa,ali dobro tek je alpha.Nzm oni su ovo vec resetovali i menjali ime,a dobili smo dupli shit.Ovo je za mene jos jedan dokaz da danas blizzard(bar na realease date,iako ovo nije,ali princip ce ostati isti)ne ume da izbaci 2 kvalitetne igre zaredom.
 
+1

Dugo cekam i nista....
 
Evo dobio ortak juce alpha invite,i prosledio mi acc da probam,posto ne igra mobe.Jedino sto je ovde pozitivno je sto imamo heroje iz svih blizzard igara i spisak je zaista odlican,takodje lepo izgleda igra,uspeli su da onaj SC 2 engine ulepsaju bojama.
Ali sa druge strane sve je djubre,kao sto neko rece gore ja zaista nzm kako ovo moze competitive igra.Optimizacija zaista losa,ali dobro tek je alpha.Nzm oni su ovo vec resetovali i menjali ime,a dobili smo dupli shit.Ovo je za mene jos jedan dokaz da danas blizzard(bar na realease date,iako ovo nije,ali princip ce ostati isti)ne ume da izbaci 2 kvalitetne igre zaredom.

Kako optimizacija losa kad sam ja pre nekoliko meseci probao igru, a vidim da imamo slicne graficke, ne da je letelo na maxed, bez trunke stucanja, a ako pogledas feedback ljudi na off.forumu, uglavnom je svima tako.
 
ja isto cekam kljuc ali nikako da ga dobijem :/
 
Odigrao sam par gejmova sa pravim ljudima, i mogu reci da mi se svidja. Narocito sto partije traju 15ak min, puno akcije, sharenisha itd.... Mozda ce mi brzo dojaditi, ali za sada mi stvarno prija ovakav "kezhual" pristup igranju
 
Meni na i5 3350p i gtx 660 ti,radi tragikomicno,moram na medium da spustim(mada i tad izgleda slicno da ne kazem isto kao i na ultra)da bih imao constant 60fps+++.Nevezano za to igra je djubre,kako stoje stvari necu ja ni mobe igrati,bar u skorije vreme.Dotu je nemoguce igrati,ako ne okupim ekipu,a to ne mogu u svakom trenutku.
 
Meni na i5 3350p i gtx 660 ti,radi tragikomicno,moram na medium da spustim.
Ja imam isto i5 + gtx 670, nemam nikakvih problema sa grafikom fps-om ili nečim sličnim. Ne verujem da je do razlike u grafičkoj, dal da si proverio komplet konfiguraciju/instalaciju da nemaš neki problem.

Nevezano za to igra je djubre,kako stoje stvari necu ja ni mobe igrati,bar u skorije vreme.Dotu je nemoguce igrati,ako ne okupim ekipu,a to ne mogu u svakom trenutku.
Ne možeš ozbiljno igrati ni jednu timsku igru bez tima. To je prosto, i nepromenjivo. Nije nemoguće ali je veoma teško da pet random likova pobede tim. Nisam video igru gde razdvajaju timove od pugova (to bi povećalo vreme čekanja timova na novu partiju). Činjenica je da solo ljudi donose veći profit pošto je više onih koji soliraju nego onih koji igraju u timu ali je i činjenica da je dota timska igra, da su turniri timski i da to narod gleda sa oduševljenjem.

Soler je ispred tima samo kad plaća, ovo su većinom timske igre i tu je tim ispred svih i sve je podređeno timu, i tako i treba da bude... Sad što neko ne zna dobro jezik ili je malo asocijalan, to nije problem proizvodjača igrara...

Nemoj misliti da hoću da pobijem tvoju tvrdnju, samo sam pokušao da objasnim zašto je to tako. Inače i ja iz istog razloga ne igram dotu... Ali zato igram CS i Smite. Možda razlog treba tražiti u mom skillu u pomennutim igrama, dok u doti teško utičem na pobedu mog tima, čini mi se da se u CS i Smite ja pitam ko će pobediti (bez obzira da li soliram ili igram sa timom).
 
Nazad
Vrh Dno