Šta je novo?

Bioshock (PC)

Hmmm, nevredi, probao sam ovaj prvi (on je free i lako se skida, ya onaj mi treba registracija) ali ne vredi.
Uđem sad u igru, ali pre menija sam morao da stisnem ESC kako bi dobio nešto, tu je kursor, ali kad pokrenem igru samo mi sve stoji crno :(
 
menjaj grafu e da "nevredi" se ovako pise ne vredi :D
 
Poslednja izmena:
Ma nateraću ga da radi. Samo da prespavam :)
A što se grafike tiče, rado bi je menjao, ali nemam kome da je prodam :(
 
@Neo, otkucaj na Google, problems with Bioshock, i definitivno ces naci resenje. Ima specijalna stranica posvecena tome, samo sam zaboravio URL.
 
Poslednja izmena:
A kako kad uninstaliram igru da obrišem ovaj virtual koјi je onaj reg fajl napravio??
 
Za totalnu cistu uninstallaciju programa preporucujem program Your Uninstaller! 2006, odavno sam zaboravio na klasicni add remove programs, ovaj bukvalno sve ocisti sto drugi programi poseju iza sebe :D
 
uspeo sam da obrišem virtual, ali mi sad i dalje stoji sam "drajv" a i njega bi da skinem...
 
Instaliraj ponovo virtual, namesti broj drajvova na 0 pa ga deinstaliraj.
Za uklanjanje reg ključa potraži RegDelNull na forumu.
 
2K Forms New Studio for BioShock Sequel

http://www.escapistmagazine.com/news/view/79457-2K-Forms-New-Studio-for-BioShock-Sequel

Job postings for the studio, based in Marin in the San Francisco Bay area, said "some of the creators of the award-winning BioShock are starting up a new studio in the Bay Area." Reports indicate that some members of the 2K Australia studio who assisted 2K Boston (formerly Irrational) with the game will also be making the move to the new location.

Rumors posted on the Surfer Girl blog suggest the new studio came about under acrimonious circumstances, with some staffers reportedly dissatisfied with working conditions under BioShock Creative Director Ken Levine. "A good chunk of the BioShock team did not want to work with Ken ever again, and 2K definitely understood the sentiment and let them set up a new studio so they can make BioShock 2, leaving Ken with Project X," according to the site. "A good chunk of the other senior 2K Boston people who were sick of Ken but didn't move to San Francisco ended up scattering to other AAA developers instead. In Quincy, they're essentially rebuilding a team from almost scratch again." Further rumors claim that Project X is in fact a new Unreal Engine-powered entry in the X-Com series.
Zasto niko ne voli Ken-a :)
 
"Svakog cuda za tri dana",kazu stari ljudi...Trebao je da bude igra godine a vishe ga niko ni ne pominje...;)
 
Za totalnu cistu uninstallaciju programa preporucujem program Your Uninstaller! 2006, odavno sam zaboravio na klasicni add remove programs, ovaj bukvalno sve ocisti sto drugi programi poseju iza sebe :D

Odlican program, pojavila se nova i poboljsana verzija, Yu 2008 .
 
zaista i mene cudi jer za mene je ovo igra godine ,) a tako brzo zaboravljena :S:

Mogao je biti...Sjajna prica i potencionalno "unikatna" atmosvera je ugushena gomilom tupavih mutanata i beskonacnim ponavljanjem koje je u igri veoma izrazeno.
Bioshock mi dodje kao slatko,jeste dobro ali ako pojedesh celu teglu,smucice ti se.Steta...
 
Poslednja izmena:
Ja sam ga odložio za kasnije zbog nedostatka vremena i mnogo drljanja po disku pošto sam imao samo 1 GB memorije.
Taman kada sam dodao još ram-a, došao je Crysis... krastavac, odigraću ga jednog od ovih dana pa ću dati moj konačni sud :D
 
ja sam odigrao 20ak minuta i nije mi se dopalo, ne dopada mi se uopste sama atmosfera Bioshocka kao i VREME u koje je igra stavljena, a igra godine je za mene definitivno Call of Duty 4, mislim da je bila cak na dosta "disciplina" prva na E3-u ove godine

o ukusima se ne treba raspravljati :).... presao sam je dosad 3 puta i odigrat cu je jos mnogo puta jer me je ova igra jedina drzala neizvjesnim do kraja...
 
Igra je krsh neopevani.
Uopste mi nije jasno po kom kriterijumu moze da pretenduje da bude konkurent za "Igru godine".

