Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Sto vise pow coina to bolje :) ja sam za GOLD bitcoin moji ljudi :p
 
Preterali su sa forkovima ali ajd, ovaj makar podrzava GPU mining :d

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Znači, opet ćemo da dobijemo nešto gratis :D
 
:D
 

Prilozi

  • Screenshot_20170929-130920.jpg
    Screenshot_20170929-130920.jpg
    733.5 KB · Pregleda: 290
Ma sto milijardi :D
 
A kako bi se odrazio na cenu "Gpu mining btc-a" s obzirom da majneri dumpuju iskopano?
 
Svi dampuju iskopano. Nekada vise, nekada manje ali veci deo se dampuje.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pozdrav, pratim ovaj forum (kripto teme) nekoliko meseci a imam i svoja dva riga, kopam zec nekih 2500 h/s. Dosta sam naucio o svemu, puno toga je doslo sa ovog foruma i svim clanovima ovde se zahvaljujem na informacijama koje svakodnevno dele. Medjutim ono sto nigne nema su neka pitanja koja imam a nemaju veze sa time koja je valuta i koji su rigovi i slicno. Zanima me blockchain tehnologija i generalno imam pitanja u vezi navodnih prednosti koje on nudi, ovo navodnih kazem jer iskreno ne vidim te prednosti, meni nakon nekoliko meseci citanja svega sto sam mogao da nadjem u vezi btc i tehnologija koje ga prate kao i o altovima ovo sve izgleda kao shema za pranje para, mesetarenje itd bez iakakve prave buducnosti. Takodje iskustva moja iskustva sa kriptom potvrdjuju sve ovo.
Ovo kazem jer ocekujem da ce me neko razuveriti jer verovatno nesto propustam.

- Dakle jedan od argumentata je anonimnost. Ja koliko vidim btc je pseudoanoniman i jedino monero nudi anonimnost (mozda neki manje poznat alt takodje), dakle ako vlada/mafija/moja keva bas hoce da znaju ko kome salje coine mogu to da saznaju (uz adekvatne resurse). Meni anoninmnost ne znaci mnogo ali me nervira taj argument koji se svugde provlaci a jednostavno ne stoji.

- Druga stvar je blockchain bezbednost transakcija koja se stalno apostrofira (sad cu nesto da lupim pa ce me neko ispljuvati), dakle prica se svodi da ja kao majner narodski receno zajmim svoj hardver da podrzim sistem transakcija, dakle skinem miner software (koji nemam pojma sta radi) i kao on nesto radi, ko kako i na koji nacin ja znam da se to stvarno dogadja? Ko je uopste video kako kripto stvarno radi i da li to sve sto mi kao radimo u stvari odradjuje jedna serverska soba/zgrada/hangar negde u Indiji/Kini a mi u stvari duvamo neki balon da neko opljacka narod. Prica se svodi da kao nema duplih transakcija i slicno, pa to sve vec postoji u bankama, meni se recimo nikad nije desilo da mi neko pokrade bankovni racun a imam 40 godina i hiljade transakcija iza sebe. Sve moze da se prati jasno vidi itd. Ja uopste ne vidim prednosti?
EDIT: takodje u vezi sa ovim, ko garantuje da recimo majner nema back door ili kod koji recimo 29.12.2017 ( :) ) u podne :) :) nece da radi transakcije nego ce sve coine u opticaju da prebaci na odredjenu adresu. Ko to uopste moze da iskontrolise?

- U vezi sa ovim gore je eticko pitanje, mining moze biti samo maska, mozda nasi rigovi racunaju nesto sasvim drugo (ili samo trose struju?), npr. kako najlakse istrebiti covecanstvo nekom jako komplikovanom metodom koja zahteva puno procesroskog vrmena :) (dakle i ovo pitanje je mozda lupanje ali moram da pitam a vi slobodno pljujte).

- Brzina je navodno jedan od argumenata. Evo recimo pre neki dan kad je zec skocio na 0.09 btc prebacim se na btc a posle na usd i 6 potvrda sam cekao citav sat mozda i duze. Recimo kad prebacujem pare sa bilo koje banke, sredstva se maltene momentalno pojavljuju sa racuna na racun, tako da ne vidim o kakvoj se brzini tu prica?

- I na kraju "besplatne" transakcije, eto recimo bas za ovu transakciju od pre neki dan, transakcija od 100ak dolara me kostala oko 3 dolara. Recimo "ozloglasene, zlocinacke, rokfeler, iluminatisko/masonske" banke naplacuju citavih 1-2.5 (po mom licnom iskustvu) usd za transakcije od 1000 usd. Pa moje je pitanje sta je tu besplatno i ko koga tu laze? Mozda ja nesto ne shvatam.

Zahvaljujem unapred na odgovorima i posto nisam onih sto sve na tacni traze, moze i link na neku stranu gde ima odgovora na ova pitanja, nije mi problem da citam.
 
Poslednja izmena:
Ja cu samo ovoliko....ajde majke ti prebaci mi iz srbistana za usd momentalno sa racuna na racun...ili za japan....kinu....nemacku...koja to banka radi instant uplate ka inostranstvu?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
@VirtualPop , u blockchain mozes ubaciti razne stvari, npr svoj testament. I to je onda zacementirano i nema ko da ga posle menja, obara na sudu ili stagod. Sam blockchain je vrlo siroko primenjiv. Kriptovalute su samo jedan nacin primene.
Sto se tice unistavanja covecanstva, petak je vece... kanda se malo popilo, a nesto i smotalo? :)
 
Oporavlja se cena... dokle li ima snage jos gore

Nema clana "Gold" da kaze nesto na pad cene :smash: Cena ce ici uskoro opet do 5000$. A ovaj gore roman sto je napisao VirtualPoP je suvisno komentarisati. Izvini decko ali ocigledno si promasio sve oko Bitkoina :) Kao prvo, imaju li svi bankovne racune, i sta sve treba da se otvori racun. Kao drugo, digitalna valuta, tj sistem na kojim je zasnovan BTC tj blockchain nikako ne mozes meriti sa bankama, totalno si odlutao :) Pozdrav!
 
Sta je rec gdje je ti 5000$, doce nekad, ali ne sad kao sto sam i rekao prije ce dole pa tek iza forka moguce ti 5000, ali prvo dole bice tu sad negativni vijesti.
 
Ja cu samo ovoliko....ajde majke ti prebaci mi iz srbistana za usd momentalno sa racuna na racun...ili za japan....kinu....nemacku...koja to banka radi instant uplate ka inostranstvu?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Ovo ni u Srbiji ne radi momentalno u dinarima sa računa na račun kod različitih banaka, nego nekoliko puta u toku dana (mislim tri puta) postoji kliring ... tako da ako npr. u 9h preko jedne banke daš nalog za plaćanje na račun u drugoj banci pare će u drugu leći najranije posle prvog kliringa (mislim da je u 12h).
 
Ne treba uzmati nista zdravo za gotovo
Svi imamo svoje misljenje i prognozu a niko nema krristalnu kuglu,sve je nagadjanje moze a ne mora da bude
 
Slazem se, bas zato i govorim clanu gold. Ni ja ne goorim nista, svi iznosimo svoja misljenja :)
 
Sad videh da ce bitcoin gold biti equihash algo kao zcash, jel to znaci da ce moci da se majnuje sa grafama? :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Valjda ce mu to biti i jedina prednost, ako tako moze da se kaze.
 
Kazes 100 puta i ljudi i dalje ne razumeju BTC gold nema nista sa BTC-em do sad smo imali bar 30-tak airdrop coina koji su IDENTICNI BTC goldu...
Ja sam na primer stekao i kopao 3 nedelje BTX i na airdropovima uzimao i uzeo skoro 10BTC, pa do sledeceg, cak sta vise BTX je imao modifikovan time treveler 10 algo pisan samo za njega, a glupi BTC gold krade algo od zcash-a, smesno

To ne znaci da ce isti odma biti u bunaru, hype ce odraditi svoje
 
Poslednja izmena:
7c5e196df635bfe5392db5a5d8020c9f8f557db18f60547b969f39dd0f17a33e.gif
 
Kazes 100 puta i ljudi i dalje ne razumeju BTC gold nema nista sa BTC-em do sad smo imali bar 30-tak airdrop coina koji su IDENTICNI BTC goldu...
Ja sam na primer stekao i kopao 3 nedelje BTX i na airdropovima uzimao i uzeo skoro 10BTC, pa do sledeceg, cak sta vise BTX je imao modifikovan time treveler 10 algo pisan samo za njega, a glupi BTC gold krade algo od zcash-a, smesno

To ne znaci da ce isti odma biti u bunaru, hype ce odraditi svoje
Uz šansu da ozbiljno pogrešim i javno se izblamiram, ali ne verujem da će biti više od 100$, i to kao krajnje optimističnu cifru navodim...
 
Interesuje me koje menjacnice ce podrzavati ovaj novi hard fork i do kad nije kasno da prebacim svoje btc-ove kako bih dobio i btc golde? Ne mogu da nadjem ovaj info nigde.
 
Interesuje me koje menjacnice ce podrzavati ovaj novi hard fork i do kad nije kasno da prebacim svoje btc-ove kako bih dobio i btc golde? Ne mogu da nadjem ovaj info nigde.

Ja pricam a zid slusa kakav crni hard fork! :wall:

Bgold je nov altcoin koji ce za par dana imat airdrop ~25 oktobra i svi koji imaju BTC tada ce moci da dobiju ekvivalent u bgoldu .... nema hard fork,a nema splita, nema nicega, vec da bi se dodvorili svi vlasnici BTC ce moci da na nekom sajtu/novcaniku iz signed svoju adresu da podignu iste ili ce im manjecnice automatcki dodeliti (pojedine)
 
Naravno da je u pitanju hard fork. Ostaje ceo BTC blockchain do određenog bloka, tako da svi koji su imali neki iznos na BTC adresama pre tog trenutka, imaće i odgovarajuću količinu BTC gold-a posle toga.
 
Pozdrav,
u ovo vreme 2012. godine sam probao da rudarim bitcoin nešto kratko nepunih mesec dana sa jednom grafičkom 6870 i tada sam prestao (nažalost) i nisam ništa pratio do skoro.
Sada želim da se vratim na rudarenje (ako vredi počinjati opet ispočetka) ali sam toliko dugo van svega toga i zato se ovde javljam ako neko moze da izdvoji trenutak vremena i da me ukratko uputi. Bio bih jako zahvalan.

Koje grafičke kartice su najisplativije za rudarenje bitcoin-a što se tiče odnosa cena-potrošnja struje-iznos hash-a odnosno zarade?
Ili je bolje uzeti neku Asic mašinu i koju (ako je uopšte moguće doći do nje)?

Da li se iste grafičke i Asic mašine mogu koristiti i za kopanje i drugih valuta kao sto je Ethereum coin, Litecoin i da li podjednako nose hash-a za sve pomenute coine?
Ili da skratim sve gore napisano i da pitam ovako: Koje grafičke (ili Asic mašine) vi koristite, šta rudarite, na kom pool-u i u kom wallet-u čuvate coin-e? :d

Pročitao sam prve postove u temi (opet). Mislim da sam ukapirao dosta stvari, a vidim da se i dosta promenulo: da ne postoji više btcwarp, 50btc, mtgox... Ali za početak da krenem od nabavljanja grafičkih...
Unapred hvala i izvinite ako sam nešto lupio jer sam se davno i kratko bavio ovim. A hvala i Mirzi i demiosu (ako još uvek prate temu) što su me u isto uputili 2012. godine. Nisam zaboravio. :D
 
Nazad
Vrh Dno