Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Ovo je dobro pitanje, sad trenutno nema uopste masovne kupovine asic-a koliko znam, sve je uglavnom isplaceno/naruceno. Pre ce biti da je opet hipnoza mala na berzi..
 
Jesi nesto porucivao pa ti je stiglo za 7-8 dana? Posto kod njih imas tri opcije i najbrza je Registered China to Europe Express 9-14 radnih dana ali je postarina u tom slucaju za 5 kablica 10.58e, Registered Air Mail je 2.23e i rok je 15-25 dana i Non-Registered Air Mail besplatno 15-30 dana.
Uzimao je drug i nekad mu stize za 7, 8 dana, a nekad ceka i po 15 dana, uglavnom dostava je besplatna...
 
Pozdrav ljudi,

ne bavim se bitcoin miningom, no, nikako ne mogu da skapiram, zbog cega bi neko kupio bitcoin? Koja je njegova vrednost, tj cemu sluzi?
 
Guglaj, pogledaj makar na youtube neki video sa objasnjenjem i bice ti dosta jasnije. Sluzi za placanje kao i svaki drugi novac ali ima svojih prednosti.
 
To nije odgovor na pitanje...

ja sam pre neki dan uzeo za 97e, prodao za 120, a sad je 117e, tako da je za mene to jedini razlog za kupovinu, tj. moj odgovor na pitanje.
...Mozda drugi imaju neki drugi razlog za kupovinu.

edit:
eno na klipu kazu da ga mozes menjati za igre ili knjige... ja ga za sada menjam samo za evre i obratno.
 
Poslednja izmena:
Izgleda nisam dobro protumacen, jasno mi je sta se moze raditi sa bitcoinom i kako se generise, no, zasto bi neko trampio neku opipljivu stvar za bitcoin?

Npr, trenutno svi mozemo da trampimo novac u zamenu za hleb, jer drzava ima pokrice za papirne novcanice, tako da ce svaki trgovac hteti da prihvati, naizgled bezvredni, papir u zamenu za nesto koristno.

EDIT: Jedino sto mi pada na pamet, a da je smisleno, jeste sledece (doduse ispade kao teorija zavere):
Za papirni novac, institucija koja ga je izdala ima odredjenu kolicinu dobara koja je simbolicki predstavljena sumom svih novcanica, tj, ta institucija moze manipulisati imovinom ljudi u zavisnosti koliko novca poseduju (stampanjem novcanica, itd...).
Isto tako, pada mi na pamet da neko mozda zeli da stvori globalnu valutu, tj da je verovatno ulozena gomila novca da bi se napravio budzet (koliko sam video kolicina bitcoina je ogranicena), a bome i na reklamama se nije stedelo. Pored toga, kad se uzme u obzir da se ne mora imati pokrice za sav novac, utom jos bolja racunica. Dakle, dovoljno je samo da se stvori privid o potraznji i lokomotiva krece.
Mada, mora da ima neko realnije objasnjenje.
 
Poslednja izmena:
duschan je napisao(la):
zasto bi neko trampio neku opipljivu stvar za bitcoin?

Zbog pranja novca, lakseg iznosenja iz zemlje, trgovine, zbog mogucnosti da se visestruko zaradi itd. Ima bezbroj razloga. Kada bi se samo malo informisao, pronasao na netu ili na youtube-u sve bi ti bilo mnogo jasnije ;)
 
Zbog pranja novca, lakseg iznosenja iz zemlje, trgovine, zbog mogucnosti da se visestruko zaradi itd. Ima bezbroj razloga. Kada bi se samo malo informisao, pronasao na netu ili na youtube-u sve bi ti bilo mnogo jasnije ;)

Apsolutno mi je jasno sta ja mogu sa njime, no, zbog cega to mogu sa njime, a ne bih mogao sa recimo svojom valutom ako bih je izmislio. Nadam se da sam ovoga puta bio dovoljno precizan.
 
Apsolutno mi je jasno sta ja mogu sa njime, no, zbog cega to mogu sa njime, a ne bih mogao sa recimo svojom valutom ako bih je izmislio. Nadam se da sam ovoga puta bio dovoljno precizan.

ti smisli svoju valutu i smisli kako spreciti faktore rizika i eto ti posla. U sustini sve se svodi na razmenu i zelje pionira da rto sto rade uspe
 
Hvalili ste bitparking a evo sinoc posle 2 je puko. Tek sam jutros primetio a graficke rade li rade. Dodje mu sad isti ko Guild, koji bar ima grafikone. :mad:
 
+ vidite ovo, jutros sa bitparking foruma :
There's a miner on the main stratum server that is sending invalid hashes and getting H-not-zero responses as a result. It looks like they haven't noticed. The hashes look to be scrypt based. If You are user "Lxxxxxe" ('x' are other characters, blanked out to prevent revealing the name) then you might want to check your configuration. It looks like you have an asic and it's being wasted.

There are two miners on the stratum2 server that appear to be asics but are forcing a difficulty of 1. This is causing quite a large bandwidth usage on the server. I've forced that stratum server to send a minimum of difficulty 8 shares as a result. If you're on that server please check your password to see if you're configured for difficulty one shares.

rade ti asic-i
 
Hahah ovo obavestenje je carsko, "Poziva se vlasnik srebrnog Mercedesa da pomeri svoj auto sa ulaza urgentnog centra kako bi nase vizilo moglo da dopremi teskog ranjenika u operacionu salu, Hvala".
 