Mada joj lik iz SK dade ocenu 99 :)

poluanimirani likovi, besomucno ponavljanje istih/slicnih scena, grafika nista posebno ... sve u svemu pored sjajnog Crysisa i COD4 nema sta da trazi
 
Grafika u Bioshocku je odlicna, monotono jeste, ali igra ima koliko toliko smisla, sto verujem da nije slucaj sa Krajsisom, KOD4 nisam igrao, jer ne igram taj tip igre, ali vidim da ga dosta ljudi hvali. A, opet malo je besmisleno uporedjivati igru sa tematikom Drugog Svetskog rata i Bioshock, malo je bezveze. Mada ako proglase Bioshock za igru godine ili je stave u taj izbor, to ce samo potvrditi da se vise ne proizvode stvarno dobre igre, kraj price (kada je izbor igara takav). Mada reci da je grafika losa u Bioshocku, ne znam jedino ako je ta osoba igrala u 640x480 igru, ako nesto valja u toj igri to je grafika. Losa stvar je pogled kroz prozor gde se vide nalepljene teksture zgrada to je stvarno lose uradjeno u Bioshocku, dok su enterijer odradili svaka cast.
 
Poslednja izmena:
@senad21,

Hm, ako je tako mozda i nabavim igru, jel' pod onim fazonima Djoko, Miko, Pero zaopkoli ili nije? Mislim ti kao dobri Amer vodis svoju "Deltu", i menovima iz svoje jedinice kazes ti pod kamion, ti na vrh zgrade, a ti za usi pa igraj? Jel' takav tip igre, ili imas ono ides i kokas nezavisno od ostatka "Delte"? ;)

PS/ Jel' modernwarfare ono kada za svoj bozic Ameri upadnu u trzne centre, jel' to taj zanr, pa kad' se oni debeli biju i gaze za lutku barbike ili najnoviji game-vibration,Z-X kontroler?
 
Bioshock se igra u mraku sa slusalicama i ima odlicnu atmosferu koje nemaju ni Crys ni COD ... kad ti natrci Reaper u mraku sa sve onim vristanjem ... taj " ugodjaj " ne pruzaju ni Crysis ni COD...

u cemu je smisao COD-a ili Crysis ... spas sveta, lovis nemocne Vietkongovce hehe, ??? Ovo su igre ... igre namenjenje zabavi masa .. a ako masa voli CREEPY games onda masa stavi Bioshock na prvo mesto .. ona druga masa koja je u manjini ..stavi Crysis na prvo ;)

Crysis u ide zasluga za izuzetno ostvarenje u smislu grafike, fizike ... a sama igra je sve vec vidjeno i prezvakano ... Ona je ponovljeni koncept u novom enginu ... Bioshock ima sasvim jedan novi momenat - PRICU - koju je tesko naci u novim igrama

za COD ti je isto kao i za Helloween ... gledas 15 deo i onda kazes ... uuu jjjjeeeeeeee ...

ovde je problem sto imamo fanove COD seriala ... koji na svaku pomen otkidaju ... po meni MOHAA je ista kao COD 4 ... cak su po meni same borbe bolje uradjen posto imas osecaj da pucas ... u COD kao plastikom da se igras ... nema POWER u kill - u ...

eh sad ... to je moje misljenje...
 
Poslednja izmena:
@Dark Angel,

Iako je sama igra inspirisana Falloutom, da kazem malo su maznuli ideju za okruzenje, i stavili je pod vodu, one genetske zajebancije-powers stvarno su zanimljive i donekle nove, cak i likovi iako se dosta ponavljaju zanimljivo su odradjeni i osmisljeni, nema neke novije igre sa kojom bi to moglo da se uporedi i kaze e isti su kao tamo. Podzemna utopija(20.000 milja pod morem) i ti fazoni, nije originalno ali je lepo upotrebljeno, naravno zajebali su stvar time sto si celo vreme zapakovan i nemas kontakta sa morem, i ako pogledas moje prethodne postove, videces da sam napisao da je igra mogla da bude smestena bilo gde pustinja, sneg, a ne iskljucivo pod vodom, kako su je oni napravili.

Recimo taj Krajsis, dobra grafika i fizika, pa to su komponente neke igre, a ne cela igra, ili recimo gauss rifle u Krajsisu, 'ajde pogodite gde se to pojavilo jos daleke 1999, u kojoj igri?
 
Poslednja izmena:
@Dark Angel,
Recimo taj Krajsis, dobra grafika i fizika, pa to su komponente neke igre, a ne cela igra, ili recimo gauss rifle u Krajsisu, 'ajde pogodite gde se to pojavilo jos daleke 1999, u kojoj igri?

Hmm! Da nije Mech warrior? :d
 
Dajte ljudi, sada ćemo da raspravljamo ko je odlučio prvi da ubaci gauss gun u igre...
To je koncept koji postoji od devetnaestog veka, elektromagnetno polje koje ispaljuje projektile.
Dosta sam ih nakrcao na brodove u Master of Orion-u 2 :p
 
Poslednja izmena:
Ne znam...bioshock mi je u svemu nedoradjen.
FPS koji ima ocaj napucavanje, RPG koji nije ni blizu toga, a nije vala ni creepy...posle Condemned-a nijedna igra ne moze da bude dovoljno creepy :)
A atmosfera mi je nista u odnosu na Stalker...
Doduse, igru sam presao, i ono, OK je, ali ne mogu da kazem da me je nesto preterano odusevila...
 
Nazad
Vrh Dno