Šta je novo?

BlackCoin [BC] (PoS)

Trenutno oscilira u krugu 38k-34k. Pokusavaju da mu dizu cenu, videcemo kako im ide.

Ja sam uspeo nekoliko puta da hsortujem ali morate paziti jer ume da ima bolde dropove bez ikakvog razloga.

Uglavnom ko je kupio na 30k ili ispod, ne treba se previse brinuti, samo da zakoracimo preko 40k.
 
Ok Džoni.

Elem ljudi, oko dobrog konja prašina se diže! Uvek će biti pobornika i protivnika... ajde da probamo raspravu zadržati na kulturnom nivou.
 
Ovaj nivo cene je neodrziv ako BC multipool misli da opstane.
Ovo mora da ide gore.
 
Ko visoko leti nisko padne. Meni je drago sto sam ustao jutros u 5 i prodao novcice jer bi sad lupao glavom u zid. Vidim da je neke ponijela euforija pa razmisljaju ishitreno. Ne kazem da novcic nece uspjeti ali ni jedan brzi pump nije dugo trajao. Prosle godine smo na mcxnow organizovano pumpali wdc i to smo radili postepeno nekoliko d.ana ali nas je vodio jedan covijek i tada sam extra prosao. Nema nista na brzinu
 
Ma mislim da niko ne sumnja da će ići gore, samo gde je zid? Nekom je gore 0.0004 a nekome 0.0014 :)

Povracaj u prethodno stanje, a tu mislim na 60-70k ja mislim da mora da se desi i to ubrzo inace kopanje na BCmultipoolu nema nikakvog simsla
Opet kazem da pored svega ovog ludila sa BC-om nista nismo naucili sto se najbolje vidi danas :)
 
što misliš da nema? multipool ko multipool, dobije btca manje više koliko i svaki, samo što ovaj na kraju promeni u BC. ako je kurs BCa lošiji, isplatiće ti više BCa, ako je bolji - manje. u svakom slučaju isto dobiješ ako hoćeš odmah da prodaš to za btc (što i nema nekog smisla?!), a ideja je da tim kupovinama stalno gura cenu gore pa da ono što ti je juče isplatio danas vredi malkice više.
 
Povracaj u prethodno stanje, a tu mislim na 60-70k ja mislim da mora da se desi i to ubrzo inace kopanje na BCmultipoolu nema nikakvog simsla
Opet kazem da pored svega ovog ludila sa BC-om nista nismo naucili sto se najbolje vidi danas :)

Hm...ineresuje me kako si dosao to te cifre od 60-70k....za BC...tj. za BCmultipool...jer otkuda mi znamo uopste koliko ce nam udeliti ovi sa multipoola na dan?
Znaci nemamo nikakakav reper....nist za neku predikciju broja BC-a po MH/s ili bilo sta drugo kao osnovu za poredjenje....
 
Ima li preciznijih informacija kada se ocekuje da puste i x11 algo na multipoolove, negde je bila ta vest cini mi se, ali ne mogu vise da nadjem?
 
Hm...ineresuje me kako si dosao to te cifre od 60-70k....za BC...tj. za BCmultipool...jer otkuda mi znamo uopste koliko ce nam udeliti ovi sa multipoola na dan?
Znaci nemamo nikakakav reper....nist za neku predikciju broja BC-a po MH/s ili bilo sta drugo kao osnovu za poredjenje....

To je ono sto sam pricao pre nekoliko strana koliko je dobro da jedan ili dva poola odredjuju supply and demand za odredjeni coin.
Poolovi su po mom misljenju glavni krivci zasto je BC otisao na 96k kao zasto je sad na 32k i jos pada.
Znaci buy order (pa i sell) poolova je pao iliti nestao i to mora da se vrati jer kako vidim kod drugih oni kolicina BC koja se dobija je nikakva.
Pogledaj koliko ljudi jos uvek kopa, ali to ce fala bogu da se smanjuje jer niko ne voli da radi za dzabe (figurativno receno).
Ovo je indenticna situacija kad je BC pre mesec-dva jednog dana bio na 3500, pa pao na 2200 da bi posle pao na 380.
I ako ima nesto sto je zajednicko za sve dosadasnje situacije, jeste da nijedan plafon nije bio toliko visok da sledeci pump to nije prestigao.
Da rezimiram, ili cena ide gore (za nedelju-dve max) ili BC ide na djubriste a vlasnici poolova i developeri na Kajmanska ostrva sa nasim BTC.
 