Npr, trenutno svi mozemo da trampimo novac u zamenu za hleb, jer drzava ima pokrice za papirne novcanice, tako da ce svaki trgovac hteti da prihvati, naizgled bezvredni, papir u zamenu za nesto koristno.

EDIT: Jedino sto mi pada na pamet, a da je smisleno, jeste sledece (doduse ispade kao teorija zavere):
Za papirni novac, institucija koja ga je izdala ima odredjenu kolicinu dobara koja je simbolicki predstavljena sumom svih novcanica, tj, ta institucija moze manipulisati imovinom ljudi u zavisnosti koliko novca poseduju (stampanjem novcanica, itd...).
Isto tako, pada mi na pamet da neko mozda zeli da stvori globalnu valutu, tj da je verovatno ulozena gomila novca da bi se napravio budzet (koliko sam video kolicina bitcoina je ogranicena), a bome i na reklamama se nije stedelo. Pored toga, kad se uzme u obzir da se ne mora imati pokrice za sav novac, utom jos bolja racunica. Dakle, dovoljno je samo da se stvori privid o potraznji i lokomotiva krece.
Mada, mora da ima neko realnije objasnjenje.

Grdno gresis za novac kolega...
Ako pitas nekog ekonomistu je sta ZAPRAVO novac tj valuta nece ti dati konkretan odgovor vec slican ovima kao za BTC.
Kao i ti za BTC tako sam i ja za money trazio odgovor i najbolji uvid u "materiju" je dokumentarac koji je pravljen u saradnji sa BBC i nikad ne objavljen,ako se ne varam...

 
Jel moze neko u 10 recenica da ukratko objasni sta je sve potrebno za ovo rudarenje?
ATI RADEON kartica?
Dobro napajanje?
Neki racun za bitcoine?
...
Kako se to uopste prenosi u zivi novac i da li se uopste i prenosi ili se kupuje tamo gde primaju bitcoine?
....
Kolko bitcoina/ EU se "iskopa" mesecno u proseku?
....
Koga nervira nek me slobodno ignorise, tema ima 478 strana, nemoguce je izlistati je za normalno vreme.
 
Bez ljutnje al sve ti pise u prvom postu . Najpre njega procitas pa se naoruzas malo konkretnijim pitanjima ;)
 
Jel moze neko u 10 recenica da ukratko objasni sta je sve potrebno za ovo rudarenje?
ATI RADEON kartica?
Dobro napajanje?
Neki racun za bitcoine?
...
Kako se to uopste prenosi u zivi novac i da li se uopste i prenosi ili se kupuje tamo gde primaju bitcoine?
....
Kolko bitcoina/ EU se "iskopa" mesecno u proseku?
....
Koga nervira nek me slobodno ignorise, tema ima 478 strana, nemoguce je izlistati je za normalno vreme.

Bilo koja Radeon kartica. Tabela koliko "razvija" (Mhash/s): https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparison
Što se tiče infoa kliko jako napajanje ti treba: http://www.gpureview.com/show_cards.php tu vidi koliko koja grafika troši
Račun je ovde adresa ili wallet. Adresa u slučaju da iskopano držiš na nekoj menjačnici tipa MtGox ili BTC-e, walltet (novčanik) u slučaju da hoćeš iskopano da držiš offline.
...
Može da se prenosi tj konvertuje, preko menjačnica za cryptocurrency.
...
Kada saznaš koliko Mhas/s baca kartica koja te zanima: http://www.alloscomp.com/bitcoin/calculator
...
Za dodatne informacije koristi search ili pogledaj prvi post u temi. :d
 
ljudi otvorio sam devizni racun... pocinje sa RS....

kada kucam IBAN broj u mtgox-u, radi verifikacije deviznog racuna, ne kuca se RS, samo broj nakon toga, jel da? :)

jer kad ukucam ceo iban broj koji picnje sa RS... kaze mi wrong code????
 
Poslednja izmena:
Samo broj kucaš, on će sam prepoznati sve ostalo.
 
da prijavim:
juce u 15:51 poslao sa MtGox-a 990E na svoj devizni u UniCredit banci i danas u 13h dobijem obavestenje da je novac legao na racun....
Nikad brze, preporuka
 
Da prijavim i ja:
U ponedeljak uveče poslao pare sa Bitstamp preko SEPA transfera na račun ortaka u EU, pare juče legle. Provizija 0.9€ :D
 
ja ne znam sta je ovo... imam IBAN broj u formatu RS..-......-......-.. znaci imam crtice izmedju brojeva... jel kucam sve? i crtice? ili idu razmaci izmedju njih?
sta god da ukucam pise mi error: wrong code ???
 
Da prijavim i ja:
U ponedeljak uveče poslao pare sa Bitstamp preko SEPA transfera na račun ortaka u EU, pare juče legle. Provizija 0.9€ :D

I meni pocele da stizu isplate sa Bitstampa. Za isplatu skinu 0.9EUR, a kad se pojave na racunu banka skine jos 0.5EUR i to je to od troskova.
 
I meni pocele da stizu isplate sa Bitstampa. Za isplatu skinu 0.9EUR, a kad se pojave na racunu banka skine jos 0.5EUR i to je to od troskova.
Ja sam bas juce upisivao svoj IBAN od Banke Intese i nije bilo nikakvih crtica tako da upisi bez njih . Jos uvek mi pise validating . Koliko obicno traje validacija da li neko zna ?
 
Nazad
Vrh Dno