Šta je novo?

Biostar AMD dilema?

Шабанија

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.03.2007
Poruke
1,231
Poena
349
Hoću polako da skockam mašinu za Phenom II, poštom sam skromnog budžeta idem jednu po jednu komponentu. Pošto imam dobra iskustva sa Biostarom (sjajni ta690g) odlučih se za njega u izbora ploče i to neka sa 790GX čipsetom. Izbor se svodi na ove:

  1. Biostar TA790GXB AM2+ Cena: 7.640 din.
  • Biostar TA790GX A2+ Cena: 8.610 din.
  • Biostar TA790GX 128 A2+ Cena: 9.900 din.

E sad ako neko može potanje da objasni razliku izmedju ovih ploča.
Bitna mi je potpuna kompatibilnost sa PII procesorima, po mogućstvu da može da otključa X3 na X4 mada nije prioritet i naravno cena. Za ovu poslednju bih malo teže izdvojio novce.
 
Prva nema side-port, druge dve imaju 64MB vs 128MB. Takodje prva nema HDMI.
 
Poslednja izmena:
Kompatibilnost sa PII procesorima se podrazumeva,ali sa flashovanjem biosa sa podrskom za 45 nm cpu.

Mozes i Biostar TA790GX XE uzeti u obzir,ako ne nameravas da koristis dve grafe u CF.
 
Poslednja izmena:
ploce su maltene iste (chipset) nema tu puno mudrovanja ako ces da koristis 1 grafu uzmi 790GXB A2+, ako ces crosfire (vise grafa) uzmi 790GX AM2+. ona treca je neisplativa po meni
 
Na Biostar TA790GX 128 A2+ radi PII X3 720 BE (Vidi 4 jezgro :D ) ali zahteva novi bios !
 
Prva nema side-port, druge dve imaju 64MB vs 128MB.

Ja imam TA790GX A2+, i sa sideportom se i nisam usrećio. Ne može to da se poredi sa dedicated graf. karticom.
 
Jeftinija za nekih 1000din. Što mi ne znači puno a opet Crossfire može da posluži u budućnosti. (planiram da prodam 9600gt, uzmem 4750 kad se pojavi i kasnije još jednu)
 
Stigla danas Biostar TA790GX A2+, odlicna ploca za sad sto sam isprobao, prava zamena za TA690G. Evo ovo sto sam uspeo malo da OC-ujem sistem za pola sata zezanja.

27yae6v.png


Pitanje, dali mi memoriju automatski ogranicava na 800mhz zbog procesora ili je nesto drugo po sredi?
 
Poslednja izmena:
OMG, skoro četiri godine matora tema vraćena u život (oglasi čekaju, mora se, razumem)... ovo mora da je rekord!!!
 
Nazad
Vrh Dno