Poslednja izmena:
Ja sam usao na 73k sa 2BTC, posle sam uspeo sa malo trgovine da smanjim na 64k. Ono sto je sigurno da niko nema predstavu gde ce ovaj novcic biti za mesec dana ( price o rupi, kao i o $10 su vise nego zabavne)
 
Ljudi je l' zeza mozda i vas MintPal da ne mozete da ucitate stranicu do kraja,kao i da ne mozete da se ulogujete ili samo mene?

edit. Proradio.
 
Poslednja izmena:
Zeza i mene.
Obično to znači da se neki coin pumpuje ili dumpuje :)
 
Pogledaj koliko ljudi jos uvek kopa, ali to ce fala bogu da se smanjuje jer niko ne voli da radi za dzabe (figurativno receno).

Gresis. Pool kopa razne novcice i prodaje ih za BTC a zatim njime kupuje BC i placa minere. I cim se stabilizuje cena pool ce biti isplatljiv jer ako pool kupuje BC na 30k a cena stagnira, ti ces moci kasnije da ga prodas za tih 30k i ostvaris profit "isto" kao i da si kopao na bilo kom multipool-u. Drugo je sto je ovih dana bio pump pa je pool kupovao po manjoj ceni a mi smo kasnije prodavali po vecoj (onaj ko je odmah prodavao) pa nam je profitabilnost bila odlicna. Znaci sve sto treba je da se zavrsi dump, odnosno da se cena stabilizuje i pool ce ponovo biti dobar za kopanje, a jedino je pitanje koja je donja cena ispod koje BC nece ici i odakle ce krenuti ponovo da raste.
 
Poslednja izmena:
U principu, pool sam po sebi radi pump novcica, to mu je i bila namena od pocetka.
Ako mineri malo drze novcice, onda se desava brzi pump, ako odma prodaju onda ide dump. Ovo u nomalnim okolnostima je tako zamisljeno, ali zadnjih par dana nisu normalne okolnosti.
 
U principu, pool sam po sebi radi pump novcica, to mu je i bila namena od pocetka.
Ako mineri malo drze novcice, onda se desava brzi pump, ako odma prodaju onda ide dump. Ovo u nomalnim okolnostima je tako zamisljeno, ali zadnjih par dana nisu normalne okolnosti.

ali onda se pojave oni koji pomisle: kad vec pool pumpa sto ja da kopam kad mogu da kupim i sutra ce biti veca cena... pool radi za mene...
i onda se otelo kontroli, krenula je lavina dok nije puko balon.. :)
ja se sad ne usudjujem nista da diram dok se ne pokaze na koju ce stranu ...
 
Danas nije probio više od 40K kako vidim? Nisam bio za kompom, a spava mi se i ne verujem sopstvenoj analizi grafika. :) I sad osciluje...
 
ali onda se pojave oni koji pomisle: kad vec pool pumpa sto ja da kopam kad mogu da kupim i sutra ce biti veca cena... pool radi za mene...
i onda se otelo kontroli, krenula je lavina dok nije puko balon.. :)
ja se sad ne usudjujem nista da diram dok se ne pokaze na koju ce stranu ...

Tacno, jedino sto moras imati btc da bi kupio.
Jos ce dosta ovaj novcic ici tamo-vamo, najspekulativniji novcic koji sam dosad video.
Mislim da ce neki jos dosta zaraditi na njemu dok ce mnogo vise njih izgubiti.
 
Pada volume, pada cena... do sada bar nije bilo dosadno. Sada jeste :(
 
Isto kao i sinoć oko tri...A naročito u samo zatišje pre toga. Samo lete cifre, oscilacije... Mami me, da probam opet...

Cela lista alt novčića se vraća na svoje stare vrednosti. Gotovo sa pumpanjem kanda.
 
Poslednja izmena:
Nadam se da će opet to da odrade :D

PS. prodao sam 1200 BC-a malopre po 28k i sad ih kao čekam na 25k za buy back. Inače zanimljivo da mi je jedva prošao sell order (aka niko više neće ni da kupuje :D ili mintpal laguje opet... šta god).
Nadam se da sam se zeznuo i da će cena sada gore pa da najzad spavam kao čovek. Batalio bih menjačnicu sa BC do daljnjeg a ostatak šteke strpao u offline wallet i zaboravio.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno