Šta je novo?

Bioshock Infinite

Ne znam zašto bi Big Daddy bio dosadan i zašto biste svaki put želeli komplet nešto novo? Pa to onda ne bi bio BioShock, zar ne? Kao pravi pratioci konzumerizma, gde je samo bitno da sve izgleda novo, a suština nije bitna.

Ono što je meni fenomenalno u ovoj igrici je njen osnovni koncept i, ako hoćete, filozofija koja pokreće jedan drugačiji svet. Šta fali Fallout-u? Kao i potonji, BioShock prati alternativni tok istorije u kome bi neke stvari bile moguće, u kojima bi pojedinac mogao da se bavi nečim zanimljivijim (recimo diferencijalnim jednačinama, ili šta ko voli :banana:), a Big Daddy bi vodio računa da bude očišćen sneg ispred ulaza.

A pošto je ovo slobodna zemlja, parafrazirao bih citat iz nekog od prethodnih postova - Kome se dopada-uživa, kome se ne dobada-uživa u nečem drugom! ;)
 
Igra koja je po meni prvi put donela nesto bitno novo je Prey.
 
Jaooooo, ne opet tema o Bioshock-u. Sada opet moram da instaliram igru i da je igram dok me želja ne prođe za nastavkom.:p

:wave:
 
Moze li samo neko da mi objasni cemu preview kada igra izlazi 2012/2013 ili ne izadje uopste, ako je verovati smaku sveta...

Ajmo lepo da zaboravimo na ovu temu do 31.12.2011.

Jer, tek onda ima smisla, ako su rekli TBA 2012..:d
 
Nove slike.
 

Prilozi

  • BI1a.jpg
    BI1a.jpg
    367.1 KB · Pregleda: 149
  • BI2a.jpg
    BI2a.jpg
    149.3 KB · Pregleda: 159
  • BI3a.jpg
    BI3a.jpg
    210.7 KB · Pregleda: 133
Smor, furaju isti fazon a menjaju okruzenje. To kod matorih gejmera ne pije vodu :)
Mogli bi sl deo da smeste na mesec, a naredni 2km pod zemlju.....
 
Smor, furaju isti fazon a menjaju okruzenje. To kod matorih gejmera ne pije vodu :)
Mogli bi sl deo da smeste na mesec, a naredni 2km pod zemlju.....

a naredni recimo u jetrenoj pašteti :D mali ljudi :D
 
Novi Big Daddy? :trust:

infiniteexclusive03.jpg


infiniteexclusive01.jpg


infiniteexclusive02.jpg
 
*ebeno odvratna grafika:S:.... Znaci dokle vise sa ovim engineom:S:
 
Eh, kada bi imao saveznike ovde... Ne bi to vise bio survival horror, ali bi bila igra sigurno drugacija...
 
Sto se mene tice Unreal 3 moze da gura jos jedno 2-3 godine u AAA naslovima bez vecih problema. Cini mi se da je trenutno najlicenciraniji endzin u istoriji igara, a ima i razloga za tim ;)

Ovo je U2.5;), mnogo mi je ovo graficki lose za nesto sto izlazi 2012.
 
Unreal je s'razlogom najrasprostranjeniji engine: Multiplatform ( i to odlicno izbalansiran), skalabilan do bola i konstantno se unapredjuje.

Zavisi koji build engine-a je, npr. Batman AA po meni najbolje koristi U3, nadolazece Epic igre ce koristiti U3.5 i izgledaju sjajno (Bulletstorm,Batman Arkham City) dok ovaj Bioshock je tuga koliko jadno izgleda. Ali malko ga gazi vreme, steta sto ce U4 tek sa novom generacijom konzola izaci, dakle tamo neke 2013 ili 14.
 
Oba prethodna Bioshocka, a takodje i novi Splinter Cell su koristili tesko modifikovani UE 2.5:)
 
Ne postoji UE 3.5, zvanicno sve je to trojka, samo sto non stop apdejtuju verzije i maltene izbacuju na dnevnom nivou (za nas sa besplatnim kartama na mesecnom :D).
Ali glavna promena u endzinu je po meni ubacivanje internog GI (tj. Lightmass) od sredine 2009, naravno to nisu mogle da koriste igre koje su bile vec u izradi i tek ce sada polako da izlaze. Sada mi je muka kada vidim iste mape, koliko je zapravo UT3 imao jadno osvetljenje (takodje i ostale igre, osim onih koje su koristile eksterne aplikacije poput poput Beast) u poredjenju sa sadasnjim. Gde se pre koristilo 5-6 directional svetala i skylight da simuliraju sunce, sada sve to odradi jedno dominant directional light. Sada se koristi dosta manje svetlosnih izvora, emissive materijali imaju mogucnost da budu emituju svetlost...
Zapravo, u odnosu na prvu verziju vec sada ima toliko unapredjenja da su i mogli da ga izbace kao cetvorku.

A sto se tice zamerki koje ljudi imaju na izgled, uglavnom se svodi na stvari koje najmanje veze imaju sa samim endzinom:
- slabi modeli
- lose teksture
- lose odradjeni shaderi
- napucan post processing (gimme more brown :smoke:), a vrlo cesto kombinacija svega navedenog.
A ovde pored toga se takodje na nekoliko slika vidi da su malo i preterali sa HeightFog plavetnilom. Ali opet je i pored svega, opet je nekako u samom stilu Bioshock-a koji i ne puca na realizam, tako da se ipak nekim zamerkama moze progledati kroz prste.
 
Vidim napredujes sa UE3 modingom i stvarima vezanim za njega.:) Svaka cast!
 
Gameplay demo video od 10 minuta i nove slike:

[youtube]MQu9BjTqNxE[/youtube]

Highres_5F00_Screenshot_5F00_00085.jpg


Elizabeth_5F00_Alpha_5F00_Bridge_5F00_Power.jpg


Man_5F00_With_5F00_Shotgun_5F00_Bar.jpg
 
Poslednja izmena:
Bas predjoh Bioshock 2 pre neki dan.
Gledam ove slike i video i sve to izgleda bas lepo. Sve je tu, i plazmidi i tonici i Veliki tata... Samo mi se jedna stvar ne svidja. Ne svidja mi se naziv igre. Ipak je u pitanju druga igra i to je trebalo naglasiti. Znam da je Bioshock bio uspesan pa se sada vrsi maksimalno iskoricavanje tog imena ali ipak sada naziv, pored toga sto ova igra nema veze sa prethodnom, ipak sugerise na nesto drugo.
 
Uf ovo izgleda brutalno,ko ce docekati 2012 :(
 
Bas predjoh Bioshock 2 pre neki dan.
Gledam ove slike i video i sve to izgleda bas lepo. Sve je tu, i plazmidi i tonici i Veliki tata... Samo mi se jedna stvar ne svidja. Ne svidja mi se naziv igre. Ipak je u pitanju druga igra i to je trebalo naglasiti. Znam da je Bioshock bio uspesan pa se sada vrsi maksimalno iskoricavanje tog imena ali ipak sada naziv, pored toga sto ova igra nema veze sa prethodnom, ipak sugerise na nesto drugo.



Pa ne znam,meni ovo bash ima taj Bioshockov shmek,samo su promenili okruzenje,sto je po meni plus. Koliko god gotivio stare Bioshockove,prica u Rapture-u je realno ispricana,i najgore sto su mogli da urade je da izmisljaju neku glupost na silu. Mnogo je bolje ovako (opet,po meni...neko se nece sloziti... :D)
 
Poslednja izmena:
Ovo ko da se desava u diznilendu :)
 
Nazad
Vrh Dno