Šta je novo?

bios ponekad promeni podesavanja

Marko_

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2008
Poruke
1,018
Poena
375
Desava se da bios ponekad mi vrati clock procesora sa 2.4 koliko mogu maksimalno izvuci sa ovom plocom msi p965 i promeni hard disk boot priority i stavi mi ovaj hard na kom mi je sistem na dno i onda sistem nece da se startuje. On je povezan na ovaj jmicron kontroler inace imam 3 hard diska. Takodje 3 stapa memorije ali sam olabavio latencije koliko sam mogao i spustio klok memorije i to vec radi bas odavno stabilno. Jedino u skorije vreme je dodat jedan stap memorije ali nikakve nestabilnosti nemam, jedino to da mi klok vrati na default i poremeti hard diskove tamo. Inace podesavanja sva ostala ostanu u biosu. Ima li ko ideju zasto ovo??I da ne desava se stalno nego svako npr. 5-6paljenje.
 
Verovatno bios memorija ili cmos baterija,ti nisu bas ok.
 
izgleda da clock nece, sa default klokom evo sve radi.
 
ostalo je i dalje da nasumicno obori clock na default posle nekoliko paljenja. i sa bilo kojim od ova 3 stapa rama se desava. inace masina radi sasvim stabilno po 10-15 dana bez problema, testiran orthos+furmark sve lepo izdrzava. stv. ne znam cemu ovo vracanje kloka, al sta cu pomiricu se ako neko ima neki predlog nek kaze jer na netu nista nisam nasao.
 
flesovao bios na poslednju verziju i ostao problem, ima li ko ideju za ovo, ili je ipak nepopravljivo? :)
 
Pa cepaj na defu.
Ako oces da ga gruvas, prvo kupi napajanje pristojno.
 
kad bih znao da je do njega, ja bih kupio, cudno da masina radi sa tim klokovima i po 15 dana i svakakvim maltretiranja i napajanje sve muski izdrava, al ko ce ga znati. ako nadjem kod nekoga pristojno napajanje probacu, al nesto ne verujem da je do njega, a i vise ne znam do cega drugog moze biti.
 
Ako si kratak sa lovom, ostavi def. Moze da bude napajanje, ploca, proc ili memorija.
A to je dosta kesa u opticaju.
 
memorija ne, jer sa 3 razlicita stapa memorije se isto desava. procesor ne verujem, ostaje ili maticna ili napajanje, e sad da mi je memorija za bios pokvarena zar ne bi brljao sa vise podesavanja nasumicno, a da je napajanje kako ono kad trpi sve, jedino ako na paljenju nekako zeza maticnu pa ona obori klok,,,, stvarno bih zeleo znati, bas mi cudno.
 
MB ti nevalja 100%. A ako ti je mrsko to da zamenis probaj nekome da pozajmis cpu pa da vidis dal ce i njega da deklokuje.
 
necu ga dirati onda, da je to posle svakog paljenja ili svakog drugog bih, ovako ne desava se cesto, tako da neka al' i meni samo na pamet pada maticna. evo vec zadnjih 6 paljenja nije spustio...
 
Nazad
Vrh Dno